GULDDIVISIONEN  2019
3 åriga och äldre lägst 900,000 sek

Tillbaka

Från 2019 väljer jag att inte visa något vinnar odds pga. den nya spellagstiftningen, jag väljer att inte ta med Atg:s odds.          
Datum      Bana Vinnare              Kön Härstamning                                Körsven                Tränare                   Tid   Dist.  Odds   1:a pris  Tvåa                  Trea                   Lopp namn           
2019-09-21 F    Ragazzo da Sopra     v   From Above - Larome                        Jorma Kontio           Björn Goop             1.11,3a  2140           200 000  Usain Henna           Heart of Steel         Uno Sweds Minne
2019-09-14 Bs   Nadal Broline        v   Yankee Glide - Aimee's Promise             Björn Goop             Björn Goop             1.10,6a  1640           200 000  Sorbet                Disco Volante          Bollnäsloppet 
2019-09-07 Sä   Shocking Superman    h   Orlando Vici - Bernadette's Cat            Emilia Leo             Oscar Berglund         1.10,7a  2140           200 000  Dreammoko             Digital Ink            Silverörnen 
2019-08-31 J    Policy of Truth      v   Explosive Matter - Champagne               Erik Adielsson         Reijo Liljendahl       1.10,4a  1640           200 000  Pastore Bob           Speedy Foxy Vicane     Birger Bengtssons Minne 
2019-08-24 B    Ringostarr Treb      h   Classic Photo - Farsalo Egral              Wim Paal               Jerry Riordan          1.11,2a  2140         1 000 000  Sorbet                Nadal Broline          Sundsvall Open Trot 
2019-08-17 Ö    Volnik du Kras       h   Varenne - Oljka du Kras                    Pietro Gubellini       Alessandro Gocciadoro  1.12,3a  2100           200 000  Vainqueur R.P.        Super Zantos           Express Gaxes Lopp 
2019-08-10 Å    Propulsion           h   Muscle Hill - Danae                        Örjan Kihlström        Daniel Redén           1.12,8a  3140         2 000 000  Makethemark           Milligan's School      Åby Stora Pris 
2019-08-03 Rä   Sorbet               h   Super Photo Kosmos - Altar Bound           Carl Johan Jepson      Daniel Redén           1.11,3a  1640           200 000  Baron Gift            Apollon de Kacy        Ego Boys Minne 
2019-07-27 H    Policy of Truth      v   Explosive Matter - Champagne               Erik Adielsson         Reijo Liljendahl       1.10,2a  1640           200 000  Charrua Forlan        Usain Henna            E.J:s Guldsko
2019-07-20 Ax   Milligan's School    h   Yankee Glide - Tori Ann                    Ulf Eriksson           Stefan Melander        1.12,2a  2640           200 000  Target Kronos         Handsome Brad          Axevallalöpning 
2019-07-13 År   Uza Josselyn         s   Love You - Teza Josselyn                   Erik Adielsson         René Aebischer         1.09,3a  1640           600 000  Nadal Broline         Lionel                 Årjängs Stora Sprinterlopp 
2019-07-06 Hd   Cyber Lane           v   Raja Mirchi - Sybaris Hanover              Johan Untersteiner     Johan Untersteiner     1.11,8a  2140           200 000  Policy of Truth       Jairo                  STL Gulddivisionen, Försök 
2019-06-23 Kr   Slide So Easy        v   Quite Easy - Elegante Frökjar              Flemming Jensen        Flemming Jensen        1.10,3a  1640           200 000  Coktail Fortuna       Baron Gift             Kalmarsundspokalen 
2019-06-15 Bo   Propulsion           h   Muscle Hill - Danae                        Örjan Kihlström        Daniel Redén           1.11,7a  2140         1 000 000  Makethemark           Muscle Hustle          Norrbottens Stora Pris 
2019-06-08 Ös   Milligan's School    h   Yankee Glide - Tori Ann                    Carl Johan Jepson      Stefan Melander        1.11,0a  2140           700 000  Double Exposure       Queer Fish             Jämtlands Stora Pris 
2019-06-01 Mp   Racing Mange         h   Orlando Vici - Kära Kickan                 Joakim Lövgren         Joakim Lövgren         1.12,8a  2640           200 000  Who's Who             On Track Piraten       Östgötaloppet 
2019-05-18 G    Sorbet               h   Super Photo Kosmos - Altar Bound           Örjan Kihlström        Daniel Redén           1.10,2a  1609           500 000  Mindyourvalue W.F.    Ringostarr Treb        Gulddivisionen, final- H.K.H. Prins Daniels lopp
