Tillbaka

RESULTATER FINNS HÄR

  StartLista / Solvalla lördag 25 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-1, Lopp 6
 
Byggnads Prostatalopp - Lady Snärts lopp - Stoeliten
  1:A PRIS 200 000 kr  1609  A 
 
 
Omsättning  söndag 19 maj, kl 21:09 V75: 0 kr, kl 21:09  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   PANTHOLOPS (US) s 5 Untersteiner Johan (Wal Ro)  1609:1
10,2aaK 2 006 541 kr Adi Er  Å  130420-5 5/2140  2  12,7a 120  999   
  12: 21 3-3-3 Adi Er  Ö  130504-5 5/2100  3  13,5a 62 
  13: 4 0-2-1 Kih Ör  Å  130516-7 5/2140  d  uag 22 
     
  2   BEATASINE* (FI) s 9 Ingves Peter (Air Ri)  1609:2
11,4aK 2 347 616 kr Tap Ju  Si  130413-11 0/2100  0  15,6a 750  999   
 * 12: 16 4-2-2 Tap Ju  Po  130421-11 0/2100  2  12,3a 39 
  13: 9 6-2-0 Tap Ju  Ul  130504-11 0/1609  1  13,1a 15 
     
  3   CLASSICAL DUO* (FI) s 5 Moilanen Ari (Kor Pe)  1609:3
12,8aK 1 006 096 kr Kor HP  Ve  130417-6 0/2100  1  15,0a 83  999   
  12: 19 1-1-1 Moi Ar  Ve  130427-2 0/2100  1  13,4a 65 
  13: 9 2-1-1 Moi Ar  Ul  130504-11 0/1609  3  13,4a 72 
     
  4   CANAKA B.F. s 6 Kontio Jorma (Nur Ti)  1609:4
12,0aK 3 025 021 kr Loc Do  Fr  130216-6 0/2650  1  14,9 60  999   
  12: 12 2-3-1 Loc Do  V  130228-1 0/2100  d  -a 69 
  13: 5 2-0-0 Kon Jo  Ö  130504-5 11/2100  0  14,1a 129 
     
  5   MISS SUE V. (US) s 5 Redén Daniel a  1609:5
10,7aaK 2 324 393 kr Red Da  Bs  120728-5 4/1640  6  12,3a 46  999   
  12: 5 1-0-2 Red Da  Ö  120811-5 10/1609  3  11,8a 131 
  13: 1 0-0-0 Red Da  H  130414-8 3/2140  0  ua 84 
     
  6   GLOBAL MIDNIGHT s 6 Söderkvist Stefan (Sva Åk)  1609:6
09,9aK 1 526 557 kr Sva Åk  Å  121013-10 2/2140  4  13,7a 42  999   
 Ax 12: 10 2-3-0 Hau Ke  Hd  121110-11 2/2140  0  13,5ag 99 
  13: 1 1-0-0 Söd St  Ö  130504-5 2/2100  1  13,3a 419 
     
  7   NETTAN PALEMA s 6 Svanstedt Anders (Sva Åk)  1609:7
10,5aK 2 825 830 kr Sva Åk  Mo  130316-7 0/2160  1  15,5 83  999   
 Ax 12: 8 0-0-0 Söd St  Å  130420-5 10/2140  0  12,9a 200 
  13: 5 2-0-0 Sva An  Ö  130504-5 8/2100  6  13,7a 211 
     
  8   BRAÅS PALEMA s 6 Svanstedt Åke  1609:8
12,1aK 1 855 800 kr Sva Åk  Ax  130402-5 1/2140  2  14,2a 31  999   
 Ax 12: 16 10-3-1 Sva Åk  Å  130420-5 4/2140  3  12,7a 64 
  13: 3 0-2-1 Sva Åk  Ö  130504-5 4/2100  2  13,3a 18 
     
  9   ALIEN LADY* (FI) s 5 Korvenoja Tuomas  1609:9
12,8aK 1 345 039 kr Kor Tu  Ve  130417-2 0/2100  1  15,5a 11  999   
 * 12: 18 9-3-3 Kor Tu  Ve  130427-2 0/2100  2  13,5a 14 
  13: 5 2-1-2 Kor Tu  Bj  130512-6 0/1609  3  13,5a 57 
     
