TÄVLINGAR 2020

Tillbaka                                                   Tävlingar 2019

 

Januari 2020

Onsdag 1 januari

Halmstad 15:00
Solvalla 18:15 **
Bergsåker 18:27 **
 

Torsdag 2 januari

Åby 18:20 *
 

Fredag 3 januari

Solvalla 12:20 *
Bollnäs 18:20 *
 

Lördag 4 januari

Jägersro 14:45 ***STL, Arvid Stjernswärds Minne (Gulddivisionen)
 

Söndag 5 januari

Romme 13:45 *
 

Måndag 6 januari

Färjestad 18:20 *
 

Tisdag 7 januari

Skellefteå 12:20
Eskilstuna 18:20 *, E3 Bonus
 

Onsdag 8 januari

Bergsåker 12:20
Solvalla 18:15 **, Zoogins lopp
Åby 18:27 **
 

Torsdag 9 januari

Umåker 18:20 *
 

Fredag 10 januari

Kalmar 12:20
Gävle 18:20 *
 

Lördag 11 januari

Bergsåker 14:45 ***STL, Zoogins lopp (Gulddivisionen)
 

Söndag 12 januari

Örebro 13:45 *
 

Måndag 13 januari

Färjestad 12:20
Mantorp 18:20 *
 

Tisdag 14 januari

Romme 12:20
Jägersro 18:20 *
 

Onsdag 15 januari

Östersund 12:20
Solvalla 18:15 **, Fiona Sans lopp
Åby 18:27 **
 

Torsdag 16 januari

Bollnäs 18:20 *
 

Fredag 17 januari

Eskilstuna 12:20
Bergsåker 18:20 *
 

Lördag 18 januari

Kalmar 14:45 ***STL
Romme 18:30
 

Söndag 19 januari

Boden 13:45 *
 

Måndag 20 januari

Färjestad 18:20 *
 

Tisdag 21 januari

Gävle 12:20
Axevalla 18:20 *
 

Onsdag 22 januari

Skellefteå 12:20
Solvalla 18:15 **
Jägersro 18:27 **
 

Torsdag 23 januari

Åby 18:20 *
 

Fredag 24 januari

Östersund 12:20
Örebro 18:20 *
 

Lördag 25 januari

Eskilstuna 14:45 ***STL, Mälarpriset (Gulddivisionen)
 

Söndag 26 januari

Bollnäs 13:45 *
Vincennes  Prix d'Amerique
 

Måndag 27 januari

Mantorp 12:20
Färjestad 18:20 *
 

Tisdag 28 januari

Jägersro 12:20
Axevalla 18:20 *
 

Onsdag 29 januari

Åby 12:20
Solvalla 18:15 **
Bergsåker 18:27 **
 

Torsdag 30 januari

Boden 18:20 *
 

Fredag 31 januari

Solvalla 12:20 *
Romme 18:20 *

Februari 2020

Lördag 1 februari

Åby 14:45 ***, V75 Champions
 

Söndag 2 februari

Kalmar 13:45 *
 

Måndag 3 februari

Eskilstuna 18:20 *
 

Tisdag 4 februari

Mantorp 12:20
Gävle 18:20 *
 

Onsdag 5 februari

Bollnäs 12:20
Solvalla 18:15 **
Jägersro 18:27 **
 

Torsdag 6 februari

Åby 18:20 *
 

Fredag 7 februari

Solvalla 12:20 *
Umåker 18:20 *
 

Lördag 8 februari

Skellefteå 11:00 Breddlopp
Romme 11:10 Breddlopp
Solvalla 14:45 ***STL, STL-finaler,  Bulwarks lopp, Stoeliten,
 

Söndag 9 februari

Bergsåker 13:45 *
Vincennes  Grand Pix de France
 

Måndag 10 februari

Östersund 12:20
Halmstad 18:20 *
 

Tisdag 11 februari

Jägersro 12:20
Axevalla 18:20 **
 

Onsdag 12 februari

Gävle 12:20
Solvalla 18:15 **
Åby 18:27 **
 

Torsdag 13 februari

Örebro 18:20 *
 

Fredag 14 februari

Solvalla 12:20 *
Romme 18:20 *
 

Lördag 15 februari

Mantorp 14:45 ***STL, Oasis Bis lopp (Gulddivisionen)
 