2019-05-11 Å    Bahia Quesnot        s   Scipion du Goutier - Queen Ines            Junior Guelpa          Junior Guelpa          1.10,5a  1640           200 000  Baron Gift            Day or Night In        Algot Scotts minne 
2019-05-04 Ö    Dante Boko           v   Going Kronos - Margherita Rosa             Adrian Kolgjini        Adrian Kolgjini        1.10,9a  1609           200 000  Charrua Forlan        Snowstorm Hanover      STL Gulddivisionen, Försök 
2019-04-27 Å    Propulsion           h   Muscle Hill - Danae                        Örjan Kihlström        Daniel Redén           1.10,9a  2140         1 500 000  Handsome Brad         Bahia Quesnot          Olympiatravet 
2019-04-21 Ro   Makethemark          h   Maharajah – Global Naughty                 Ulf Ohlsson            Petri Salmela          1.11,4ag 2140           200 000  Sorbet                Milligan's School      Rommeheatet 
2019-04-13 U    Propulsion           h   Muscle Hill - Danae                        Örjan Kihlström        Daniel Redén           1.11,3a  2140           200 000  Muscle Hustle         Eder Bob               Guldbjörken 
2019-04-06 J    Day or Night In      h   Muscle Hill - Ellie America                Peter Untersteiner     Johan Untersteiner     1.11,4a  2140           200 000  Cyber Lane            Racing Mange           L.C. Peterson-Broddas Minneslöpning 
2019-03-30 S    Milligan's School    h   Yankee Glide - Tori Ann                    Ulf Eriksson           Stefan Melander        1.11,6a  2140           400 000  Handsome Brad         Speedy Foxy Vicane     C Th Ericssons Memorial 
2019-03-23 Mo   Cokstile             h   Quite Easy U.S. - Joystile                 Lars Anvar Kolle       Jan Kristian Waaler    1.11,0   1640           200 000  Donatomite            The Last Ticket        Steinlagers Äreslopp 
2019-03-16 Mp   Handsome Brad        h   Brad De Veluwe                             Carl Johan Jepson      Ulf Stenströmmer       1.13,1a  2140           200 000  Västerboonthenews     Milligan's School      STL Gulddivisionen, Försök 
2019-03-09 F    On Track Piraten     v   Kool du Caux - Monrovia                    Rikard N Skoglund      Hans R Strömberg       1.13,1a  2140           200 000  Phantasm Soa          Rocky Winner           Färjestads Jubileumslopp 
2019 03-02 Hd   Probo Op             h   From Above - Elimara                       Wim Paal               Wim Paal               1.10,7a  1640           200 000  Donatomite            Dante Boko             STL Gulddivisionen, Försök 
2019-02-23 B    Elian Web            v   Like A Prayer - E.L.Dolly                  Jorma Kontio           Katja Melkko           1.13,4a  2140           200 000  Nappa Scar            Queer Fish             STL Gulddivisionen, Försök 
2019-02-16 Ax   On Track Piraten     v   Kool du Caux - Monrovia                    Rikard N Skoglund      Hans R Strömberg       1.15,0a  2640           200 000  VästerboontheNews     Target Kronos          STL Gulddivisionen, Försök 
2019-02-02 Å    Sorbet               h   Super Photo Kosmos - Altar Bound           Örjan Kihlström        Daniel Redén           1.13,7a  2140           400 000  Nimbus C.D.           Timone Ek              Gulddivisionen Final (Gr II Int) 
2019-01-26 Kr   Speedy Foxy Vicane   s   Chouchou des Dames - Speedy Vicane         Kim Eriksson           David Källgren         1.12,9a  2140           200 000  Elliot Coger          Jairo                  STL Gulddivisionen, Försök 
2019-02-19 S    Sorbet               h   Super Photo Kosmos - Altar Bound           Örjan Kihlström        Daniel Redén           1.12,9a  2140           200 000  Zenit Brick           On Track Piraten       Bulwarks lopp 
2019-01-12 J    Dante Boko           v   Going Kronos - Margherita Rosa             Adrian Kolgjini        Adrian Kolgjini        1.12,1a  1640           200 000  Shadow Gar            Art On Line            Arvid Stjernswärds Minne
2019-01-05 B    Zenit Brick          v   Make it Happen - Exi Svärd                 Örjan Kihlström        Timo Nurmos            1.13,4a  2140           200 000  Nimbus C.D.           Digital Ink            Zoogins lopp