  10   TAMLA CELEBER s 6 Kihlström Örjan (Wal Ro)  1609:10
10,2aK 8 261 366 kr Sea Br  Ca  121027-1 0/1609  1  11,7a 104  999   
  12: 10 3-1-2 Kih Ör  Å  130420-5 6/2140  0  12,9a 22 
  13: 2 0-0-0 Kih Ör  Ö  130504-5 12/2100  5  13,7a 47 

 

  Turordning: 10-8-2-1-4-6-9-3-5-7  
 
  StartLista / Solvalla lördag 25 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-2, Lopp 7
 
Åbros lopp - Klass I, Final
  1:A PRIS 200 000 kr  2140  A 
 
 
Omsättning  söndag 19 maj, kl 21:09 V75: 0 kr, kl 21:09  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   NAUTICAL v 7 Olofsson Hanna  2140:1
14,1aK 296 700 kr Olo Ha  Sk  130303-4 4/2140 v  5  18,8 35  999   
 Bo 12: 18 3-3-2 Olo Ha  U  130427-3 4/1640  5  14,5a 87 
  13: 6 2-1-0 Olo Ha   130511-5 2/1646 n  2  14,1a 212 
     
  2   CHECCO BOKO v 4 Kontio Jorma (Nur Ti)  2140:2
13,0aK 434 000 kr Kon Jo  Ro  130331-5 7/2140  2  16,3 13  999   
  12: 3 1-1-0 Kon Jo  F  130413-5 3/1640  1  13,4a 13 
  13: 6 4-2-0 Kon Jo  Å  130516-6 7/2140  2  13,3a 14 
     
  3   BAZIRE BRODDE h 5 Uhrberg Thomas  2140:3
13,5aK 388 000 kr Uhr Th  Hd  130401-10 9/1640  5  13,5a 95  999   
 J 12: 0 0-0-0 Uhr Th  S  130417-11 1/2140  2  14,2a 61 
  13: 7 1-3-2 Uhr Th  Å  130516-6 11/2140  3  13,6a 412 
     
  4   PICASSO v 5 Eriksson Christoffer (Pal Ro)  2140:4
13,7aM 353 500 kr Eri Ch  Å  130420-8 4/2140  d  11ag 38  999   
 J 12: 9 4-2-0 Uhr Th  Vg  130428-9 7/2140  2  14,5a 28 
  13: 5 2-1-0 Eri Ch  Å  130516-6 12/2140  5  13,7a 266 
     
  5   SCOOT TO SCORE h 4 Lennartsson Per  2140:5
13,6aK 436 000 kr Len Pe  E  130329-3 1/3140  1  18,3 17  999   
  12: 9 4-1-1 Len Pe  U  130427-6 4/2640  1  16,3 27 
  13: 9 5-1-0 Len Pe  S  130515-5 8/2140  4  14,2a 59 
     
  6   CARAMELLA B.F. s 5 Nyberg Ingvar a (Lun El)a  2140:6
13,5aM 334 200 kr Nyb In  U  130312-3 4/2140 v  0  18,6a 98  999   
 D 12: 4 0-0-2 Nyb In  S  130403-5 4/2140  1  13,5a 617 
  13: 3 1-0-1 Nyb In   130511-5 4/1646 n  3  14,2a 62 
     
  7   SONAR BRODDE v 5 Untersteiner Peter  2140:7
12,7aK 315 490 kr Hau Ke  Hd  130401-10 1/1640  3  13,5a 114  999   
 Hd 12: 14 4-3-2 Unt Pe  F  130413-5 4/1640  2  13,6a 299 
  13: 4 1-1-1 Unt Pe  Vg  130428-9 8/2140  0  15,0a 183 
     
  8   ADAM'S EVE s 5 Untersteiner Johan (Wal Ro)  2140:8
13,5aK 483 300 kr Kih Ör  S  130417-8 1/2140  2  14,1a 57  999   
  12: 12 3-3-0 Ärl Ti  S  130501-9 2/2140  1  14,2a 32 
  13: 10 3-3-0 Kih Ör   130511-5 7/1646 n  1  13,9a 49 
     
