Tillbaka

RESULTATER FINNS HÄR

  StartLista / Kalmar söndag 24 juni (Sorterad efter startnummer)
  V75-1, Lopp 5
 
Anticimex-loppet - Silverdivisionen, försök 1 i Meeting 5.
  1:A PRIS 150 000 kr 2140 A
 
 
Omsättning söndag 17 jun, kl 23:01 V75: 0 kr, kl 23:01 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 GLOBAL MONEY v 5 Goop Björn 2140:1
12,3aM 1 490 224 kr Goo Bj Å 120421-11 1/2140 0 13,9a 39 999
F 11: 13 8-2-0 Goo Bj Bj 120513-5 0/2100 3 13,3a 132
  12: 4 0-2-1 Goo Bj Ös 120609-5 5/2140 2 13,1a 112
     
  2 PEAK (DK) h 5 Persson Stefan 2140:2
12,6aM 1 135 475 kr Per St Å 120524-7 2/2660 3 14,2 41 999
Hd 11: 8 1-2-1 Per St Å 120530-8 5/3160 d ug 139
  12: 8 1-0-1 Per St Ax 120612-4 1/2140 1 14,3a 52
     
  3 HARRY HAYTHROW v 6 Untersteiner Peter (Joh Jo)a 2140:3
12,0aK 1 244 200 kr Unt Pe Å 120421-11 9/2140 3 13,4a 194 999
Hd 11: 22 2-3-4 Unt Pe Å 120510-10 6/2640 3 15,3a 103
  12: 7 0-3-2 San Jo S 120526-12 11/2140 0 12,9a 375
     
  4 CARAMBOLE P. v 9 Takter Johnny (Wes Jö) 2140:4
12,0aK 1 082 400 kr Wid Ka G 120423-1 2/2140 5 15,2a 20 999
Ro 11: 15 2-2-1 Wes Jö L 120520-8 1/1640 2 12,0a 62
  12: 6 1-1-0 Wes Jö Ös 120609-5 2/2140 d tr1a 809
     
  5 ROXA SISU s 5 Svanstedt Åke 2140:5
11,0aK 1 258 200 kr Tak Jo Å 120510-7 4/2140 4 14,9a 93 999
Ax 11: 14 1-4-0 Tak Jo S 120526-8 4/1609 5 11,0a 385
  12: 6 2-0-0 Sva An Ös 120609-9 1/2180 d 13g 27
     
  6 ARMANDO KIEVITSHOF (DE) h 5 Kolgjini Lutfi 2140:6
11,3aK 1 072 410 kr Kol Lu Å 120510-10 9/2640 0 15,7ag 59 999
J 11: 11 0-3-0 Ols Da S 120526-14 4/1609 1 11,3a 67
  12: 9 3-0-1 Kol Ad Ch 120610-6 0/1600 d 0ag 115
     
  7 NANTUCKET h 6 Kihlström Örjan (Hul St) 2140:7
11,5aK 956 000 kr Kih Ör S 120516-5 11/2640 1 15,8a 47 999
S 11: 12 4-2-0 Kih Ör S 120526-14 3/1609 5 11,8a 39
  12: 5 2-0-1 Kih Ör Ös 120609-5 1/2140 3 13,1a 112
     
  8 FRICTION h 5 Melander Stefan 2140:8
11,1aK 1 421 500 kr Kih Ör S 120509-7 4/1640 2 11,4a 14 999
S 11: 16 1-2-3 Kih Ör G 120519-11 11/2140 1 12,5a 20
  12: 11 5-3-1 Mel St Mp 120602-5 6/1640 1 12,2a 31
     
  9 CAYENNE KÄBB v 7 Adielsson Erik (Joh SH) 2140:9
11,8aK 1 185 000 kr Jan To S 120225-11 4/2140 5 14,5a 95 999
S 11: 13 3-2-2 Adi Er S 120307-6 6/2140 d uag 23
  12: 5 1-0-1 Adi Er E 120604-4 2/2140 3 15,2a 17
     
  10 HANDSOME FACE v 8 Wallin Tony (Wal Kj) 2140:10
12,8aK 980 400 kr Wal To Ö 120517-7 3/2100 3 15,3a 81 999
E 11: 22 1-3-4 Wal To Ro 120601-3 5/2140 1 15,3a 58
  12: 11 3-0-2 Wal To Ax 120612-4 5/2140 3 14,5a 135
     
  11 CLORIA VICTIS v 8 Ingves Peter (Hei Ve) 2140:11
12,4aK 1 176 056 kr Hei Ve Ve 120107-9 0/3140 1 15,4 61 999
Å 11: 8 0-1-2 Ing Pe Å 120530-8 1/3160 0 16,7 109
  12: 3 1-0-0 Ing Pe Å 120607-8 5/1640 5 12,4a 103
     
