Tillbaka
 
  StartLista / Axevalla lördag 21 juli (Sorterad efter startnummer)
V75-1, Lopp 4
 
Klass I, försök 5.
  1:A PRIS 100 000 kr  2140  V 
 
 
Omsättning  söndag 15 jul, kl 21:52 V75: 0 kr, kl 21:52  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   LONESOME LADAY h 5 Uhrberg Thomas (Läh Ka)  2140:1
15,7L 433 000 kr Goo Bj  F  070406-8 4/3140  0  ug 25  999   
 Hd 06: 15 1-2-1 Adi Er  J  070626-3 3/3160  1  16,4 47 
  07: 7 2-1-0 Adi Er  Hd  070707-5 5/2646  6  15,7 82 
     
  2   SOME GOLD s 4 Untersteiner Johan (Wal Ro)  2140:2
15,8M 392 500 kr Kih Ör  E  070612-7 8/2140  2  16,8 28  999   
 S 06: 11 2-1-2 Kih Ör  S  070627-4 6/2140  3  15,1a 125 
  07: 12 3-2-2 Unt Jo  Hd  070707-7 10/2144  1  14,9a 64 
     
  3   THE BAD BRIDE s 7 Linder Fredrik  2140:3
15,9K 465 100 kr Lin Fr  S  070523-7 12/1640  5  13,7a 298  999   
 Ro 06: 18 1-1-3 Lin Fr   070602-9 6/2640  0  16,8g 198 
  07: 11 2-1-1 Lin Fr  S  070627-7 9/2640  0  18,2a 291 
     
  4   MIGHTY VALUE h 5 Goop Björn (Wid Da)  2140:4
16,3L 388 000 kr Wid Da  S  070526-10 7/2140  4  15,0a 58  999   
 Hd 06: 9 1-1-2 Wid Da  Hd  070611-7 4/3166  1  16,3 38 
  07: 8 3-1-1 Wid Da  Kr  070624-4 6/2140  d  uag 73 
     
  5   ALLEN ALL OVER v 6 Olofsson Björn (Olo Hå)  2140:5
15,4M 482 100 kr Juu St  S  070526-6 3/2140  6  15,2a 212  999   
 Hd 06: 19 1-4-3 Olo Bj  S  070613-8 8/2140  0  15,4 403 
  07: 6 1-0-2 Sun HO  L  070704-8 12/2140  6  15,9a 259 
     
  6   MISTER TAYLER v 8 Lindblom Carl-Erik (Wei Ro)a  2140:6
15,4M 483 750 kr Lin CE  S  070311-8 6/1640  1  14,4a 106  999   
 Mp 06: 18 2-3-4 Lin CE  E  070324-4 12/2640  4  16,3 218 
  07: 7 2-1-1 Lin CE  E  070710-7 2/1640  3  13,0a 88 
     
  7   DAD'S LAUNCHER h 4 Kihlström Örjan (Wal Ro)  2140:7
15,5L 390 849 kr Goo Bj  Å  070505-10 11/2140  6  14,5a 477  999   
 S 06: 8 3-1-0 Unt Jo  B  070614-6 11/2640 n  6  16,0a 580 
  07: 7 1-1-1 Kih Ör  Hd  070707-5 3/2646  2  15,5 108 
     
  8   BILBO A.U. v 5 Svanstedt Åke  2140:8
16,1L 318 000 kr Sva Åk  Mp  070521-4 6/1640  1  13,3a 46  999   
  06: 13 0-1-1 Sva Åk  Ös  070609-9 3/2640  0  16,6 21 
  07: 10 5-2-0 Sva Åk  Hd  070705-8 4/2144  1  14,6a 48 
     
  9   REAL DESIRE v 6 Takter Johnny (Lej Jo)  2140:9
15,3M 489 500 kr Eri Ch  J  070605-7 1/2140  0  15,0a 137  999   
 J 06: 8 0-1-2 Tak Jo  Kr  070624-4 1/2140  1  14,9a 577 
  07: 9 1-3-2 Tak Jo  Hd  070707-5 10/2646  4  15,7 258 
     
  10   ODEN BOY h 5 Carlsson Olle  2140:10
16,3L 460 000 kr Car Ol  Ös  070609-5 10/2140  d  2ag 50  999   
 Ös 06: 16 4-6-0 Car Ol  Bs  070615-8 1/2640  1  16,6a 17 
  07: 6 4-1-0 Car Ol  B  070712-7 6/1640  1  12,9a 15 
     
  11   GENTLE WAY v 6 Jansson Torbjörn (Fag Mi)  2140:11
15,7L 415 500 kr Joh HB  Å  070424-2 1/2140  0  17,1a 16  999   
 Hd 06: 15 5-1-0 Joh HB  Hd  070625-9 9/2144  5  15,9a 236 
  07: 8 1-1-0 Jan To  Hd  070707-5 12/2646  5  15,7 584 
     
