Tillbaka

RESULTATER FINNS HÄR

  StartLista / Axevalla lördag 21 juli (Sorterad efter startnummer)
  V75-1, Lopp 5
 
Subaru - Bronsdivisionen, försök 5
  1:A PRIS 110 000 kr 1640 A
 
 
Omsättning söndag 15 jul, kl 23:16 V75: 0 kr, kl 23:16 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 HENKE DIABLO v 8 Untersteiner Peter (Jar Ma)a 1640:1
11,7aK 708 647 kr Unt Pe Ti 120613-9 13/1609 0 uag 135 999
Hd 11: 13 4-3-3 Unt Pe Kr 120624-10 7/1640 0 15,8ag 413
  12: 9 1-2-2 Kon Jo Hd 120706-2 1/1609 1 13,1a 25
     
  2 ADMIRAL SEA v 8 Kihlström Örjan (Sav Ma) 1640:2
13,8aK 696 400 kr Tak Jo Å 120114-11 2/2140 1 14,3 220 999
Hd 11: 20 5-3-0 Sav Ma Hd 120211-11 4/2140 3 14,5a 77
  12: 3 1-0-1 Adi Er Hd 120706-2 2/1609 0 13,8a 27
     
  3 LURINGEN PALEMA v 7 Lennartsson Per (Sva Åk) 1640:3
12,5aK 617 750 kr Sva Åk Å 120607-9 7/2140 1 13,8a 17 999
11: 1 0-0-0 Sva Åk Å 120628-3 3/2140 3 14,4a 15
  12: 5 1-2-1 Sva Åk Hd 120707-10 7/2640 0 13,8a 142
     
  4 ARDI BOKO (NL) h 5 Kontio Jorma (Nur Ti) 1640:4
11,1aK 567 157 kr Kon Jo S 120414-11 1/2140 n 5 14,2a 22 999
S 11: 15 6-6-1 Kih Ör Ös 120609-10 10/1640 0 14,6a 92
  12: 6 3-0-0 Kon Jo S 120710-6 2/1640 1 11,1a 28
     
  5 STORMYSKY h 4 Adielsson Erik (Joh SH) 1640:5
11,1aK 517 000 kr Adi Er Ar 120615-11 8/2100 3 14,2a 14 999
S 11: 9 5-1-2 Adi Er L 120627-4 1/1640 1 13,0a 19
  12: 7 2-1-1 Adi Er Hd 120705-7 9/1609 4 11,1a 106
     
  6 ORIONE SPIN (IT) h 4 Kolgjini Lutfi 1640:6
10,6aK 513 716 kr Kol Lu F 120630-6 3/2140 0 uag 47 999
J 11: 11 5-0-1 Kol Lu Hd 120705-6 8/1609 3 11,5a 153
  12: 10 3-2-1 Kol Lu Hd 120705-11 7/1609 6 10,6a 411
     
  7 BORGA BARON v 6 Wallin Tony (Str Ca)a 1640:7
12,6aM 700 600 kr Wal To Ö 120505-10 6/2100 2 15,0a 506 999
11: 15 5-3-4 Wal To S 120526-6 7/2140 3 12,6a 845
  12: 6 2-2-1 Wal To L 120627-11 6/2140 1 13,4a 111
     
  8 TRUCULENT (US) h 5 Takter Johnny (Nil LI) 1640:8
12,1aK 642 594 kr Tak Jo Hd 120522-3 5/2140 1 14,0a 14 999
J 11: 15 8-2-4 Tak Jo Ch 120610-9 0/2000 2 13,4a 40
  12: 5 3-1-0 Tak Jo F 120630-6 1/2140 1 13,6a 34
     
  9 TOURNESOL s 5 Persson Stefan 1640:9
11,7aK 689 500 kr Per St Vg 120506-8 12/2140 4 15,4a 60 999
Hd 11: 12 4-1-2 Per St Ti 120613-5 10/1609 4 11,7a 301
  12: 6 0-1-1 Per St Hd 120706-9 9/2140 6 13,6a 311
     
  10 NIMBUS HACKSTABLE v 7 Olsson Daniel (Wal Jo) 1640:10
12,4aM 731 200 kr Ols Da Ö 120505-10 1/2100 4 15,2a 80 999
Mp 11: 21 2-4-4 Ols Da Mp 120602-10 6/2640 0 15,8a 52
  12: 9 1-2-0 Wal Jo Mp 120705-3 1/2160 6 14,9 27
     
