Välkommen till Worldclasstrotting och den Svenska sidan      
Click for Stockholm, Sverige Forecast     Click for Raasta, Sverige Forecast

World Class Trotting
1996-2010

Click for Malmö, Sverige Forecast   Click for Göteborg, Sverige Forecast  
Stockholm     Sundsvall   Malmö   Göteborg  

 Dubbelcupen - Dubbelcupen Final -
STORLOPP 2010   Datumen är preliminära och kan komma att ändras vid eventuella fel.  STORLOPP 2009  Uppdaterad: 18.06.2010

Redan avgjorda lopp     Lopp resultat 2009 2008 2007 2006 2005 2004 
Vi har alla startlistor och Resultat till Övriga större lopp i Nordamerika
 DATUM        BANA                LOPP NAMN


 2010-01-09   Kalmar          V75 Försök  Gulddivision 



  



Redan klara

Inga lopp klara ännu...



 2010-06-24   Dannero         Diamantstoet   
 2010-06-24   Dannero         Dubbelcupen   
 2010-06-24   Dannero         Midnattspokalen   
 2010-06-24   Dannero         Midnattspokalen, kallblod   
 2010-06-24   Dannero         Norrlands Grand Prix, försök   
 2010-06-25   Årjäng          Dubbelcupen  
 2010-06-23   Solvalla        Solvallaserien   
 2010-06-23   Solvalla        Sverigeloppet   
 2010-06-23   Solvalla        Itaka Sunds Lopp 
 2010-06-22   Bergsåker       E3 Långa Stoklass, uttagning   
 2010-06-22   Bergsåker       E3 Långa Öppen Klass, uttagning  
 2010-06-20   Arvika          Arvikas Jubileumslopp   
 2010-06-20   Arvika          Dubbelcupen  
 2010-06-19   Boden           Fördel Boden   
 2010-06-19   Boden           Norrbottens Stora Pris 
 2010-06-18   Kalmar          Diamantstoet 
 2010-06-16   Solvalla        Iata Källs lopp 
 2010-06-12   Östersund       Jämtlands Stora Pris   
 2010-06-12   Östersund       Storsjöpokalen   
 2010-06-12   Östersund       Sven O Perssons Minne, Nordisk Elitkamp   
 2010-06-12   Östersund       V75 Försök   
 2010-06-11   Östersund       Breeders' Crown, försök 3-åriga h/v
 2010-06-11   Östersund       Breeders' Crown, försök 3-åriga ston 
 2010-06-11   Östersund       Breeders' Crown, försök 4-åriga h/v
 2010-06-11   Östersund       Breeders' Crown, försök 4-åriga ston 
 2010-06-11   Östersund       Diamantstoet   
 2010-06-11   Östersund       Dubbelcupen   
 2010-06-11   Östersund       Östersunds Stora Stayerlopp 
 2010-06-09   Solvalla        Krevadpokalen   
 2010-06-08   Jägersro        Derby Trial   
 2010-06-07   Mantorp         Ina Scots Ära 
 2010-06-06   Axevalla        Guldstoet   
 2010-06-06   Axevalla        Kronprinsessan Victorias lopp
 2010-06-05   Rättvik         Ego Boys Minne   
 2010-06-05   Rättvik         Siljansloppet   
 2010-06-05   Rättvik         V75 Försök 
 2010-06-04   Bollnäs         Dubbelcupen   
 2010-06-03   Skellefteå      Diamantstoet   
 2010-06-03   Skellefteå      Dubbelcupen 
 2010-06-02   Vaggeryd        Diamantstoet  
 2010-05-31   Romme           Sleipner Cup, final 
 2010-05-30   Solvalla        Elitkampen   
 2010-05-30   Solvalla        Elitloppet   
 2010-05-30   Solvalla        Fyraåringseliten   
 2010-05-30   Solvalla        Fyraåringseliten ston   
 2010-05-30   Solvalla        Montéeliten Monté 
 2010-05-30   Solvalla        Treåringseliten   
 2010-05-30   Solvalla        Treåringseliten ston 
