Tillbaka

RESULTATER FINNS HÄR

  StartLista / Färjestad lördag 13 april (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-1, Lopp 5
 
Värmdal & Traktorservice - Klass I, försök 1 i Meeting 3
  1:A PRIS 100 000 kr 1640 A
 
 
Omsättning söndag 7 apr, kl 22:35 V75: 0 kr, kl 22:35 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 YOU TALKING TO ME v 5 Goop Björn 1640:1
15,1aK 251 417 kr Goo Bj F 130301-2 5/1640 1 19,0a 21 999
12: 8 1-2-1 Goo Bj F 130318-8 10/2640 2 17,7a 42
  13: 8 4-2-0 Goo Ol Ö 130328-8 1/1609 7 15,1a 19
     
  2 BEAR BETA* h 4 Mikkelborg Olav 1640:2
15,5aK 347 062 kr Mik Ol Bj 130220-2 0/2160 2 17,5 46 999
År 12: 6 2-1-0 Mik Ol 130309-8 0/2140 1 16,3a 41
  13: 5 3-2-0 Mik Ol Kl 130330-10 0/2100 2 17,4a 182
     
  3 RICO FOLLO v 5 Svanstedt Åke 1640:3
13,0aK 331 100 kr Sva Åk S 121128-10 4/1640 3 13,4a 67 999
Ax 12: 11 4-0-2 Sva Åk Å 121208-6 9/1640 0 uag 73
  13: 1 0-0-1 Sva Åk Mp 130225-4 5/2140 3 15,6a 46
     
  4 CHECCO BOKO v 4 Kontio Jorma (Nur Ti) 1640:4
13,0aK 287 000 kr Kon Jo S 130309-9 3/2140 1 15,4 28 999
S 12: 3 1-1-0 Kon Jo S 130317-4 10/1640 1 13,0a 19
  13: 4 3-1-0 Kon Jo Ro 130331-5 7/2140 2 16,3 13
     
  5 SONAR BRODDE v 5 Untersteiner Peter 1640:5
12,7aK 268 490 kr Unt Pe Å 121227-7 8/2140 3 16,1a 122 999
Hd 12: 14 4-3-2 Unt Pe Å 130321-7 3/1640 1 14,2a 38
  13: 2 1-0-1 Hau Ke Hd 130401-10 1/1640 3 13,5a 114
     
  6 STARO FANTASTIC h 5 Ohlsson Ulf (Båt Sv) 1640:6
15,0aK 235 700 kr Nil SM Å 130221-3 7/1640 1 15,0a 30 999
B 12: 8 1-0-1 Nil SM S 130306-8 7/2640 2 15,8a 51
  13: 7 2-2-0 Lyc Vi S 130327-7 1/2160 d 13g 32
     
  7 PORTHOS AMOK h 4 Kihlström Örjan (Mel St) 1640:7
13,7aM 380 500 kr Mel St S 130303-9 4/3180 2 16,4 36 999
S 12: 17 2-2-4 Mel St S 130317-9 3/3140 2 17,1 17
  13: 3 1-2-0 Goo Bj Ro 130331-5 11/2140 1 16,3 65
     
  8 SID THE KID v 6 Frick Kajsa (Eri Ca)a 1640:8
14,1aK 269 200 kr Fri KK S 130213-3 4/1640 1 14,2a 22 999
12: 16 2-1-3 Wit Le S 130306-7 3/2160 3 15,5 197
  13: 5 2-1-1 Fri Ka Ro 130331-5 2/2140 0 16,9 335
     
  9 RUTGER GIGANT v 5 Wallin Tony (Wal Kj) 1640:9
13,2aK 287 600 kr Wal Kj Ö 130222-3 7/1609 2 14,3a 35 999
E 12: 14 1-1-0 Wal To S 130309-4 11/1640 1 13,2a 162
  13: 6 3-1-0 Wal To S 130324-3 5/1640 5 14,7a 30
     
  10 GIGANT PROUD v 5 Adielsson Erik (Söd LÅ) 1640:10
13,0aK 250 000 kr Söd LÅ Ax 121009-7 10/2140 0 16,6ag 335 999
E 12: 9 3-1-0 Söd LÅ Ö 130321-8 1/2100 1 15,2a 114
  13: 2 1-0-0 Söd LÅ S 130403-5 6/2140 0 14,3a 63
     
  11 VÄSTERBO EUROPE h 5 Larsson Fredrik B (Lar He) 1640:11
14,0aK 322 800 kr Lar FB S 130123-5 11/1640 1 14,9a 83 999
S 12: 14 3-1-2 Lar FB S 130216-8 8/2140 n 3 16,2a 245
  13: 3 1-0-1 Lar FB Ro 130331-5 9/2140 0 16,9 194
     