  11 VIKING BRILJANT v 9 Jansson Torbjörn (Gus KP) 1640:11
12,8aK 771 600 kr Lin CE Ax 120612-4 2/2140 6 15,0a 340 999
Ö 11: 2 0-0-0 Jan To F 120629-4 8/1640 2 13,0a 297
  12: 13 2-2-2 Jan To Ö 120712-7 4/1609 1 13,0a 47
     
  12 KALYPSO FACE h 5 Ohlsson Ulf (Båt Sv) 1640:12
11,3aK 728 300 kr Ohl Ul B 120605-3 2/2140 1 16,0a 21 999
B 11: 17 1-3-2 Ohl Ul D 120621-8 5/1640 1 12,6a 15
  12: 6 3-1-0 Ohl Ul Hd 120705-9 3/2140 1 13,7a 30

 

  Turordning: 8-7-2-12-4-6-10-1-5-3-9-11  
 
  StartLista / Axevalla lördag 21 juli (Sorterad efter startnummer)
  V75-2, Lopp 6
 
Lundsbrunns Kurort - Klass II, försök 6
  1:A PRIS 100 000 kr 2640 V
 
 
Omsättning söndag 15 jul, kl 23:16 V75: 0 kr, kl 23:16 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 SNUSHILDA s 7 Jansson Torbjörn (Nyq Le)a 2640:1
16,8M 171 950 kr Hed Pa S 120608-9 9/1640 3 14,8a 179 999
Ro 11: 17 1-0-1 Str Je Ro 120615-6 10/1640 4 14,3a 245
  12: 9 1-2-3 Eri Ro S 120703-8 5/2140 1 16,5a 25
     
  2 URANIUM s 4 Ohlsson Ulf (For An) 2640:2
14,9M 196 800 kr Pun La S 120509-2 4/2140 1 15,7a 58 999
S 11: 1 1-0-0 Pun La S 120608-9 10/1640 1 14,3a 33
  12: 10 4-2-0 Pun La E 120701-7 1/2160 1 14,9 19
     
  3 POWER M.S. v 8 Haugstad Kenneth (Han St)a 2640:3
15,6L 168 000 kr Hau Ke Hd 120611-7 11/1640 1 14,8a 34 999
J 11: 0 0-0-0 Hau Ke Kr 120624-6 8/2640 5 15,6 181
  12: 10 5-1-0 Hau Ke Hd 120705-12 6/2140 1 14,2a 33
     
  4 OUZO h 4 Goop Olle (Goo Bj) 2640:4
15,0M 185 300 kr Goo Bj F 120608-4 12/1640 2 14,4a 19 999
F 11: 1 0-0-0 Goo Bj L 120627-5 7/2640 1 17,4 36
  12: 7 4-1-1 Goo Bj År 120714-6 4/2140 3 15,0 67
     
  5 ERNST HUGO v 4 Andersson Peter U 2640:5
15,8M 146 500 kr And PU Hd 120611-10 1/2160 2 15,8 134 999
Hd 11: 11 0-2-0 San Jo Hd 120625-7 8/1609 2 12,5a 552
  12: 7 0-3-1 San Jo Hd 120705-4 6/1609 4 13,5a 57
     
  6 SIR LEXINGTON h 4 Takter Johnny (Ols DÅ)a 2640:6
15,6M 129 500 kr Ols DÅ Kr 120427-6 2/2160 1 15,6 45 999
Kr 11: 2 0-0-2 Ols DÅ Kr 120601-11 1/2680 0 21,7 13
  12: 8 4-1-0 Tak Jo Kr 120624-3 10/2140 1 15,7 34
     
  7 SPECIAL DREAM s 7 Alm Mathias 2640:7
15,7M 199 900 kr Alm Ma Hd 120611-6 1/2140 1 15,7a 154 999
Å 11: 9 1-0-1 Alm Ma Vg 120620-11 7/2140 0 15,7 486
  12: 10 2-0-3 Alm Ma F 120630-2 8/2140 6 15,3ag 100
     
  8 ALL ACCESS v 6 Svensson Johan (Per Ro)a 2640:8
15,2M 176 800 kr Sve Jo Hd 120604-7 2/2140 2 15,2 140 999
Hd 11: 2 0-1-0 Uhr Th Hd 120618-10 5/2140 1 15,4a 20
  12: 7 2-1-0 Sve Jo Hd 120707-8 2/1609 5 12,0a 303
     
  9 DIAMOND OF ACE h 4 Witasp Leif 2640:9
15,9M 143 250 kr Wit Le G 111117-9 2/2160 1 17,6 74 999
11: 9 2-1-1 Wit Le G 120619-3 2/2160 1 16,1 83
  12: 2 2-0-0 Wit Le 120702-7 4/2160 1 15,9 27
     