 2010-05-29   Solvalla        Harper Hanovers lopp   
 2010-05-29   Solvalla        Lady Snärts lopp, Stoeliten   
 2010-05-29   Solvalla        Sweden Cup   
 2010-05-29   Solvalla        V75 Finaler  
 2010-05-28   Hagmyren        Dubbelcupen   
 2010-05-28   Hagmyren        Norrlands Grand Prix, försök   
 2010-05-28   Hagmyren        Norrlands Treåringselit   
 2010-05-27   Åby             Breeders' Crown 3-åriga h/v 
 2010-05-27   Åby             Breeders' Crown 3-åriga ston 
 2010-05-27   Åby             Breeders' Crown 4-åriga h/v 
 2010-05-27   Åby             Breeders' Crown 4-åriga ston 
 2010-05-25   Solänget        Dubbelcupen   
 2010-05-25   Solnget         Norrlands Grand Prix, försök   
 2010-05-25   Solänget        Norrlands Treåringselit   
 2010-05-23   Bollnäs         Diamantstoet   
 2010-05-23   Gävle           Sleipner Cup, försök   
 2010-05-22   Solvalla        Gulddivisionen Final   
 2010-05-22   Solvalla        V75 Försök   
 2010-05-19   Solvalla        Solvallaserien 
 2010-05-19   Solvalla        Vårfavoriten 
 2010-05-19   Solvalla        Vårfavoriten ston 
 2010-05-18   Axevalla        Diamantstoet   
 2010-05-17   Färjestad       Dubbelcupen  
 2010-05-15   Dannero         Norrlands Treåringselit   
 2010-05-15   Dannero         STC:s Guldtäcke   
 2010-05-15   Dannero         V75 Försök   
 2010-05-15   Dannero         Ådalspriset   
 2010-05-14   Romme           Dubbelcupen   
 2010-05-14   Östersund       Sleipner Cup, försök   
 2010-05-13   Åby             Algot Scotts Minne   
 2010-05-13   Åby             Drottning Silvias Pokal   
 2010-05-13   Åby             Konung Gustav V:s Pokal   
 2010-05-13   Åby             Lovely Godivas lopp   
 2010-05-13   Åby             V75 Försök   
 2010-05-12   Solvalla        Meadow Roads lopp 
 2010-05-12   Solvalla        Walter Lundbergs Memorial  
 2010-05-10   Bollnäs         Sleipner Cup, försök 
 2010-05-08   Gävle           Mjölkloppet 
 2010-05-08   Gävle           Gävletravets Elitsprint 
 2010-05-06   Östersund       Dubbelcupen 
 2010-05-05   Solvalla        Gay Noons lopp   
 2010-05-05   Solvalla        Juliennes lopp 
 2010-05-05   Solvalla        Victory Tillys lopp 
 2010-05-01   Örebro          Enoch Karlssons Minneslopp, Stoeliten   
 2010-05-01   Örebro          Orebro Intn'l   
 2010-05-01   Örebro          Gulddivisionen 
 2010-05-01   Örebro          V75 Försök 
 2010-04-30   Bergsåker       Norrlands Grand Prix, försök 
 2010-04-29   Åby             Drottning Silvias Pokal, uttagning   
 2010-04-29   Åby             Klass I   
 2010-04-29   Åby             Konung Gustav V:s Pokal, uttagning
 2010-04-28   Solvalla        Elittestet, The Onions lopp   
 2010-04-28   Solvalla        Scarlet Knights lopp   
 2010-04-25   Årjäng          Diamantstoet   
 2010-04-25   Årjäng          Dubbelcupen 
 2010-04-24   Umåker          Berth Johanssons Minneslopp   
 2010-04-24   Umåker          Sleipner Cup, försök   
 2010-04-24   Umåker          Guldbjörken   
 2010-04-24   Umåker          V75 Försök   
 2010-04-24   Umåker          Vårbjörken 
 2010-04-23   Umåker          Norrlands Grand Prix, försök   
 2010-04-23   Umåker          Norrlands Treåringselit   
