Tillbaka
RESULTATER FINNS HÄR
StartLista / Färjestad söndag 2 januari (Sorterad efter startnummer)
V75-1, Lopp 5
Bronsdivisionen, försök 2.
1:A PRIS 110 000 kr  1640  A 

Omsättning  måndag 27 dec, kl 01:12 V75: 0 kr, kl 01:12  Vinnare: 0 kr
 
V-odds   Streck
     
  1   ISAK C.D. v 6 Olsson Daniel (Sun PO)  1640:1
13,2aK 733 300 kr Eri Sö  Ro  101119-12 1/3200  7  17,8 42  999   
 Rä 10: 17 3-3-3 Sär Jo  S  101205-10 1/2140  2  15,1a 162 
  11: 0 0-0-0 Ols Da  Å  101218-10 10/2140  3  15,8a 600 
     
  2   CITY HALL v 7 Kihlström Örjan (Wal Ro)  1640:2
12,6aK 788 800 kr Kih Ör  J  101030-10 2/1640  0  14,0a 24  999   
 S 10: 17 5-3-2 Unt Jo  Ro  101119-8 4/1640  d  10ag 48 
  11: 0 0-0-0 Kih Ör  Ö  101216-3 1/1609  2  15,6a 26 
     
  3   RED CHILI LEAF v 6 Berntsson Christel (Sel Mi)  1640:3
12,8aK 639 200 kr Ber Ch  J  100905-5 8/1640  0  13,7a 411  999   
 Mp 10: 13 2-2-1 Ber Ch  F  101004-8 12/2140  0  15,7a 433 
  11: 0 0-0-0 Ber Ch  Å  101218-5 2/3140  4  20,2 188 
     
  4   ROYAL FLUSH v 8 Aarum Dagfinn (Edm To)a  1640:4
12,9aK 517 000 kr Aar Da  Mo  101012-3 0/1640  1  14,7a 16  999   
  10: 11 3-1-1 Kih Ör  J  101120-3 3/1640  0  13,8a 121 
  11: 0 0-0-0 Aar Da  Ro  101203-3 2/1640  2  16,3a 26 
     
  5   VÄSTERBO LESCURE v 7 Lindblom Carl-Erik (Ahl Yl)a  1640:5
13,3aM 588 000 kr Lin CE  Ö  101128-8 6/2160  2  17,3 88  999   
 S 10: 8 1-1-2 Lin CE  S  101211-4 12/2140  3  17,1a 83 
  11: 0 0-0-0 Sun HO  S  101222-9 9/2140  3  15,9a 329 
     
  6   PRÖJSARN v 9 Andersson Mikael J (Öhm BV)a  1640:6
12,8aK 461 000 kr Ohl Ul  Ro  101127-10 10/2140  0  16,3a 311  999   
 Ö 10: 22 8-3-1 And MJ  Ö  101209-4 7/1609  4  15,8a 15 
  11: 0 0-0-0 And MJ  Ö  101223-3 1/2100  1  16,9a 29 
     
  7   POP MY CORK h 7 Kontio Jorma (Sjö St)  1640:7
13,1aK 539 229 kr Höi Ei  Bj  101027-5 0/1609  6  14,1a 290  999   
  10: 17 3-1-4 Wid Ka  År  101105-4 2/1640 n  0  17,0a 38 
  11: 0 0-0-0 Kon Jo  E  101214-3 3/2140  3  16,1a 117 
     
  8   TASTE OF COCKTAIL h 6 Ivarsson Morgan (Dan Ul)a  1640:8
12,8aK 540 243 kr Iva Mo  Mo  101120-2 0/2140 n  4  16,4a 43  999   
  10: 16 2-5-0 Iva Mo  Bj  101201-4 0/2100  2  16,3a 60 
  11: 0 0-0-0 Iva Mo  S  101211-4 7/2140  4  17,1a 106 
     
  9   UNIX BRODDE h 6 Goop Björn (Läh Ka)  1640:9
13,0aK 775 500 kr Adi Er  Ro  101127-10 9/2140  0  16,4a 109  999   
 Hd 10: 24 6-5-3 Air Pe  S  101205-10 9/2140  1  14,9a 39 
  11: 0 0-0-0 Len Pe  S  101222-9 6/2140  0  16,8a 40 
     
