Tillbaka

RESULTATER FINNS HÄR

  StartLista / Gävle lördag 18 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-1, Lopp 5
 
WH-el - Silverdivisionen, försök 1 i Meeting 4
  1:A PRIS 125 000 kr  2140  A 
 
 
Omsättning  söndag 12 maj, kl 20:28 V75: 0 kr, kl 20:28  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   BRASIL BOKO h 5 Svanstedt Anders (Sva Åk)  2140:1
11,9aK 963 000 kr Sva Åk  S  121223-8 6/2140  0  15,5a 26  999   
 Ax 12: 11 4-2-0 And MJ  Ax  130430-8 5/2140  0  15,8a 173 
  13: 2 1-0-0 Sva An  Ax  130507-4 2/1640  1  11,9a 25 
     
  2   ROCKY WINNER h 5 Svanstedt Åke  2140:2
12,1aK 888 010 kr Sva Åk  Å  130314-3 6/1640  1  12,8a 14  999   
 Ax 12: 10 3-2-1 Sva Åk  Mp  130406-5 8/1640  1  12,1a 16 
  13: 3 2-0-1 Sva Åk  Å  130420-10 9/2140  3  13,2a 18 
     
  3   OPPOPPOPP v 6 Ohlsson Ulf (Alk Mä)a  2140:3
12,7aK 557 700 kr Ohl Ul  B  121123-4 4/2140  7  15,6 51  999   
 H 12: 24 9-1-5 Fri Le  B  130425-5 4/2140  3  14,8a 46 
  13: 2 0-0-1 Ohl Ul  H  130505-9 11/1640  0  13,6a 223 
     
  4   BRASSE KEBELL v 10 Goop Björn (Asp Ch)a  2140:4
11,8aK 623 227 kr Ols Da  S  130130-10 6/1640  0  16,1a 580  999   
  12: 17 4-2-1 Lin Er  Bs  130222-8 4/2160  0  16,9 402 
  13: 5 0-0-0 Ols Da  S  130306-4 4/1640  0  14,5a 424 
     
  5   QUASSIA LASCAUX s 8 Kontio Jorma (Laa Pi)  2140:5
12,4aK 1 132 600 kr Jan To  Bs  120917-3 6/2140  6  15,3a 106  999   
 S 12: 16 1-1-3 Kon Jo  Mp  121008-3 12/1640  6  13,3a 460 
  13: 1 0-0-0 Jan To  S  130508-4 3/1640  d  uag 697 
     
  6   CAYENNE KÄBB v 8 Adielsson Erik (Joh SH)  2140:6
11,8aK 1 244 000 kr Kar Vi  S  130327-4 6/1640  4  12,4a 408  999   
 S 12: 9 1-0-2 Adi Er  Mp  130406-11 5/2140  4  13,6a 90 
  13: 3 0-0-1 Kih Ör  S  130508-4 4/1640  3  12,6a 25 
     
  7   SHEJK YERBOUTI h 9 Svedlund Kevin a (Näs Ja)a  2140:7
12,4aK 837 450 kr Sve Ke  Bs  130407-7 4/2140  0  15,7a 523  999   
  12: 10 0-0-0 Sve Ke  Bs  130420-9 7/2140  3  15,6a B-lp 
  13: 6 0-0-2 Sve Ke  E  130506-4 10/1640  5  12,4a 2038 
     
  8   ED YOU v 6 Carlsson Olle  2140:8
11,7aK 1 109 000 kr Car Ol  S  121117-5 7/2140  0  15,4a 82  999   
 Ös 12: 12 4-2-2 Car Ol  Bs  130407-7 6/2140  3  15,1a 29 
  13: 2 0-0-1 Ekl Bo  U  130427-11 9/1640  5  12,4a 47 
     
  9   TWIGS TIFFANY s 6 Redén Daniel a  2140:9
12,8aM 1 118 300 kr Red Da  S  130410-10 9/2140  1  13,5a 48  999   
 S 12: 10 1-2-2 Red Da  Vg  130428-8 3/2140  2  14,5a 12 
  13: 10 6-2-1 Red Da  H  130505-4 4/2140  1  13,9a 12 
     
  10   SO HERE I AM s 6 Melander Marcus M (Mel St)  2140:10
11,7aK 1 482 000 kr Mel MM  Mo  130316-11 0/2140  0  15,9ag 71  999   
 S 12: 20 1-3-2 Mel MM  F  130413-10 10/1640  6  13,3a 498 
  13: 8 1-0-0 Mel MM  U  130427-11 4/1640  0  15,1a 118 
     