  12 ROYAL NEO v 6 Olsson Daniel (Leh Jo)a 2140:12
12,2aK 1 322 300 kr Ols Da E 120324-11 1/1640 1 12,2a 289 999
Vi 11: 9 3-3-0 Ols Da J 120331-5 4/2140 1 13,6a 90
  12: 6 2-1-0 Ols Da Å 120421-11 11/2140 0 13,9a 180

 

  Turordning: 8-1-12-3-7-9-11-6-5-4-10-2  
 
  StartLista / Kalmar söndag 24 juni (Sorterad efter startnummer)
  V75-2, Lopp 6
 
Barometerns lopp - Klass II, försök 1 i Meeting 5.
  1:A PRIS 100 000 kr 2640 V
 
 
Omsättning söndag 17 jun, kl 23:01 V75: 0 kr, kl 23:01 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 DIDRIK SUPERBA v 5 Persson Stefan 2640:1
16,2K 181 600 kr Per St Vg 120506-5 2/1640 2 14,5a 147 999
Hd 11: 13 2-0-2 Per St J 120522-4 5/1640 4 13,1a 127
  12: 11 1-2-2 Per St J 120605-8 11/1640 3 14,5a 99
     
  2 ÖNAS GRYM v 4 Untersteiner Peter (Kar Ol) 2640:2
15,8L 119 500 kr Unt Pe J 120517-3 10/2160 4 16,0 53 999
J 11: 4 0-0-1 Tak Jo Vg 120528-9 4/2160 5 16,5 40
  12: 10 3-1-0 Unt Pe Å 120607-6 1/2640 1 15,8 78
     
  3 BAM BAM WALKER v 4 Persson Fredrik 2640:3
15,6M 155 000 kr Per Fr J 111220-9 10/2140 1 16,7 33 999
11: 12 3-2-1 Nil Os J 120529-6 10/2140 5 14,9a 237
  12: 2 0-1-0 Per Fr Ti 120613-6 1/2413 2 15,4a 124
     
  4 SERONERA s 4 Takter Johnny (Mal To) 2640:4
15,5M 181 156 kr Tak Jo J 120508-10 7/2160 1 16,4 104 999
J 11: 8 0-2-3 Tak Jo Hd 120522-2 4/1640 1 12,7a 29
  12: 3 2-1-0 Tak Jo Mp 120602-9 8/2140 2 15,5 68
     
  5 KIPLING FACE v 5 Uhrberg Thomas (Alm Ro)a 2640:5
16,1M 186 100 kr Hau Ke Å 120426-7 9/2140 n 1 17,5 78 999
Hd 11: 14 3-0-1 Uhr Th Hd 120514-1 14/2140 4 16,7a 34
  12: 8 3-0-2 Uhr Th Hd 120604-8 11/2640 d 8ag 154
     
  6 ALFAS DA VINCI v 4 Zackrisson Tommy 2640:6
15,6M 193 100 kr Zac To J 120508-4 5/2640 1 16,2a 58 999
11: 13 1-2-0 Zac To J 120529-6 5/2140 1 14,2a 65
  12: 9 3-0-3 Zac To Kr 120614-4 7/2160 1 16,7 15
     
  7 EROS TOOMA h 4 Tillman Jennifer (Lar He) 2640:7
16,5L 188 700 kr Til Je Ö 120517-6 2/2660 1 16,5 30 999
S 11: 13 1-0-1 Til Je L 120606-2 12/1640 2 14,3a 61
  12: 4 2-2-0 Til Je Ro 120615-5 3/2660 1 17,6 15
     
  8 POWER M.S. v 8 Haugstad Kenneth (Han St)a 2640:8
17,2M 108 000 kr Hau Ke S 120523-2 3/2160 6 17,2 194 999
J 11: 0 0-0-0 Hau Ke Ti 120531-3 6/2413 1 16,3a 32
  12: 8 4-1-0 Hau Ke Hd 120611-7 11/1640 1 14,8a 34
     
  9 MYLADY s 5 Wallin Tony (Håk EK)a 2640:9
15,9M 195 700 kr Jan Da S 120425-8 10/2140 1 16,3a 40 999
E 11: 4 0-1-1 Kar AI L 120520-6 6/2140 4 16,2a 66
  12: 9 4-0-1 Wal To Mp 120602-8 7/2140 5 16,2g 174
     
  10 CITY OF PEACE v 4 Adielsson Erik (Sch Da)a 2640:10
16,0M 145 746 kr Sch Da F 111205-5 4/2140 1 17,8a 47 999
År 11: 8 4-2-0 Sch Da F 120507-4 7/1640 3 15,4a 68
  12: 2 0-0-1 Adi Er Mp 120602-8 12/2140 4 16,0 183
     
  11 SPEEDY STREAMLINE v 4 Jonsson Thomas 2640:11
16,4M 163 200 kr Jon Th Kr 120420-5 6/2160 2 17,1 82 999
11: 9 0-1-0 Jon Th Ö 120505-9 7/2140 4 16,4 392
  12: 11 3-1-1 Jon Th Kr 120601-6 7/2140 1 16,5a 37
     