  12   VALEROSO v 6 Karlsson Mats  2140:12
16,3M 307 800 kr Goo Bj  S  070620-4 5/3640  5  17,0 60  999   
 Ö 06: 9 3-0-2 Kar Ma  Ö  070630-3 3/3180  3  17,6 90 
  07: 9 1-1-2 Kar Ma  Ö  070712-7 1/3160  1  17,0 34 

 

  Turordning: 4-2-1-7-9-6-5-10-8-3-11-12  
 
  StartLista / Axevalla lördag 21 juli (Sorterad efter startnummer)
V75-2, Lopp 5
 
Klass III, försök 6.
  1:A PRIS 100 000 kr  2140  A 
 
 
Omsättning  söndag 15 jul, kl 21:52 V75: 0 kr, kl 21:52  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   CASANOVA CHIP v 4 Eriksson Håkan  2140:1
16,6aM 99 000 kr Eri Hå  E  070508-4 6/2140  1  17,4a 16  999   
 E 06: 3 0-0-0 Eri Hå  E  070522-6 6/1640  1  16,1 19 
  07: 8 3-2-1 Eri Hå  L  070704-5 1/2140  4  16,6a 61 
     
  2   ENYA CHEVAL s 6 Takter Johnny (Sve Pi)  2140:2
14,9aK 132 250 kr Hau Ke  Vg  070601-6 10/1640  3  16,2a 38  999   
 Hd 06: 1 0-0-0 Hau Ke  Hd  070625-12 1/2646  2  17,0a 55 
  07: 5 3-1-1 Hau Ke  Hd  070705-2 4/1644  1  14,9a 65 
     
  3   BORNEO h 4 Goop Olle  2140:3
15,5aM 101 000 kr Goo Bj  F  070604-4 4/2140  1  16,4 64  999   
 Å 06: 1 0-0-0 Goo Bj  Ax  070612-5 3/2140  1  17,3 22 
  07: 7 3-1-1 Goo Bj  Ö  070629-10 5/2140  1  15,5a 16 
     
  4   FIRE v 4 Kihlström Örjan (Wid Da)  2140:4
16,0aM 130 000 kr Wid Da  Hd  070604-4 2/2144  2  17,3 27  999   
 Hd 06: 5 0-0-2 Wid Da  J  070619-5 8/2640  2  16,0 84 
  07: 8 2-2-2 Goo Bj  Hd  070706-4 2/2646  1  16,9a 29 
     
  5   KAN DU CANDY s 4 Eriksson Hans G  2140:5
14,9aK 133 000 kr Eri HG  Å  070524-7 7/2140  1  16,2 58  999   
 Å 06: 1 0-0-1 Eri HG  Ax  070703-7 11/1640  4  14,9a 47 
  07: 8 3-1-1 Eri HG  Ax  070713-7 10/2640  4  16,7a 208 
     
  6   GREVEN AV BROLINE v 4 Untersteiner Peter  2140:6
13,8aK 137 500 kr Unt Pe  S  070606-10 10/2140  0  distag 45  999   
 Hd 06: 3 1-0-1 Unt Pe  Kr  070624-7 2/2140  5  17,6 98 
  07: 8 3-0-1 Unt Pe  L  070704-7 1/2640  3  17,5 55 
     
  7   FRANCE VILLE v 5 Untersteiner Johan (Unt Pe)  2140:7
14,8aK 135 700 kr Unt Pe  Hd  070618-3 3/1644  1  14,9a 83  999   
 Hd 06: 7 1-0-2 Unt Pe  J  070703-6 5/2140  5  15,7a 185 
  07: 6 2-1-0 Unt Pe  År  070714-5 3/1640  0  14,8a 310 
     
  8   VITESSE SÖNDERVANG s 5 Hansen Jan (Ege He)  2140:8
14,3aK 118 367 kr Han Ja  Hd  070601-2 9/1644  3  14,9a 82  999   
 Hd 06: 7 0-1-1 Han Ja  J  070626-1 9/1640  1  14,5a 132 
  07: 10 4-0-1 Han Ja  År  070714-5 5/1640  4  14,3a 207 
     
  9   B.SMOKED h 5 Wallin Tony (Gan Pi)a  2140:9
15,8aM 140 850 kr Wal To   070602-8 5/2140  3  15,3 616  999   
 E 06: 15 0-1-2 Wal To  E  070618-7 4/2140  0  16,6 54 
  07: 8 2-1-2 Wal To  Ö  070630-7 5/2140  4  15,8a 706 
     
  10   EMIR ROLS v 4 Goop Björn (Olo Hå)  2140:10
21,2aM 113 774 kr Goo Bj  Å  070607-6 1/2140  1  16,5 27  999   
 Hd 06: 0 0-0-0 Goo Bj  S  070620-11 3/2140  1  15,6 18 
  07: 7 5-1-0 Goo Bj  L  070704-7 12/2640  0  18,9 36 
     