  11   NOTRE CROWN v 8 Takter Johnny (Båt Sv)  2140:11
12,4aK 923 400 kr Til Je  S  130320-11 5/2140  2  14,0a 114  999   
 B 12: 23 1-7-3 Adi Er  B  130425-3 2/2140  1  14,5a 17 
  13: 8 3-2-0 Adi Er   130511-4 3/3192 n  d  3g 31 

 

  Turordning: 9-2-8-11-1-6-3-7-10-5-4  
 
  StartLista / Gävle lördag 18 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-2, Lopp 6
 
Hagmans Tak - Klass II, försök 1 i Meeting 4
  1:A PRIS 100 000 kr  2140  V 
 
 
Omsättning  söndag 12 maj, kl 20:28 V75: 0 kr, kl 20:28  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   K.A.ONLINE v 5 Eriksson Sören (Jon KO)  2140:1
15,4M 160 900 kr Sve Ke  G  130330-11 3/2140  2  15,9a 424  999   
 Ro 12: 20 0-2-2 Bjö JA  S  130410-8 10/1640  4  15,3a 257 
  13: 8 1-2-1 Jon KO  F  130429-7 5/2140  2  15,4a 275 
     
  2   CHARMED v 5 Schön Marcus (Mel St)  2140:2
16,3M 100 500 kr Sch Ma  E  130329-1 5/1640  1  15,4a 20  999   
 S 12: 11 1-1-0 Sch Ma  E  130423-3 8/2660  2  18,0 20 
  13: 6 1-1-1 Sch Ma  S  130508-3 5/1640  4  13,4a 70 
     
  3   OFFSHORE MAN v 4 Jansson Torbjörn (Wäl Ul)  2140:3
15,8L 146 000 kr Jan To  S  130403-9 12/1640  4  14,1a 71  999   
 S 12: 11 2-1-0 Jan To  S  130417-5 2/2140  3  14,6a 36 
  13: 4 1-0-2 Jan To  H  130505-7 4/2640  3  15,8 44 
     
  4   MASQUERADE FACE v 4 Olsson Daniel (Sun PO)  2140:4
16,4M 146 000 kr Ols Da  Ro  130419-6 2/2640  1  17,7 17  999   
 Rä 12: 8 3-1-0 Ols Da   130503-10 7/2660  2  16,4 29 
  13: 5 1-2-0 Ols Da   130511-8 6/2650 n  0  ug 91 
     
  5   MIDNIGHT BRÅTEN v 6 Untersteiner Johan (Ols LI)a  2140:5
16,4M 199 980 kr Ben Ni  Ax  130226-8 5/1640  1  14,3a 77  999   
 År 12: 16 1-3-1 Ben Ni  Mo  130316-8 0/2140  0  18,6a 285 
  13: 7 1-1-1 Ben Ni  Å  130407-7 11/1640  0  14,7a 359 
     
  6   LEO BOY h 4 Witasp Leif  2140:6
15,7M 193 500 kr Lin Pe  S  121117-3 1/2140  5  15,7a 312  999   
 Rä 12: 14 4-3-0 Wit Le  Ro  121207-7 8/2160  1  16,8 85 
  13: 1 1-0-0 Wit Le   130503-6 6/2140  1  15,7 45 
     
  7   NOBEL LAUNCHER v 6 Byström John  2140:7
16,0M 133 200 kr Bys Jo  S  130410-9 5/1640  3  13,9a 510  999   
 Ro 12: 8 0-0-1 Bys Jo   130422-4 1/2160  1  17,6 76 
  13: 5 2-0-1 Bys Jo  Ö  130504-8 9/2140  5  16,0 601 
     
  8   DIJON ZON h 5 Wallberg Håkan  2140:8
15,7M 149 500 kr Wal Hå  S  130227-7 6/2140  1  16,4 155  999   
  12: 12 1-1-0 Wal Hå  G  130330-7 1/2160  0  19,7 45 
  13: 5 2-0-1 Kyl Os  Ro  130506-6 3/2160  1  16,5 36 
     
  9   VIVO PER LEI v 4 Takter Johnny (Nil LI)  2140:9
15,7M 136 000 kr Tak Jo  J  130402-10 5/2160  1  15,9 17  999   
 J 12: 4 0-1-0 Tak Jo  J  130418-4 3/2160  3  15,8 23 
  13: 6 4-0-1 Tak Jo  J  130430-6 1/2640  1  16,8 14 
     
  10   BEAR WITH ME s 4 Kihlström Örjan (Mel St)  2140:10
14,9M 183 836 kr Jak KS  S  130410-8 11/1640  0  15,5ag 70  999   
 S 12: 14 1-0-0 Mel St  S  130419-3 4/1640  2  13,4a 32 
  13: 6 2-1-0 Mel St  S  130508-9 6/2160  1  14,9 47 
     