  10 GETING SÅNNA v 4 Kontio Jorma (Hel Ja) 2640:10
16,6M 161 800 kr Lej Fi J 120612-6 9/2140 5 15,4a 52 999
Mp 11: 7 0-2-1 Kon Jo Vi 120626-5 6/1640 1 14,5a 27
  12: 11 2-2-2 Kon Jo Vi 120711-5 5/2140 3 15,5a 40
     
  11 FROZEN v 4 Kihlström Örjan (Sam Pe)a 2640:11
19,1M 111 700 kr Sam OP Å 120524-5 12/2140 3 16,0a 321 999
Hd 11: 0 0-0-0 Sam OP Å 120614-6 2/2140 3 16,4a 131
  12: 10 2-1-3 Kih Ör Hd 120706-3 4/2640 1 15,5a 103
     
  12 SONAR BRODDE v 4 Untersteiner Peter 2640:12
17,1M 180 690 kr Unt Pe J 120605-6 2/2140 1 15,6a 19 999
Hd 11: 1 1-0-0 Unt Pe Vg 120620-7 7/2140 1 14,9a 59
  12: 8 4-2-1 Unt Pe Hd 120707-8 10/1609 0 12,7a 72

 

  Turordning: 4-9-12-2-3-10-6-11-5-8-1-7  
 
  StartLista / Axevalla lördag 21 juli (Sorterad efter startnummer)
  V75-3, Lopp 7
 
Axevallalöpning - Gulddivisionen, försök 4
  1:A PRIS 200 000 kr 2640 A
 
 
Omsättning söndag 15 jul, kl 23:16 V75: 0 kr, kl 23:16 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 NAHAR v 7 Bergh Robert 2640:1
11,6aM 2 445 970 kr Ber Ro Bo 120616-10 7/2140 2 11,6a 386 999
B 11: 10 4-1-0 Sva Åk F 120630-7 6/2140 0 uag 50
  12: 7 0-3-0 Ber Ro Vi 120711-10 9/2140 0 uag 20
     
  2 EXPRESS TYPE* (FI) h 6 Kontio Jorma (Nur Ti) 2640:2
10,5aK 2 247 140 kr Kon Jo Mp 120602-7 2/2640 2 14,2a 101 999
S 11: 14 4-1-1 Adi Er Bo 120616-10 2/2140 d vändag 143
  12: 8 1-1-1 Kon Jo Vi 120711-10 7/2140 3 14,0a 143
     
  3 ELIOTT HALL v 7 Kolgjini Lutfi 2640:3
12,8aM 2 129 352 kr Kol Lu Ö 120505-11 2/3180 d 10g 74 999
J 11: 18 5-2-2 Kol Lu Mp 120602-7 6/2640 1 14,2a 65
  12: 7 2-1-0 Kol Lu F 120630-7 4/2140 0 12,8a 356
     
  4 PITCH COMMAND v 6 Kihlström Örjan (Mel St) 2640:4
12,8aM 1 540 000 kr Kih Ör S 120526-13 1/3160 2 14,1 132 999
S 11: 21 9-2-0 Goo Bj Mp 120602-7 4/2640 6 14,5ag 39
  12: 6 0-2-0 Goo Bj Kr 120624-11 1/3180 0 16,5 42
     
  5 CLEAR SIGN v 8 Ingves Peter (Sva Åk) 2640:5
11,3aK 2 901 250 kr Sva Åk Å 120530-10 7/1640 0 13,0a 70 999
11: 9 0-2-2 Sva Åk Ö 120611-6 4/1609 1 12,0a 16
  12: 11 3-0-1 Ing Pe Kr 120624-7 7/1640 5 11,3a 316
     
  6 MARS (DK) h 8 Svensson Claes 2640:6
11,7aK 1 885 859 kr Sve Cl Vg 120620-9 4/3160 0 16,2 520 999
Mp 11: 13 0-2-3 Sve Cl Mp 120705-3 1/2180 3 14,1 96
  12: 11 1-1-3 Pet Ro Mp 120715-7 2/2180 2 15,6 56
     
  7 LIVI BARCELONA v 9 Johansson Tomas 2640:7
10,9aK 3 789 778 kr Joh To Mp 120602-7 11/2640 0 15,4a 319 999
Mp 11: 16 1-0-1 Kih Ör F 120630-7 3/2140 4 11,9a 816
  12: 10 0-2-3 Joh To Vi 120711-10 3/2140 0 14,2a 96
     