  11   BELLINO BOY v 4 Falsig Bo  2140:11
13,6aK 128 500 kr Fal Bo  J  070520-5 3/1640  2  13,6a 30  999   
 Å 06: 4 0-2-0 Fal Bo  Å  070614-4 4/2140  2  15,5 51 
  07: 7 2-2-0 Fal Bo  Hd  070703-1 5/1644  1  14,3a 14 
     
  12   YASMIN BLOU s 4 Ehlers Jimmi  2140:12
15,5aM 115 300 kr Ehl Ji  Hf  070612-1 6/2140  1  16,7a 21  999   
 L 06: 3 0-0-0 Ehl Ji  S  070629-1 8/2140  4  17,2a 94 
  07: 10 5-1-1 Ehl Ji  Ro  070713-9 1/2140  1  15,5a 24 

 

  Turordning: 10-2-11-9-4-3-12-6-8-5-7-1  
 
  StartLista / Axevalla lördag 21 juli (Sorterad efter startnummer)
V75-3, Lopp 6
 
Axevallalöpning (Gulddivisionen, försök 4.)
  1:A PRIS 150 000 kr  2640  A 
 
 
Omsättning  söndag 15 jul, kl 21:52 V75: 0 kr, kl 21:52  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   TORVALD PALEMA h 6 Svanstedt Åke  2640:1
11,1aK 4 468 548 kr Sva Åk  S  070527-5 7/1609  0  11,1a 153  999   
  06: 10 3-2-1 Sva Åk  Ch  070610-8 0/2011  0  12,7ag 68 
  07: 9 2-2-0 Sva Åk  Fs  070701-7 0/1600  5  11,8a 366 
     
  2   SUPER LIGHT h 9 Westholm Jörgen  2640:2
10,8aK 9 896 887 kr Wes Jö  S  070527-5 4/1609  0  11,4a 91  999   
 Ro 06: 15 3-3-0 Wes Jö  Bo  070616-6 6/2140  3  12,4a 32 
  07: 9 4-0-1 Wes Jö  Ro  070713-8 1/2700  1  14,0 18 
     
  3   PASES J.PEJ h 8 Olsson Daniel (Per PA)a  2640:3
11,6aK 2 265 349 kr Ols Da  F  070528-8 5/2140  1  14,5a 18  999   
 F 06: 11 1-3-1 Ols Da   070623-7 7/2140  0  14,3a 167 
  07: 8 3-0-1 Ols Da  Ro  070713-3 4/1640  3  12,1a 90 
     
  4   SPRING RAY v 7 Goop Björn (Olo Hå)  2640:4
11,3aK 5 763 716 kr Goo Bj  Å  070524-15 1/2140  k  18,3 gdk  999   
 Hd 06: 10 2-2-3 Goo Bj  Å  070531-8 3/2140  2  12,5a 28 
  07: 2 0-2-0 Goo Bj  Ko  070616-10 0/2100  2  13,0a 25 
     
  5   SUN PROTECTION h 8 Uhrberg Thomas (Läh Ka)  2640:5
13,3aM 2 025 972 kr Adi Er  J  070320-8 1/3200  0  16,3 49  999   
 Hd 06: 23 2-2-2 Adi Er  J  070410-6 1/3180  6  16,4 40 
  07: 9 2-1-1 Kih Ör  S  070620-4 1/3700  7  16,0 83 
     
  6   SKOGANS JOKER h 10 Adielsson Erik (Ols DÅ)a  2640:6
11,6aK 4 109 569 kr Tak Jo  Mp  070310-6 3/2140  2  14,3a 43  999   
 Kr 06: 8 1-1-3 Tak Jo  J  070331-6 5/2140  5  12,9a 283 
  07: 7 2-2-1 Tak Jo  Åm  070711-5 6/2080  3  13,9a 48 
     
  7   KNOX JENIL* (FR) h 9 Svendsen Bent  2640:7
11,9aK 2 938 846 kr Sve Be  Ch  070610-8 0/2011  0  13,3a 331  999   
 * 06: 11 1-1-0 Sve Be  Aa  070701-5 0/1800  1  14,4a 37 
  07: 12 5-1-0 Sve Be  Ny  070708-8 0/1640  1  13,8a 37 
     
  8   AMOUR AMI* (US) h 5 Bergh Robert  2640:8
11,0aaK 1 838 594 kr Ber Ro  S  070526-4 2/1609  d  4ag 32  999   
 B 06: 9 4-1-0 Ber Ro  Ös  070609-6 12/2140  3  13,3a 354 
  07: 5 1-1-1 Ber Ro  Ö  070630-6 11/2140  d  2ag 128 
     
  9   ÅLARÖKARN v 7 Andersson Mikael J (Spå LO)a  2640:9
11,9aK 1 654 550 kr And MJ  Ax  070612-3 7/2140  2  15,2a 134  999   
 Å 06: 24 3-4-5 For Le  Kr  070624-6 9/1640  0  12,3a 820 
  07: 17 1-4-3 Ohl Ul  Hd  070705-10 2/3186  6  15,9 383 
     
