Tillbaka

RESULTATER FINNS HÄR

  StartLista / Årjäng lördag 14 juli (Sorterad efter startnummer)
  V75-1, Lopp 5
 
Hall of Fame-loppet (Stoeliten)
  1:A PRIS 125 000 kr 2140 A
 
 
Omsättning måndag 9 jul, kl 00:01 V75: 0 kr, kl 00:01 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 SO HERE I AM s 5 Melander Marcus M (Mel St) 2140:1
12,5aK 1 228 000 kr Mel MM Ax 120603-2 6/1640 1 12,9a 64 999
S 11: 18 1-3-2 Mel MM L 120623-3 6/1640 3 12,9a 37
  12: 8 1-0-2 Mel MM L 120623-10 6/2160 5 14,6 84
     
  2 ROXA SISU s 5 Takter Johnny (Sva Åk) 2140:2
11,0aK 1 273 200 kr Tak Jo S 120526-8 4/1609 5 11,0a 385 999
Ax 11: 14 1-4-0 Sva An Ös 120609-9 1/2180 d 13g 27
  12: 7 2-0-0 Sva Åk Kr 120624-5 5/2140 5 12,7a 265
     
  3 SIMB RUBY s 6 Kihlström Örjan (Wal Ro) 2140:3
10,4aK 1 918 750 kr Unt Jo Ax 120603-6 1/1640 1 12,4a 80 999
S 11: 24 2-1-5 Unt Jo Ti 120613-11 12/1609 4 10,4a 175
  12: 13 1-4-2 Unt Jo L 120627-7 8/1640 2 12,1a 145
     
  4 MERGER BLUE CHIP (US) s 5 Adielsson Erik (Sva Åk) 2140:4
10,9aK 2 319 767 kr Sva Åk Å 120421-5 4/2140 1 13,3a 22 999
Ax 11: 9 4-3-0 Sva Åk Å 120510-7 6/2140 3 14,8a 16
  12: 4 3-0-1 Sva Åk Å 120628-8 5/1640 1 12,2a 18
     
  5 GLOBAL KITTEN s 7 Jakobsson Magnus 2140:5
12,7aK 1 153 568 kr Jak Ma Ax 120508-8 4/2160 1 14,7 20 999
F 11: 10 3-2-1 Jak Ma S 120526-11 2/2160 0 13,3 88
  12: 5 1-1-1 Jak Ma Å 120628-8 2/1640 3 12,7a 167
     
  6 CRUISE SPEED s 5 Ohlsson Ulf (Mel St) 2140:6
12,7aK 1 567 600 kr Goo Bj Ax 120603-2 2/1640 2 13,2a 32 999
S 11: 18 2-4-3 Goo Bj Kr 120624-7 3/1640 d 12ag 594
  12: 8 0-2-0 Mel St E 120708-4 3/1640 n 6 14,7a 97
     
  7 LADY GWENDOLYN s 8 Söderkvist Stefan (Eri Yv)a 2140:7
12,6aK 458 000 kr Cra Ch Å 120510-4 2/3160 5 17,6 726 999
Å 11: 13 1-1-0 Söd St Å 120530-8 2/3140 6 15,9 1679
  12: 6 0-0-0 Söd St Å 120628-8 1/1640 5 13,0a 1135
     
  8 FLY HIGH KEMP s 8 Berglöf Erik 2140:8
12,1aK 1 143 581 kr Ber Er F 120528-8 12/2140 3 14,4a 128 999
F 11: 13 3-1-0 Ber Er Ax 120612-4 11/2140 0 15,0a 192
  12: 8 0-1-4 Ber Er År 120622-6 4/2160 2 15,0 165
     
  9 OLIVIA LAVEC s 6 Goop Björn (Pur Pe) 2140:9
12,7aK 1 188 848 kr Tak Jo J 120529-3 4/1640 1 12,7a 28 999
Hd 11: 8 3-1-1 Ing Pe J 120619-9 11/2140 2 14,2a 36
  12: 5 1-1-0 Tak Jo Å 120628-8 8/1640 0 13,2a 193

 

  Turordning: 4-5-3-2-9-1-8-6-7  
 
  StartLista / Årjäng lördag 14 juli (Sorterad efter startnummer)
  V75-2, Lopp 6
 
Klass II, försök 4.
  1:A PRIS 100 000 kr 2140 V
 
 
Omsättning måndag 9 jul, kl 00:01 V75: 0 kr, kl 00:01 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 WELL ARMED v 4 Larsen Öystein a 2140:1
16,7M 149 018 kr Nil PL Mo 120317-2 0/2140 1 14,7a 372 999
Åm 11: 15 0-2-2 Nil PL År 120415-4 2/2140 4 16,7 47
  12: 4 1-1-0 Lar Öy Ar 120615-7 6/2100 2 14,8a 79
     