  8 SPRING EROM h 7 Ohlsson Ulf (Olo Hå) 2640:8
12,0aM 3 695 700 kr Goo Bj Ö 120505-11 3/3180 1 14,5 76 999
Hd 11: 5 1-0-0 Ohl Ul S 120526-13 3/3180 3 13,6 128
  12: 6 3-0-1 Goo Bj Ko 120616-11 0/2100 0 17,3ag 155
     
  9 HIGHLIGHT BRIZARD h 7 Lennartsson Per 2640:9
12,6aM 2 010 125 kr Len Pe Mp 120602-7 1/2640 3 14,3a 715 999
S 11: 15 2-3-3 Len Pe Ös 120608-8 6/3180 1 14,7 108
  12: 11 1-3-1 Len Pe F 120630-7 1/2140 d vändag 847
     
  10 GO ON PALE v 11 Persson Stefan 2640:10
11,8aM 4 705 310 kr Hau Ke J 120612-1 4/1640 2 12,9a 28 999
Hd 11: 19 4-3-0 Hau Ke 120623-8 1/2140 5 13,6a 246
  12: 12 1-1-1 Per St Vi 120711-11 1/3200 5 15,9 111

 

  Turordning: 8-4-1-3-2-9-7-5-10-6  
 
  StartLista / Axevalla lördag 21 juli (Sorterad efter startnummer)
  V75-4, Lopp 8
 
Slaget vid Axevalla Hed - Treåringslopp
  1:A PRIS 150 000 kr 2140 A
 
 
Omsättning söndag 15 jul, kl 23:16 V75: 0 kr, kl 23:16 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 SANTIAGO WIBB v 3 Persson Stefan 2140:1
15,0aM 222 500 kr Per St Kr 120511-7 6/2140 2 16,6a 25 999
Hd 11: 0 0-0-0 Per St S 120523-5 6/2140 6 15,0a 39
  12: 7 4-1-0 Per St Hd 120707-6 3/2160 5 15,7 108
     
  2 HERE TO ROCK F. h 3 Takter Johnny (For An) 2140:2
13,0aK 504 000 kr Kon Jo S 120509-8 1/2140 5 15,8a 704 999
S 11: 8 2-2-1 Kon Jo S 120527-4 5/1609 3 13,0a 134
  12: 3 0-0-1 Kon Jo E 120619-5 4/2140 0 15,0a 42
     
  3 HUNDREDANDFIFTYG'S* (US) h 3 Jansson Torbjörn (Ham Fr) 2140:3
14,8aK 338 228 kr Ham Fr Bj 120606-4 0/1609 3 14,8a 97 999
* 11: 0 0-0-0 Ham Fr Bj 120620-2 0/2140 0 16,4g 53
  12: 4 1-0-1 Ham Fr Bj 120704-5 0/2100 4 14,9a 31
     
  4 MOSAIQUE FACE h 3 Kolgjini Lutfi 2140:4
15,4aM 165 500 kr Kol Ad Å 120607-3 2/2140 2 15,8a 30 999
J 11: 0 0-0-0 Kol Lu E 120619-11 9/2140 6 15,4ag 153
  12: 7 3-3-0 Kol Lu Hd 120705-1 5/2140 1 14,6 51
     
  5 MELLBY ASCOLI h 3 Adielsson Erik (Joh SH) 2140:5
14,3aK 164 000 kr Adi Er Å 120530-3 5/1640 5 14,3a 49 999
S 11: 0 0-0-0 Adi Er E 120619-6 6/2140 0 15,1a 201
  12: 10 3-1-1 Jan To F 120629-3 11/2140 5 16,4a 928
     
  6 JA EL TOMCAT* (US) h 3 Lennartsson Per (Söv LM) 2140:6
13,6aaK 279 023 kr Bor Th Bj 120513-7 0/1609 0 uag 412 999
* 11: 10 4-3-3 Bor Th Bj 120606-4 0/1609 5 15,1a 25
  12: 6 0-1-1 Bor Th 120702-2 0/2140 3 16,7a 26
     
  7 CODEBREAKER h 3 Kontio Jorma (Sva Åk) 2140:7
15,1aM 132 800 kr Sva Åk Mp 120507-5 3/2140 1 15,7 42 999
11: 3 1-0-1 Sva Åk Hd 120625-11 4/2140 1 15,1a 19
  12: 5 2-0-0 Sva Åk Hd 120705-1 4/2140 4 14,7 20
     