  10   COLOMBIAN NECKTIE v 5 Kihlström Örjan (Wal Ro)  2640:10
13,3aM 2 570 500 kr Kih Ör  B  070614-3 3/2140 n  2  15,3a 23  999   
 S 06: 20 7-2-1 Kih Ör   070623-7 10/2140  2  13,8a 67 
  07: 6 0-3-1 Kih Ör  Hd  070707-6 3/2144  2  13,6a 32 
     
  11   TUNK NAFETS h 7 Takter Johnny (Wid Da)  2640:11
12,3aK 3 350 205 kr Wid Da  Ch  070610-8 0/2011  3  12,5a 228  999   
 Hd 06: 19 3-4-4 Wid Da  Ö  070630-6 7/2140  0  13,7a 86 
  07: 6 2-0-2 Tak Jo  Hd  070707-6 12/2144  3  13,8a 81 
     
  12   TRITON SUND h 6 Sjunnesson Jörgen (Hul St)  2640:12
11,7aM 4 421 816 kr Kih Ör  V  070121-5 0/2875  6  15,3g 75  999   
 S 06: 14 3-1-4 Kih Ör  V  070127-3 0/2100  d  -ag 36 
  07: 3 0-1-0 Kih Ör  Ö  070629-4 2/2160  2  14,0 46 

 

  Turordning: 2-12-4-11-7-1-6-8-10-3-5-9  
 
  StartLista / Axevalla lördag 21 juli (Sorterad efter startnummer)
V75-4, Lopp 7
 
Stolopp.
  1:A PRIS 100 000 kr  2140  V 
 
 
Omsättning  söndag 15 jul, kl 21:52 V75: 0 kr, kl 21:52  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   PRINCESS RUNNER s 5 Hultman Marcus (Abe PA)  2140:1
16,4M 98 500 kr Hul Ma  År  070601-13 4/2160 n  k  20,6 gdk1  999   
 Åm 06: 0 0-0-0 Hul Ma  År  070623-4 6/2140 n  0  16,8a 287 
  07: 2 0-0-0 Hul Ma  År  070708-8 4/2140 n  5  16,4 1016 
     
  2   CHAMPAGNE CLIPPER s 4 Kihlström Örjan (Wal Ro)  2140:2
17,4M 164 345 kr Kih Ör  S  070530-3 3/1640  4  13,4a 36  999   
 S 06: 10 2-0-0 Kih Ör  Ö  070629-7 7/1640  d  tr2a 77 
  07: 5 1-0-0 Unt Jo  Ax  070713-4 2/2640  d  4ag 416 
     
  3   KATTEGATT s 4 Goop Björn (Goo Ol)  2140:3
17,6M 161 500 kr Goo Ol  Ax  070619-5 2/2140  1  16,0a 86  999   
 Å 06: 5 2-1-0 Goo Bj  L  070704-5 6/2140  1  16,3a 30 
  07: 4 2-0-1 Goo Bj  Ax  070713-4 3/2640  3  16,6a 104 
     
  4   JULIANA SPACE s 4 Larsson Fredrik B  2140:4
15,5K 163 500 kr Nor PG  Bs  070615-4 1/2140  1  16,9a 44  999   
 S 06: 8 0-0-1 Ohl Ul  Kr  070624-8 10/1640  2  15,5 85 
  07: 10 2-3-1 Ohl Ul  Hd  070707-8 9/2144  0  18,7a 87 
     
  5   BULLRIDE s 6 Jepson Carl Johan (Sch Da)a  2140:5
17,0M 174 758 kr Jep CJ  Ar  070624-4 12/2100  2  16,5a 372  999   
 År 06: 18 1-2-1 Jep CJ  Ar  070624-9 6/2120  2  17,0 74 
  07: 7 0-3-0 Jep CJ  Åm  070711-4 5/2080  2  16,4a 181 
     
  6   NOW WE TALKING s 6 Falsig Bo (Löf To)a  2140:6
16,3M 159 150 kr Lin CE  År  070524-5 10/2140  6  16,0a 77  999   
 Å 06: 16 0-2-2 Sjö Pa  J  070607-1 5/1640  5  14,1a 202 
  07: 8 0-1-0 Adi Er  År  070714-7 1/2640  0  19,6 182 
     
  7   MY SAMBA s 4 Olsson Daniel (Bjö Ra)  2140:7
16,5M 157 600 kr Ols Da  S  070613-14 9/2140  k  19,3 gdk  999   
 S 06: 12 1-1-2 Söd St  Mp  070625-6 5/1640  2  14,0a 74 
  07: 2 1-1-0 Ols Da  Ö  070712-5 11/2140  1  15,4a 69 
     