  11   CROMBAR v 6 Karlsson Björn  2140:11
16,0M 168 000 kr Lin OA   120920-5 6/2168  1  16,2 74  999   
 Sä 12: 14 3-2-4 Kar Bj  U  121004-5 10/2160 n  3  17,2 194 
  13: 1 0-1-0 Kar Bj  D  130507-2 5/2640  2  17,9 172 
     
  12   PARADISE BEACH v 5 Adielsson Erik (Lar He)  2140:12
14,8K 198 800 kr Lar FB  Ro  130301-6 4/1640  1  13,8a 19  999   
 S 12: 13 2-1-1 Lar FB  S  130309-8 7/1640  6  14,3a 158 
  13: 7 2-1-0 Lar FB  Ö  130504-8 12/2140  d  10g 310 

 

  Turordning: 9-8-12-6-11-10-7-1-3-4-5-2  
 
  StartLista / Gävle lördag 18 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-3, Lopp 7
 
H.K.H. Prins Daniels lopp - Gulddivisionen, Final - Gulddivisionen, försök 1 i Meeting 4 (Gr. II Int. - UET Masters Series)
  1:A PRIS 400 000 kr  1609  A 
 
 
Omsättning  söndag 12 maj, kl 20:28 V75: 0 kr, kl 20:28  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   SANITY v 7 Takter Johnny (Löf Ma)  1609:1
09,2aK 5 555 664 kr Nis Ja  V  130221-3 0/2100  3  12,0a 190  999   
 S 12: 10 4-0-1 Nis Ja  V  130302-3 0/3000  2  16,3 71 
  13: 3 0-1-1 Nis Ja  V  130323-7 0/2700  d  - 66 
     
  2   NAHAR v 8 Bergh Robert  1609:2
11,4aM 4 221 098 kr Ber Ro  Ös  130310-4 9/2140  1  13,6a 12  999   
 B 12: 17 3-5-0 Ber Ro  Ro  130331-7 9/2140  4  13,6a 27 
  13: 8 2-1-0 Ber Ro  Si  130413-11 0/2100  d  0ag 117 
     
  3   ORACLE h 7 Kihlström Örjan (Mel St)  1609:3
09,9aK 5 138 754 kr Mel St  Ax  130402-5 3/2140  1  14,0a 17  999   
 S 12: 24 3-1-6 Mel St  U  130427-7 8/2140  3  12,9a 73 
  13: 4 1-1-1 Adi Er  Ö  130504-7 1/1609  2  11,8a 39 
     
  4   HARRY HAYTHROW v 7 Untersteiner Johan (Joh Jo)a  1609:4
11,5aK 2 025 200 kr Unt Pe  J  130323-7 10/2140  0  14,8a 192  999   
 Hd 12: 19 2-3-3 Unt Pe  F  130413-7 4/2140  4  13,0a 252 
  13: 7 1-1-0 Unt Pe  Ö  130504-7 3/1609  1  11,6a 253 
     
  5   MR PICOLIT h 6 Svanstedt Åke  1609:5
11,1aK 2 421 261 kr Len Pe  S  130216-5 5/2140  1  14,4a 14  999   
 Ax 12: 8 5-1-1 Sva Åk  Mo  130316-10 0/1640  1  12,6a 22 
  13: 4 2-1-1 Sva Åk  Ve  130427-11 0/1609  3  11,1a 51 
     
  6   INDIGO BROLINE v 8 Sjöström Claes  1609:6
11,1aK 1 556 000 kr Söd St  J  121027-10 12/2140  3  13,0a 411  999   
 S 12: 13 2-2-2 Sva Åk  Å  130321-8 2/1660  4  13,2 26 
  13: 2 1-0-0 Sjö Cl  G  130430-2 5/1640  1  11,5a 54 
     
  7   ICELAND h 9 Goop Björn (Mel St)  1609:7
10,2aK 9 528 532 kr Goo Bj  Mp  130406-7 9/2140  4  12,9a 138  999   
 S 12: 13 2-1-0 Tak Jo  U  130427-7 10/2140  5  13,1a 41 
  13: 5 0-0-0 Tak Jo  Ö  130504-7 11/1609  4  12,0a 75 
     
  8   JASPER LANE* (DE) v 12 Tillman Jennifer (Hes La)a  1609:8
11,5aK 2 138 580 kr Til Je  Mp  130415-4 9/2160  1  14,9 41  999   
 S 12: 27 2-3-4 Til Je  U  130427-7 2/2140  2  12,9a 658 
  13: 11 2-3-1 Til Je  Bj  130512-2 0/1609  5  12,8a 91 
     