  2 SUPER KARMA h 4 Untersteiner Peter 2140:2
14,7M 192 000 kr Unt Pe Ro 120407-8 12/2140 0 15,8a 26 999
Hd 11: 6 3-1-2 Unt Pe Å 120429-5 7/2140 0 16,0ag 396
  12: 4 2-0-0 Unt Pe J 120703-4 5/2140 1 14,7 17
     
  3 BRIZMA STAR s 4 Adielsson Erik (Pet Jö)a 2140:3
17,1M 79 810 kr Gun GV Mo 120417-5 0/1640 1 16,0a 18 999
11: 6 0-0-0 Gun GV Ja 120601-6 0/1609 3 15,4a 57
  12: 7 3-0-2 Aar Da År 120622-7 6/2640 0 distg 42
     
  4 OUZO h 4 Goop Björn 2140:4
16,2M 160 300 kr Goo Bj F 120528-4 6/1640 1 14,3a 14 999
F 11: 1 0-0-0 Goo Bj F 120608-4 12/1640 2 14,4a 19
  12: 6 4-1-0 Goo Bj L 120627-5 7/2640 1 17,4 36
     
  5 BLENDED BELLOUET s 5 Goop Olle (Goo Bj) 2140:5
15,7M 181 229 kr Goo Ol Å 120412-7 12/2640 6 17,6a 36 999
F 11: 11 4-1-0 Goo Bj F 120617-8 12/2140 4 15,3a 163
  12: 5 2-0-0 Goo Ol F 120630-2 11/2140 1 14,5a 128
     
  6 PEABERRY v 4 Tillman Jennifer (Lar He) 2140:6
15,5M 101 000 kr Til Je 120605-5 1/2160 3 15,9 120 999
S 11: 3 0-0-0 Til Je Mp 120618-8 9/2140 2 15,5 118
  12: 8 1-4-1 Til Je Mp 120705-4 5/2160 5 15,7 60
     
  7 DIGITAL HARD DRIVE h 4 Bergh Robert 2140:7
15,0K 189 300 kr Ber Ro B 120420-3 1/2140 n d 5g 34 999
B 11: 15 1-2-0 Ber Ro D 120604-3 3/1640 1 15,0 20
  12: 5 3-0-1 Ber Ro Sk 120623-12 3/2140 1 15,0a 25
     
  8 GLOBAL LIMIT s 6 Jakobsson Magnus (Edl He)a 2140:8
15,1M 195 300 kr Sjö St F 120528-13 9/2140 k 17,9 gdk 999
11: 3 1-1-0 Jak Ma F 120617-8 11/2140 1 14,8a 219
  12: 2 1-0-0 Jak Ma Åm 120704-5 7/2080 d 10g 16
     
  9 BANKER BRODDE v 4 Pettersson Tomas 2140:9
16,3M 194 400 kr Pet To 120518-1 6/2160 0 ug 79 999
Bs 11: 16 2-2-1 Pet To Bs 120615-2 3/1640 2 14,0a 43
  12: 7 1-1-3 Pet To Bs 120615-8 3/1640 1 14,1a 27
     
  10 STARO FIGHTER h 4 Horpestad Tom 2140:10
15,4M 194 871 kr Hor To S 120523-11 4/2140 d 10ag 141 999
11: 9 1-1-1 Hor To År 120531-4 3/1640 2 14,6a 39
  12: 8 3-2-1 Hor To Bj 120620-2 0/2140 1 15,4 27
     
  11 DEAN MEATLOAF v 6 Söderkvist Stefan (Lee Ko) 2140:11
17,9M 189 000 kr Hau Ke Vg 120528-2 1/2140 1 16,3a 63 999
Ax 11: 0 0-0-0 Söd St Ax 120612-6 8/1640 1 13,8a 61
  12: 4 4-0-0 Söd St Ax 120628-2 1/2140 1 15,0a 27
     
  12 MR JOJJE v 6 Ivarsson Morgan (Zet MA)a 2140:12
18,4M 103 000 kr Iva Mo Åm 120519-3 7/2080 2 16,4a 43 999
F 11: 6 0-1-2 Iva Mo F 120528-4 2/1640 3 14,6a 40
  12: 6 2-2-2 Aar Da Åm 120625-2 11/2080 n 2 16,8a 71