  12 VÄSTERBO PAYMYDAY h 4 Malmqvist Roger 1640:12
13,3aM 327 127 kr Mal Ro S 121223-9 7/2140 2 16,0a 98 999
S 12: 14 1-3-2 Mal Ro E 130319-3 1/2640 4 16,3a 47
  13: 2 0-0-1 Mal Ro G 130330-8 7/2140 3 13,3a 758

 

  Turordning: 2-7-4-11-1-10-6-8-12-9-3-5  
 
  StartLista / Färjestad lördag 13 april (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-2, Lopp 6
 
McDonald's Värmland - Fyraåringslopp
  1:A PRIS 100 000 kr 2140 V
 
 
Omsättning söndag 7 apr, kl 22:35 V75: 0 kr, kl 22:35 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 NELLE RED TURBO h 4 Punkari Lasse a (For An) 2140:1
14,6M 142 000 kr Dju Ma G 130224-10 1/2140 n 1 16,8l 16 999
S 12: 8 1-1-1 Dju Ma S 130309-9 8/2140 7 17,0g 88
  13: 4 2-1-0 Pun La S 130324-6 10/2640 1 16,6a 19
     
  2 FANFAR SUND h 4 Norman Peter G (Nor Gl) 2140:2
16,3M 128 800 kr Nor PG Ro 130311-8 3/2160 1 16,3 64 999
S 12: 5 1-0-2 Nor PG G 130319-1 8/2160 3 16,6g 111
  13: 6 1-0-2 Nor PG G 130330-7 8/2160 0 18,8 45
     
  3 QUERIDA FRONTLINE s 4 Hedblom Sebastian 2140:3
17,1M 124 400 kr Hed Se E 130205-8 2/2140 5 17,2a 97 999
L 12: 13 2-2-2 Hed Se Mp 130318-1 6/2140 7 17,0a 80
  13: 4 1-0-0 Hed Se Ö 130328-5 11/1609 5 15,6a 91
     
  4 JULIUS MILTON h 4 Åsberg Jenni H 2140:4
16,5K 89 200 kr Åsb JH G 130119-1 8/2140 5 16,5a 339 999
G 12: 6 1-1-0 Åsb JH B 130308-4 3/2140 3 16,9 114
  13: 3 0-0-1 Åsb JH S 130320-5 2/2640 d ug 34
     
  5 SPRING BREAK v 4 Goop Björn (Mel St) 2140:5
16,0M 108 700 kr Mel St S 130313-12 3/2160 5 16,8 249 999
S 12: 14 0-2-0 Ohl Ul S 130324-9 5/2160 5 16,3g 421
  13: 3 1-0-0 Goo Bj S 130401-10 6/2160 1 16,0 60
     
  6 MOONDANCER v 4 Svanstedt Åke 2140:6
16,2M 141 300 kr Flo Os S 121229-3 5/2140 0 17,2a 506 999
Ax 12: 11 1-1-3 Sva Åk Hd 130318-9 6/2140 3 16,7a 69
  13: 2 0-0-1 Sva Åk F 130329-10 8/2140 0 17,4a 222
     
  7 MARATON BROLINE v 4 Aarum Dagfinn 2140:7
16,4K 146 000 kr Unt Pe Å 130124-9 5/2140 1 16,6a 108 999
12: 7 1-0-2 Aar Da F 130218-2 4/2140 n 1 18,1a 35
  13: 3 2-1-0 Aar Da Ö 130228-6 6/2160 n 2 17,1 30
     
  8 ROYAL AMOK v 4 Eklöf Bo (Lön Th) 2140:8
16,5M 118 000 kr Ekl Bo S 121223-5 7/2140 3 16,4a 46 999
Bs 12: 9 2-0-1 Ekl Bo Bs 130304-7 1/2140 1 17,7 24
  13: 2 1-0-0 Ekl Bo Ös 130329-5 7/2160 5 17,7g 20
     
  9 SALT AND LIME (US) h 4 Kontio Jorma (Nur Ti) 2140:9
16,9M 117 000 kr Kon Jo S 130317-10 7/2140 1 16,4a 27 999
S 12: 0 0-0-0 Kon Jo S 130324-5 8/1640 2 14,3a 23
  13: 6 3-1-1 Kon Jo S 130403-6 5/2140 1 15,3a 29
     
  10 QUANTANAMERA s 4 Berglöf Erik 2140:10
16,8M 147 800 kr Ber Er F 130114-3 6/1640 3 15,2a 61 999
12: 6 1-3-0 Ber Er S 130324-2 2/2140 4 16,4a 164
  13: 4 0-1-1 Ber Er Å 130407-9 6/2140 0 16,9g 129
     