  9   DISCO A.E. h 5 Melander Stefan  1609:9
11,1aK 1 800 000 kr Mel St  S  130313-11 8/2140  0  15,3a 37  999   
 S 12: 15 4-2-4 Mel St  Mp  130406-10 1/2140  0  13,7a 54 
  13: 3 0-1-0 Mel St  S  130424-10 9/2140  2  13,6a 26 
     
  10   UP DATE HOSS* (FI) h 7 Adielsson Erik (Joh SH)  1609:10
10,8aK 2 644 603 kr Adi Er  Ro  120921-8 6/1640  3  10,9a 72  999   
 S 12: 11 5-2-1 Adi Er  H  130414-8 9/2140  1  14,0a 29 
  13: 2 2-0-0 Adi Er  U  130427-7 5/2140  1  12,9a 39 

 

  Turordning: 5-1-10-2-4-3-9-8-6-7  
 
  StartLista / Gävle lördag 18 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-4, Lopp 8
 
Stolopp - Lärlingslopp
  1:A PRIS 100 000 kr  2140  A 
 
 
Omsättning  söndag 12 maj, kl 20:28 V75: 0 kr, kl 20:28  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   VÄSTERBO MIXEDLOVE s 5 Synnerfeldt Peter (Dem Mi)  2140:1
15,1aM 269 800 kr Hau Ke  S  121212-9 9/2140  6  15,1a 150  999   
 E 12: 13 2-2-0 Röc Bj  Ro  130419-4 11/2140  4  16,4a 139 
  13: 2 0-0-0 Kyl Os  S  130501-9 4/2140  0  15,6ag 233 
     
  2   VENDOME s 4 Djuse Mattias (For An)  2140:2
16,4aM 179 000 kr Kon Jo  S  121212-8 9/2140  3  16,8a 29  999   
 S 12: 4 2-1-1 Kon Jo  S  130127-9 3/2140  1  16,4a 26 
  13: 2 1-0-0 Pun La  S  130424-12 6/2640  6  16,7 26 
     
  3   CABREA F.C. s 4 Djuse Martin P (Lön Th)  2140:3
14,5aM 292 900 kr Eri Ul  S  130403-10 9/2140  0  19,3ag 547  999   
 Bs 12: 19 0-5-3 Pet To  B  130419-8 8/2140  0  16,9 270 
  13: 6 1-0-0 Eri Ul  U  130426-8 11/2140  4  16,4 117 
     
  4   SANDRA VOLO (US) s 4 Nilsson Oscar (Sva Åk)  2140:4
11,1aaK 239 257 kr Mor Ji  Us  120718-12 0/1609  0  11,2a 73  999   
 Ax 12: 5 1-1-0 Sva Åk  F  130429-3 1/2140  4  15,8a 33 
  13: 2 0-0-0 Jon An  Å  130509-5 8/1640  6  12,3a 182 
     
  5   UMBRIA s 5 Svensson Sandra (Lar He)  2140:5
14,0aK 221 800 kr Sve Sa  E  130101-7 1/2160  3  16,5 81  999   
 S 12: 14 3-2-0 Sve Sa  G  130119-6 6/2140  2  16,2 73 
  13: 3 0-1-1 Lar FB  F  130429-3 11/2140  0  16,2ag 105 
     
  6   VÄSTERBO DOGARTIST s 6 Röcklinger Dan (Dem Mi)  2140:6
14,2aK 268 462 kr Juu St  Ch  130413-6 0/2060  1  16,0 57  999   
 E 12: 24 0-1-4 Juu St  Ch  130421-7 0/1600  1  14,2a 38 
  13: 6 3-0-0 Uhr Jo  Kr  130510-5 2/2140  0  15,6ag 94 
     
  7   NINEPOINTS ARIEL s 4 Andersson Oskar J (Wes Jö)  2140:7
14,4aM 226 800 kr Wes Jö  S  130306-5 12/2140  2  14,4a 351  999   
 Ro 12: 11 1-1-1 Wes Jö  S  130324-4 8/2140  d  10ag 29 
  13: 8 1-4-0 And OJ   130503-4 7/1640  0  14,9ag 31 
     
  8   FORTUNA SUND s 4 Norman Peter G (Nor Gl)  2140:8
14,1aK 265 000 kr Nor PG  S  130403-8 3/2140  2  15,0a 126  999   
 S 12: 9 1-2-1 Nor PG  F  130413-1 9/2140 n  4  16,1a 43 
  13: 3 0-1-1 Nor PG  S  130501-9 10/2140  3  14,9a 215 
     
  9   MIN FINA STINA s 4 Ising Jasmine (Wes Jö)  2140:9
13,5aK 236 300 kr And OJ  B  130405-6 2/2140  1  17,9 34  999   
 Ro 12: 12 1-0-3 And OJ  F  130413-1 12/2140 n  0  16,4a 90 
  13: 8 2-0-1 And OJ  S  130501-9 7/2140  0  15,3a 280 
     