  12 MR ARKANSAS ROSE h 4 Lövgren Joakim 2640:12
17,0M 157 400 kr Löv Jo J 120517-4 14/2140 3 14,7a 182 999
J 11: 8 0-2-2 Löv Jo J 120529-11 10/1640 2 12,9a 31
  12: 9 1-3-2 Nil SM J 120612-6 2/2140 1 14,9ag 20

 

  Turordning: 4-10-6-11-8-9-3-2-5-7-12-1  
 
  StartLista / Kalmar söndag 24 juni (Sorterad efter startnummer)
  V75-3, Lopp 7
 
Kalmarsundspokalen - Gulddivisionen, försök 1 i Meeting 5.
  1:A PRIS 200 000 kr 1640 A
 
 
Omsättning söndag 17 jun, kl 23:01 V75: 0 kr, kl 23:01 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 I WON'T DANCE* (US) v 6 Adielsson Erik (Joh SH) 1640:1
10,7aK 5 654 126 kr Adi Er S 120509-4 3/1640 4 12,1a 154 999
S 11: 13 3-1-1 Adi Er E 120522-3 3/2140 1 13,2a 11
  12: 4 2-0-0 Adi Er Bs 120606-11 1/2140 1 14,8a 19
     
  2 PERSOS SEAMAN v 7 Persson Stefan 1640:2
11,5aK 1 919 904 kr Goo Bj D 120512-7 11/2140 6 14,0a 488 999
Hd 11: 20 4-2-3 Kih Ör E 120522-3 11/2140 2 13,4a 126
  12: 9 1-1-0 Hau Ke Ar 120615-10 3/1700 0 15,3ag 22
     
  3 CRUISE SPEED s 5 Goop Björn (Mel St) 1640:3
12,7aK 1 563 100 kr Kih Ör S 120502-10 1/2140 d uag 51 999
S 11: 18 2-4-3 Len Pe Å 120510-7 5/2140 0 15,7a 650
  12: 6 0-2-0 Goo Bj Ax 120603-2 2/1640 2 13,2a 32
     
  4 ORACLE h 6 Melander Stefan 1640:4
10,2aK 4 071 754 kr Adi Er D 120512-7 6/2140 1 13,4a 41 999
S 11: 18 4-1-1 Adi Er S 120527-7 2/1609 0 10,2a 329
  12: 12 1-1-3 Kih Ör Ös 120609-7 9/2140 4 12,3a 110
     
  5 PRINCE TAGG h 6 Karlstedt Ralf 1640:5
10,7aK 2 821 000 kr Kar Ra Ö 120505-7 3/1609 5 13,1a 75 999
Mp 11: 9 3-1-0 Kar Ra G 120519-7 9/1609 0 10,7a 227
  12: 6 0-1-0 Kar Ra Mp 120602-7 3/2640 0 14,6a 70
     
  6 ALVENA PELE h 6 Lennartsson Per 1640:6
10,2aK 2 980 895 kr Len Pe Ö 120505-7 5/1609 d 9ag 25 999
S 11: 13 6-0-3 Len Pe G 120519-7 7/1609 3 10,2a 43
  12: 5 1-0-1 Len Pe Ös 120609-7 5/2140 0 12,4a 132
     
  7 CLEAR SIGN v 8 Ingves Peter (Sva Åk) 1640:7
11,5aK 2 881 250 kr Sva Åk D 120512-7 10/2140 5 14,0a 143 999
Ax 11: 9 0-2-2 Sva Åk Å 120530-10 7/1640 0 13,0a 70
  12: 10 3-0-1 Sva Åk Ö 120611-6 4/1609 1 12,0a 16
     
  8 ORFEUS BRODDE v 5 Uhrberg Thomas (Lön Mi) 1640:8
11,1aK 1 630 264 kr Uhr Th Å 120510-10 8/2640 4 15,4a 66 999
J 11: 13 3-2-0 Baz JM V 120522-5 0/2100 1 12,5a 45
  12: 5 2-0-0 Uhr Th Ti 120613-10 9/1609 6 11,4a 37
     
  9 STRONG BOY D.E.* (DE) v 9 Lövgren Joakim 1640:9
10,9aK 3 195 476 kr Löv Jo Si 120414-11 0/2100 0 15,0a 53 999
J 11: 14 3-3-2 Löv Jo S 120526-4 6/1609 0 11,5a 66
  12: 6 2-2-0 Löv Jo Ch 120610-6 0/1600 2 11,5a 54
     
  10 YIELD BOKO h 7 Kihlström Örjan (Hul St) 1640:10
10,2aK 4 556 534 kr Kih Ör G 120519-7 5/1609 0 10,6a 183 999
S 11: 10 1-0-1 Ohl Ul S 120526-3 1/1609 3 11,6a 23
  12: 7 0-0-3 Ohl Ul S 120526-9 5/1609 0 12,3a 49
     