 

  Turordning: 4-11-7-8-2-3-10-12-9-5-6-1  
 
  StartLista / Årjäng lördag 14 juli (Sorterad efter startnummer)
  V75-3, Lopp 7
 
Årjängs Stora Sprinterlopp - Gazza Degatos Minneslopp - Gulddivisionen, försök 3 (Gr II - UET Masters Series).
  1:A PRIS 700 000 kr 1640 A
 
 
Omsättning måndag 9 jul, kl 00:01 V75: 0 kr, kl 00:01 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 YOU BET HORNLINE h 6 Bergh Robert 1640:1
11,1aK 3 624 218 kr Ber Ro Bo 120616-7 1/1640 1 13,1a 17 999
B 11: 8 3-2-0 Ber Ro D 120621-7 1/2140 1 13,4a 19
  12: 8 2-1-1 Ber Ro H 120703-8 7/2140 2 13,6a 23
     
  2 QUARCIO DU CHENE h 8 Goop Björn 1640:2
10,6aK 8 580 502 kr Goo Bj Å 120421-7 6/2140 4 12,7a 26 999
F 11: 8 3-2-0 Goo Bj Bj 120513-10 0/2100 2 11,6a 70
  12: 7 3-1-2 Goo Bj Ch 120610-10 0/2011 3 11,5a 35
     
  3 TAMLA CELEBER s 5 Jansson Torbjörn (Wal Ro) 1640:3
10,7aK 6 510 862 kr Kih Ör Å 120510-7 3/2140 1 14,6a 51 999
S 11: 15 9-1-0 Kih Ör S 120526-8 2/1609 3 10,7a 18
  12: 3 1-1-1 Kih Ör Å 120628-8 7/1640 2 12,5a 24
     
  4 DILEVA KÄLL s 6 Norman Peter G (Nor Gl) 1640:4
09,9aK 4 000 880 kr Nor PG S 120527-8 8/1609 0 09,9a 311 999
S 11: 13 2-3-3 Nor PG 120623-8 7/2140 3 13,5a 38
  12: 5 1-2-1 Nor PG F 120630-7 5/2140 2 11,4a 225
     
  5 BEANIE M.M. h 9 Ohlsson Ulf (Waa Mo)a 1640:5
10,3aK 9 744 909 kr Tak Jo Bj 120513-10 0/2100 6 12,6a 95 999
S 11: 14 4-1-2 Tak Jo S 120527-8 5/1609 0 11,0ag 130
  12: 5 2-0-0 Tak Jo Ös 120609-7 1/2140 0 12,9a 67
     
  6 ORECCHIETTI h 5 Kihlström Örjan (Hul St) 1640:6
09,6aK 2 824 860 kr Kih Ör U 120428-5 7/2140 d 4ag 30 999
S 11: 5 3-1-0 Kih Ör S 120527-8 2/1609 0 09,6a 65
  12: 5 1-0-0 Kih Ör Bo 120616-10 6/2140 5 12,1a 26
     
  7 ORACLE h 6 Adielsson Erik (Mel St) 1640:7
10,2aK 4 771 754 kr Kih Ör Ös 120609-7 9/2140 4 12,3a 110 999
S 11: 18 4-1-1 Mel St Kr 120624-7 4/1640 1 10,6a 34
  12: 14 3-1-3 Adi Er F 120630-7 7/2140 1 11,3a 83
     
  8 WISHING STONE* (US) h 5 Juel Jeppe (Wes Bo) 1640:8
09,1aaK 11 943 216 kr Kon Jo G 120519-7 10/1609 0 10,9a 49 999
* 11: 14 4-4-1 Jue Je Ch 120610-10 0/2011 1 11,3a 195
  12: 7 1-0-2 Jue Je Fs 120701-12 0/1600 6 12,2a 49
     
  9 SANITY v 6 Takter Johnny (Löf Ma) 1640:9
10,4aK 4 694 180 kr Tak Jo S 120527-7 4/1609 0 10,4a 37 999
S 11: 14 9-4-0 Tak Jo Bo 120616-10 3/2140 1 11,6a 28
  12: 5 3-0-1 Tak Jo F 120630-7 10/2140 3 11,7a 34
     