 2010-04-22   Gävle           Dubbelcupen 
 2010-04-21   Solvalla        Solvallaserien 
 2010-04-17   Åby             Olympiatravet 
 2010-04-17   Åby             Diamantstoet, Final 
 2010-04-16   Bergsåker       Dubbelcupen 
 2010-04-16   Bergsåker       Sleipner Cup, försök  
 2010-04-15   Örebro          Breeders' Crown 3-åriga h/v 
 2010-04-15   Örebro          Breeders' Crown 3-åriga ston 
 2010-04-15   Örebro          Breeders' Crown 4-åriga h/v 
 2010-04-15   Örebro          Breeders' Crown 4-åriga ston   
 2010-04-14   Solvalla        Rikitikitavis lopp   
 2010-04-13   Jägersro        Hästägareföreningens Jubileumspokal   
 2010-04-12   Boden           Dubbelcupen   
 2010-04-12   Boden           Norrlands Grand Prix, försök 
 2010-04-11   Hagmyren        Dubbelcupen   
 2010-04-11   Umåker          Sleipner Cup, försök   
 2010-04-10   Mantorp         Gulddivisionen - Sista Chansen
 2010-04-10   Mantorp         Kjell P Dahlströms Minne   
 2010-04-07   Solvalla        Dartster F:s lopp 
 2010-04-05   Halmstad        Yngve Larssons Memorial   
 2010-04-04   Gävle           Påskägget   
 2010-04-03   Romme           Dubbelcupen Final 
 2010-04-03   Romme           Rommeheatet 
 2010-04-02   Färjestad       Folke Hjalmarssons Minne   
 2010-04-02   Färjestad       Prins Carl Philips Jubileumspokal   
 2010-04-01   Bollnäs         Dubbelcupen   
 2010-04-01   Årjäng          Sleipner Cup, försök   
 2010-03-28   Solvalla        Coccinelles lopp   
 2010-03-28   Solvalla        Pamir Broddes lopp   
 2010-03-27   Jägersro        L.C. Peterson-Broddas Minneslopp   
 2010-03-27   Jägersro        V75 Försök   
 2010-03-25   Åby             Ragnar Thorngrens Minne 
 2010-03-24   Solvalla        Diamantstoet   
 2010-03-24   Solvalla        Elittestet, Kentucky Fibbers lopp 
 2010-03-20   Färjestad       Färjestads Jubileumslopp 
 2010-03-20   Färjestad       Th. Egnells Memorial 
 2010-03-17   Solvalla        Solvallaserien 
 2010-03-16   Jägersro        Diamantstoet 
 2010-03-15   Östersund       Norrlands Grand Prix Försök - 1
 2010-03-12   Romme           Salaortens Jubileumspokal  
 2010-03-10   Solvalla        Oktan Sunds lopp   
 2010-03-09   Axevalla        Diamantstoet 
 2010-03-07   Solvalla        Avelsföreningens Jubileumslöpning   
 2010-03-06   Jägersro        Arvid Stjernswärds Minneslöpning 
 2010-03-03   Solvalla        Solvalla Hästägareförening Pris   
 2010-02-27   Axevalla        På Landet 
 2010-02-24   Solvalla        Active Bowlers Lopp 
 2010-02-17   Solvalla        Solvalla Serien Avd-1 
 2010-02-13   Solvalla        Gulddivisionen Final
 2010-02-10   Solvalla        Grains lopp 
 2010-01-30   Mantorp         V75 Försök    
 2010-01-27   Solvalla        Zoogins lopp (3-åringar)
 2010-01-24   Solvalla        Golden Weddings lopp 
 2010-01-23   Åby             V75 Försök    
 2010-01-23   Åby             V75-Mästaren    
 2010-01-20   Solvalla        Bulwarks lopp    
 2010-01-16   Bergsåker       Gösta Bergengrens Minneslopp    
 2010-01-16   Bergsåker       Kvisslebruns lopp    
 2010-01-16   Bergsåker       V75 Försök    
 2010-01-13   Solvalla        Fiona Sans lopp    
 2010-01-02   Axevalla        V75   Gulddivisionen