  10   ACES MAJESTY v 7 Eriksson Sören (Sun PO)  1640:10
13,5aK 715 800 kr Eri Sö   101110-3 7/2140  d  uag 109  999   
 Rä 10: 20 2-3-5 Eri Sö  Ro  101203-3 7/1640  4  16,4a 38 
  11: 0 0-0-0 Ols Da  Å  101218-5 4/3140  2  20,0 238 
     
  11   DISCOVERY HÅLERYD v 6 Takter Johnny (Olo Hå)  1640:11
13,8aK 465 184 kr Tak Jo  Å  101016-5 3/1640  1  13,8a 42  999   
 Hd 10: 8 3-2-0 Tak Jo  G  101113-9 10/2140 n  d  10ag 64 
  11: 0 0-0-0 Tak Jo  Å  101218-10 11/2140  0  16,2a 155 
     
  12   LASS TWIST v 8 Wallin Tony (Söd Ma)a  1640:12
13,6aK 709 600 kr And MJ  F  101101-8 6/2140  5  15,5a 219  999   
  10: 16 3-2-1 Wal To  Ö  101111-3 4/1609  1  15,1a 139 
  11: 0 0-0-0 Jak Ma  F  101129-4 3/2140  4  16,7 27 

  Turordning: 11-1-6-9-10-2-12-3-5-8-7-4  
 
StartLista / Färjestad söndag 2 januari (Sorterad efter startnummer)
V75-2, Lopp 6
Stolopp.
1:A PRIS 100 000 kr  2140  V 

Omsättning  måndag 27 dec, kl 01:12 V75: 0 kr, kl 01:12  Vinnare: 0 kr
 
V-odds   Streck
     
  1   MIRACLES OF JOY s 5 Svanstedt Åke  2140:1
17,3M 122 450 kr Sva An  Ax  101024-6 4/1640 n  2  15,9a 29  999   
 Ax 10: 16 2-1-1 Fal Bo  Å  101216-6 6/2140  6  18,6 93 
  11: 0 0-0-0 Arn Pe  Å  101223-12 1/2140  4  19,3a 47 
     
  2   NAPOLEONICO GRASS s 6 Olsson Daniel (Stu Ro)a  2140:2
17,8M 72 300 kr Unt Pe  J  101123-10 10/2140  3  18,7 124  999   
 Hd 10: 12 1-2-2 Unt Pe  Å  101207-3 10/2140  2  17,4a 169 
  11: 0 0-0-0 Ing Pe  Hd  101215-4 11/2140  1  17,7a 87 
     
  3   MERMAID'S LEGACY (US) s 5 Untersteiner Peter  2140:3
15,4K 89 000 kr Unt Pe  Hd  101115-11 2/2160  1  16,6 15  999   
 Hd 10: 13 3-1-2 Unt Pe  Hd  101204-2 9/1640  6  17,9ag 94 
  11: 0 0-0-0 Unt Pe  Hd  101219-4 7/2640  4  17,8a 81 
     
  4   NASHVILLE CAT s 5 Eriksson Sören (Mäh Le)  2140:4
16,9M 68 000 kr Lin CE  S  101119-9 1/2140  2  16,9 26  999   
 E 10: 6 1-2-1 Eri Ki  S  101205-5 1/2140  2  17,9 51 
  11: 0 0-0-0 Eri Sö  Ro  101220-7 7/2140  3  18,2g 16 
     
  5   PEPITA ZET s 4 Redén Daniel a  2140:5
17,1M 80 500 kr Goo Bj  S  101013-6 2/2140  3  16,6a 87  999   
 S 10: 11 1-2-1 Red Da  S  101103-2 5/2140  5  16,5a 139 
  11: 0 0-0-0 Jes Fr  E  101207-7 3/2140  0  20,5g 36 
     
  6   OPERETT RIBB s 5 Jakobsson Magnus (Ste Ul)  2140:6
14,3K 118 000 kr Jak Ma  F  101011-5 7/1640  1  14,3 27  999   
 Ax 10: 13 3-1-3 Jak Ma  F  101101-5 4/2140  1  16,2a 23 
  11: 0 0-0-0 Uhr Th  J  101120-8 7/2140  d  12g 28 
     
  7   CARAMELLE ZON s 4 Pedersen Fredrik  2140:7
17,8M 115 300 kr Ped Fr  Ro  101108-9 7/2140  2  16,8a 53  999   
 Ro 10: 8 2-3-1 Ped Fr  Ro  101127-11 11/2140  1  18,4a 26 
  11: 0 0-0-0 Ped Fr  Ro  101210-6 6/2140  1  17,1a 73 
     