  10 G.H.NEMO h 6 Westholm Jörgen (Kar MC)a 1640:10
11,5aK 2 640 913 kr Wes Jö E 120406-9 7/2140 n 1 15,0a 32 999
Ax 11: 13 4-2-3 Wes Jö S 120414-7 6/1640 n 2 12,5a 85
  12: 3 1-2-0 Wes Jö Åm 120704-10 2/1680 2 13,3a 34

 

  Turordning: 2-9-7-8-5-4-10-3-6-1  
 
  StartLista / Årjäng lördag 14 juli (Sorterad efter startnummer)
  V75-4, Lopp 8
 
Westra Wermlands Sparbank - Silverdivisionen, försök 3.
  1:A PRIS 150 000 kr 2140 A
 
 
Omsättning måndag 9 jul, kl 00:01 V75: 0 kr, kl 00:01 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 NANTUCKET h 6 Kihlström Örjan (Hul St) 2140:1
11,5aK 1 131 000 kr Kih Ör Ös 120609-5 1/2140 3 13,1a 112 999
S 11: 12 4-2-0 Kih Ör Kr 120624-5 7/2140 1 12,3a 117
  12: 7 3-0-1 Kih Ör F 120630-11 7/2140 5 14,0a 77
     
  2 MELLBY SAMBUCA v 7 Adielsson Erik (Sva Åk) 2140:2
11,4aK 1 468 000 kr Sva Åk S 120509-7 10/1640 3 11,8a 36 999
Ax 11: 9 8-0-0 Sva Åk Mp 120602-5 1/1640 3 12,9a 17
  12: 3 0-1-2 Sva Åk F 120630-11 5/2140 2 13,7a 58
     
  3 CARAMBOLE P. v 9 Westholm Jörgen 2140:3
12,0aK 1 091 400 kr Wes Jö L 120520-8 1/1640 2 12,0a 62 999
Ro 11: 15 2-2-1 Wes Jö Ös 120609-5 2/2140 d tr1a 809
  12: 7 1-1-0 Tak Jo Kr 120624-5 4/2140 6 12,9a 166
     
  4 EWE PALEMA h 6 Goop Björn (Ste Ul) 2140:4
13,2aM 968 300 kr Jak Ma F 120528-8 6/2140 4 14,5a 44 999
Ax 11: 13 2-1-2 Kih Ör Vg 120620-9 6/3140 3 16,0 367
  12: 11 1-2-2 Ste Ul Hd 120705-3 3/2140 d 6ag 87
     
  5 VIKING S.S. h 11 Svantesson Per-Olof a 2140:5
12,0aK 1 223 700 kr Sva PO L 120623-3 1/1640 1 12,2a 91 999
Ö 11: 14 0-2-2 Sva PO L 120623-10 2/2160 2 14,1 111
  12: 6 1-2-0 Sva PO Åm 120704-10 7/1680 0 14,0a 506
     
  6 TARPOON BRIS h 7 Eskilsson Claes (Öst Ma)a 2140:6
12,3aK 933 598 kr Ekl Bo Bs 120606-11 11/2140 d 6ag 944 999
E 11: 14 1-0-0 Esk Cl 120623-8 3/2140 0 13,9ag 883
  12: 6 0-1-0 Ekl Bo H 120702-3 3/2140 4 13,9a 106
     
  7 TRAVELING MAN h 7 Redén Daniel a 2140:7
11,3aK 1 241 700 kr Red Da G 120327-8 6/1640 3 13,7a 52 999
S 11: 8 0-1-1 Red Da H 120622-2 10/2140 2 14,2 95
  12: 3 0-2-1 Red Da E 120701-4 1/1640 2 12,1a 22
     
  8 PARKIN v 6 Svensson Henrik 2140:8
12,4aM 1 045 300 kr Sve He D 120512-11 1/2640 1 14,0a 33 999
B 11: 10 5-2-1 Sve He S 120526-6 8/2140 2 12,4a 36
  12: 4 2-2-0 Sve He 120623-7 1/3200 2 14,4 15
     
  9 LINDUS KEY h 8 Haugstad Kenneth (And JP)a 2140:9
11,8aK 1 023 072 kr Jak Ma Å 120607-8 2/1640 2 12,2a 63 999
Åm 11: 15 1-3-1 Hau Ke Hd 120618-7 7/1640 n 1 11,8a 53
  12: 9 1-2-0 Hau Ke Åm 120704-10 8/1680 4 13,4a 261

 