  8   EVELIINA KEMP s 4 Söderkvist Stefan (Tar Pe)a  2140:8
15,3M 168 000 kr Kon Jo  S  070606-7 12/2140  3  15,3a 78  999   
 S 06: 13 0-3-1 Kon Jo  S  070620-5 10/2140  3  15,3 127 
  07: 9 1-1-3 Söd St  Ax  070713-6 7/2640  0  17,3a 228 
     
  9   GO CHIP s 4 Svanstedt Åke  2140:9
16,7M 114 000 kr Sva Åk  Mp  070521-10 7/2140  1  18,4 30  999   
  06: 6 0-0-1 Sva Åk  S  070530-2 8/2140  1  16,7 32 
  07: 3 3-0-0 Sva Åk  Mp  070611-6 5/2140  1  14,9a 18 
 
   
     
  10   JOBIE ANA* s 5 Adielsson Erik (Adi Ha)  2160:1
14,1M 432 002 kr Adi Er  Mp  070611-3 4/2140  1  14,3a 17  999   
 J 06: 12 1-4-0 Adi Er  Kr  070624-5 6/3140  0  19,0g 79 
  07: 8 2-2-0 Adi Er  J  070703-7 8/2640  4  15,8a 85 
     
  11   DREAMSHIP s 7 Nilsson Frank (Sva Åk)  2160:2
14,6M 424 150 kr Sva Åk   070602-5 9/2160  3  14,6 183  999   
  06: 14 2-1-2 Swa Sa  Mp  070611-7 1/2640  0  16,5a 183 
  07: 8 3-0-1 Sva Åk  Kr  070624-4 10/2140  d  10ag 484 
     
  12   SHANIA MAID s 5 Takter Johnny (Läh Ka)  2160:3
14,3K 429 615 kr Nor Pe  Hd  070409-8 6/2144  0  15,9 83  999   
 Hd 06: 23 4-1-4 Uhr Th  Hd  070604-7 11/1644  5  13,0a 153 
  07: 7 1-1-0 Tak Jo  År  070714-7 9/2660  1  17,6 238 
     
  13   BUMBLEBEE MEJL s 7 Nilsson Lars a  2160:4
15,3M 403 000 kr Nil La  S  070627-4 2/2140  6  16,0a 157  999   
 Ro 06: 10 4-0-0 Nil La  L  070704-8 11/2140  0  16,1a 751 
  07: 10 3-0-0 Nil La  Ro  070713-4 5/2140  1  15,6a 55 
     
  14   MADAME DUST s 7 Bergh Robert  2160:5
15,7M 361 700 kr Ber Ro  Bs  070615-8 11/2640  3  16,8a 78  999   
 B 06: 8 1-0-0 Ber Ro  Sk  070623-11 5/2160  1  15,7 30 
  07: 10 3-0-3 Jan To  År  070714-7 7/2660  d  5g 37 
     
  15   MONE s 5 Andersen Troels (Mel Gu)  2160:6
16,8M 194 700 kr And Tr  Ös  070609-8 12/2140  3  15,4a 505  999   
 D 06: 15 0-3-1 And Tr  L  070617-9 5/2140 n  2  18,0a 70 
  07: 11 1-1-3 And Tr  Mp  070709-2 5/2140  6  17,1a 69 

 

  Turordning: 4-9-11-12-3-8-10-14-5-13-7-1-15-6-2  
 
  StartLista / Axevalla lördag 21 juli (Sorterad efter startnummer)
V75-5, Lopp 8
 
Lärlingslopp.
  1:A PRIS 100 000 kr  2140  A 
 
 
Omsättning  söndag 15 jul, kl 21:53 V75: 0 kr, kl 21:53  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   TURBO LATER v 5 Söderström Carlos (Jac JO)  2140:1
14,2aK 298 300 kr Joh Pe  Ax  061229-9 1/2140  3  16,7a 17  999   
  06: 21 4-3-1 Eng Em  Ax  070703-2 8/1640  1  14,6a 43 
  07: 2 1-0-0 Joh Pe  Åm  070711-7 3/1680  5  15,4a 43 
     
  2   SAMBA KEBELL s 5 Ingves Peter (Ste Ul)  2140:2
14,3aK 217 500 kr Goo Bj  Ax  070529-7 5/2140  2  15,6a 26  999   
  06: 3 1-0-0 Gus El  L  070617-9 10/2140 n  1  17,9a 62 
  07: 8 4-2-1 Söd St  Ax  070710-3 10/1640  3  14,3a 67 
     
  3   KÄRA GOLIAT* v 5 Wallin Tony (Aar Da)  2140:3
14,9aM 275 187 kr Aar Da  Ax  070603-3 6/2140  1  15,8a 25  999   
 F 06: 13 7-1-2 Aar Da  S  070620-9 12/2140  6  15,8 216 
  07: 4 1-0-0 Aar Da  Hd  070707-4 7/2144  6  14,9a 233 
     