  8   MELLBY TRADER s 5 Goop Björn (Goo Ol)  2140:8
16,2M 96 325 kr Ber To  År  101105-9 1/2140 n  1  18,3a 18  999   
 Å 10: 7 4-0-0 Goo Bj  S  101119-6 5/2140  1  16,4a 60 
  11: 0 0-0-0 Goo Ol  Bj  101216-2 0/1609  1  17,8a 13 
     
  9   KIMBERLY GEL s 7 Andersson Mikael J (Gra St)  2140:9
16,7M 119 900 kr Per HK  Å  101130-3 1/2140  4  17,2a 307  999   
 Ax 10: 21 2-3-2 Gra Ca  Å  101214-2 2/2140  0  19,3a 196 
  11: 0 0-0-0 Gra Ca  Å  101223-12 3/2140  3  19,3a 202 
 
   
     
  10   ELECTRA S.I.R. s 7 Lindblom Carl-Erik (Rej Sv)a  2160:1
15,4K 185 013 kr Bäc So  Ö  101111-4 3/1609  2  15,6a 112  999   
  10: 17 3-2-0 Til Je  Ro  101127-8 3/2160  0  18,4g 91 
  11: 0 0-0-0 Wid Ka  F  101213-4 2/2140  0  ug 82 
     
  11   CLASSICAL HILL s 8 Aarum Dagfinn (Per Ro)a  2160:2
15,0M 309 772 kr Aar Da  Ar  101002-5 5/2100  1  15,7a 81  999   
 År 10: 12 1-2-1 Aar Da  F  101025-4 10/2640  2  15,4a 242 
  11: 0 0-0-0 Aar Da  Mo  101120-7 0/2140 n  0  17,9a 60 
     
  12   MELLBY TICKET s 5 Kihlström Örjan (Wal Ro)  2160:3
15,8K 354 300 kr Kih Ör  S  101108-2 4/2140  1  15,0a 23  999   
 S 10: 18 5-0-2 Kih Ör  S  101117-4 4/2140  0  15,8 25 
  11: 0 0-0-0 Kih Ör  S  101222-6 4/2140  3  16,2a 63 
     
  13   FRITÖSEN s 6 Jansson Torbjörn (Per PA)a  2160:4
15,1M 308 000 kr Ekl Bo  Bs  101107-2 10/2140  1  16,4a 176  999   
  10: 7 3-0-0 Nil Fr  Ax  101123-3 3/2640  1  17,3 72 
  11: 0 0-0-0 Nil Fr  S  101211-10 2/2640  0  18,1a 50 
     
  14   YANKEE T.L. (US) s 5 Ohlsson Ulf (Sal Pe)  2160:5
14,2K 337 800 kr Ohl Ul  E  101019-7 4/1640 n  1  15,1a 21  999   
 Bo 10: 20 2-1-5 Ohl Ul  S  101108-2 3/2140  0  ua 41 
  11: 0 0-0-0 Kon Jo  Ö  101216-8 6/2100  3  18,0a 70 
     
  15   MORE FEELING (IT) s 5 Adielsson Erik (Läh Ka)  2160:6
14,4K 370 700 kr Adi Er  S  101117-4 11/2140  4  15,6 126  999   
 Hd 10: 20 3-2-0 Söd St  B  101211-5 4/2160  0  17,2 53 
  11: 0 0-0-0 Kon Jo  Å  101218-6 6/1640  0  17,3 175 

  Turordning: 7-14-8-6-15-4-13-12-5-2-3-10-11-9-1  
 
StartLista / Färjestad söndag 2 januari (Sorterad efter startnummer)
V75-3, Lopp 7
STARTLISTA FINNS HÄR
Färjestads Jubileumslopp - Gulddivisionen, försök 1.
1:A PRIS 200 000 kr  1640  A 

Omsättning  måndag 27 dec, kl 01:12 V75: 0 kr, kl 01:12  Vinnare: 0 kr
 

 
StartLista / Färjestad söndag 2 januari (Sorterad efter startnummer)
V75-4, Lopp 8
Klass II, försök 2.
1:A PRIS 100 000 kr  2640  V 

Omsättning  måndag 27 dec, kl 01:12 V75: 0 kr, kl 01:12  Vinnare: 0 kr
 
V-odds   Streck
     
  1   MADE A LEGEND h 4 Aarum Dagfinn (Edm To)a  2640:1
18,0M 85 000 kr Jak Ma  Å  100916-5 2/2140  0  17,3a 50  999   
  10: 6 4-0-0 Ols Da  F  101004-9 2/2140  d  6ag 41 
  11: 0 0-0-0 Aar Da  F  101129-6 3/2140  1  17,7a 31 
     