  Turordning: 2-8-1-9-5-4-7-6-3  
 
  StartLista / Årjäng lördag 14 juli (Sorterad efter startnummer)
  V75-5, Lopp 9
 
Erik Perssons Memorial
  1:A PRIS 100 000 kr 2140 V
 
 
Omsättning måndag 9 jul, kl 00:01 V75: 0 kr, kl 00:01 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 ULVSÅS BRASSE v 5 Bergh Robert 2140:1
26,4K 377 900 kr Jan To Bs 120528-4 3/1680 5 27,8g 585 999
B 11: 18 0-4-5 Ber Ro Ös 120607-1 12/1640 1 26,2a 98
  12: 10 1-0-2 Lah Ak U 120610-5 2/2640 d ug 39
     
  2 RINDE TURBO* (NO) v 10 Midtfjeld Per Oleg (Lin Jo)a 2140:2
24,7M 409 105 kr Mid PO År 120521-5 2/2140 1 27,9a 231 999
* 11: 2 0-0-0 Bor Th Ar 120615-9 4/2120 1 27,8 40
  12: 3 2-1-0 Mid PO F 120630-9 2/2140 2 24,7 211
     
  3 BELJUE GUTTEN* (NO) v 11 Goop Björn (Ska JP)a 2140:3
27,7L 445 786 kr Bua GT Kl 120510-20 0/2120 k 36,0 GDK 999
* 11: 13 2-0-2 Aus Gu Ja 120519-9 0/2640 6 27,7 272
  12: 5 1-1-0 Aus Gu Kl 120531-3 0/2100 5 28,0a 83
     
  4 Å.WIDDOCK v 7 Lindblom Carl-Erik (Eri Ja)a 2140:4
26,8K 358 500 kr Lin CE 120616-6 4/2160 n 1 27,2 283 999
G 11: 19 0-3-1 Goo Bj År 120622-9 2/2160 2 27,3 73
  12: 14 1-1-0 Lin CE Åm 120704-6 4/2100 6 26,9g 196
 
   
     
  5 VÅLSVARTEN h 10 Landgren Bo (Söd Ma)a 2160:1
23,9K 906 296 kr Lan Bo 120504-4 4/2180 n 4 27,3 281 999
Bs 11: 16 2-1-1 Lan Bo Bs 120606-8 8/1640 3 23,2a 525
  12: 4 0-0-1 Lan Bo Ov 120623-7 3/2140 0 28,7 136
     
  6 ROSSI* (NO) h 6 Wollebaek Tor (Dyr GS)a 2160:2
24,9K 954 612 kr Wol To Bj 120425-6 0/1609 2 25,3a 53 999
* 11: 3 0-0-0 Wol To Ja 120519-2 0/1609 1 23,4a 62
  12: 8 2-2-0 Wol To Op 120602-9 0/1620 0 24,9 64
     
  7 RAGGMUNKEN h 8 Gustafsson Conny a (Gus To)a 2160:3
23,3K 682 150 kr Gus Co L 120520-7 2/1660 1 23,3 51 999
Å 11: 18 4-2-1 Gus Co Mo 120605-8 0/1640 2 23,7a 26
  12: 9 3-1-2 Gus Co F 120630-9 3/2160 5 24,1 59
     
  8 FETTER'N T.G.* (NO) h 6 Gundersen Geir Vegard 2160:4
24,1M 909 127 kr Gun GV Bs 120606-6 9/2160 1 24,1 52 999
* 11: 10 4-2-2 Gun GV Bj 120613-7 0/2100 1 25,0a 26
  12: 5 2-0-0 Gun GV F 120630-9 2/2160 6 24,2 22
     
  9 MJÖLNER FLAKS* (NO) h 10 Mjölneröd Jan Roar 2160:5
25,1M 925 292 kr Mjö JR Bj 120613-7 0/2100 3 25,4a 284 999
* 11: 20 1-0-4 Mjö JR Dr 120623-4 0/2940 4 27,2 556
  12: 7 1-1-1 Mjö JR H 120702-4 2/2660 1 26,6 62
     
  10 RIGEL ODIN (NO) v 7 Kihlström Örjan (Nord J)a 2160:6
24,0M 846 298 kr Lin OA 120531-6 9/1646 1 24,3 71 999
H 11: 18 6-3-2 Lin OA Bo 120616-12 6/2140 1 25,3 28
  12: 7 4-0-2 Kon Jo F 120630-9 4/2160 3 24,0 74
     
  11 BJÖRLIFAKS* (NO) h 7 Ohlsson Ulf (Per JO) 2160:7
24,3M 814 357 kr Kon Jo Bs 120606-6 2/2160 2 24,4 174 999
H 11: 10 0-0-0 Lin OA B 120614-7 7/2660 n 1 27,5g 77
  12: 9 2-2-0 Ohl Ul F 120630-9 8/2160 0 24,3 239
 