  11 ZAPDOS HÅJT h 9 Jonsson Thomas 1640:11
10,7aK 1 415 200 kr Jon Th Kr 120511-3 7/1640 0 14,2ag 159 999
11: 20 4-3-1 Jon Th Vi 120531-4 4/2160 2 15,6 28
  12: 7 0-2-2 Jon Th Ti 120613-10 4/1609 3 10,7a 290
     
  12 MONSTER DRIVE h 6 Svanstedt Åke 1640:12
10,6aK 2 358 070 kr Len Pe Hb 111016-8 0/1680 2 12,3a 13 999
Ax 11: 18 5-4-5 Len Pe J 111029-5 7/2140 2 12,7a 58
  12: 0 0-0-0 Len Pe V 111117-1 0/2100 3 12,3a 43

 

  Turordning: 12-4-1-8-9-6-3-5-11-7-10-2  
 
  StartLista / Kalmar söndag 24 juni (Sorterad efter startnummer)
  V75-4, Lopp 8
 
Klass I, försök 2 i Meeting 5.
  1:A PRIS 100 000 kr 1640 A
 
 
Omsättning söndag 17 jun, kl 23:01 V75: 0 kr, kl 23:01 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 JOCASTA LANE s 5 Persson Stefan 1640:1
13,9aK 388 800 kr Per St Kr 120511-8 3/2140 1 15,3 52 999
Hd 11: 12 2-1-0 Per St S 120526-11 1/2140 0 14,2 96
  12: 7 4-1-0 Hau Ke Mp 120602-6 12/2140 d 11g 206
     
  2 CITRIN s 4 Goop Björn (Mel St) 1640:2
13,2aK 243 300 kr Goo Bj S 120516-10 10/1640 6 13,2a 161 999
S 11: 12 0-0-4 Mel MM S 120527-10 6/2140 0 13,4a 735
  12: 12 1-4-1 Sun HO E 120610-3 9/1640 2 13,2a 60
     
  3 COLONEL TRICK v 7 Linderoth Mikael Å 1640:3
14,1aK 365 637 kr Lin MÅ Hd 120507-6 6/1640 0 15,2a 615 999
Å 11: 17 0-2-0 Lin MÅ Å 120517-5 4/1640 n 2 15,5a 787
  12: 10 1-1-1 Lin MÅ Ax 120612-8 2/2140 1 15,5a 219
     
  4 SOBEL GOLDIE s 4 Untersteiner Peter 1640:4
13,5aK 284 200 kr Unt Pe J 120331-6 4/1640 0 ug 59 999
Hd 11: 6 0-1-3 San Jo Å 120421-8 6/2140 0 distag 371
  12: 8 3-2-1 Unt Pe J 120529-8 10/1640 1 13,5a 49
     
  5 JOCKE v 5 Svanstedt Åke 1640:5
14,0aK 301 500 kr Sva Åk S 120414-8 11/1640 n 1 14,0a 51 999
Ax 11: 5 3-1-0 Kon Jo S 120526-10 9/2140 4 14,4a 43
  12: 6 3-0-1 Sva An Å 120614-4 2/2640 3 15,5a 84
     
  6 BY AIR v 5 Kihlström Örjan (Hul St) 1640:6
13,7aK 315 300 kr Kih Ör Mp 120326-8 3/2140 2 15,0a 52 999
S 11: 10 4-0-2 Kih Ör F 120406-6 3/2160 5 16,3 30
  12: 5 1-1-1 Kih Ör Ös 120609-4 2/1640 1 13,7a 41
     
  7 LEXUS BROLINE s 4 Adielsson Erik (Joh SH) 1640:7
14,6aK 372 600 kr Adi Er År 120415-9 9/2140 2 16,6 54 999
S 11: 14 2-2-1 Adi Er S 120516-9 6/2140 3 15,5 50
  12: 11 1-3-1 Adi Er S 120526-11 2/2140 0 distg 212
     
  8 LUKAS HALL h 4 Persson Fredrik 1640:8
14,3aM 328 900 kr Per Fr Å 120421-8 7/2140 3 14,3a 96 999
11: 12 0-3-0 Per Fr Å 120510-6 6/2140 6 15,3ag 29
  12: 10 4-0-1 Per Fr Å 120530-7 8/2140 6 14,5a 165
     
  9 J.L.'S BUV v 6 Takter Johnny (Eri HG) 1640:9
12,3aK 262 000 kr Tak Jo Å 120510-3 12/1640 4 14,5a 34 999
Å 11: 10 3-1-1 Eri Sv Å 120524-1 9/1640 1 13,6a 19
  12: 7 1-1-1 Eri HG Å 120614-4 4/2640 6 15,7a 248
     