  10   QVINTETTE s 4 Kylin-Blom Oskar (Eri Ul)a  2140:10
14,1aM 241 000 kr Sjö Cl  S  130324-4 7/2140  6  15,4a 71  999   
 * 12: 11 3-1-2 Sjö Cl  S  130403-10 7/2140  2  14,3a 85 
  13: 3 0-1-0 Eri Sö  E  130506-6 6/2140  d  10g 18 
     
  11   HEY HONEY s 4 Florhed Oskar (Sva Åk)  2140:11
14,4aM 168 355 kr Jon An  Mo  130316-4 0/2140  2  16,9a 66  999   
 Ax 12: 9 2-3-1 Jon An  Ax  130430-5 3/2140  2  17,0a 13 
  13: 4 0-2-0 Sva Åk  S  130508-9 1/2160  4  15,4 107 
     
  12   TIPTRONIC* (RS) s 7 Schön Marcus (Jov Dr)a  2140:12
13,5aK 214 694 kr Ols Da  Ö  130328-8 6/1609  4  14,9a 89  999   
 E 12: 11 0-2-0 Kyl Os  Mp  130406-9 5/2140  2  16,0 623 
  13: 7 2-1-1 Til Je  F  130422-4 6/1640  3  13,5a 68 

 

  Turordning: 2-7-12-4-6-5-8-1-10-3-11-9  
 
  StartLista / Gävle lördag 18 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-5, Lopp 9
 
Gunnar Wallbergs Minne - Dubbelcupen, Final
  1:A PRIS 150 000 kr  2140  V 
 
 
Omsättning  söndag 12 maj, kl 20:28 V75: 0 kr, kl 20:28  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   TITAN TABAC h 5 Kontio Jorma (Fal St)a  2140:1
25,1K 497 500 kr Fal St  Bs  130407-4 5/1640  6  25,9a 60  999   
  12: 17 6-2-2 Fal St  B  130425-6 7/1640  1  25,8a 35 
  13: 10 4-0-2 Fal St  F  130510-6 1/2680  1  27,4 15 
     
  2   KOLNES X.O.* (NO) h 5 Andersson Mikael J  2140:2
25,0M 492 526 kr Edv JE  Kl  130330-6 0/2100  2  27,7 528  999   
 F 12: 13 2-1-1 And MJ  F  130413-9 7/2140  d  14g 48 
  13: 8 1-2-2 And MJ  Op  130427-10 0/2100  2  25,0 77 
     
  3   JUTS HÖIBY STJÄRNA s 7 Adielsson Erik (Jan An)a  2140:3
27,7M 444 800 kr Adi Er  S  130317-7 6/2160  0  28,8 37  999   
 Ro 12: 21 2-3-1 Adi Er  Ro  130331-9 7/2160  d  ug 412 
  13: 9 2-1-0 Adi Er  F  130413-9 4/2140  0  29,1g 509 
     
  4   ENGESVE ODIN (NO) v 8 Goop Björn (Öbe An)a  2140:4
27,8M 409 824 kr Sko RN  Bs  130407-4 1/1640  4  25,5a 311  999   
 B 12: 6 0-2-1 Sko RN  B  130419-4 10/1640  0  28,2a 215 
  13: 9 0-2-2 For AL  Ös  130503-17 1/2140  k  34,6 gdk 
     
  5   YR GUBBEN (NO) v 7 Olsson Daniel (Bjö St)a  2140:5
27,2M 486 253 kr Ols Da  F  130413-9 5/2140  6  27,2 396  999   
 Ro 12: 13 2-2-1 Åbe JO  B  130425-6 9/1640  4  26,4a 75 
  13: 11 0-4-2 Jak Ma  År  130503-3 3/2140  2  27,6 81 
 
   
     
  6   ELDVIN v 5 Westholm Jörgen  2160:1
26,3M 518 400 kr Wes Jö  F  130413-9 1/2140  d  15g 75  999   
 Ro 12: 15 3-2-1 Wes Jö   130503-7 3/2180  1  27,1g 74 
  13: 6 1-0-0 Ekl Bo   130511-9 9/2168 n  7  27,4g 46 
     
  7   SARPSFOSS* (NO) h 10 Kihlström Örjan (Kil Er)  2160:2
25,3M 813 095 kr Joh Ka  Bj  130417-6 0/2100  3  26,5a 200  999   
 * 12: 19 2-4-2 Goo Bj  År  130503-3 2/2180  d  9g 195 
  13: 10 0-0-2 Joh Ka  Bj  130511-10 0/3180  0  29,3 866 
     