Söndag 16 februari

Boden 13:45 *
 

Måndag 17 februari

Eskilstuna 18:20 *
 

Tisdag 18 februari

Gävle 12:20
Jägersro 18:20 *
 

Onsdag 19 februari

Kalmar 12:20
Solvalla 18:15 **, Grains lopp
Bergsåker 18:27 **
 

Torsdag 20 februari

Åby 18:20 *
 

Fredag 21 februari

Bollnäs 12:10 Breddlopp
Umåker 12:20
Romme 18:20 *
 

Lördag 22 februari

Axevalla 14:45 ***STL
 

Söndag 23 februari

Solvalla 13:45 *
 

Måndag 24 februari

Örebro 12:20
Halmstad 18:20 *
 

Tisdag 25 februari

Bergsåker 12:20
Jägersro 18:20 *
 

Onsdag 26 februari

Östersund 12:20
Solvalla 18:15 **
Åby 18:27 **
 

Torsdag 27 februari

Boden 18:20 *
 

Fredag 28 februari

Eskilstuna 12:20
Bollnäs 18:20 *
Kalmar 18:30
 

Lördag 29 februari

Bergsåker 14:45 ***STL, Gösta Bergengrens Minneslopp (Gulddivisionen)

Mars 2020

Söndag 1 mars

Mantorp 13:45 *
 

Måndag 2 mars

Halmstad 18:20 *
 

Tisdag 3 mars

Romme 12:20
Axevalla 18:20 *
 

Onsdag 4 mars

Gävle 12:20
Solvalla 18:15 **
Jägersro 18:27 **
 

Torsdag 5 mars

Åby 18:20 *
 

Fredag 6 mars

Solvalla 12:20 *
Romme 18:20 *
Bergsåker 18:30 Breddlopp
 

Lördag 7 mars

Boden 11:10 Breddlopp
Färjestad 14:45 ***STL, Färjestads Jubileumslopp (Gulddivisionen)
 

Söndag 8 mars

Örebro 11:10 Breddlopp
Umåker 13:45 *
 

Måndag 9 mars

Bollnäs 12:20
Eskilstuna 18:20 *
 

Tisdag 10 mars

Åby 12:20
Gävle 18:20 *
 

Onsdag 11 mars

Jägersro 12:20
Solvalla 18:15 **, Pamir Broddes lopp
Bergsåker 18:27 **
 

Torsdag 12 mars

Östersund 18:20 *
 

Fredag 13 mars

Solvalla 12:20 *
Kalmar 18:20 *
 

Lördag 14 mars

Halmstad 14:45 ***STL
 

Söndag 15 mars

Axevalla 13:45 *
 

Måndag 16 mars

Mantorp 18:20 *
 

Tisdag 17 mars

Åby 12:20
Örebro 18:20 *
 

Onsdag 18 mars

Bergsåker 12:20
Solvalla 18:15 **, Kentucky Fibbers lopp
Jägersro 18:27 **
 

Torsdag 19 mars

Boden 18:20 *
Gävle 18:30 Breddlopp
 

Fredag 20 mars

Solvalla 12:20 *
Romme 18:20 *
Umåker 18:30 Breddlopp
 

Lördag 21 mars

Bergsåker 18:30
 

Söndag 22 mars

Färjestad 13:45 *
 

Måndag 23 mars

Halmstad 18:20 *
 

Tisdag 24 mars

Axevalla 12:20
Bollnäs 18:20 *
Eskilstuna 18:25 Breddlopp
Jägersro 18:30
 

Onsdag 25 mars

Romme 12:20
Solvalla 18:15 **, Active Bowlers lopp
Åby 18:27 **
 

Torsdag 26 mars

Gävle 18:20 *
Boden 18:30
 

Fredag 27 mars

Bergsåker 12:20
Solvalla 18:20 *
 

Lördag 28 mars

Hagmyren 11:10 Breddlopp
Solvalla 14:45 ***STL, STL-finaler, Paralympiatravet - deltävling (C Th Erikssons Memorial)
Kalmar 18:30
 