  10 GIGANT SÅNNA v 4 Uhrberg Thomas (Hel Ja) 1640:10
12,9aM 378 500 kr Uhr Th Kr 120511-5 4/2140 2 14,0a 178 999
Mp 11: 4 0-1-2 Uhr Th S 120527-10 12/2140 0 12,9a 356
  12: 13 3-2-1 Hel Ja J 120612-5 8/3140 4 17,6g 145
     
  11 TAM'S THEA s 5 Axelsson Bengt L a (Lun Th)a 1640:11
13,3aK 259 100 kr Axe BL S 120526-10 1/2140 d uag 184 999
E 11: 13 3-1-4 Axe BL L 120606-3 5/1640 1 13,3a 31
  12: 8 1-3-1 Axe BL S 120617-11 6/2160 3 15,9 61
     
  12 VICI LANE h 4 Kolgjini Lutfi 1640:12
14,0aM 399 000 kr Ols Da Å 120429-6 6/2140 d 6ag 176 999
J 11: 7 1-2-0 Ols Da S 120526-10 6/2140 2 14,2a 34
  12: 9 3-3-1 Kol Ad J 120612-3 1/2640 2 14,6a 65

 

  Turordning: 12-1-4-5-7-8-11-9-6-3-2-10  
 
  StartLista / Kalmar söndag 24 juni (Sorterad efter startnummer)
  V75-5, Lopp 9
 
Lärlingslopp - Stolopp
  1:A PRIS 100 000 kr 2140 V
 
 
Omsättning söndag 17 jun, kl 23:01 V75: 0 kr, kl 23:01 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 FRIDA GERTZY s 6 Tillman Jennifer (Jön Ge)a 2140:1
16,8M 84 800 kr Eri Ch J 120412-3 4/2140 2 16,8 64 999
11: 5 0-0-0 Eri Ch J 120501-5 2/2140 1 16,8 43
  12: 5 1-2-0 Eri Ch Hd 120611-9 5/1640 d 9ag 46
     
  2 PIRAYA HÄSTAK s 4 Kolgjini Adrian (Näs To) 2140:2
17,4M 107 000 kr Zac To Kr 120427-2 4/2140 3 16,7a 195 999
J 11: 10 0-1-3 Näs To J 120517-4 10/2140 5 15,1a 714
  12: 7 0-2-1 Näs To Ti 120531-6 7/1609 2 13,8a 148
     
  3 BRENNA BOKO s 4 Andersson Oskar J (Sva Os) 2140:3
15,7M 92 000 kr Sva Os S 120229-6 7/2140 3 17,5 44 999
Mp 11: 5 1-2-1 Sva Os Kr 120601-10 4/2140 2 17,6 24
  12: 3 0-2-1 Sva Os Kr 120614-2 9/2160 2 15,7 26
     
  4 POLO s 5 Andersen Kasper K (Eri Ch) 2140:4
15,1K 123 500 kr Eri Ch J 120410-4 4/1640 2 15,1 292 999
J 11: 8 1-1-0 Eri Ch J 120605-5 4/1640 d 8ag 93
  12: 7 0-3-0 Eri Ch Ti 120613-3 3/1609 2 13,0a 242
     
  5 SOBER GIRL s 7 Synnerfeldt Peter (Swa Ma)a 2140:5
15,7M 119 300 kr Eri Sö D 120430-6 3/2140 1 17,4 26 999
S 11: 8 1-2-1 Eri Sö S 120523-9 1/2140 7 15,7 412
  12: 8 1-1-1 Mar Ma Ö 120611-7 4/2140 2 15,8 507
     
  6 LOVE IN MOTION s 4 Haugstad Kenneth (Ros Ma) 2140:6
15,9M 96 500 kr Hau Ke Hd 111114-4 3/2640 0 19,4a 52 999
Ti 11: 8 0-1-3 Hau Ke Hd 120514-6 3/2140 1 16,2 193
  12: 2 1-0-0 Hau Ke Ti 120531-6 9/1609 4 14,1a 57
     
  7 KAHLUA BROLINE s 5 Airaksinen Petri (Skö Ca)a 2140:7
17,3M 94 300 kr Air Pe S 111228-10 6/2140 6 18,0 60 999
S 11: 4 2-0-0 Wid Ka Vi 120531-1 1/2140 1 18,0 15
  12: 2 1-0-1 Kih Ör Ö 120611-4 7/1609 3 14,3a 83
 
   
     
  8 CATCHEE TOWN s 7 Gertsson Erica (Jon Th) 2160:1
15,2M 334 900 kr Hau Ke Kr 111014-7 2/2180 1 15,2 110 999
11: 10 1-1-1 Jon Th Kr 111021-5 6/1640 2 14,3a 38
  12: 1 1-0-0 Kri De Kr 120601-5 3/2140 1 17,5a 21
     