  2   GOOBER h 4 Goop Björn (Goo Ol)  2640:2
17,4M 150 000 kr Goo Ol  Ö  101111-5 4/2100  1  16,9a 24  999   
 Å 10: 7 3-2-0 Goo Bj  S  101124-7 5/2140  2  16,9ag 16 
  11: 0 0-0-0 Goo Ol  Å  101218-2 9/2140  2  17,6a 78 
     
  3   COM VALLE h 4 Adielsson Erik (Läh Ka)  2640:3
15,0M 160 000 kr Adi Er  J  101109-3 2/2140  4  15,0 97  999   
 Hd 10: 12 2-2-0 Söd St  Hd  101204-7 3/2640  d  11g 29 
  11: 0 0-0-0 Adi Er  Å  101218-7 1/2140  d  4g 29 
     
  4   ERIK COMET v 6 Gustavsson Kent P (Myl Ra)a  2640:4
16,8M 139 900 kr Gus KP  Ö  101120-3 9/2100  1  18,3a B-lp  999   
 L 10: 22 4-1-0 Gus KP  Ö  101128-7 4/2100  1  18,1a 210 
  11: 0 0-0-0 Gus KP  Ö  101209-5 4/2160  2  17,8 32 
     
  5   TWIGS TARZAN v 4 Persson Stefan  2640:5
17,3M 113 700 kr Per St  Hd  101115-4 5/2640  1  16,3a 25  999   
 Hd 10: 10 3-2-1 Per St  Hd  101204-7 6/2640  0  18,9g 57 
  11: 0 0-0-0 Per St  Å  101218-11 3/2160  1  17,5 30 
     
  6   OLEANDER h 4 Kihlström Örjan (Hul St)  2640:6
17,8M 72 500 kr Kih Ör  S  101201-10 10/2140  1  17,8 25  999   
 S 10: 6 2-0-1 Kih Ör  S  101219-11 12/2140  5  17,7a 21 
  11: 0 0-0-0 Kih Ör  S  101226-1 3/2140  d  8ag 25 
     
  7   PASCAL ZET v 4 Redén Daniel a  2640:7
16,8L 155 200 kr Len Pe  S  100922-8 5/2640  6  16,5a 632  999   
 S 10: 10 2-1-1 Goo Bj  S  101103-9 3/2640  1  16,8 59 
  11: 0 0-0-0 Goo Bj  S  101117-8 2/2640  d  9ag 255 
     
  8   JAGUAR C.D. h 5 Karhulahti Ville (Bjö Ra)  2640:8
16,4M 148 062 kr Kar Vi  S  101119-1 4/2140  1  15,5a 18  999   
 S 10: 15 6-2-0 Kon Jo  S  101205-9 6/3160  5  18,2g 24 
  11: 0 0-0-0 Kar Vi  S  101215-3 1/2660  2  16,7 37 
     
  9   MAJESTIC RHODE v 5 Ohlsson Ulf (Ste Ul)  2640:9
16,9M 160 300 kr Goo Bj  Ax  101109-9 2/2160 n  1  16,9 20  999   
 Ax 10: 16 4-2-1 Jep CJ  F  101129-8 5/2140  1  17,1a 27 
  11: 0 0-0-0 Söd St  Å  101218-7 8/2140  0  18,2 81 
     
  10   STIGAXELSIXTEN v 4 Svanstedt Åke (Fro Pe)  2640:10
17,1M 166 000 kr Fro Pe  Ax  101109-7 4/2160 n  2  18,8g 23  999   
 Ö 10: 7 2-1-1 Fro Pe  Ax  101130-8 2/2140  1  17,0a 40 
  11: 0 0-0-0 Lin CE  Å  101218-2 10/2140  4  17,7a 127 
     
  11   KASPAR CROWN v 10 Lindblom Carl-Erik (Kar Tu)a  2640:11
15,6K 166 239 kr Lin CE  Åm  101008-10 6/2100  2  17,1 73  999   
 Åm 10: 14 2-1-1 Gun GV  Mo  101120-1 0/1640 n  6  17,5a 74 
  11: 0 0-0-0 Elg Ma  F  101213-9 2/2140  1  19,6a 162 
     