Söndag 29 mars

Åby 11:10 Breddlopp
Östersund 13:45 *
 

Måndag 30 mars

Färjestad 18:20 *
Mantorp 18:30
 

Tisdag 31 mars

Romme 12:20
Eskilstuna 18:20 *
Jägersro 18:30

April 2020

Onsdag 1 april

Axevalla 12:20
Bergsåker 18:27 **
 

Torsdag 2 april

Rättvik 12:20
Åby 18:20 *
Örebro 18:30
 

Fredag 3 april

Solvalla 12:20 *
Bollnäs 18:20 *
Kalmar 18:30 Breddlopp
 

Lördag 4 april

Boden 11:10 Breddlopp
Jägersro 14:45 ***STL, Paralympiatravet - deltävling (L C Peterson Broddas Minne)
Romme 18:30
 

Söndag 5 april

Årjäng 13:00
Umåker 13:45 *
Hagmyren 14:00
 

Måndag 6 april

Östersund 18:20 *
Halmstad 18:30
 

Tisdag 7 april

Bergsåker 12:20
Axevalla 18:20 *
 

Onsdag 8 april

Solvalla 18:15 **, Dartster F:s lopp
Åby 18:27 **
Rättvik 18:30 Breddlopp
 

Torsdag 9 april

Jägersro 12:20
Gävle 18:00 ***, Påskägget
 

Fredag 10 april

Eskilstuna 11:15
 

Lördag 11 april

Dannero 12:20
 

Söndag 12 april

Romme 14:45 ***STL, Paralympiatravet - deltävling (Rommeheatet)
 

Måndag 13 april

Hagmyren 12:20
Halmstad 13:45 *, Yngve Larssons Memorial
 

Tisdag 14 april

Rättvik 12:20
Axevalla 18:20 *
Bergsåker 18:30
 

Onsdag 15 april

Solvalla 18:15 **
Jägersro 18:27 **
 

Torsdag 16 april

Bollnäs 12:20
Örebro 18:20 *
Åby 18:30
 

Fredag 17 april

Solvalla 12:20 *
Umåker 18:20 *, Damklubbens kväll
Kalmar 18:30
 

Lördag 18 april

Vaggeryd 11:00 Breddlopp
Färjestad 11:10 Breddlopp
Umåker 14:45 ***STL, Paralympiatravet - deltävling (Guldbjörken)
 

Söndag 19 april

Dannero 11:00 Breddlopp
Rättvik 11:10 Breddlopp
Årjäng 13:45 *
 

Måndag 20 april

Åby 12:20
Eskilstuna 18:20 *
 

Tisdag 21 april

Boden 12:20
Jägersro 18:20 *
Axevalla 18:30
 

Onsdag 22 april

Solvalla 18:15 **, Vårfavoriten, Vårfavoriten ston
Bergsåker 18:27 **
 

Torsdag 23 april

Halmstad 12:20
Gävle 18:20 *
Örebro 18:30
 

Fredag 24 april

Östersund 12:20
Åby 18:20 *, Konung Gustaf V:s Pokal & Drottning Silvias Pokal - uttagningar
Kalmar 18:25 Breddlopp
Bollnäs 18:30
 

Lördag 25 april

Visby 11:10 Breddlopp
Åby 14:45 ***STL, Paralympiatravet - final
Romme 18:30
 

Söndag 26 april

Solvalla 13:45 *
 

Måndag 27 april

Hagmyren 12:20
Mantorp 18:20 *
Färjestad 18:30
 

Tisdag 28 april

Umåker 12:20
Jägersro 18:20 *
Axevalla 18:30
 

Onsdag 29 april

Solvalla 18:15 **, The Onions lopp
Åby 18:27 **
 

Torsdag 30 april

Åmål 12:20
Boden 18:20 *
Bergsåker 18:30
 

    Fredag 1 maj

    Östanåkra - Ponny 12:00, Heldag
    Dannero 12:20
    Rättvik 18:20 *
    Rättvik - Ponny, Enstaka lopp kat B
     
     

    Lördag 2 maj

    Solänget 11:00 Breddlopp
    Halmstad 11:10 Breddlopp
    Årjäng 11:15 Breddlopp
    Örebro 14:45 ***STL, Enoch Karlssons Minne
    Gävle 18:30
    Gävle - Ponny, Enstaka lopp kat A
    Halmstad - Ponny, Kval
    Solänget - Ponny, Enstaka lopp
    Årjäng - Ponny, Enstaka lopp
    Örebro - Ponny, Enstaka lopp kat B
     