  11 ZIPPO h 4 Lindblom Carl-Erik (Sjö St) 2140:11
17,0M 64 500 kr Per HK Å 130225-1 10/2140 d uag 619 999
12: 11 0-1-0 Lin CE F 130308-4 6/2140 n 1 19,9 61
  13: 4 1-0-1 Aar Da F 130329-4 6/2140 3 18,8a 204
     
  12 FEU DE CELESTE s 4 Jansson Torbjörn (Åsb JH) 2140:12
17,7M 121 300 kr Kyl Os Bs 130304-9 4/2140 1 16,9a 36 999
G 12: 6 0-0-1 Åsb JH G 130314-8 5/2160 0 17,7 107
  13: 8 1-2-0 Kon Jo Ro 130322-3 2/2140 2 18,5a 60
 
   
     
  13 RESPLENDENT CAVIAR (US) v 4 Adielsson Erik (Båt Sv) 2160:1
15,9M 340 500 kr Ohl Ul B 130308-4 1/2160 1 16,0 20 999
B 12: 10 0-2-3 Ohl Ul S 130320-4 7/2140 0 distag 266
  13: 4 2-1-0 Adi Er F 130329-6 1/2160 1 15,9 51
     
  14 ANGELO AZZURRO v 4 Haugstad Kenneth (Ahl Ce)a 2160:2
15,7M 210 400 kr Ahl Ce S 130309-9 4/2160 4 15,7 1186 999
J 12: 12 1-0-4 Ahl Ce J 130323-3 10/1640 4 14,2a 133
  13: 7 1-2-1 Hau Ke F 130329-10 7/2140 2 16,0a 118
     
  15 ACRITER h 4 Eriksson Peter 2160:3
16,5M 231 800 kr Eri Pe G 130314-4 7/1640 4 14,6a 29 999
Bs 12: 14 1-3-3 Eri Pe Bs 130325-8 7/2140 0 16,8 42
  13: 8 0-1-1 Eri Pe B 130405-3 1/2140 0 17,4 40

 

  Turordning: 14-13-7-9-1-8-12-6-11-5-2-3-10-4-15  
 
  StartLista / Färjestad lördag 13 april (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-3, Lopp 7
 
Färjestads Jubileumslopp - Olympiatravet Sista chansen - Gulddivisionen, försök 1 i Meeting 3
  1:A PRIS 150 000 kr 2140 A
 
 
Omsättning söndag 7 apr, kl 22:35 V75: 0 kr, kl 22:35 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 HARALDINHO v 6 Ohlsson Ulf (Lun Ca) 2140:1
11,6aK 2 192 500 kr Mel MM S 121117-7 7/2140 0 12,7a 187 999
S 12: 16 3-3-4 Mel MM S 130317-9 1/3200 0 16,4 84
  13: 2 0-0-0 Mel MM Ro 130331-7 5/2140 0 14,1a 341
     
  2 CLEAR SIGN v 9 Kontio Jorma (Per GH) 2140:2
11,3aK 3 409 250 kr Söd St J 130323-7 5/2140 3 14,6a 371 999
Åm 12: 21 3-2-3 Hau Ke Hd 130401-5 7/1640 5 13,3a 59
  13: 7 1-0-2 Ing Pe Mp 130406-7 8/2140 5 13,1a 800
     
  3 BECKMAN v 6 Svanstedt Åke 2140:3
12,4aK 1 742 400 kr Sva Åk Å 121208-5 4/2640 1 16,0 23 999
Ax 12: 17 9-3-0 Sva Åk S 121229-10 10/2140 1 14,5a 16
  13: 1 1-0-0 Kon Jo Å 130112-11 1/2160 1 13,5 63
     
  4 HARRY HAYTHROW v 7 Untersteiner Peter (Joh Jo)a 2140:4
11,5aK 1 856 200 kr Unt Pe S 130216-7 8/2140 n 6 16,4a 134 999
Hd 12: 19 2-3-3 Unt Pe S 130309-11 4/2680 5 15,0 136
  13: 5 0-1-0 Unt Pe J 130323-7 10/2140 0 14,8a 192
     
  5 RAJA MIRCHI h 6 Kolgjini Lutfi 2140:5
11,0aK 7 361 585 kr Kol Lu V 130113-7 0/2700 1 12,8 42 999
J 12: 7 3-2-1 Kol Lu V 130127-4 0/2700 0 12,9 87
  13: 3 1-0-0 Kol Lu V 130210-5 0/2100 0 12,2a 180
     
  6 QUARCIO DU CHENE h 9 Goop Björn 2140:6
09,6aK 10 246 499 kr Goo Bj Å 121208-7 6/2140 5 14,1ag 36 999
12: 14 4-2-4 Goo Bj Å 130112-11 2/2180 4 13,6 85
  13: 2 0-0-0 Goo Bj V 130127-4 0/2700 0 14,6 540
     