  12   ROZZO STARLINE v 5 Andersson Mikael J (Joh Pe)a  2640:12
16,5M 139 800 kr Uhr Th  J  101128-4 1/2140  2  17,0 42  999   
 Vg 10: 14 2-1-1 Unt Pe  Å  101214-2 4/2140  3  18,6a 116 
  11: 0 0-0-0 And MJ  Ö  101223-2 10/2100  1  16,8a 44 

  Turordning: 10-3-8-9-2-5-1-6-12-7-4-11  
 
StartLista / Färjestad söndag 2 januari (Sorterad efter startnummer)
V75-5, Lopp 9
Th Egnells Memorial - Dagens Flex.
1:A PRIS 100 000 kr  2140  V 

Omsättning  måndag 27 dec, kl 01:12 V75: 0 kr, kl 01:12  Vinnare: 0 kr
 
V-odds   Streck
     
  1   ROKNE RAVN (NO) v 10 Pöllänen Rauno (Sör Ul)a  2140:1
27,6K 253 850 kr Goo Ol  F  101122-5 7/2160  0  31,2 187  999   
 Ö 10: 32 1-3-1 Wid Ka  G  101202-6 10/1660  0  32,8g 1035 
  11: 0 0-0-0 Goo Ol  F  101206-6 3/1680  0  30,4g 115 
 
   
     
  2   BJÖRKESPIK* (NO) v 7 Antonsen Göran (Ant Ca)  2160:1
25,3K 793 856 kr Tjo Öy  Fs  100622-5 0/2080  0  27,7 44  999   
 * 10: 5 0-0-0 Gun Li  Mo  101109-13 0/2160 n  k  dg ejg 
  11: 0 0-0-0 Ant Gö  Mo  101130-6 0/2140  0  29,7a 267 
     
  3   PENNING v 9 Landgren Bo (Han CA)a  2160:2
27,0M 486 900 kr Lan Bo  Bs  101122-7 11/2140  4  27,0a 826  999   
 Bs 10: 13 3-0-2 Lan Bo  Ro  101203-4 3/2180  3  28,1 108 
  11: 0 0-0-0 Lan Bo  Ös  101217-4 5/2160 n  1  28,3 101 
     
  4   VÅLSVARTEN h 9 Åberg Jan-Olov (Söd Ma)a  2160:3
24,7M 753 400 kr Lan Bo  Bs  101107-4 4/1660  5  25,9 37  999   
 Bs 10: 14 3-4-2 Åbe JO  Ro  101119-2 3/2140  3  27,4 63 
  11: 0 0-0-0 Lan Bo  Ro  101210-7 3/1660  0  28,7 62 
     
  5   FESETH NILS* (NO) v 9 Olsen Jan Ove (Edv Ha)  2160:4
27,0M 592 249 kr Ols JO  Ro  101203-4 2/2180  0  31,7g 41  999   
 H 10: 20 8-0-0 Ols JO  U  101212-3 2/2140 v  1  28,2 17 
  11: 0 0-0-0 Ols JO  B  101217-10 8/1660  5  28,1g 31 
     
  6   TORPA GLAD* (NO) v 7 Kolle Lars Anvar (Joh ML)a  2160:5
25,8M 714 807 kr Kol LA   101107-9 0/2160  1  26,8 26  999   
 * 10: 19 7-3-1 Kol LA  Kl  101127-10 0/2500  1  27,8 27 
  11: 0 0-0-0 Kol LA  Ja  101219-5 0/2100  4  28,4g 12 
     
  7   MJÖLNER FLAKS* (NO) h 9 Mjölneröd Jan Roar  2160:6
25,1M 750 293 kr Mjö JR  Mo  101026-5 0/2640  1  28,4a 39  999   
 * 10: 20 4-1-3 Ble Jo  Op  101113-4 0/2100 n  4  29,4 56 
  11: 0 0-0-0 Bor Th  Kl  101127-10 0/2520  d  0g 194 
     
  8   BONGSBOFAX v 9 Kihlström Örjan (Per JO)  2160:7
24,8K 685 900 kr Ohl Ul  B  101031-5 4/1640  1  26,2a 15  999   
 H 10: 22 9-3-3 Ohl Ul  G  101113-8 6/2180 n  0  29,7 72 
  11: 0 0-0-0 Per JO  B  101217-10 1/1660  3  27,9 29 
     