     

    Söndag 3 maj

    Vaggeryd 13:45 *
    Hagmyren 14:00
    Hagmyren - Ponny, Enstaka lopp
    Vaggeryd - Ponny, Enstaka lopp kat A
     
     

    Måndag 4 maj

    Mantorp 12:20
    Färjestad 18:20 *
    Romme 18:30
    Solvalla - Ponny, Kval
     
     

    Tisdag 5 maj

    Visby 12:20
    Eskilstuna 17:45
    Jägersro 18:20 *
    Axevalla 18:25 Breddlopp
    Axevalla - Ponny, Kval
     
     

    Onsdag 6 maj

    Solvalla 18:15 **, Margaretas Tidiga Unghästserie
    Bergsåker 18:27 **
     
     

    Torsdag 7 maj

    Halmstad 12:20
    Skellefteå 18:20 *
    Bollnäs 18:30 Breddlopp
     
     

    Fredag 8 maj

    Solvalla 12:20 *
    Gävle 17:45 E3 Bonus
    Kalmar 18:20 *
     
     

    Lördag 9 maj

    Färjestad - Ponny 11:00, Heldag
    Visby - Ponny 11:00, Heldag
    Lindesberg 11:10 Breddlopp
    Hagmyren - Ponny 12:00, Heldag
    Åby 14:45 ***STL, Konung Gustaf V:s Pokal & Drottning Silvias Pokal
    Solänget 18:30
    Solänget - Ponny, Enstaka lopp kat A
     
     

    Söndag 10 maj

    Tingsryd 11:00 Breddlopp
    Solvalla 11:10 Breddlopp
    Dannero 11:15 Breddlopp
    Jägersro - Ponny 12:00, Heldag
    Årjäng 13:45 *
     
     

    Måndag 11 maj

    Umåker 12:20
    Romme 18:20 *
    Färjestad 18:30
    Färjestad - Ponny, Enstaka lopp kat B
    Romme - Ponny, Kval
     
     

    Tisdag 12 maj

    Hagmyren 12:20
    Eskilstuna 17:45
    Axevalla 18:20 *
    Eskilstuna - Ponny, Enstaka lopp kat A
     
     

    Onsdag 13 maj

    Solvalla 18:15 **, Meadow Roads lopp
    Jägersro 18:27 **, Breeders Course 3 years old - uttagning
     
     

    Torsdag 14 maj

    Boden 12:20
    Örebro 17:45
    Åby 18:20 *
    Örebro - Ponny, Enstaka lopp kat B
     
     

    Fredag 15 maj

    Solvalla 12:20 *
    Visby 17:45
    Umåker - Ponny 18:00, Heldag
    Bollnäs 18:20 *
    Visby - Ponny, Enstaka lopp
     
     

    Lördag 16 maj

    Jägersro 11:10 Breddlopp
    Solvalla - Ponny 12:00, Heldag
    Åmål 13:00 Breddlopp
    Mantorp 14:45 ***STL, Ina Scots Ära
    Östersund 18:30
    Åmål - Ponny, Enstaka lopp kat B
    Östersund - Ponny, Enstaka lopp
     
     

    Söndag 17 maj

    Kalmar - Ponny 12:00, Heldag
    Umåker - Ponny 12:00, Heldag
    Lindesberg 14:00
    Vaggeryd 14:00
    Dannero 15:00 Breddlopp
     
     

    Måndag 18 maj

    Färjestad 12:20
    Eskilstuna 17:45 Breddlopp
    Halmstad 18:20 *, Breeders' Crown - Uttagningar
     
     

    Tisdag 19 maj

    Romme 12:20
    Solänget 18:20 *
    Axevalla 18:30
     
     

    Onsdag 20 maj

    Solvalla 18:15 **
    Åby 18:27 **
     
     

    Torsdag 21 maj

    Axevalla - Ponny 12:00, Heldag
    Bergsåker 12:20
    Jägersro 13:00 *
    ST 14:00 Ålandstravet Mariehamn
    Skellefteå 17:45 Breddlopp
    Bergsåker - Ponny, Enstaka lopp
    Jägersro - Ponny, Enstaka lopp
    Skellefteå - Ponny, Enstaka lopp kat B
     