   
     
  12 HÖSTBO FREDRIK v 10 Andersson Mikael J (And Ma) 2180:1
23,8M 1 478 428 kr Goo Bj S 120527-9 1/1609 0 21,4a 398 999
11: 22 4-4-4 Aus Gu Dr 120623-4 0/2940 6 27,6 67
  12: 10 1-4-1 Wol To N 120701-7 0/1620 d 0g 45
     
  13 RAMSTAD ELD* (NO) h 10 Gaustad Jan Rune 2180:2
23,1K 1 470 584 kr Gau JR Ös 120609-8 8/2140 3 24,2ag 840 999
* 11: 17 2-3-2 Gau JR Dr 120623-4 0/2940 5 27,4 304
  12: 11 0-1-2 Gau JR F 120630-9 2/2180 0 23,8 624
     
  14 LIX MOLLYN h 8 Aarum Dagfinn (Lin Åk)a 2180:3
23,4M 1 301 421 kr Jan To D 120512-9 1/2240 5 25,5 41 999
F 11: 15 2-4-1 Aar Da L 120520-7 3/1680 5 23,9g 59
  12: 7 2-0-0 Aar Da F 120630-9 1/2180 7 23,4 294
     
  15 SPANGMIGUTTEN v 12 Österberg Susanne a 2180:4
25,4M 1 318 000 kr Öst Su B 110721-9 3/2200 0 27,8 19 999
Ro 11: 11 2-0-2 Öst Su 120504-15 5/2160 n k 33,3 gdk1
  12: 1 0-0-0 Öst Su H 120703-11 3/2180 5 27,8 155

 

  Turordning: 10-2-8-14-7-11-9-15-6-13-4-3-1-12-5  
 
  StartLista / Årjäng lördag 14 juli (Sorterad efter startnummer)
  V75-6, Lopp 10
 
Region Värmland - Bronsdivisionen, försök 4.
  1:A PRIS 110 000 kr 2140 A
 
 
Omsättning måndag 9 jul, kl 00:01 V75: 0 kr, kl 00:01 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 GLOBAL KNIGHT v 7 Andersson Mikael J 2140:1
11,4aK 730 705 kr Faj Ca Ax 120603-7 10/2140 0 16,3a 148 999
F 11: 15 1-4-1 And MJ Ar 120615-6 10/2500 3 14,6a 345
  12: 11 1-2-3 And MJ F 120629-4 6/1640 0 13,8a 92
     
  2 FIRST LANE h 5 Jansson Torbjörn (Jan Ca) 2140:2
13,0aM 522 500 kr Jan To Ö 120517-4 5/1609 1 14,5a 18 999
S 11: 6 1-0-1 Jan To Mp 120602-10 3/2640 2 15,5a 427
  12: 10 2-2-3 Jan To F 120630-5 10/2140 3 13,0a 645
     
  3 TWIGS TIFFANY s 5 Redén Daniel a 2140:3
12,9aK 572 300 kr Red Da Bs 120514-8 7/2140 3 14,6a 47 999
S 11: 5 0-0-0 Red Da Bs 120606-9 1/2160 5 15,3 158
  12: 6 0-2-1 Red Da S 120628-4 4/2140 2 13,0a 53
     
  4 COSMO M.L. v 8 Horpestad Tom (Gus Le)a 2140:4
13,3aM 581 428 kr Hor To Op 120516-7 0/2100 1 15,8a 44 999
11: 11 0-3-2 Hor To L 120529-2 7/2140 4 15,8a 79
  12: 6 2-2-0 Hor To Åm 120704-4 5/2080 2 13,3a 193
     
  5 B.B.S.MANDARINO v 4 Bergh Robert 2140:5
13,3aM 486 200 kr Tak Jo Ö 120505-11 1/3140 0 17,8 147 999
B 11: 8 1-3-1 Ber Ro D 120621-8 10/1640 d 9ag 48
  12: 11 4-1-1 Eri Ul H 120703-7 7/2140 4 13,3a 464
     
  6 ORION KRONOS (IT) h 4 Kolgjini Lutfi 2140:6
11,2aK 579 600 kr Kol Ad Bi 120520-8 0/1600 d uag 73 999
J 11: 10 4-2-0 Uhr Th Ch 120610-8 0/2000 0 14,2a 170
  12: 3 0-0-0 Uhr Th Hd 120705-7 5/1609 5 11,2a 461
     