  8 MELLBY AMIRAL v 3 Untersteiner Johan (Wal Ro) 2140:8
16,9aM 124 500 kr Kih Ör S 120608-4 6/2160 0 ug 55 999
S 11: 0 0-0-0 Kih Ör E 120619-5 8/2140 0 18,3ag 189
  12: 10 2-1-1 Unt Jo Hd 120705-1 9/2140 2 14,6 142
     
  9 NOBLE KNIGHT h 3 Kihlström Örjan (Wal Ro) 2140:9
14,3aM 269 500 kr Kih Ör S 120608-1 5/2140 1 15,7a 47 999
S 11: 0 0-0-0 Kih Ör E 120619-6 10/2140 3 14,3a 64
  12: 6 3-1-2 Kih Ör Ö 120712-8 1/2609 1 15,5a 42
     
  10 ON STRIDE* (US) h 3 Ohlsson Ulf (Wol An) 2140:10
13,8aK 294 115 kr Höi Ei Dr 120611-6 0/1700 1 15,8a 16 999
* 11: 7 0-1-0 Hol HC Bj 120704-5 0/2100 0 15,0a 84
  12: 9 2-0-0 Hol HC Ja 120713-10 0/2100 0 16,5a 139

 

  Turordning: 9-2-1-4-7-3-10-5-8-6  
 
  StartLista / Axevalla lördag 21 juli (Sorterad efter startnummer)
  V75-5, Lopp 9
 
Telia - Lärlingslopp - Stolopp
  1:A PRIS 100 000 kr 2140 V
 
 
Omsättning söndag 15 jul, kl 23:16 V75: 0 kr, kl 23:16 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 ANASTACIA TROT s 4 Svanstedt Anders (Sva Åk) 2140:1
17,4M 93 500 kr Sva An Å 120614-6 4/2140 5 16,6a 24 999
11: 0 0-0-0 Sva Åk F 120630-1 10/1640 1 14,3a 17
  12: 5 3-0-0 Adi Er År 120714-4 1/2140 d 12g 15
     
  2 COBOL QUEEN s 5 Melander Marcus M (Joh SH) 2140:2
15,0M 157 500 kr Wid Ka S 120617-7 1/2140 0 16,7g 116 999
S 11: 4 2-1-0 Adi Er S 120628-2 6/2140 3 15,0a 233
  12: 5 0-1-1 Adi Er S 120710-3 6/2160 2 15,0 47
     
  3 G.R.EMIRA s 6 Wengefelt Carl Johan (Hel Mi)a 2140:3
15,7M 172 800 kr Aar Da Ö 120426-1 1/2160 3 16,4 51 999
11: 5 2-1-0 Aar Da Ax 120518-5 1/2160 1 17,4 28
  12: 5 1-1-1 Söd St Vg 120710-4 4/2160 2 17,8 88
     
  4 M.T.ETNA s 6 Zackrisson Anders (Bjö KH)a 2140:4
15,4M 148 500 kr Eri Ki J 120605-5 10/1640 3 13,5a 613 999
Kr 11: 8 2-0-2 Eri Ki Kr 120624-2 6/2140 2 15,4 46
  12: 4 0-1-1 Zac An J 120710-6 12/2140 5 16,7 57
     
  5 TÄRNAN s 4 Bianchi Riccardo (Sav Ma) 2140:5
17,1M 163 000 kr Hau Ke Å 120524-8 9/2140 4 15,2a 199 999
Hd 11: 8 1-1-0 Hau Ke Å 120607-7 9/2140 5 14,4a 114
  12: 11 2-1-1 Tak Jo Hd 120715-6 10/1640 0 17,0a 41
     
  6 MUSCLES GIRL s 5 Berg Fredrik (Per HK) 2140:6
16,1M 168 700 kr Per HK J 120501-5 4/2160 3 16,5 80 999
11: 7 2-1-0 Per HK Hd 120514-6 2/2160 3 16,4 136
  12: 6 0-0-2 Per HK Vg 120528-3 5/1640 8 16,3a 40
     
  7 LYCKLIGA LOTTA s 3 Andersson Oskar J (Wes Jö) 2140:7
17,5M 145 500 kr Wes Jö Ös 120609-2 6/2140 1 17,2a 90 999
Ro 11: 1 0-0-0 Wes Jö E 120619-9 4/2140 1 15,1a 214
  12: 7 2-1-0 Wes Jö F 120629-7 1/2140 0 14,9ag 168
     