     

    Fredag 22 maj

    Bollnäs 12:20
    Östersund - Ponny 16:30, Heldag
    Årjäng 18:20 *
    Kalmar 18:30 E3 Bonus
    Bollnäs - Ponny, Kval
    Årjäng - Ponny, Enstaka lopp kat B
     
     

    Lördag 23 maj

    Tomelilla - Ponny 12:00, Heldag
    Gävle 14:35 ***STL, H.K.H. Prins Daniels lopp
    Umåker 18:30
    Gävle - Ponny, Enstaka lopp kat A
     
     

    Söndag 24 maj

    Vaggeryd 11:10 Breddlopp
    Östersund - Ponny 12:00, Heldag
    Lindesberg 13:45 *
    Lindesberg - Ponny, Enstaka lopp kat B
    Vaggeryd - Ponny, Enstaka lopp
     
     

    Måndag 25 maj

    Eskilstuna 12:20
    Färjestad 18:20 *, E3 Bonus
     
     

    Tisdag 26 maj

    Rättvik 12:20
    Dannero 18:20 *
    Axevalla 18:25
    Jägersro 18:30
     
     

    Onsdag 27 maj

    Örebro 18:15 **, E3 Bonus
    Romme 18:25 Breddlopp
    Åby 18:27 **
     
     

    Torsdag 28 maj

    Halmstad 12:20
    Bergsåker 17:45
    Boden 18:20 *, Rolf Sundlings Minne
    Boden - Ponny, Enstaka lopp kat B
     
     

    Fredag 29 maj

    Solvalla 12:20 *, ASVT Trottex Auktionslopp - Treåringslopp
    Hagmyren 18:20 *, Roger N Olssons Minne
     
     

    Lördag 30 maj

    Tingsryd - Ponny 12:00, Heldag
    Solvalla 12:40 ***STL, Harper Hanovers Lopp - STL-finaler
     
     

    Söndag 31 maj

    Solvalla 12:40 ***, Elitloppet
    Solvalla - Ponny, Enstaka lopp

 

Måndag 1 juni

Visby 12:20
Mantorp 18:20 *
Färjestad 18:30
 
 

Tisdag 2 juni

Jägersro 12:20
Gävle 17:45 E3 Bonus
Eskilstuna 18:20 *, E3 Bonus
Axevalla 18:25 Breddlopp
Solänget 18:30 Breddlopp
Solänget - Ponny, Enstaka lopp kat B
 
 

Onsdag 3 juni

Bollnäs 18:30 **
 
 

Torsdag 4 juni

Rättvik 12:20
Umåker 17:45
Åby 18:20 *
Umåker - Ponny, Enstaka lopp kat B
 
 

Fredag 5 juni

Årjäng 12:20
Östersund 18:20 *, Östersunds Stora Stayerlopp
Boden 18:25
Romme 18:30
Boden - Ponny, Enstaka lopp kat A
Östersund - Ponny, Enstaka lopp kat A
 
 

Lördag 6 juni

Visby - Ponny 11:00, Heldag
Bollnäs - Ponny 12:00, Heldag
Kalmar 13:00
Östersund 14:45 ***STL, Jämtlands Stora Pris
Lindesberg 18:30
Kalmar - Ponny, Enstaka lopp
Lindesberg - Ponny, Enstaka lopp kat B
Östersund - Ponny, Enstaka lopp kat B
 
 

Söndag 7 juni

Eskilstuna 11:10 Breddlopp
Halmstad - Ponny 12:00, Heldag
Axevalla 13:45 *, Guldstoet
Hagmyren 14:00
Axevalla - Ponny, Enstaka lopp kat A
Eskilstuna - Ponny, Enstaka lopp kat B
 
 

Måndag 8 juni

Bergsåker 12:20
Färjestad 18:20 *, NWT-dagen
Halmstad 18:30
Färjestad - Ponny, Enstaka lopp kat B
 
 

Tisdag 9 juni

Gävle 12:20
Visby 17:45
Jägersro 18:20 *
Skellefteå 18:25
Skellefteå - Ponny, Enstaka lopp kat B
Visby - Ponny, Enstaka lopp
 
 