  9   BJÖRLIFAKS* (NO) h 6 Persson Jan-Olov  2160:8
25,0M 697 668 kr Ohl Ul  E  100928-5 5/2140  2  27,3a 13  999   
 H 10: 20 7-5-0 Per JO  H  101009-8 8/2140  1  25,0 63 
  11: 0 0-0-0 Per JO  G  101113-8 5/2180 n  2  28,6g 80 
     
  10   HAAGA PRINSEN* (NO) v 10 Nilsen Per Ludvig  2160:9
24,3K 786 218 kr Nil PL  Ro  101119-2 1/2140  2  27,2 176  999   
 År 10: 11 0-2-2 Nil PL  Ro  101210-7 4/1660  d  14g 116 
  11: 0 0-0-0 Nil PL  Ja  101219-5 0/2100  0  29,4 705 
     
  11   RINO DOX v 7 Ohlsson Ulf (Han CA)a  2160:10
25,0M 614 500 kr Ohl Ul  B  101022-5 9/1640  1  25,1a 23  999   
 Bs 10: 16 5-6-3 Ohl Ul  Ro  101108-8 5/2160  1  26,4 24 
  11: 0 0-0-0 Ohl Ul  Bs  101122-7 4/2140  1  26,4a 16 
 
   
     
  12   LIX MOLLYN h 7 Aarum Dagfinn (Lin Åk)a  2180:1
25,2M 859 864 kr Jan To  F  100925-8 6/2160  0  25,5g 239  999   
  10: 18 5-2-2 Lin Åk  Bs  101021-6 3/2180  2  26,3 154 
  11: 0 0-0-0 Aar Da  G  101113-8 4/2180 n  4  28,7 119 
     
  13   HÖSTBO FREDRIK v 9 Goop Björn (And Ma)  2180:2
24,3M 999 625 kr Sol TE  Ja  101119-6 0/2100  0  26,2a 168  999   
 År 10: 19 4-0-2 Aar Da  Mo  101130-6 0/2140  3  27,0a 85 
  11: 0 0-0-0 Mid PO  Ja  101219-5 0/2120  0  29,6g 226 
     
  14   GREIS VINN* (NO) v 8 Antonsen Cato  2180:3
25,1K 982 576 kr Jör Pe  Mo  101109-4 0/2780 n  2  29,9 68  999   
 * 10: 23 7-4-1 Ant Ca  Ja  101119-6 0/2100  0  25,2a 218 
  11: 0 0-0-0 Ant Ca  Mo  101130-6 0/2140  1  26,5a 55 

  Turordning: 9-6-11-8-12-3-7-14-5-4-13-10-2-1  
 
StartLista / Färjestad söndag 2 januari (Sorterad efter startnummer)
V75-6, Lopp 10
Klass I, försök 2
1:A PRIS 100 000 kr  2140  V 

Omsättning  måndag 27 dec, kl 01:12 V75: 0 kr, kl 01:12  Vinnare: 0 kr
 
V-odds   Streck
     
  1   K.K.LOGISTIC v 7 Jensen Flemming  2140:1
16,2M 346 172 kr Jen Fl  Å  101007-7 5/2140  2  15,0a 26  999   
 * 10: 6 2-2-1 Jen Fl  Od  101201-6 0/1640  1  15,8a 15 
  11: 0 0-0-0 Jen Fl  Å  101218-9 3/1640  2  15,8a 36 
     
  2   KASPER SCOTT v 5 Kihlström Örjan (Wal Ro)  2140:2
14,7M 360 300 kr Kih Ör  G  101022-2 9/1640  0  uag 42  999   
 S 10: 15 6-1-0 Kih Ör  S  101108-1 2/2140  1  15,1a 37 
  11: 0 0-0-0 Kih Ör  Ö  101216-8 11/2100  1  17,7a 37 
     
  3   IGLOO SKIFT v 5 Jansson Torbjörn (Len Pe)  2140:3
15,7M 306 000 kr Len Pe  S  101110-7 6/2640  5  16,4 65  999   
 S 10: 14 3-3-1 Len Pe  Ö  101203-7 2/1609  1  15,5ag 21 
  11: 0 0-0-0 Len Pe  Å  101218-9 2/1640  5  16,2a 150 
     
  4   PACIFIC JOY v 6 Jakobsson Magnus (Lar Me)a  2140:4
15,5M 359 000 kr Lar Me  Ax  101102-7 3/2140 n  3  16,2a 73  999   
 År 10: 21 3-5-4 Lar Me  F  101115-8 4/2660  1  18,4 22 
  11: 0 0-0-0 Lar Me  F  101213-8 7/2640  5  19,2 24 
     