  8 MISS MARKE s 4 Tillman Jennifer (Sel Mi) 2140:8
15,1M 155 200 kr Til Je Mp 120521-5 6/2160 1 15,1 60 999
Mp 11: 8 1-2-0 Til Je Ax 120603-8 4/2640 0 18,8a 398
  12: 12 1-1-2 Tak Jo Ax 120713-4 7/2640 0 18,8a 586
     
  9 UNIKA KARSK s 4 Nilsson Oscar (Osc LG)a 2140:9
16,1M 170 400 kr Kar IN Kr 120525-9 6/1640 1 13,7a 29 999
Kr 11: 9 2-0-0 Sju Jö Hd 120611-6 2/2140 6 16,2a 43
  12: 7 2-2-0 Sju Jö Kr 120702-3 1/2160 1 16,7 36
     
  10 ADAM'S EVE s 4 Untersteiner Johan (Wal Ro) 2140:10
15,5M 163 000 kr Unt Jo Ro 120601-6 3/2140 2 16,3 15 999
S 11: 0 0-0-0 Unt Jo Ö 120611-7 7/2140 1 15,5 20
  12: 6 3-2-0 Kih Ör L 120627-9 3/2140 4 16,8 28
     
  11 PERGOLA s 4 Svensson Sandra (Nor Li)a 2140:11
16,2M 137 300 kr Wal To F 120617-7 7/2160 4 17,1g 72 999
L 11: 10 1-2-1 Lin CE F 120629-11 1/2140 2 16,2 74
  12: 6 0-1-1 Lin CE Ö 120712-4 3/2100 6 15,5a 421
 
   
     
  12 CARAMELLE ZON s 5 Ingves Peter (Ped Fr) 2160:1
14,3K 407 600 kr Ped Fr S 120526-11 10/2140 0 14,4 1056 999
Ro 11: 18 2-3-3 Ped Fr 120623-10 15/2140 7 15,1a 133
  12: 11 1-3-1 Ped Fr 120709-3 5/1640 n 0 15,8ag 99
     
  13 M.T.FAMEANDGLORY s 5 Haugstad Kenneth (Per St) 2160:2
14,6M 334 500 kr Per St Ax 120612-9 1/2680 2 17,1 81 999
Hd 11: 11 0-4-0 Eri So J 120626-9 5/1640 1 12,9a 35
  12: 9 1-1-2 Hau Ke Hd 120707-9 5/2140 3 14,6 43
     
  14 SOBEL GOLDIE s 4 Sandkvist Joakim (Unt Pe) 2160:3
14,7M 304 200 kr Unt Pe J 120529-8 10/1640 1 13,5a 49 999
Hd 11: 6 0-1-3 Unt Pe Kr 120624-8 4/1640 5 13,1a 91
  12: 10 3-2-1 San Jo Hd 120707-9 11/2140 5 14,7 88
     
  15 OPPORTUNITY s 5 Florhed Oskar (Sva Åk) 2160:4
13,9M 390 000 kr Sva Åk S 120516-9 2/2140 1 15,1 16 999
11: 12 1-4-2 Len Pe S 120526-11 9/2140 5 13,9 54
  12: 10 2-0-0 Adi Er Hd 120705-10 10/2140 5 14,2a 67

 

  Turordning: 15-10-7-1-9-13-3-12-14-8-4-5-11-2-6  
 
  StartLista / Axevalla lördag 21 juli (Sorterad efter startnummer)
  V75-6, Lopp 10
 
På Landet - Silverdivisionen, försök 4
  1:A PRIS 150 000 kr 2140 A
 
 
Omsättning söndag 15 jul, kl 23:16 V75: 0 kr, kl 23:16 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 INDIGO BROLINE v 7 Kontio Jorma (Sva Åk) 2140:1
11,1aK 1 226 500 kr Sva Åk Ö 120505-11 3/3160 0 16,7 73 999
11: 12 6-1-1 Sva Åk Kr 120624-11 3/3180 0 15,3 145
  12: 7 1-1-1 Kon Jo Hd 120707-11 6/1609 3 11,1a 309
     
  2 PEAK (DK) h 5 Persson Stefan 2140:2
12,6aM 1 177 975 kr Per St Ax 120612-4 1/2140 1 14,3a 52 999
Hd 11: 8 1-2-1 Per St Kr 120624-5 2/2140 4 12,6a 281
  12: 10 1-1-1 Hau Ke J 120710-1 6/2140 2 13,0a 34
     
  3 MONTGOMERY HILL* (DK) v 8 Jensen Flemming 2140:3
11,5aK 1 380 203 kr Jen Fl Å 120421-11 2/2140 2 13,3a 52 999
* 11: 15 7-2-0 Jen Fl Å 120510-10 3/2640 1 15,1a 27
  12: 6 3-1-0 Jen Fl Hd 120707-11 8/1609 0 11,5a 93
     