Onsdag 10 juni

Vaggeryd 18:30 **, SmålandsStayern
 
 

Torsdag 11 juni

Rättvik 12:20
Dannero 17:45
Åby 18:20 *
 
 

Fredag 12 juni

Solvalla 12:20 *
Jägersro - Ponny 17:00, Heldag
Romme 18:20 *, Sleipner Cup, Final
Tingsryd 18:25 Breddlopp
Umåker 18:30 Breddlopp
Romme - Ponny, Enstaka lopp kat A
 
 

Lördag 13 juni

Lindesberg 11:10 Breddlopp
Åmål 14:00
Boden 18:10 ***STL, Norrbottens Stora Pris
Boden - Ponny, Enstaka lopp kat B
Lindesberg - Ponny, Enstaka lopp kat A
 
 

Söndag 14 juni

Halmstad 11:00 Breddlopp
Årjäng - Ponny 11:00, Heldag
Solvalla 11:10 Breddlopp
Bergsåker - Ponny 12:00, Heldag
Jägersro - Ponny 12:00, Heldag
Bollnäs 14:00
Bollnäs - Ponny, Enstaka lopp kat B
Solvalla - Ponny, Enstaka lopp
 
 

Måndag 15 juni

Mantorp 12:20
Örebro 18:20 *, E3 Uttagningslopp
Mantorp - Ponny, Enstaka lopp
 
 

Tisdag 16 juni

Bergsåker 12:20
Gävle 17:45 Breddlopp
Visby 18:20 *
Jägersro 18:30
Visby - Ponny, Enstaka lopp
 
 

Onsdag 17 juni

Solvalla 18:30 **, Prix Readly Express
 
 

Torsdag 18 juni

Axevalla 12:20
Dannero 18:20 *
Rättvik 18:30
Dannero - Ponny, Enstaka lopp kat B
 
 

Fredag 19 juni

Årjäng 12:20
Hagmyren 12:35 *, Midsommar i Glada Hudik
Hagmyren - Ponny, Enstaka lopp
Årjäng - Ponny, Enstaka lopp
 
 

Lördag 20 juni

Lindesberg 12:20
Rättvik 13:45 *, Breeders' Crown - Uttagningar
Oviken 14:00
Skellefteå 19:00 *, Midsommarkransen
Rättvik - Ponny, Enstaka lopp kat B
Skellefteå - Ponny, Enstaka lopp kat B
 
 

Söndag 21 juni

Arvika 11:10 Breddlopp
Kalmar 14:45 ***STL, Kalmarsundspokalen
Kalmar - Ponny, Enstaka lopp
 
 

Måndag 22 juni

Solänget 12:20
Eskilstuna 17:45 Breddlopp
Halmstad 18:20 *, StoSprintern - uttagningar
 
 

Tisdag 23 juni

Jägersro 12:20
Solvalla 18:20 *, Breeders Course 3 years old - uttagning
 
 

Onsdag 24 juni

Åmål 18:30 **, Ändå Något
Åmål - Ponny, Enstaka lopp kat B
 
 

Torsdag 25 juni

Östersund - Ponny 12:00, Heldag
Örebro 12:20
Gävle 17:45
Åby 18:20 *, Åby Monté Trophy
Visby 18:25
Visby - Ponny, Enstaka lopp
Åby - Ponny, Enstaka lopp kat B
 
 

Fredag 26 juni

Solvalla 12:20 *
Eskilstuna - Ponny 17:00, Heldag
Bergsåker 18:20 *, E3 Consolations
Lycksele 19:00
 
 

Lördag 27 juni

Tomelilla - Ponny 12:00, Heldag
Bergsåker 14:45 ***STL, E3 Finaler 2140 meter - STL-finaler
Vaggeryd 18:30
 
 

Söndag 28 juni

Eskilstuna - Ponny 12:00, Heldag
Hagmyren 13:45 *
Oviken 14:00
Hagmyren - Ponny, Enstaka lopp
 
 

Måndag 29 juni

Lycksele - Ponny 12:00, Heldag
Årjäng 12:20
Mantorp 18:20 *
Rättvik 18:30
 
 

Tisdag 30 juni

Axevalla 12:20
Solvalla 18:20 *, Margaretas Tidiga Unghästserie
Lycksele 18:30