  7 PURE VACATION (DK) v 5 Untersteiner Peter 2140:7
12,5aK 712 306 kr Unt Jo S 120516-5 1/2640 6 16,3a 273 999
Hd 11: 13 2-3-0 Unt Pe J 120626-4 1/1640 2 12,5a 57
  12: 8 0-3-2 Unt Pe Hd 120705-9 9/2140 3 13,8a 104
     
  8 EDWARD ALE* (FI) v 4 Bianchi Riccardo (Pur Pe) 2140:8
13,6aM 748 182 kr Ing Pe Å 120429-5 2/2140 1 15,3a 48 999
Hd 11: 10 5-3-0 Ing Pe Å 120510-5 4/2140 6 13,6a 179
  12: 4 1-1-0 Ing Pe Mp 120602-11 7/2140 0 14,9a 226
     
  9 JACQUES h 5 Goop Björn 2140:9
12,3aK 686 934 kr Goo Bj Ös 120609-10 9/1640 5 12,3a 240 999
F 11: 17 1-3-5 Goo Bj L 120627-11 11/2140 0 13,8a 310
  12: 14 3-3-1 Goo Bj Hd 120706-2 12/1609 5 13,5a 92
     
  10 QUICK RAZZ v 5 Adielsson Erik (Hel Ja) 2140:10
13,5aM 723 000 kr Adi Er S 120526-13 2/3140 d 12g 94 999
Mp 11: 10 1-2-1 Adi Er Bs 120606-4 5/2140 0 14,4a 18
  12: 10 3-4-1 Adi Er L 120627-11 10/2140 2 13,5a 123
     
  11 CREDIT FAYLINE h 6 Jakobsson Magnus 2140:11
11,7aK 472 700 kr Jak Ma S 120527-2 11/1609 4 11,7a 72 999
F 11: 7 2-1-0 Jak Ma Ös 120609-10 1/1640 0 13,0a 62
  12: 7 3-2-0 Jak Ma Ö 120626-6 7/2140 1 13,8 15
     
  12 ELSTAR PRIDE v 10 Albinsson Bjarne a (And GS)a 2140:12
12,7aM 681 066 kr Alb Bj Åm 120503-3 12/2480 5 17,3a 68 999
11: 13 4-1-2 Alb Bj Å 120517-3 2/1640 n 5 14,9a 117
  12: 3 0-0-0 Alb Bj Å 120530-11 9/2140 5 14,7a 266

 

  Turordning: 10-12-2-8-5-4-11-9-3-7-6-1  
 
  StartLista / Årjäng lördag 14 juli (Sorterad efter startnummer)
  V75-7, Lopp 11
 
Fyraåringslopp.
  1:A PRIS 100 000 kr 2140 V
 
 
Omsättning måndag 9 jul, kl 00:01 V75: 0 kr, kl 00:01 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 BRIGHTMAN (NL) v 4 Westholm Jörgen 2140:1
16,4M 130 500 kr Wes Jö E 120406-3 1/2140 0 18,5g 95 999
Ro 11: 7 3-0-0 Wes Jö F 120617-5 12/2640 2 16,8a 216
  12: 6 0-3-1 And OJ S 120628-2 3/2140 2 14,9a 182
     
  2 ÄNGLASJÖNS ÄNGLA s 4 Jakobsson Magnus (Gus Be)a 2140:2
15,6M 117 800 kr Åde Pe F 120528-7 6/2160 3 15,6 49 999
F 11: 8 1-2-0 Jak Ma Ö 120611-4 9/1609 d uag 117
  12: 5 0-2-2 Aar Da Ax 120628-2 2/2140 2 15,1a 159
     
  3 ONLY IN ITS CLASS (CA) h 4 Redén Daniel a 2140:3
15,4M 119 127 kr Cam Jo Me 110819-1 0/1609 5 13,1a 30 999
S 11: 8 2-1-0 Red Da Ro 120608-13 3/2140 k 14,6 gdk
  12: 1 1-0-0 Red Da S 120625-4 2/2140 1 15,4 25
     
  4 GLOBAL NINJA s 4 Aarum Dagfinn (Gus Be)a 2140:4
15,3M 117 700 kr Jak Ma F 120608-4 10/1640 6 14,8a 202 999
F 11: 5 0-2-1 Jak Ma Ax 120621-8 1/2160 1 16,9 55
  12: 7 1-2-1 Jak Ma E 120701-7 4/2160 4 15,3 44
     