  9   HERMES LADAY v 5 Svanstedt Åke  2140:9
13,1aM 354 200 kr Jan To  S  130417-11 8/2140  0  14,6a 160  999   
 Ax 12: 5 1-1-1 Sva Åk  Ö  130504-6 9/2100  2  13,1a 64 
  13: 5 2-2-0 Sva Åk  Å  130516-6 4/2140  1  13,2a 43 
     
  10   NAROLD VOX v 4 Pettersson Tomas (Jak Kr)  2140:10
14,0aM 375 700 kr Pet To  Ö  130418-8 12/2100  0  15,3a 1518  999   
 Bs 12: 15 2-0-2 Pet To  U  130427-6 2/2640  2  16,7 274 
  13: 8 3-3-0 Pet To  G  130518-10 5/2640  2  14,8 222 
     
  11   RAPIDE MARKE h 4 Takter Johnny (Sel Mi)  2140:11
12,8aM 443 000 kr Kon Jo  Mp  130406-2 4/2140  3  14,5a 129  999   
 Mp 12: 11 4-0-1 Eri Ma  S  130417-7 2/2140  1  14,1 57 
  13: 5 2-1-1 Kon Jo  Ö  130504-6 5/2100  1  12,8a 24 
     
  12   QUEASY h 4 Kihlström Örjan (Hul St)  2140:12
14,1aM 317 000 kr Kih Ör  S  130327-5 8/2140  1  14,3a 24  999   
  12: 9 0-2-1 Kih Ör  S  130417-11 9/2140  1  14,1a 23 
  13: 7 3-0-2 Sju Jö  Å  130502-5 1/2140  d  uag 40 

 

  Turordning: 2-8-9-11-12-5-4-3-7-10-6-1  
 
  StartLista / Solvalla lördag 25 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-3, Lopp 8
 
Expressens lopp - Silverdivisionen, Final
  1:A PRIS 250 000 kr  2140  A 
 
 
Omsättning  söndag 19 maj, kl 21:09 V75: 0 kr, kl 21:09  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   TIDIED ACCELERATOR (US) v 6 Melander Stefan  2140:1
11,5aK 1 449 800 kr Mel MM  S  130424-10 5/2140  3  13,6a 110  999   
  12: 20 9-3-4 Kih Ör  Ö  130504-10 12/2100  5  12,6a 28 
  13: 5 2-0-1 Kih Ör  Å  130516-10 1/2640  1  13,2a 26 
     
  2   O.U.GLIDE (US) s 7 Goop Björn (Mel St)  2140:2
12,0aK 1 128 684 kr Mel St  S  130327-4 7/1640  2  12,3a 152  999   
  12: 18 2-1-3 Kih Ör  F  130413-10 12/1640  2  12,8a 144 
  13: 10 0-4-1 Mel St  U  130427-11 2/1640  4  12,3a 33 
     
  3   JOKER STURSK v 6 Jansson Torbjörn  2140:3
12,1aK 935 300 kr Jan To  Ö  130418-3 4/1609  4  12,7a 22  999   
  12: 12 2-1-0 Jan To  U  130427-11 11/1640  3  12,3a 130 
  13: 4 0-0-1 Jan To   130511-11 1/2148 n  0  14,7a 39 
     
  4   STAY THE NIGHT h 6 Bergh Robert  2140:4
12,7aK 1 417 614 kr Kih Ör  S  121212-4 5/2140  4  16,6a 37  999   
 B 12: 17 0-1-2 Eri Ul  B  130302-11 8/2140 n  d  12ag 492 
  13: 2 1-0-0 Ber Ro   130511-11 9/2148 n  1  14,0a 49 
     
  5   OOLONG h 6 Kihlström Örjan (Hul St)  2140:5
12,0aK 933 000 kr Kih Ör  S  130320-11 11/2140  1  14,0a 30  999   
  12: 7 3-1-0 Kih Ör  S  130410-10 7/2140  0  14,3a 27 
  13: 7 3-1-2 Kih Ör  U  130427-11 1/1640  2  12,0a 48 
     