  8   FARMBARON h 7 Persson Jan-Olov  2160:3
26,4M 621 600 kr Ohl Ul  B  130419-4 6/1640  2  26,6a 40  999   
 H 12: 8 2-2-1 Ohl Ul  U  130426-6 5/2160  1  26,5 25 
  13: 8 3-1-0 Ohl Ul   130511-9 4/2168 n  0  27,7 75 
 
   
     
  9   CLAY h 13 Wilhelmsson Robert  2180:1
22,4K 1 157 582 kr Wil Ro  H  130414-4 8/2140  2  25,0a 736  999   
  12: 4 0-0-0 Wil Ro  Å  130420-4 3/2180  7  25,0 333 
  13: 4 0-1-0 Wil Ro  H  130505-8 6/1660  0  23,4 343 
     
  10   JÄRVSÖ RUNE h 7 Ohlsson Ulf (Per JO)  2180:2
22,8K 1 501 244 kr Ohl Ul  B  130405-4 2/1660  2  24,0 56  999   
 H 12: 16 1-1-2 Jan To  U  130427-8 8/2140  0  24,9a 347 
  13: 9 2-1-1 Ohl Ul  H  130505-8 7/1660  4  22,8 68 
     
  11   JENNY R.G. s 10 Brunlöf Hans a  2180:3
22,5K 1 702 400 kr Bru Ha  B  130302-8 3/1660 n  2  27,3 119  999   
 Bs 12: 18 5-2-2 Bru Ha  Ro  130322-6 4/2160  4  25,5 76 
  13: 6 0-1-0 Bru Ha  F  130413-9 1/2180  0  26,4g 149 
     
  12   ODIN TABAC h 10 Wallberg Håkan  2180:4
22,0K 1 784 235 kr Wal Hå  G  130330-4 1/2140  2  25,6 13  999   
  12: 4 1-2-1 Wal Hå  F  130413-9 2/2180  3  25,6 55 
  13: 6 1-2-1 Wal Hå  H  130505-8 4/1660  2  22,7 34 
     
  13   MÅNPRINSEN A.M. h 6 Melander Gunnar  2180:5
22,7K 1 721 700 kr Mel Gu  Bs  120917-2 2/2180  1  25,1 12  999   
 D 12: 8 7-0-0 Mel Gu  H  130414-4 12/2140  d  6ag 45 
  13: 2 1-0-0 Mel Gu  H  130505-8 2/1660  1  22,7 29 
     
  14   ARES R.B. h 12 Eriksson Sören (Lön Th)  2180:6
25,7K 1 050 585 kr Sva Åk  Ro  130331-9 1/2180  0  26,7 372  999   
 Bs 12: 16 1-0-0 Ekl Bo  Ös  130408-6 3/2180  1  27,3 302 
  13: 9 1-1-1 Ekl Bo   130511-2 4/2168 n  6  27,0 248 
     
  15   MEL ODIN h 7 Melander Micael  2180:7
24,0K 1 159 200 kr Mel Mi  Ro  130331-9 2/2180  2  25,6 58  999   
 D 12: 7 1-1-1 Mel Mi  B  130405-4 3/1660  3  24,0 23 
  13: 6 1-3-1 Mel Mi   130511-2 6/2168 n  2  26,6 18 

 

  Turordning: 13-15-12-2-1-8-14-6-11-10-4-9-5-7-3  
 
  StartLista / Gävle lördag 18 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-6, Lopp 10
 
Ramudden - Klass I, försök 1 i Meeting 4
  1:A PRIS 100 000 kr  2640  V 
 
 
Omsättning  söndag 12 maj, kl 20:28 V75: 0 kr, kl 20:28  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   LYCKANS HANSOLARS h 4 Kihlström Örjan (Arv St)  2640:1
16,2M 300 500 kr Lin Pe  B  130405-3 5/2140  0  18,6g 171  999   
 Bs 12: 18 3-2-2 Lin Pe  H  130414-11 14/2140  7  16,7a 127 
  13: 3 0-0-0 Ber Ro  U  130427-6 12/2640  0  17,3 684 
     
  2   O.P.'S FLIRT h 4 Adielsson Erik (Pih Ma)a  2640:2
16,9M 267 000 kr Ber Ro  B  130405-3 4/2140  1  16,9 27  999   
 B 12: 14 3-0-2 Eri Ul  B  130425-8 2/2140  d  10ag 20 
  13: 5 3-0-0 Eri Ul   130511-5 5/1646 n  0  uag 38 
     