  7 BEANIE M.M. h 10 Takter Johnny (Waa Mo)a 2140:7
10,3aK 10 302 242 kr Tak Jo G 120818-7 6/1609 2 10,9a 29 999
S 12: 9 2-2-0 Tak Jo Mo 130316-10 0/1640 2 12,9a 36
  13: 2 0-2-0 Tak Jo Kl 130330-9 0/2100 2 15,4a 31
     
  8 JULIANO RAGS* (NO) h 5 Braekken Noralf 2140:8
13,2aK 1 570 078 kr Bra No Bj 120909-12 0/2600 1 14,7a 30 999
* 12: 16 5-2-2 Bra No Bj 120926-7 0/2100 5 15,6a 19
  13: 1 0-0-1 Bra No F 130329-9 6/1640 3 13,2a 223
     
  9 GLOBAL INVESTMENT v 10 Kihlström Örjan (Goo Bj) 2140:9
10,7aK 7 117 863 kr Goo Bj F 130202-7 10/1640 1 13,8a 75 999
12: 12 3-1-4 Goo Bj S 130216-7 1/2140 n 5 16,3a 75
  13: 3 1-0-0 Goo Bj Mo 130316-10 0/1640 0 17,0ag 86
     
  10 I WON'T DANCE* (US) v 7 Adielsson Erik (Joh SH) 2140:10
10,7aK 6 164 350 kr Adi Er G 130119-7 12/1640 2 12,3a 36 999
S 12: 12 2-2-1 Hau Ke F 130202-7 5/1640 0 18,0ag 30
  13: 4 1-1-1 Adi Er S 130216-7 10/2140 n 3 16,2a 65

 

  Turordning: 5-8-3-6-7-10-9-2-1-4  
 
  StartLista / Färjestad lördag 13 april (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-4, Lopp 8
 
Höjdens Brunnsborrning - Klass II, försök 1 i Meeting 3
  1:A PRIS 100 000 kr 2640 V
 
 
Omsättning söndag 7 apr, kl 22:35 V75: 0 kr, kl 22:35 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 RYDENS INDIGOBLUE v 5 Svanstedt Åke 2640:1
16,5M 183 500 kr Sva Åk Å 121218-4 2/2160 1 16,7 26 999
Ax 12: 8 5-1-0 Sva Åk Ax 130109-4 1/2160 n 2 16,5 19
  13: 2 0-1-0 Sva Åk Å 130325-1 2/2640 5 17,4a 29
     
  2 T.X.ALL IN v 4 Frick Kajsa 2640:2
16,2M 189 500 kr Fri Ka S 130309-8 8/1640 d 9ag 635 999
12: 12 0-2-1 Fri Ka Ro 130322-3 3/2140 1 18,3a 12
  13: 7 2-1-2 Fri Ka Ro 130331-8 10/1640 0 16,2ag 263
     
  3 OAKSHOOTS HIGHLAND v 5 Gustafsson Tobias J 2640:3
16,7L 143 600 kr Gus TJ Ax 130120-9 7/2140 4 17,1 83 999
Mp 12: 11 4-1-0 Gus TJ Mp 130225-6 1/3140 2 18,2 43
  13: 3 0-1-0 Eri Ki J 130323-6 5/2640 5 16,7 286
     
  4 ATTENTION IN h 4 Takter Johnny (Mal To) 2640:4
16,7L 189 000 kr Tak Jo Hd 130204-4 9/2640 n 1 18,4a 38 999
J 12: 7 1-1-2 Tak Jo Hd 130218-7 1/2160 n 1 17,0g 51
  13: 5 2-0-0 Tak Jo J 130323-6 9/2640 4 16,7 59
     
  5 FRISCO FLAME h 5 Tillman Jennifer (Per PA)a 2640:5
16,8M 167 900 kr Lun St Ax 130219-4 3/2160 2 16,8 49 999
12: 6 1-1-1 Til Je S 130303-8 9/2140 1 15,1a 46
  13: 5 2-1-0 Til Je F 130329-10 1/2140 0 17,3a 69
     
  6 CARLOS SANTANA v 4 Svensson Claes 2640:6
15,0M 187 200 kr Sve Cl E 121216-9 7/2140 7 17,1 62 999
Mp 12: 14 2-3-0 Sve Cl Mp 130318-1 2/2140 1 16,6a 29
  13: 2 2-0-0 Sve Cl Ö 130328-6 3/2160 1 17,4 21
     
  7 EMMY JOVALLEY s 5 Aarum Dagfinn (Leg He)a 2640:7
17,1M 137 500 kr Lin CE E 130310-2 10/1640 5 15,5a 80 999
Ö 12: 11 0-2-3 Goo Bj E 130319-6 6/2140 0 16,7ag 90
  13: 7 1-1-2 Kon Jo Ö 130328-6 5/2160 3 17,6 119
     