  5 NO LIMIT KING h 4 Svensson Henrik 2140:5
16,5M 108 500 kr Sve He B 120517-6 5/2140 1 17,6 130 999
B 11: 5 1-0-1 Sve He 120612-4 4/2148 1 16,5 33
  12: 3 3-0-0 Fri So B 120628-10 1/2140 1 17,1 24
     
  6 CITY OF PEACE v 4 Kihlström Örjan (Sch Da)a 2140:6
16,0M 145 746 kr Sch Da F 120507-4 7/1640 3 15,4a 68 999
11: 8 4-2-0 Adi Er Mp 120602-8 12/2140 4 16,0 183
  12: 3 0-0-1 Adi Er Kr 120624-6 10/2640 d 10g 115
     
  7 PRIDE DREAMCATCHER s 4 Takter Johnny (Åsb JH) 2140:7
15,3K 133 400 kr Åsb JH Bs 120528-10 9/1640 2 15,4a 124 999
G 11: 16 0-3-2 Åsb JH 120605-5 4/2160 5 16,1 296
  12: 6 0-2-1 Åsb JH Vi 120626-8 2/1640 3 15,3 94
 
   
     
  8 EROS TOOMA h 4 Tillman Jennifer (Lar He) 2160:1
15,1L 288 700 kr Til Je L 120606-2 12/1640 2 14,3a 61 999
S 11: 13 1-0-1 Til Je Ro 120615-5 3/2660 1 17,6 15
  12: 5 3-2-0 Til Je Kr 120624-6 7/2640 1 15,1 73
     
  9 BRASIL BOKO h 4 Adielsson Erik (Sva Åk) 2160:2
15,8M 312 000 kr Goo Ol F 120325-3 7/1640 1 13,2a 36 999
Ax 11: 10 4-3-0 Goo Bj F 120406-5 4/2160 2 15,8 49
  12: 4 2-1-0 Sva Åk L 120627-10 5/2140 1 14,8a 15
     
  10 QUENNA LAVEC s 4 Ohlsson Ulf (Luo KK) 2160:3
17,1M 331 500 kr Adi Er S 120526-2 3/2140 3 13,3a 29 999
E 11: 16 2-2-1 Luo KK E 120610-7 11/2140 d 9ag 31
  12: 14 2-3-2 Kon Jo Hd 120705-10 4/2140 0 14,4a 60
     
  11 JAN CAHOOT v 4 Andersson Mikael J (Nil He)a 2160:4
15,7M 211 000 kr And MJ F 120416-4 11/2140 0 15,9a 88 999
F 11: 10 3-1-3 And MJ År 120531-4 7/1640 3 14,8a 129
  12: 8 1-3-1 And MJ År 120622-11 10/1640 2 13,4a 84
     
  12 OCTOBER KRONOS (IT) h 4 Kolgjini Lutfi 2160:5
14,0M 341 148 kr Kol Lu Å 120530-7 9/2140 3 13,5a 66 999
J 11: 8 4-3-0 Kol Ad Hd 120618-3 3/1640 1 13,8a 14
  12: 4 2-1-1 Kol Lu Hd 120705-2 3/2140 1 14,0 19
     
  13 UNIQUE LOVER (FR) h 4 Bergh Robert 2160:6
14,9M 339 818 kr Ber Ro 120531-7 1/2148 5 14,6a 40 999
B 11: 9 0-1-2 Ber Ro Bo 120616-3 4/2140 1 15,4a 12
  12: 5 3-0-1 Sju Jö Kr 120624-11 2/3140 3 15,9 92
     
  14 COCO CHIP (US) s 4 Söderkvist Stefan (Sva Åk) 2160:7
16,9M 408 000 kr Sva Åk Mi 111101-6 0/1600 0 13,7a - 999
Ax 11: 8 6-0-0 Sva Åk L 120520-4 3/1640 3 13,2a 14
  12: 2 0-0-2 Sva Åk Ax 120628-3 1/2140 3 15,5a 13
     
  15 BOWIE BOKO h 4 Goop Björn 2160:8
13,6M 410 000 kr Goo Bj År 120511-6 5/2140 1 16,3 25 999
F 11: 0 0-0-0 Goo Bj S 120525-4 4/2140 1 13,6 92
  12: 7 4-2-0 Goo Bj L 120627-4 5/1640 0 uag 57

 

  Turordning: 15-14-12-8-9-13-10-5-6-4-3-2-1-7-11