  4   INGAS HURRICANE h 5 Erlandsson Tina (Sun Ro)a  2140:4
14,3aM 185 000 kr Sve Cl  Ö  070515-3 12/2140  0  17,1ag 58  999   
 Mp 06: 8 3-1-0 Fri Ji   070621-6 5/2140  2  15,2a 43 
  07: 5 2-1-0 Erl Ti  Mp  070702-6 9/2140  1  14,3a 33 
     
  5   GLOSTER v 5 Johansson Nilsgunnar (Hel Ja)a  2140:5
14,6aK 270 000 kr Tak Jo  J  070410-7 2/2160  2  15,7 87  999   
 Mp 06: 7 0-1-0 Lar Ca  S  070701-9 9/2140  3  15,9a 40 
  07: 4 2-1-1 Joh Ni  S  070713-8 3/2140  1  15,1a 33 
     
  6   CASPER LOCK h 5 Nilsson Hasse (Wal Mi)a  2140:6
14,0aK 168 500 kr Joh Pe  Ax  070603-4 6/2140  0  uag 41  999   
  06: 7 2-0-1 Åde Pe  År  070623-4 9/2140 n  1  16,0a 54 
  07: 5 3-1-0 Sva Åk  L  070704-7 8/2640  2  17,4g 98 
     
  7   J.T.MULLIGAN v 4 Millerud Leif (Wal Jo)  2140:7
14,5aK 175 700 kr Wal Jo  Å  070607-5 6/1640  4  14,5a 63  999   
 Mp 06: 13 1-0-4 Wal Jo  S  070629-3 9/2140  1  15,5a 58 
  07: 10 2-2-1 Wal Jo  Mp  070709-1 4/1640  2  14,5a 14 
     
  8   ELTON SILVIO v 4 Untersteiner Johan (Unt Pe)  2140:8
14,6aM 287 000 kr Unt Pe  Hd  070611-5 4/2144  1  15,0a 15  999   
 Hd 06: 7 6-0-0 Unt Pe  Hd  070625-1 3/2144  1  15,7 16 
  07: 3 3-0-0 Unt Pe  Hd  070707-4 1/2144  1  14,6a 24 
     
  9   MIGHTY WINNER h 4 Larsson Michael (Goo Ol)  2140:9
15,5aM 213 000 kr Goo Ol  Bj  070512-5 0/1609  0  17,3ag 60  999   
 Å 06: 4 3-1-0 Goo Bj  S  070613-4 2/2160  0  18,6g 50 
  07: 3 0-0-0 Goo Ol  Hd  070707-3 5/2144  5  15,5a 57 
     
  10   ULES WILMA s 4 Eriksson Christoffer (Lin Co)  2140:10
15,5aM 216 500 kr Sve So  J  070614-1 2/2140  1  15,5a 109  999   
 J 06: 0 0-0-0 Lin Ni  Kr  070624-8 6/1640  1  15,2g 98 
  07: 17 5-0-3 Lin Ni  Hd  070706-3 5/2144  6  16,3a 75 
     
  11   WISS MACK SCOTT v 7 Laursen Jens (Sve Le)a  2140:11
14,5aK 203 080 kr Flo Je  Mp  070625-2 3/2160  1  17,0 82  999   
 Vg 06: 19 0-4-2 Sve Le  J  070703-1 8/2140  0  uag 184 
  07: 14 2-4-1 Flo Je  Kr  070713-2 4/2140  2  17,7a 65 
     
  12   ALPHA FLOW s 7 Lönn Christer (Gus Mi)a  2140:12
13,9aK 276 700 kr Per St  Å  070607-8 2/2140  0  15,8 622  999   
  06: 18 3-1-1 And MJ  År  070623-7 1/1640  2  15,0 64 
  07: 11 1-2-1 Lön Ch  Hd  070707-7 4/2144  6  15,7a 672 

 

  Turordning: 8-10-9-6-2-5-7-1-4-3-12-11  
 
  StartLista / Axevalla lördag 21 juli (Sorterad efter startnummer)
V75-6, Lopp 9
 
Bronsdivisionen, försök 5.
  1:A PRIS 110 000 kr  2640  V 
 
 
Omsättning  söndag 15 jul, kl 21:53 V75: 0 kr, kl 21:53  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   GINO (DK) v 8 Falsig Bo (Ryd Fo)a  2640:1
15,8L 604 816 kr Fal Bo  Vg  070601-4 5/2640  1  15,6a 65  999   
 Å 06: 15 0-1-3 Fal Bo  Ax  070612-4 3/2660  1  15,8 44 
  07: 7 2-2-0 Fal Bo  Hd  070707-9 5/1644  2  13,5a 91 
     
  2   KEY TO DREAM* (DE) v 6 Kihlström Örjan (Läh Ka)  2640:2
15,0M 826 285 kr Uhr Th  Å  070614-6 10/2140  3  13,8a 62  999   
 Hd 06: 24 9-4-2 Jan To  S  070627-8 12/2140  1  16,0a 99 
  07: 9 2-0-1 Kih Ör  Åm  070711-8 11/2080  0  15,3a 56 
     