  8 STAR CROSS v 5 Eriksson Sören (Ahl An)a 2640:8
15,8M 150 400 kr Sjö Cl S 130227-8 5/1640 d 9ag 75 999
S 12: 10 2-1-0 Eri Sö Ro 130311-8 2/2160 3 16,4 54
  13: 5 2-1-1 Eri Sö G 130330-7 4/2160 1 16,4 41
     
  9 ASTERIX HORNLINE v 4 Pettersson Roger 2640:9
16,9M 143 000 kr Sva Åk Mp 130225-8 5/2140 0 16,1a 57 999
Mp 12: 2 1-1-0 Pet Ro Mp 130318-4 8/2160 1 16,9 105
  13: 5 1-2-0 Pet Ro Mp 130406-8 1/2140 0 17,7g 126
     
  10 REINA LA CABALLO v 4 Kontio Jorma (Söd LÅ) 2640:10
15,9M 153 000 kr Söd LÅ Ö 130110-5 8/2140 1 16,4 31 999
E 12: 3 1-1-0 Söd LÅ S 130309-9 1/2140 d 11g 59
  13: 3 2-0-0 Söd LÅ Ö 130321-4 1/2140 1 18,2 16
     
  11 JONES v 5 Hanné Tommy 2640:11
14,8K 198 800 kr Han To S 130313-7 1/2640 2 17,1 21 999
S 12: 13 2-1-0 Han To S 130324-9 2/2160 1 15,4 25
  13: 5 2-1-0 Han To Mp 130406-8 4/2140 0 16,4g 41
     
  12 ATILLA BOKO v 6 Goop Björn (Ste Ul) 2640:12
17,1M 175 900 kr Jak Ma Ax 130305-4 11/2160 n 1 18,1 21 999
Ax 12: 2 2-0-0 Jak Ma Ax 130317-2 5/2160 1 17,1 28
  13: 5 4-0-0 Goo Bj Mp 130406-8 9/2140 0 17,9 56

 

  Turordning: 12-5-1-11-10-6-4-8-9-2-3-7  
 
  StartLista / Färjestad lördag 13 april (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-5, Lopp 9
 
Th Egnells Memorial
  1:A PRIS 100 000 kr 2140 V
 
 
Omsättning söndag 7 apr, kl 22:35 V75: 0 kr, kl 22:35 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 ELDVIN v 5 Westholm Jörgen 2140:1
26,3M 453 400 kr Wes Jö G 130119-9 3/2140 0 itg 24 999
Ro 12: 15 3-2-1 Wes Jö F 130202-9 3/2160 0 29,2g 53
  13: 3 0-0-0 Ber Er F 130218-7 4/1660 n 0 29,3g 24
     
  2 ESKELANDS BROR* (NO) v 5 Aarum Dagfinn (Moe TM)a 2140:2
27,3M 343 000 kr Hop Vi 130309-9 0/2140 2 27,9 39 999
* 12: 15 7-1-1 Gun GV Bj 130320-5 0/1609 0 29,2ag 19
  13: 3 0-1-1 Aar Da Ro 130331-9 4/2140 3 27,3 39
     
  3 TEKNO JERKMIN* (NO) h 5 Östre Ole Johan (Sol KL)a 2140:3
26,7M 353 125 kr Bor Th Le 121201-10 0/2640 1 29,5g 135 999
* 12: 18 3-3-2 Bor Th Bj 130323-1 0/2200 3 29,2 182
  13: 2 0-0-1 Öst OJ Ro 130331-9 3/2140 6 27,8 243
     
  4 JUTS HÖIBY STJÄRNA s 7 Adielsson Erik (Jan An)a 2140:4
27,7M 444 800 kr Åbe JO Bs 130304-6 11/2140 d 9ag 58 999
Ro 12: 21 2-3-1 Adi Er S 130317-7 6/2160 0 28,8 37
  13: 8 2-1-0 Adi Er Ro 130331-9 7/2160 d ug 412
     
  5 YR GUBBEN (NO) v 7 Olsson Daniel (Bjö St)a 2140:5
27,2M 460 753 kr Ols Da Ro 130311-4 5/1640 3 26,0a 48 999
Ro 12: 13 2-2-1 Ols Da Ro 130331-9 2/2160 0 27,2 180
  13: 8 0-3-2 Ols Da Bs 130407-4 11/1640 d 6ag 118
     
  6 NÄRBY KALABALIK v 6 Kontio Jorma (Per JO) 2140:6
25,8M 514 048 kr Ohl Ul G 121209-5 6/2160 3 28,4 19 999
H 12: 20 5-4-6 Per JO Ro 121215-2 2/2160 2 30,4 17
  13: 1 0-0-0 Ols JO D 130330-4 1/2140 4 28,8 35
     