  5   LUCAS ON LINE v 5 Partanen Juhani (Sah PO)a  2140:5
16,3M 229 100 kr Par Ju  E  101115-3 10/2140 n  2  17,5a 199  999   
 Ö 10: 22 2-1-5 Par Ju  Ro  101127-9 5/2640  d  vändg 720 
  11: 0 0-0-0 Par Ju  S  101226-2 6/1640  4  15,5a 357 
     
  6   FAKIR FILIOKUS v 8 Kontio Jorma (Joh Co)a  2140:6
15,9M 326 900 kr Kar Jo  F  101122-4 1/2140  6  15,8a 117  999   
 E 10: 16 2-4-1 Kar Jo  E  101207-5 8/2640  5  18,1 76 
  11: 0 0-0-0 Ärl Ti  E  101221-8 9/1640  2  15,4a 94 
     
  7   SPEEDY PHOTO v 6 Persson Håkan K (Car Ni)a  2140:7
15,7M 336 000 kr Per HK  Ax  101123-6 4/2180  1  18,2 370  999   
 Ax 10: 19 3-1-1 Per HK  Ax  101130-3 5/2140  1  17,7a 62 
  11: 0 0-0-0 Per HK  Å  101218-9 11/1640  0  21,6ag 307 
     
  8   CASHER v 5 Goop Björn (Läh Ka)  2140:8
15,0K 377 700 kr Söd St  Å  101125-6 9/1640  1  15,0 55  999   
 Hd 10: 22 6-2-4 Söd St  B  101211-9 11/2140  6  15,6a 60 
  11: 0 0-0-0 Adi Er  Å  101218-9 12/1640  3  16,0a 106 
     
  9   REMILUSS v 5 Aarum Dagfinn (Hol PÅ)a  2140:9
15,0M 333 200 kr Aar Da  S  101027-6 9/2140  4  15,0a 1264  999   
  10: 14 3-2-1 Aar Da  Ö  101111-7 3/2100  5  16,5a 218 
  11: 0 0-0-0 Lin CE  F  101213-8 2/2640  3  19,1 45 
     
  10   CHILLY WILLY v 6 Ohlsson Ulf (Sal Pe)  2140:10
15,1M 319 494 kr Mel Mi  Bo  100919-4 3/1640  3  15,1ag 144  999   
 Bo 10: 9 4-1-2 Mel Mi  Bo  100930-8 6/2160  1  15,1 48 
  11: 0 0-0-0 Kih Ör  S  101219-5 7/2660  1  17,1 34 
     
  11   MITT POPCORN h 5 Adielsson Erik (Läh Ka)  2140:11
15,5M 317 700 kr Goo Bj  Ro  101127-7 4/2140  2  17,9 40  999   
 Hd 10: 11 2-3-0 Söd St  Kr  101206-8 2/2140  2  15,9a 42 
  11: 0 0-0-0 Goo Bj  S  101226-7 1/2140  5  15,8a 51 
     
  12   SPRITE ÅS v 9 Wallin Tony (Hir Mi)a  2140:12
14,1K 384 500 kr Wal To  Ax  101012-4 1/2140  3  15,1a 58  999   
 E 10: 7 1-2-2 Wal To  Ö  101116-3 4/2100  1  15,6a 19 
  11: 0 0-0-0 Wal To  E  101207-4 11/2140  3  16,1a 50 

  Turordning: 10-11-1-8-2-7-3-12-4-6-5-9  
 
StartLista / Färjestad söndag 2 januari (Sorterad efter startnummer)
V75-7, Lopp 11
Silverdivisionen, försök 2.
1:A PRIS 150 000 kr  2140  A 

Omsättning  måndag 27 dec, kl 01:12 V75: 0 kr, kl 01:12  Vinnare: 0 kr
 
V-odds   Streck
     
  1   HIGH HOPE FACE s 7 Takter Johnny (Mal To)  2140:1
10,9aK 1 387 907 kr Lin Ni  J  101214-4 2/2140  4  16,3a 158  999   
 J 10: 23 1-6-1 Lin Ni  J  101221-7 1/2180  3  15,9 92 
  11: 0 0-0-0 Eri Ch  Ch  101226-6 0/1600  2  13,4a 155 
     
  2   HIGHLIGHT BRIZARD h 6 Andersen Troels  2140:2
13,0aM 983 125 kr And Tr  S  101103-8 9/2140  0  15,7a 25  999   
 G 10: 19 4-3-2 And Tr  B  101203-8 11/2140  2  16,4a 36 
  11: 0 0-0-0 Eri Sö  Ro  101210-8 9/2140  3  15,7a 44 
     