  3   ULTIMO HÅLERYD v 5 Uhrberg Thomas  2640:3
15,8M 634 000 kr Uhr Th  J  070519-4 3/1640  1  13,5a 24  999   
 J 06: 8 1-2-2 Uhr Th  Hd  070618-6 10/1644  1  13,1a 35 
  07: 9 3-1-1 Uhr Th  Ö  070630-9 6/2140  2  14,7a 64 
     
  4   LITTLE BIG HORN v 7 Jansson Torbjörn (Reh Sa)a  2640:4
14,7M 900 000 kr Red Da  S  070418-5 3/2140  1  15,6 54  999   
 Ro 06: 10 0-0-5 Jan To  S  070530-8 5/2140  1  14,7 102 
  07: 3 2-0-0 Jan To  Ö  070630-4 9/2140  0  14,8a 164 
     
  5   ALVENA LISTON h 5 Adielsson Erik (Joh SH)  2640:5
14,8L 729 000 kr Jan To  S  070526-5 12/2140  3  14,1a 726  999   
 S 06: 13 5-1-3 Adi Er  Ös  070609-10 10/2640  3  14,8 48 
  07: 7 1-0-3 Tak Jo  Ö  070630-4 11/2140  0  15,0a 210 
     
  6   EARL TILLY h 6 Svanstedt Åke  2640:6
16,1L 724 173 kr Sva Åk  B  070614-7 12/2140 n  1  15,2a 40  999   
  06: 4 0-0-0 Sva Åk  Hd  070625-7 5/1644  1  12,7a 14 
  07: 4 3-0-0 Adi Ha  Hd  070705-4 6/2144  1  14,2a 14 
     
  7   LASS FORMULA v 6 Sjöberg Patrik (Hil Er)a  2640:7
15,2K 641 100 kr Sjö Pa  Ax  070612-4 1/2660  2  15,9 163  999   
 Vg 06: 7 1-0-1 Sjö Pa  Kr  070624-4 7/2140  2  15,1a 647 
  07: 5 1-4-0 Sjö Pa  Hd  070707-9 1/1644  1  13,4a 289 
     
  8   JAMES BOND v 8 Berntsson Christel (Sel Mi)  2640:8
15,8M 653 400 kr Ber Ch  E  070517-7 6/2140  1  16,1a 58  999   
 Mp 06: 14 2-2-1 Ber Ch  Mp  070611-2 1/1140  0  itag 28 
  07: 4 1-0-0 Ber Ch  Hd  070707-9 12/1644  0  14,2a 542 
     
  9   FRANCOSO v 6 Bergh Robert  2640:9
14,9M 805 500 kr Sju Jö   070623-6 4/3160  6  17,4 31  999   
 B 06: 12 6-0-0 Ber Ro  Ö  070629-4 6/2140  4  14,9 33 
  07: 6 2-0-0 Eri Ul  Ro  070713-7 2/2140  4  14,2a 45 
     
  10   TRAVEL ÅS h 5 Larsson Fredrik B  2640:10
15,2M 827 500 kr Lar FB  S  070526-5 5/2140  d  9ag 105  999   
 S 06: 10 3-0-0 Lar FB   070621-7 4/1640  1  13,0a 24 
  07: 7 2-1-0 Lar FB  H  070704-5 8/2140  1  15,1a 13 
     
  11   SPYFISH* (FI) h 6 Lennartsson Per (Luo KK)  2640:11
15,7M 658 539 kr Len Pe  S  070526-2 4/1640  1  12,9a 151  999   
 E 06: 11 2-0-1 Len Pe  S  070613-7 3/2640  0  15,2a 58 
  07: 6 2-0-0 Len Pe  S  070627-8 10/2140  0  16,4a 83 
     
  12   WISS NIGHT HAWK h 6 Eklundh André (Uhr Th)  2640:12
14,6L 880 891 kr Uhr Th  Vg  070601-8 5/2140  1  16,3a 20  999   
 J 06: 20 5-5-1 Uhr Th  Ös  070609-10 3/2640  1  14,6 102 
  07: 5 2-0-0 Uhr Th  Ö  070630-4 10/2140  6  14,7a 67 

 

  Turordning: 3-4-7-11-12-1-6-2-10-8-5-9  
 
  StartLista / Axevalla lördag 21 juli (Sorterad efter startnummer)
V75-7, Lopp 10
 
Silverdivisionen, försök 4.
  1:A PRIS 125 000 kr  1640  A 
 
 
Omsättning  söndag 15 jul, kl 21:53 V75: 0 kr, kl 21:53  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   ICY GLIMMER AS* (DE) v 7 Degiorgio Charles C (Lej Jo)  1640:1
11,8aK 617 615 kr Deg CC  J  070426-1 9/1640  2  11,8a 77  999   
 J 06: 18 5-4-1 Deg CC  Å  070505-2 12/1640  1  12,4a 52 
  07: 6 2-2-0 Tak Jo  J  070520-11 6/1640  0  14,0a 20 
     