  7 KOLNES X.O.* (NO) h 5 Andersson Mikael J (Edv JE)a 2140:7
27,3M 456 817 kr Gun GV Bj 130227-7 0/2100 3 27,4a 34 999
Åm 12: 13 2-1-1 Gun GV 130309-9 0/2160 d 0g 75
  13: 6 1-1-2 Edv JE Kl 130330-6 0/2100 2 27,7 528
     
  8 PÄRLSPÅNT s 10 Åberg Jan-Olov (Lin An)a 2140:8
25,7M 445 500 kr Esk Cl Ro 130311-4 4/1640 2 26,0a 54 999
Ro 12: 18 4-3-1 Esk Cl 130326-4 6/2160 2 30,7 83
  13: 3 0-2-1 Åbe JO Bs 130407-4 10/1640 3 25,4a 186
 
   
     
  9 HAGA KUNGEN v 12 Goop Björn (Sun Ni)a 2160:1
25,1K 915 458 kr Per JO Bs 121208-4 3/2140 2 28,7ag 38 999
12: 14 1-5-1 Per JO B 130105-9 2/1660 0 27,2g 158
  13: 2 0-0-0 Rön An F 130329-3 3/2180 d ug 53
     
  10 LÄRKAN h 7 Ohlsson Ulf (Per JO) 2160:2
24,0K 972 500 kr Ver Pi V 130224-7 0/2100 0 25,8a 320 999
H 12: 16 3-4-3 Kon Jo Ro 130322-6 6/2140 7 26,4 53
  13: 6 0-2-0 Ohl Ul D 130330-4 10/2160 2 27,9 31
     
  11 RÖYNS SKATT* (NO) v 8 Mikkelborg Olav 2160:3
24,9K 983 188 kr Mik Ol Bj 130109-7 0/2100 0 29,1ag 342 999
År 12: 20 2-3-3 Aus Gu Dr 130302-4 0/2100 1 30,3a 192
  13: 3 1-0-0 Aus Gu Bj 130323-9 0/2180 4 25,9 313
     
  12 FAKSBLIXTEN v 11 Svanstedt Åke (Per JO) 2160:4
22,9K 929 050 kr Sko Hå Ös 121118-7 10/1660 5 26,1 86 999
H 12: 15 3-2-1 Per JO Ro 130322-6 2/2140 6 26,4 159
  13: 2 1-0-0 Sko Hå D 130330-4 9/2160 1 27,7 117
     
  13 FRISKUS N.O.* (NO) h 6 Kihlström Örjan (Moe TM)a 2160:5
26,2M 660 631 kr Höi Ei 130309-4 0/2140 3 26,6 101 999
* 12: 8 2-3-0 Höi Ei Mo 130316-12 0/1640 2 25,1a 21
  13: 4 1-1-1 Kih Ör Ro 130331-9 5/2160 1 26,3 54
 
   
     
  14 JENNY R.G. s 10 Brunlöf Hans a 2180:1
22,5K 1 702 400 kr Bru Ha B 130215-6 4/2160 5 28,0 103 999
Bs 12: 18 5-2-2 Bru Ha B 130302-8 3/1660 n 2 27,3 119
  13: 5 0-1-0 Bru Ha Ro 130322-6 4/2160 4 25,5 76
     
  15 ODIN TABAC h 10 Wallberg Håkan 2180:2
22,0K 1 740 235 kr Wal Hå B 130302-8 1/1660 n 4 27,7g 42 999
G 12: 4 1-2-1 Wal Hå Ro 130322-6 1/2160 1 25,3 22
  13: 4 1-1-0 Wal Hå G 130330-4 1/2140 2 25,6 13

 

  Turordning: 15-13-2-11-7-3-6-1-12-4-14-9-8-5-10  
 
  StartLista / Färjestad lördag 13 april (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-6, Lopp 10
 
SST - Slitskyddsteknik - Silverdivisionen, försök 1 i Meeting 3
  1:A PRIS 125 000 kr 1640 A
 
 
Omsättning söndag 7 apr, kl 22:35 V75: 0 kr, kl 22:35 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 ORIONE SPIN (IT) h 5 Kolgjini Lutfi 1640:1
10,6aK 1 111 216 kr Kol Lu S 121031-11 3/2140 1 14,8 87 999
J 12: 17 5-2-2 Kol Lu J 130326-3 6/2140 1 14,1a 15
  13: 2 1-0-0 Kol Ad Mp 130406-10 10/2140 0 13,5a 120
     