  3   JONES v 5 Hanné Tommy  2640:3
14,8K 245 800 kr Han To  Mp  130406-8 4/2140  0  16,4g 41  999   
 S 12: 13 2-1-0 Han To  F  130413-8 11/2640  2  16,6 52 
  13: 7 2-2-0 Han To  S  130424-5 2/2160  0  15,6g 18 
     
  4   WALLE KNIGHT v 6 Djuse Mattias (Pet Mi)a  2640:4
16,0M 397 800 kr Dju Ma  Ro  130426-4 1/1640  1  14,6a 29  999   
 Ro 12: 22 4-4-3 Dju Ma  Ro  130426-9 2/2160  1  16,0 33 
  13: 10 2-4-0 Pet An  G  130510-3 4/2660  2  16,7 66 
     
  5   NAROLD VOX v 4 Pettersson Tomas (Jak Kr)  2640:5
16,5M 328 700 kr Pet To  B  130405-3 2/2140  2  17,0 61  999   
 Bs 12: 15 2-0-2 Pet To  Ö  130418-8 12/2100  0  15,3a 1518 
  13: 7 3-2-0 Pet To  U  130427-6 2/2640  2  16,7 274 
     
  6   RAPIDE DU POMMEAU h 5 Ohlsson Ulf (Hål Er)a  2640:6
15,4M 344 800 kr Ohl Ul  S  130417-12 8/2160  3  15,4 37  999   
 S 12: 16 3-2-3 Kon Jo  E  130426-3 5/2640  1  16,1a 17 
  13: 6 2-0-1 Ohl Ul  Ö  130504-6 11/2100  4  14,2a 406 
     
  7   FOAL TOOMA v 4 Ericsson Svante (Sve MB)  2640:7
15,1M 260 000 kr Eri Sv  Ro  130331-8 2/1640  2  14,0a 83  999   
 E 12: 5 1-2-0 Eri Sv  S  130424-5 1/2160  5  15,3 56 
  13: 7 3-1-1 Eri Sv  S  130508-7 4/2160  4  15,1 92 
     
  8   FALCON HÅLERYD v 4 Nilsson Oscar (Per Fr)  2640:8
14,7M 239 950 kr Per Fr  Kr  130330-8 5/2140  8  17,3g 108  999   
 Kr 12: 10 1-3-1 Nil Os  S  130410-12 8/2160  1  14,7 42 
  13: 3 1-0-1 Nil Os  S  130501-7 5/2640  3  15,3 106 
     
  9   YPSILON HORNLINE v 7 Lennartsson Per (Reh Sö)a  2640:9
16,9M 237 500 kr Lin Pe  Bo  130411-7 10/2140  1  16,4a 254  999   
 U 12: 7 1-1-2 Lin Pe  B  130419-3 6/1640  4  14,9a 101 
  13: 7 1-0-2 Öst Jo  U  130427-3 1/1640  3  14,3a 48 
     
  10   SANDMAN SAND v 7 Sjunnesson Jörgen (Nil LI)  2640:10
16,1L 321 100 kr Sju Jö  Kr  121202-8 5/2160  3  16,2 48  999   
 J 12: 14 3-3-1 Sju Jö  J  130402-8 11/2140  0  15,2a 90 
  13: 2 1-0-0 Sju Jö  Hd  130415-6 1/2640  1  16,3 32 
     
  11   STARBEC'S MR TEE v 6 Hedström Linda S  2640:11
16,2M 355 200 kr Hed LS  Bs  130325-6 1/2640  1  16,9 22  999   
 H 12: 12 6-2-1 Hed LS  S  130417-2 5/2140  1  16,6a 18 
  13: 5 3-0-0 Hed LS  B  130425-5 7/2140  1  14,7a 16 
     
  12   T.WALL'S DAMIEN v 6 Goop Björn (Sva Os)  2640:12
14,9M 255 500 kr Sva Ka  Kr  130412-2 5/2160 n  2  17,5 25  999   
 Mp 12: 12 3-0-0 Goo Bj  S  130424-5 8/2160  1  15,0 127 
  13: 6 1-2-0 Goo Bj  Ö  130504-6 1/2100  0  16,0a 61 

 

  Turordning: 7-11-4-2-3-1-5-6-10-12-8-9  
 
  StartLista / Gävle lördag 18 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-7, Lopp 11
 
Bronsdivisionen, försök 1 i Meeting 4
  1:A PRIS 110 000 kr  1609  A 
 
 
Omsättning  söndag 12 maj, kl 20:28 V75: 0 kr, kl 20:28  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   KEEP WELL v 6 Kihlström Örjan (Joh SÅ)a  1609:1
14,2aM 523 700 kr Lin Pe  B  130405-8 1/2140  2  16,5a 79  999   
 U 12: 18 6-1-2 Söd Kr  U  130415-7 7/1640  1  15,2 34 
  13: 5 1-2-0 Kih Ör  U  130427-10 3/2140  4  14,8a 87 
     