  4 OTTENS VIGO v 8 Persson Håkan K 2140:4
12,7aK 940 500 kr Per HK Å 120503-8 2/1640 0 12,7a 46 999
11: 9 1-3-2 Per HK Kr 120525-4 2/1660 1 13,6 17
  12: 9 4-0-1 Hal Ja Hd 120705-3 6/2140 3 14,6a 61
     
  5 HARRY HAYTHROW v 6 Untersteiner Peter (Joh Jo)a 2140:5
11,5aK 1 244 200 kr San Jo S 120526-12 11/2140 0 12,9a 375 999
Hd 11: 22 2-3-4 Unt Pe Kr 120624-5 3/2140 0 12,9a 147
  12: 9 0-3-2 Unt Pe Hd 120707-11 12/1609 0 11,5a 545
     
  6 ARMANDO KIEVITSHOF (DE) h 5 Kolgjini Lutfi 2140:6
11,3aK 1 072 410 kr Ols Da S 120526-14 4/1609 1 11,3a 67 999
J 11: 11 0-3-0 Kol Ad Ch 120610-6 0/1600 d 0ag 115
  12: 10 3-0-1 Kol Lu Kr 120624-5 6/2140 0 13,0a 70
     
  7 TRUE ADVANTAGE (US) s 5 Ohlsson Ulf (Mel St) 2140:7
10,9aK 1 197 744 kr Mel St S 120617-4 3/2140 1 13,2a 14 999
S 11: 22 3-3-2 Tak Jo F 120630-11 4/2140 0 14,2a 92
  12: 16 5-3-1 Ohl Ul Hd 120707-11 5/1609 1 10,9a 24
     
  8 LOTUS ELAN v 6 Adielsson Erik (Joh SH) 2140:8
11,4aK 949 502 kr Adi Er S 120523-3 2/1640 1 12,2a 23 999
S 11: 17 2-3-4 Adi Er Mp 120602-5 8/1640 0 13,3a 417
  12: 13 1-3-3 Adi Er Hd 120707-11 9/1609 5 11,4a 409
     
  9 NISSE BEAN v 7 Airaksinen Petri (Wah Al)a 2140:9
11,9aK 1 187 500 kr Air Pe G 120508-6 1/3180 0 18,0g 182 999
S 11: 1 1-0-0 Air Pe E 120522-3 5/2140 d 11ag 415
  12: 3 1-0-0 Air Pe E 120701-4 2/1640 1 11,9a 122
     
  10 NANNY FINE* (DK) s 7 Lönborg Henrik 2140:10
12,7aK 1 115 752 kr Lön He J 120529-3 10/1640 0 13,8a 65 999
* 11: 15 2-3-2 Lön He Ch 120609-3 0/2000 2 14,4a 28
  12: 9 2-3-0 Lön He Aa 120630-5 0/2320 2 16,9g 66
     
  11 RICARDO DES ECUS (FR) v 7 Jansson Torbjörn (Lin Ma) 2140:11
13,1aM 1 188 662 kr Loc Do Fr 120510-1 0/2850 6 it 96 999
Hd 11: 8 3-0-2 Ver Jo Fr 120519-16 0/2400 d -a -
  12: 7 1-0-0 Uhr Th Hd 120707-11 1/1609 d 11ag 267
     
  12 ROYAL NEO v 6 Olsson Daniel (Leh Jo)a 2140:12
12,2aK 1 322 300 kr Ols Da Å 120421-11 11/2140 0 13,9a 180 999
Vi 11: 9 3-3-0 Uhr Th Kr 120624-5 12/2140 0 13,4a 390
  12: 8 2-1-0 Ols Da Vi 120711-10 6/2140 0 14,5a 422

 

  Turordning: 3-12-7-1-10-4-6-9-8-11-5-2  
 
  StartLista / Axevalla lördag 21 juli (Sorterad efter startnummer)
  V75-7, Lopp 11
 
Klass I, försök 5
  1:A PRIS 100 000 kr 1640 A
 
 
Omsättning söndag 15 jul, kl 23:16 V75: 0 kr, kl 23:16 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 SIGURD SPEED v 5 Takter Johnny (Mal To) 1640:1
13,6aM 244 555 kr And KK Ch 120610-7 0/2000 1 14,6a 108 999
J 11: 5 3-0-0 And KK Hd 120618-8 2/2160 0 ug 57
  12: 10 3-1-1 Tak Jo F 120630-8 5/2140 0 13,6a 277
     