  2 SANSSOUCI* (AT) h 9 Redl Martin 1640:2
12,0aK 849 170 kr Red Ma Hd 130126-5 9/2140 5 15,1 168 999
J 12: 13 2-5-0 Red Ma S 130216-9 4/2140 n 3 16,2a 270
  13: 4 0-1-1 Red Ma J 130323-5 11/2140 0 14,2a 1091
     
  3 BIG SKY HURRICANE* (US) v 5 Adielsson Erik (Joh SH) 1640:3
09,2aaK 1 005 773 kr Tet Ti Me 120803-5 0/1609 1 09,2a 63 999
S 12: 21 6-3-3 Tet Ti Me 120811-1 0/1609 1 09,4a 16
  13: 1 1-0-0 Adi Er S 130327-4 2/1640 1 12,3a 18
     
  4 FOREIGN LIFE v 12 Kylin-Blom Oskar (Eri KO)a 1640:4
12,7aK 848 149 kr Kyl Os G 130224-8 5/2140 n 2 16,5a 90 999
S 12: 16 0-2-1 Sjö Cl S 130320-11 3/2140 0 14,7a 775
  13: 6 1-1-0 Kyl Os Ö 130405-8 11/1609 4 13,7a 885
     
  5 GOING FOR GOLD ZAZ h 5 Kontio Jorma (Nur Ti) 1640:5
11,8aK 1 467 750 kr Kon Jo S 130206-10 7/1640 3 13,0a 33 999
S 12: 10 4-0-0 Kon Jo Kr 130223-11 5/1640 1 14,3a 22
  13: 5 3-0-1 Kon Jo S 130309-10 6/1640 1 12,7a 23
     
  6 MIDSUMMER KING v 8 Sjunnesson Jörgen (Elf Mi) 1640:6
12,3aK 973 300 kr And MJ Ax 130226-3 5/1640 0 13,8a 75 999
Å 12: 8 2-0-1 Söd St Å 130307-8 4/2140 0 14,2a 506
  13: 3 0-0-0 Eri Ki Ö 130328-4 5/2100 d 5ag 24
     
  7 ONION F.H.* (DK) h 7 Goop Björn (Hal TO) 1640:7
12,3aK 1 144 795 kr Ten Ås Dr 121208-5 0/2500 d 0g 98 999
* 12: 22 6-4-1 Höi Ei 130309-10 0/1609 1 12,3a 155
  13: 2 2-0-0 Höi Ei Bj 130323-4 0/2100 1 14,0a 42
     
  8 GOLDOMASTER v 7 Jansson Torbjörn (Dan An)a 1640:8
12,7aK 1 259 261 kr Jan To S 130309-11 3/2660 0 15,6 303 999
År 12: 17 3-3-1 Mid PO Bj 130323-4 0/2100 2 14,2a 113
  13: 7 1-1-1 Jan To Ro 130331-10 10/2640 3 16,0 82
     
  9 ALLABALLAKAITOZ v 5 Svanstedt Åke 1640:9
12,0aK 908 200 kr Sva An B 121201-11 2/2140 v 0 16,4a 30 999
Ax 12: 20 3-6-2 Sva Åk Hd 130318-3 1/2160 1 15,8 51
  13: 2 1-0-0 Sva Åk Mp 130406-11 6/2140 0 14,4a 140
     
  10 SO HERE I AM s 6 Melander Marcus M (Mel St) 1640:10
11,7aK 1 475 000 kr Mel MM S 130216-10 6/1640 n 0 14,5a 239 999
S 12: 20 1-3-2 Mel MM S 130309-10 11/1640 0 13,4a 422
  13: 6 1-0-0 Mel MM Mo 130316-11 0/2140 0 15,9ag 71
     
  11 AVALON SPIDER h 9 Malmqvist Roger 1640:11
11,8aK 1 469 100 kr Mal Ro S 121117-5 9/2140 0 14,7a 188 999
S 12: 9 1-3-1 Mal Ro S 130309-10 7/1640 6 13,3a 469
  13: 2 0-0-0 Mal Ro E 130319-7 8/1640 4 14,1a 66
     
  12 O.U.GLIDE (US) s 7 Kihlström Örjan (Mel St) 1640:12
12,0aK 1 057 684 kr Mel St S 130303-4 6/2140 2 15,0a 88 999
S 12: 18 2-1-3 Len Pe S 130313-11 6/2140 0 15,0a 110
  13: 8 0-3-1 Mel St S 130327-4 7/1640 2 12,3a 152

 

  Turordning: 1-5-3-7-2-9-12-8-4-11-10-6  
 
  StartLista / Färjestad lördag 13 april (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-7, Lopp 11
 