  2   LÅNGARSBO BLIXTEN v 6 Andersen Troels  1609:2
13,3aK 549 500 kr And Tr  Ro  130331-11 10/2140  6  14,8a 561  999   
  12: 17 2-5-2 And Tr  S  130412-3 11/1640  3  13,3a 143 
  13: 8 2-1-1 And Tr  Ö  130504-12 4/2100  1  14,8a 32 
     
  3   DEMOCRAT v 6 Lennartsson Per (Lun Ca)  1609:3
11,5aK 797 523 kr Len Pe  S  130403-4 4/1640  1  11,5a 107  999   
 S 12: 20 4-4-3 Kih Ör  F  130413-11 3/2140  3  13,7a 68 
  13: 3 1-0-1 Kih Ör  Ö  130504-9 8/1609  0  13,0a 78 
     
  4   GOLDEN SID v 6 Kontio Jorma (Lin Bj)  1609:4
12,9aK 464 900 kr Tro Ch  F  130329-7 6/1640  1  16,2a 61  999   
 S 12: 16 3-3-1 Jan To  Mp  130406-5 11/1640  0  12,9a 712 
  13: 4 1-0-0 Eri Ro  L  130501-4 11/1640  4  15,1a 38 
     
  5   UNREQUESTED (DE) s 7 Adielsson Erik (Edl La)a  1609:5
12,6aK 469 150 kr Lin OA  B  121228-6 4/2160  1  15,9 43  999   
 B 12: 15 5-2-0 Sko Hå  B  130208-3 1/1640  0  14,8a 89 
  13: 2 0-0-0 Sko Hå  Ös  130503-8 5/1660  0  15,0 384 
     
  6   STAR BRODDE v 6 Olsson Daniel (Asp Ch)a  1609:6
12,7aK 532 296 kr Goo Bj  S  130403-7 2/2160  2  14,6 133  999   
  12: 25 5-5-3 Ols Da  S  130417-4 8/2140  0  14,8a 634 
  13: 5 0-2-0 Ols Da  S  130501-7 4/2660  6  15,1 544 
     
  7   ZEUXIS HORNLINE v 6 Ohlsson Ulf (Alk Mä)a  1609:7
13,2aK 609 000 kr Pet To  B  130419-7 10/2140  3  15,3a 598  999   
 H 12: 9 0-1-0 Nor Ja   130429-2 6/2148  2  15,3a 113 
  13: 6 1-1-1 Ohl Ul  D  130507-2 7/2660  1  17,0 24 
     
  8   LONG NIGHT h 5 Goop Björn (Mel St)  1609:8
11,6aK 684 800 kr Len Pe  S  120829-10 4/2140  4  12,9a 294  999   
 S 12: 15 2-2-3 Mel St  E  130423-8 1/2140  4  16,0 50 
  13: 2 0-0-0 Mel St  S  130508-5 10/2140  5  13,6a 34 
     
  9   MANSTONE'S CLASSIC v 5 Melander Marcus M (Mel St)  1609:9
13,0aK 469 000 kr Mel St  S  130130-10 1/1640  0  14,6a 20  999   
 S 12: 15 5-3-2 Mel St  S  130401-5 7/1640  0  13,2ag 63 
  13: 4 0-0-0 Len Pe  Mp  130406-5 1/1640  0  13,1a 120 
     
  10   UN SACCO DI SOLDI v 7 Jansson Torbjörn (Hed Je)a  1609:10
12,1aK 504 500 kr Ohl Ul  S  121031-11 1/2140  6  15,2 517  999   
 B 12: 17 4-1-0 Nor Ja  B  121109-3 1/1640  d  uag 93 
  13: 1 0-0-1 Nor Ja  B  130425-7 1/1640  3  12,1a 80 
     
  11   UP UP AND AWAY* (US) h 5 Redén Daniel a  1609:11
11,7aK 762 500 kr Red Da  Ro  120608-4 1/2140  1  13,8a 20  999   
 S 12: 3 2-0-0 Red Da  Ro  120910-8 3/1640  6  12,5ag 19 
  13: 1 0-1-0 Red Da  G  130430-2 4/1640  2  11,7a 48 
     
  12   FANTASTIC ÅS* (NO) v 7 Eriksson Peter (Bec Ma)a  1609:12
12,3aK 535 940 kr Eri Pe  B  130315-7 8/2140  0  15,7a 370  999   
 Bs 12: 6 1-0-1 Eri Pe  B  130419-7 9/2140  0  15,4a 369 
  13: 8 1-0-0 Eri Pe  H  130505-9 10/1640  4  13,0a 220