  9 ÅJO HORNLINE s 4 Nilsson Oscar (Per Fr) 2160:2
15,6M 303 500 kr Nil Os J 120331-8 9/2140 4 16,4 520 999
11: 12 3-2-3 Nil Os Kr 120511-4 8/2140 1 14,4a 446
  12: 6 2-1-1 Per Fr Ax 120603-4 3/2140 1 15,5a 17
     
  10 PLAYING TUA s 4 Uhrberg Oscar (Uhr Th) 2160:3
15,0M 326 500 kr Uhr Th Hd 120409-10 5/2140 n 1 16,3 103 999
J 11: 8 2-2-0 Ing Pe Å 120429-3 9/2140 6 14,9a 131
  12: 4 1-0-1 Uhr Th Kr 120511-4 9/2140 3 14,6a 54
     
  11 JUMBLE ÅS s 4 Sandkvist Joakim (Unt Pe) 2160:4
15,4M 352 000 kr Unt Pe Å 120429-3 1/2140 1 14,6a 60 999
Hd 11: 14 2-4-2 Kih Ör Å 120510-11 4/2140 d uag 175
  12: 5 2-0-0 Unt Pe Mp 120602-9 3/2160 0 15,4 65
     
  12 FLOWSTARTER G. s 5 Svanstedt Rickard (Sva Åk) 2160:5
14,6M 371 200 kr Sva Åk S 120425-9 5/2160 1 16,1 33 999
Ax 11: 11 1-1-1 Sva Åk D 120512-6 3/2160 3 14,6 47
  12: 4 1-0-1 Sva Åk Å 120607-4 9/1640 4 12,6ag 42
     
  13 VIRAN PALEMA s 5 Nilsson Frank (Sva Åk) 2160:6
15,1K 277 800 kr Sva Åk Å 120421-9 3/2140 0 16,1 49 999
Ax 11: 16 2-6-2 Nil Fr Ax 120508-8 1/2140 0 16,1 85
  12: 6 1-0-1 Nil Fr Hd 120604-4 9/1640 5 16,2a 41
     
  14 SEE YOU AGAIN s 7 Allercrantz Linda (Möl BO)a 2160:7
15,6M 251 800 kr Hau Ke Å 120421-9 4/2140 0 16,4g 564 999
Ti 11: 15 2-0-1 Hau Ke Kr 120511-8 5/2140 6 15,6 428
  12: 8 1-0-0 Hau Ke J 120529-8 12/1640 6 14,1a 339
     
  15 LADY MONTECHRISTO s 4 Ingves Peter (Hei Ve) 2160:8
14,4M 262 900 kr Ekl An F 120515-4 6/2160 1 14,4 39 999
Å 11: 10 1-2-1 Ekl An Å 120524-8 1/2140 1 15,0a 20
  12: 6 3-0-0 Ekl An Å 120607-7 11/2140 1 14,0a 29

 

  Turordning: 9-10-15-11-7-14-12-13-8-1-3-5-6-2-4  
 
  StartLista / Kalmar söndag 24 juni (Sorterad efter startnummer)
  V75-6, Lopp 10
 
Eldabutikens lopp - Bronsdivisionen, försök 1 i Meeting 5.
  1:A PRIS 110 000 kr 1640 A
 
 
Omsättning söndag 17 jun, kl 23:01 V75: 0 kr, kl 23:01 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 PERFECT TOLL h 5 Svanstedt Åke 1640:1
11,9aK 759 300 kr Sva Åk Vg 120506-11 1/2180 1 13,4 15 999
Ax 11: 18 4-0-2 Sva Åk S 120525-4 1/2180 2 12,3 14
  12: 6 3-1-0 Sva Åk Ös 120609-10 7/1640 0 12,7ag 19
     
  2 ONICE AXE (IT) s 4 Kolgjini Adrian (Kol Lu) 1640:2
13,1aK 458 180 kr Sve Be Se 120429-4 0/2100 2 15,8a 36 999
J 11: 10 6-1-0 Kol Ad S 120526-2 7/2140 0 14,3a 142
  12: 6 2-1-0 Kol Lu Mp 120602-9 1/2160 1 14,7 120
     
  3 ADMIRAL NEWPORT* (NL) h 5 Adielsson Erik (Joh SH) 1640:3
13,6aM 581 512 kr Kih Ör S 120208-5 5/2140 1 15,3a 13 999
S 11: 18 10-2-2 Adi Er Ax 120303-11 9/2640 0 16,1 23
  12: 5 3-0-0 Adi Er E 120522-7 11/2140 1 14,1a 17
     
  4 ORGANIC VALUE v 8 Uhrberg Thomas (Rob Di) 1640:4
10,6aK 790 800 kr Uhr Th J 120522-7 2/2160 2 14,5 95 999
Hd 11: 10 2-0-0 Hau Ke Ti 120531-2 10/1609 1 12,9a 44
  12: 8 1-3-0 Uhr Th Ti 120613-7 4/1609 2 10,6a 48
     