  3   JUNIOR VANG* (DK) v 10 Jensen Flemming  2140:3
13,3aK 1 282 622 kr Jen Fl  Od  101117-4 0/3200  3  18,6 33  999   
 * 10: 13 1-2-3 Jen Fl  Hd  101204-10 1/3180  3  16,6 118 
  11: 0 0-0-0 Jen Fl  Å  101218-5 1/3160  1  19,5 29 
     
  4   BELAFONTE v 9 Jonsson Fredrik  2140:4
13,5aK 898 000 kr Jon Fr  Hd  101108-4 9/2640  1  16,6a 227  999   
 Å 10: 21 2-0-2 Jon Fr  Å  101209-6 5/2160  3  15,8 771 
  11: 0 0-0-0 Jon Fr  Å  101218-4 10/2140  0  16,9a 514 
     
  5   LAMBORGHINI S.T. v 7 Jansson Torbjörn (Len Pe)  2140:5
12,8aM 1 151 400 kr Len Pe  G  101113-11 4/2660 n  6  17,1 18  999   
 S 10: 14 0-4-1 Len Pe  S  101201-4 7/2140  2  16,3a 41 
  11: 0 0-0-0 Len Pe  Å  101218-4 9/2140  2  16,6a 88 
     
  6   NOUVELLE PELLE v 8 Falsig Bo  2140:6
12,4aK 1 276 500 kr Uhr Th  J  101109-8 8/1640  2  13,4a 86  999   
 Å 10: 19 0-3-3 Fal Bo  J  101120-10 9/1640  0  13,4a 274 
  11: 0 0-0-0 Fal Bo  Å  101218-4 11/2140  5  16,8a 344 
     
  7   MILTON ZET h 7 Redén Daniel a  2140:7
11,8aaK 773 851 kr Red Da  S  100818-6 11/1640  0  13,5a 1760  999   
 S 10: 6 0-0-3 Red Da   101001-8 11/2140  5  14,7a 518 
  11: 0 0-0-0 Red Da  G  101104-8 4/1640  3  13,4a 380 
     
  8   Q.FORTY FIVE (US) h 9 Svanstedt Åke (Red Da)a  2140:8
12,1aK 1 253 171 kr Goo Bj  E  101106-8 11/1640  0  13,9a 111  999   
 S 10: 7 1-1-3 Red Da  G  101125-4 4/1640  2  15,2a 17 
  11: 0 0-0-0 Red Da  Ro  101210-8 12/2140  6  16,0a 182 
     
  9   PERSOS SEAMAN v 6 Kontio Jorma (Läh Ka)  2140:9
12,1aK 1 220 063 kr Goo Bj  J  101120-10 2/1640  3  12,8a 80  999   
 Hd 10: 28 4-3-2 Söd St  B  101211-10 8/1640  0  uag 77 
  11: 0 0-0-0 Tak Jo  S  101226-10 7/2140  0  14,8a 399 
     
  10   NEVER AGAIN h 5 Kihlström Örjan (Hul St)  2140:10
13,8aL 1 236 500 kr Sju Jö  E  101106-9 7/2140  0  14,5a 146  999   
 S 10: 9 3-0-3 Kih Ör  S  101201-9 5/1660  0  13,9 77 
  11: 0 0-0-0 Kih Ör  S  101215-9 8/2140  1  14,0a 27 
     
  11   ROC BOURBON* (FR) h 6 Goop Björn (Goo Ol)  2140:11
13,4aM 1 238 165 kr Goo Ol  Hd  101204-9 2/2140  6  14,7a 291  999   
 Å 10: 8 1-1-1 Goo Bj  Ro  101210-8 11/2140  5  15,8a 98 
  11: 0 0-0-0 Goo Bj  Å  101218-5 2/3160  5  19,8 63 
     
  12   FINISH FLYER v 7 Adielsson Erik (Läh Ka)  2140:12
11,5aK 982 468 kr Söd St  Ax  101130-7 3/2140  1  16,3a 47  999   
 Hd 10: 16 3-4-4 Goo Bj  Å  101209-7 11/1640  2  13,8a 129 
  11: 0 0-0-0 Goo Bj  Å  101223-7 2/1640  1  14,1a 20 

  Turordning: 10-3-12-5-2-11-1-4-8-6-7-9