  2   CONRADS ON LINE h 5 Goop Olle  1640:2
12,6aK 943 000 kr Goo Bj  S  070526-5 8/2140  2  13,9a 241  999   
 Å 06: 15 6-3-1 Goo Ol  Kr  070624-9 3/2140  1  13,6a 57 
  07: 9 2-2-0 Goo Ol  Hd  070707-10 2/2646  4  15,0a 75 
     
  3   BARON ROLS v 7 Uhrberg Thomas (Läh Ka)  1640:3
12,2aK 1 217 100 kr Len Pe  S  070516-8 7/1609  0  12,2a 216  999   
 Hd 06: 13 7-1-1 Len Pe  S  070526-12 2/3160  0  15,9 66 
  07: 13 4-2-0 Tak Jo  År  070714-10 4/2140 n  2  13,6a 71 
     
  4   JUVEL NEO v 6 Söderkvist Stefan (Sva Åk)  1640:4
12,0aK 1 003 500 kr Sva Åk  Ax  070409-5 4/3200  0  17,5 19  999   
  06: 10 6-3-1 Sva Åk  Å  070531-3 5/1640  4  12,0a 47 
  07: 4 0-1-0 Sva Åk  Kr  070624-10 12/2140  2  14,0a 166 
     
  5   BEDDINGE BOY h 6 Takter Johnny (Rån Ma)  1640:5
12,0aK 1 335 300 kr Tak Jo  J  070519-6 4/2140  3  14,7a 43  999   
 J 06: 9 3-1-0 Tak Jo  S  070526-11 3/2140  4  14,2a 274 
  07: 14 3-1-2 Tak Jo  Kr  070624-10 4/2140  0  14,5a 234 
     
  6   ALWAYS ALLURING* (US) h 6 Adielsson Erik (Joh SH)  1640:6
11,6aK 1 195 892 kr Adi Er  Ro  070407-4 10/2140  0  16,2g 104  999   
 S 06: 11 2-0-2 Adi Er  Mp  070611-8 2/2140  1  13,1a 25 
  07: 7 1-3-0 Adi Er  S  070627-3 5/1640  2  11,6a 17 
     
  7   RACE FAN* (US) h 4 Svanstedt Åke  1640:7
10,6aaK 1 217 108 kr Sva Åk  Ax  070626-15 3/2160 n  k  18,1 gdk1  999   
  06: 13 2-4-0 Sva Åk  Mp  070709-8 2/1640  1  12,3a 29 
  07: 2 2-0-0 Sva Åk  Mp  070709-12 2/1640  1  12,6a 15 
     
  8   AGASSI HALL* (US) h 5 Goop Björn (Goo Ol)  1640:8
11,2aaK 1 133 962 kr Lar Mi  Bj  061115-7 0/1609  4  15,3a 19  999   
 Å 06: 12 6-2-0 Goo Bj  F  070406-9 1/1640  6  13,4ag 27 
  07: 2 1-0-0 Goo Bj  S  070627-3 9/1640  1  11,4a 73 
     
  9   GROVE'S BEN (FI) v 6 Untersteiner Johan (Läh Ka)  1640:9
12,9aK 1 244 120 kr Uhr Th  Ös  070609-4 10/1640  0  14,3a 68  999   
 Hd 06: 2 0-1-0 Ohl Ul  Kr  070624-10 11/2140  0  14,9a 305 
  07: 10 1-0-3 Koi Ha  La  070701-4 0/2140  5  14,7a 116 
     
  10   AVERYNATTIEGIRL (CA) s 6 Lennartsson Per (Nys Ch)  1640:10
10,4aaK 1 272 559 kr Chr SC  Ca  060914-4 0/1609  0  13,7a 58  999   
 S 06: 20 3-3-1 Chr SC  Ca  070106-7 0/1609  4  12,5a 29 
  07: 2 0-1-0 Kih Ör  E  070628-3 6/2140  2  13,8a 106 
     
  11   MIREILLE ÅS s 5 Kihlström Örjan (Wal Ro)  1640:11
12,1aK 1 135 500 kr Kih Ör  S  070613-2 2/2140  0  17,4a 38  999   
 S 06: 21 6-4-2 Kih Ör  S  070627-3 6/1640  6  12,1a 134 
  07: 10 1-2-1 Kih Ör  Hd  070706-7 1/1609  1  13,9a 28 
     
  12   TAYLOR BOKO h 6 Jansson Torbjörn (Läh Ka)  1640:12
12,4aK 1 332 626 kr Len Pe  Mp  070310-6 4/2140  0  15,3a 289  999   
 Hd 06: 16 1-1-3 Adi Er  J  070410-3 5/1640  3  13,1a 76 
  07: 8 0-0-3 Adi Er  J  070508-8 7/1640  6  13,7a 56 

 

  Turordning: 7-3-4-2-8-1-5-9-10-11-6-12