  5 JEANS N.OVERHALLS (US) s 6 Takter Johnny (Ols DÅ)a 1640:5
12,7aK 434 808 kr Söd St J 120424-8 5/1640 2 13,1a 43 999
11: 18 5-1-2 Tak Jo J 120522-8 8/1640 4 13,1a 109
  12: 8 0-3-0 Hau Ke Kr 120614-3 2/1640 7 13,5a 46
     
  6 WISS RAMBO h 7 Goop Björn (Gör CO) 1640:6
13,5aM 787 900 kr Kar To Ö 120505-10 2/2100 6 15,4a 533 999
Hd 11: 14 0-3-1 Goo Bj S 120523-4 5/2140 1 13,5a 135
  12: 10 1-3-0 Goo Bj Mp 120602-10 10/2640 4 15,6a 79
     
  7 ADENA BOKO s 5 Kihlström Örjan (Joh SH) 1640:7
13,4aK 785 700 kr Adi Er S 120115-9 5/2140 0 16,0ag 40 999
S 11: 20 2-3-3 Adi Er E 120522-9 5/2640 5 19,0a 55
  12: 3 0-0-0 Adi Er Å 120530-11 11/2140 6 14,7a 306
     
  8 HENKE DIABLO v 8 Untersteiner Peter (Jar Ma)a 1640:8
11,7aK 628 647 kr Unt Pe Å 120510-9 5/1640 2 13,2a 195 999
Hd 11: 13 4-3-3 Unt Jo S 120526-6 2/2140 0 13,1a 307
  12: 7 0-2-2 Unt Pe Ti 120613-9 13/1609 0 uag 135
     
  9 CONRADS FREDRIK v 5 Persson Stefan 1640:9
12,4aK 782 890 kr Söd St Ro 120407-10 1/1640 4 12,4a 184 999
Hd 11: 11 2-3-0 Goo Bj Å 120421-10 3/2140 5 12,9a 235
  12: 10 3-0-0 Uhr Th Ö 120505-10 3/2100 0 15,8a 489
     
  10 HAMRAS ONE MORE h 5 Tillman Jennifer (Sel Mi) 1640:10
11,3aK 544 105 kr Til Je Mp 120326-4 4/2160 7 15,3 59 999
Mp 11: 19 1-6-2 Til Je Ö 120505-10 9/2100 5 15,3a 729
  12: 8 1-1-1 Til Je S 120527-2 5/1609 3 11,5a 90
     
  11 UNISON v 4 Kolgjini Lutfi 1640:11
13,8aK 510 000 kr Kol Lu Hd 120409-5 2/2140 n 1 15,1a 29 999
J 11: 8 3-2-0 Kol Lu Å 120510-9 9/1640 0 14,0a 116
  12: 8 4-0-0 Kol Ad Ch 120610-11 0/2000 0 15,6ag 299
     
  12 CALIBER T.T. v 5 Persson Fredrik 1640:12
12,4aK 648 825 kr Per Fr Kr 120427-13 4/2140 k 18,1 gdk 999
11: 5 1-2-1 Per Fr Vg 120528-1 5/2140 1 14,8a 14
  12: 2 1-0-1 Per Fr Ti 120613-9 12/1609 3 12,4a 28

 

  Turordning: 12-11-1-3-9-6-10-2-4-8-7-5  
 
  StartLista / Kalmar söndag 24 juni (Sorterad efter startnummer)
  V75-7, Lopp 11
 
Kalmarsundsstayern.
  1:A PRIS 100 000 kr 3140 V
 
 
Omsättning söndag 17 jun, kl 23:01 V75: 0 kr, kl 23:01 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 KITE FACE s 5 Adielsson Erik (Joh SH) 3140:1
13,5K 402 181 kr Adi Er S 120321-11 6/2160 0 15,4 82 999
S 11: 12 2-2-2 Adi Er S 120404-9 7/2660 1 16,1 70
  12: 7 2-0-1 Adi Er Bs 120606-10 5/2640 3 15,3 79
     
  2 UNIQUE LOVER (FR) h 4 Sjunnesson Jörgen (Ber Ro) 3140:2
14,9M 314 818 kr Ber Ro Sk 120525-7 1/2140 1 14,9 13 999
B 11: 9 0-1-2 Ber Ro 120531-7 1/2148 5 14,6a 40
  12: 4 3-0-0 Ber Ro Bo 120616-3 4/2140 1 15,4a 12
     
  3 OBERON EASTWIND (DK) v 6 Dyhrberg Svend 3140:3
14,9M 447 676 kr Dyh Sv Hd 120507-6 11/1640 7 14,5a 124 999
Hd 11: 15 3-2-3 Uhr Os J 120529-4 1/2140 2 15,6a 47
  12: 3 0-1-0 Dyh Sv J 120612-7 6/2140 4 14,6a 48
     