Biltema - Bronsdivisionen, försök 1 i Meeting 3
  1:A PRIS 110 000 kr 2140 A
 
 
Omsättning söndag 7 apr, kl 22:35 V75: 0 kr, kl 22:35 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 TOFU s 6 Adielsson Erik (Per In)a 2140:1
11,8aK 729 300 kr Rön An F 121029-7 4/1640 n 6 14,3a 20 999
12: 21 6-3-4 Ohl Ul S 121117-11 1/2140 6 13,4a 284
  13: 1 1-0-0 Goo Bj Å 130404-7 2/1640 1 12,8a 53
     
  2 FIGHTER GULL v 6 Untersteiner Peter 2140:2
12,7aK 543 550 kr Unt Jo S 130102-5 2/2140 0 16,0a 25 999
Hd 12: 19 4-1-4 Unt Pe Ax 130324-5 4/2140 1 15,6a 27
  13: 3 1-0-0 Hau Ke Mp 130406-5 5/1640 0 12,7a 256
     
  3 DEMOCRAT v 6 Kihlström Örjan (Lun Ca) 2140:3
11,5aK 771 523 kr Goo Bj S 121128-11 2/1640 6 12,9a 99 999
S 12: 20 4-4-3 Goo Bj Ax 121207-5 4/2140 5 17,5a 35
  13: 1 1-0-0 Len Pe S 130403-4 4/1640 1 11,5a 107
     
  4 MELLBY VARGTASS v 5 Svanstedt Åke 2140:4
12,7aK 424 600 kr Sva Åk S 121031-4 7/2140 2 14,5a 58 999
Ax 12: 11 1-2-3 Söd St Mp 130311-4 5/2140 0 15,8a 55
  13: 2 1-0-0 Sva Åk Ax 130402-4 10/2140 1 15,4a 16
     
  5 PRINCESS WINE s 7 Jakobsson Magnus 2140:5
12,6aK 789 039 kr Jak Ma Bj 130306-8 0/2100 0 15,5a 46 999
12: 16 4-3-3 Jak Ma Ö 130315-4 5/2100 2 14,3a 31
  13: 3 1-1-0 Jak Ma Å 130328-8 6/1640 1 14,8a 38
     
  6 ECHAUFFOUR v 7 Jensen Flemming 2140:6
13,8aM 650 615 kr Jen Fl Å 130214-8 1/2140 1 16,1a 34 999
* 12: 13 2-2-0 Tak Jo S 130309-7 5/2140 0 13,8ag 64
  13: 5 2-0-1 Jen Fl J 130323-10 10/2640 0 ug 79
     
  7 ON BROADWAY (IT) v 5 Kolgjini Adrian (Kol Lu) 2140:7
11,2aK 606 315 kr Kol Ad J 130305-2 9/2140 3 15,1 23 999
J 12: 11 1-0-3 Kol Ad J 130323-1 8/1640 1 11,6a 54
  13: 4 2-0-1 Kol Ad Å 130407-10 6/2140 5 15,9ag 20
     
  8 GINGER BELLE* (DE) s 6 Goop Björn (Air Ri) 2140:8
14,0aK 739 668 kr Jan To S 130220-11 11/2140 5 15,2a 73 999
* 12: 19 5-7-2 Sii Ju S 130320-6 6/2140 1 14,0a 38
  13: 7 4-1-1 Sii Ju Ro 130331-11 1/2140 3 14,3a 68
     
  9 EL MAGO PELLINI h 4 Kolgjini Lutfi 2140:9
14,0aM 525 000 kr Kol Lu J 121124-9 4/2140 1 14,0a 29 999
J 12: 13 4-3-1 Kol Ad S 121229-8 4/2140 d 3ag 36
  13: 1 1-0-0 Kol Lu J 130328-1 7/2140 1 15,4a 18
     
  10 ALAMO BOKO* (NL) h 6 Takter Johnny (Got Pe) 2140:10
13,8aM 449 507 kr Hop Vi Bj 130223-4 0/2640 0 17,6 75 999
* 12: 15 7-0-0 Ten Ås Bj 130323-10 0/2100 2 14,8a 119
  13: 5 1-2-0 Tho HP Ja 130405-7 0/2100 5 15,3a 23
     
  11 FREEMAN T.PORTER h 6 Lugauer Conrad 2140:11
12,4aK 698 200 kr Lug Co J 130209-11 1/2160 n 4 14,7 74 999
J 12: 12 0-0-3 Lug Co J 130312-4 1/2640 1 14,4a 29
  13: 4 2-0-0 Lug Co J 130323-10 11/2640 4 15,3g 77
     
  12 CADDIE GALLANT h 5 Kontio Jorma (Nur Ti) 2140:12
12,6aM 610 000 kr Kon Jo F 130202-11 6/2640 0 16,7ag 20 999
S 12: 8 6-0-0 Kon Jo S 130309-7 8/2140 2 13,3a 23
  13: 4 1-1-0 Kon Jo Ro 130331-11 5/2140 d 9ag 21