  2 HARPOS ROCKLAND v 5 Lennartsson Per (Sva Åk) 1640:2
13,9aM 378 800 kr Sva Åk Ax 120603-11 4/2180 1 17,0 18 999
11: 15 3-1-0 Sva Åk Hd 120625-6 3/1660 2 13,7 33
  12: 4 2-1-0 Söd St Åm 120704-2 3/2500 1 15,5 23
     
  3 SPINNAKER v 10 Kontio Jorma (Kar GS)a 1640:3
12,2aK 252 500 kr Kar GS F 120515-1 6/2640 3 16,9a 18 999
Åm 11: 0 0-0-0 Kon Jo Ti 120613-4 2/1609 2 12,2a 62
  12: 3 0-1-1 Kon Jo F 120630-8 1/2140 5 13,5a 78
     
  4 RITE KEY v 5 Bergh Robert 1640:4
14,1aM 353 000 kr Ber Ro Bs 120606-10 8/2640 2 15,2g 189 999
B 11: 6 2-0-1 Ber Ro Bo 120616-13 2/2140 1 14,8a 28
  12: 9 2-2-1 Jan To F 120630-6 11/2140 0 14,1a 409
     
  5 LEADER TOM v 5 Thorson Olof a 1640:5
12,8aK 377 900 kr Tho Ol Å 120419-4 4/2140 4 14,4a 116 999
Å 11: 14 2-1-3 Tho Ol Å 120510-6 10/2140 1 14,9a 344
  12: 8 3-0-1 Tho Ol Hd 120706-5 10/1609 5 12,8a 197
     
  6 JUMBLE ÅS s 4 Untersteiner Peter 1640:6
14,4aM 352 000 kr Kih Ör Å 120510-11 4/2140 d uag 175 999
Hd 11: 14 2-4-2 Unt Pe Mp 120602-9 3/2160 0 15,4 65
  12: 6 2-0-0 Unt Pe Ax 120713-4 1/2640 d uag 72
     
  7 NINEPOINTS CHARLIE h 4 Westholm Jörgen 1640:7
15,9aK 200 300 kr Wes Jö S 120523-13 7/2140 1 15,5 91 999
Ro 11: 8 3-0-1 Wes Jö Ös 120609-6 4/2140 0 16,0a 120
  12: 5 2-0-1 Wes Jö E 120701-5 2/2160 1 15,0 52
     
  8 TORGIL h 5 Ingves Peter (Sva Åk) 1640:8
12,4aK 334 000 kr Sva Åk S 111112-3 9/2140 1 14,7a 20 999
11: 11 3-0-1 Sva Åk J 111126-9 3/2140 d 2ag 15
  12: 1 1-0-0 Sva Åk F 120630-3 5/1640 1 13,5a 23
     
  9 STRONG REASONS s 6 Sjunnesson Jörgen (Elf Mi) 1640:9
13,3aM 334 400 kr Ols Da E 120604-8 9/2160 6 16,7 198 999
Å 11: 13 2-1-1 Elf Mi Ax 120621-7 6/2140 3 16,2a 153
  12: 9 2-1-2 Sju Jö Hd 120707-5 10/2140 1 13,3a 806
     
  10 HIGH LEG h 4 Andersson Oskar J (Wes Jö) 1640:10
12,3aK 255 000 kr And OJ Ro 120506-5 10/2140 1 15,6a 53 999
Ro 11: 8 2-0-1 And OJ S 120526-5 2/2140 1 13,4a 371
  12: 7 2-2-1 And OJ S 120628-6 3/1640 2 12,3a 24
     
  11 JAM FACE s 6 Persson Stefan (Bod Ha)a 1640:11
13,9aK 282 200 kr Per St Hd 120514-1 15/2140 d 13ag 28 999
Hd 11: 8 0-1-2 Per St Hd 120611-6 6/2140 3 15,9a 48
  12: 10 2-1-3 Jör Bi Hd 120706-4 4/2140 1 14,1a 89
     
  12 SCARLET TABAC s 4 Kihlström Örjan (Wal Ro) 1640:12
13,9aK 385 500 kr Unt Jo Bs 120606-9 5/2140 1 15,8g 78 999
S 11: 2 0-0-1 Kih Ör 120623-4 7/2140 3 14,4a 80
  12: 14 6-3-3 Unt Jo Hd 120705-10 11/2140 2 13,9a 74

 

  Turordning: 12-4-10-5-6-11-3-1-9-8-7-2