  4 FRAGOLA (DE) s 6 Kern Klaus 3140:4
15,3M 368 700 kr Tin Sy Kr 120511-10 9/2140 5 15,8a 60 999
11: 14 3-1-2 Ker Kl Ti 120531-5 6/1609 3 13,9a 100
  12: 11 1-1-1 Ker Kl Ti 120613-8 8/3218 0 16,2ag 898
     
  5 FLAMBOYANT v 8 Haugstad Kenneth (Ols Li)a 3140:5
15,2M 322 723 kr Hen Ja J 120501-4 1/2140 6 16,2 1002 999
J 11: 26 1-0-6 Klo Er J 120522-9 5/2140 1 15,1a 108
  12: 11 2-1-0 Klo Er Ch 120610-2 0/2000 2 15,2a 49
     
  6 FRODO v 7 Ingves Peter (Wes Jö) 3140:6
15,2L 378 300 kr Wes Jö G 120508-2 8/2160 d 13g 68 999
Ro 11: 17 0-3-2 Wes Jö S 120525-3 5/3180 6 15,2 630
  12: 6 0-2-0 Wes Jö F 120617-4 6/2140 2 14,9a 239
     
  7 TO AND FRO (FR) h 5 Svensson Sandra (Pet RH)a 3140:7
16,2L 423 100 kr Goo Bj Vg 120506-9 3/3140 1 17,0 29 999
Mp 11: 4 2-1-1 Sve Sa Mp 120521-2 4/2140 1 13,7a 19
  12: 13 5-2-2 Sve Sa Ax 120602-8 11/2140 1 14,3a 19
 
   
     
  8 BELGRADO h 5 Lennartsson Per 3160:1
14,5M 821 300 kr Len Pe D 120512-11 3/2640 3 14,7a 39 999
S 11: 15 4-2-1 Len Pe S 120526-6 10/2140 0 12,9a 106
  12: 9 5-0-1 Len Pe Bs 120606-4 2/2140 0 14,5a 34
     
  9 SASTON (FR) v 6 Kihlström Örjan (Mel St) 3160:2
14,2M 878 000 kr Loc Do V 111223-6 0/2700 d 0g 89 999
S 11: 16 10-0-0 Mel St S 120516-5 12/2640 3 16,1a 28
  12: 2 0-0-2 Kih Ör Ös 120608-8 2/3160 3 15,2 22
     
  10 TWIGS TARZAN v 5 Persson Stefan 3160:3
13,9M 693 700 kr Per St Å 120405-5 4/2640 1 16,0 21 999
Hd 11: 15 4-2-2 Per St Kr 120511-12 4/2680 1 16,1 23
  12: 5 2-1-0 Goo Bj S 120526-13 3/3140 0 15,7 92
     
  11 ROLLS ROYCE v 8 Degiorgio Charles 3160:4
14,5L 931 150 kr Deg Ch Å 120421-13 1/3160 0 15,9 121 999
Mp 11: 19 0-2-4 Deg Ch Å 120524-7 5/2660 4 14,5 181
  12: 10 1-1-0 Deg Ch Ti 120613-7 7/1609 6 11,3a 282
 
   
     
  12 PITCH COMMAND v 6 Goop Björn (Mel St) 3180:1
14,1L 1 540 000 kr Kih Ör Ö 120505-11 4/3160 2 15,0 90 999
S 11: 21 9-2-0 Kih Ör S 120526-13 1/3160 2 14,1 132
  12: 5 0-2-0 Goo Bj Mp 120602-7 4/2640 6 14,5ag 39
     
  13 MR SHIMMER v 11 Uhrberg Thomas 3180:2
15,3M 1 552 328 kr Uhr Th Kr 120511-3 2/1640 2 12,4a 89 999
J 11: 21 5-2-3 Uhr Th J 120522-1 4/2140 1 14,1a 18
  12: 7 1-4-0 Uhr Th Hd 120604-3 4/2140 2 14,0a 33
     
  14 INDIGO BROLINE v 7 Svanstedt Åke 3180:3
15,0M 1 189 000 kr Sva Åk F 120406-10 3/3180 2 16,0 33 999
Ax 11: 12 6-1-1 Sva Åk Å 120421-13 4/3160 1 15,5 47
  12: 5 1-1-0 Sva Åk Ö 120505-11 3/3160 0 16,7 73
     
  15 JUST BY MYSELF v 10 Takter Johnny (Leh Jo)a 3180:4
14,6M 1 358 740 kr Tak Jo Kr 120511-3 1/1640 4 12,6a 203 999
Vi 11: 14 0-3-0 Tak Jo Mp 120602-7 7/2640 0 14,8a 878
  12: 3 0-0-0 Tak Jo Ti 120613-10 1/1609 5 11,3a 479

 

  Turordning: 12-8-7-9-10-14-2-1-13-5-3-6-11-15-4