  6   MAIN KRONOS (IT) h 7 Lennartsson Per (Sva Åk)  2140:6
10,9aK 1 247 293 kr Sva Åk  J  130323-5 2/2140  5  14,0a 162  999   
 Ax 12: 15 3-3-3 Len Pe  Ö  130504-10 7/2100  4  12,5a 243 
  13: 4 0-0-0 Sva Åk  Å  130516-10 11/2640  5  13,7a 174 
     
  7   ALLABALLAKAITOZ v 5 Svanstedt Åke  2140:7
12,0aK 1 001 200 kr Sva Åk  F  130413-10 9/1640  5  13,2a 184  999   
 Ax 12: 20 3-6-2 Sva Åk  Ö  130504-10 3/2100  2  12,4a 144 
  13: 5 1-1-1 Sva An  Å  130516-10 8/2640  3  13,6a 379 
     
  8   KAKA A.T.* (AT) h 6 Adielsson Erik (Joh SH)  2140:8
13,7aM 1 168 959 kr Bie Ge  W  121028-6 0/2600  0  16,4 78  999   
  12: 12 5-2-0 Adi Er  S  130501-4 1/2140  1  13,7a 48 
  13: 2 2-0-0 Adi Er   130511-11 11/2148 n  1  14,0a 34 
     
  9   GOING FOR GOLD ZAZ h 5 Kontio Jorma (Nur Ti)  2140:9
11,8aK 1 592 750 kr Kon Jo  S  130309-10 6/1640  1  12,7a 23  999   
  12: 10 4-0-0 Kon Jo  F  130413-10 3/1640  1  12,4a 15 
  13: 7 4-0-1 Kon Jo  Å  130420-11 9/2140  d  7ag 40 
     
  10   B.W.L.CHAMPION v 8 Takter Johnny (Sal Pe)  2140:10
11,7aK 1 592 790 kr Tak Jo  U  130427-11 5/1640  1  11,7a 76  999   
 Bo 12: 18 4-3-2 Goo Bj  Bj  130512-2 0/1609  1  12,1a 122 
  13: 10 5-0-1 Goo Bj  Bj  130512-8 0/1609  1  12,8a 36 
     
  11   ARMANDO KIEVITSHOF (DE) v 6 Kolgjini Adrian (Kol Lu)  2140:11
11,3aK 1 390 139 kr Ber Ma  Å  130420-1 9/2140  2  14,2a 63  999   
 J 12: 19 3-2-1 Kol Lu  Ö  130504-10 4/2100  3  12,5a 48 
  13: 6 0-2-1 Kol Lu  Å  130516-10 12/2640  4  13,6a 242 
     
  12   BURNING LINE GRAL h 6 Svanstedt Anders (Wän Ch)a  2140:12
11,1aK 1 153 255 kr Sva An  Å  130404-8 10/2140  1  14,4a 91  999   
 Ax 12: 13 2-6-1 Sva Åk  Å  130420-3 5/3160  0  15,3 40 
  13: 7 3-0-0 Sva An  Ö  130504-10 10/2100  1  12,0a 109 

 

  Turordning: 10-9-5-12-1-8-7-2-4-11-3-6  
 
  StartLista / Solvalla lördag 25 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-4, Lopp 10
 
Bravoloppet - Klass II, Final
  1:A PRIS 200 000 kr  2140  A 
 
 
Omsättning  söndag 19 maj, kl 21:09 V75: 0 kr, kl 21:09  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   PINK ELEPHANT h 5 Kihlström Örjan (Hul St)  2140:1
13,2aK 300 000 kr Mag Em  S  130401-3 12/2140  2  14,5a 43  999   
  12: 7 2-2-0 Kih Ör  H  130414-11 4/2140  1  15,6a 13 
  13: 3 2-1-0 Kih Ör  U  130427-9 6/1640  1  13,2a 14 
     
  2   ED RAPIDE h 4 Goop Björn  2140:2
14,4aK 266 500 kr Goo Bj  F  130413-12 4/1640  1  14,4a 46  999   
 F 12: 9 2-2-1 Goo Bj  År  130421-8 9/2140  2  14,9a 123 
  13: 3 2-1-0 Goo Bj  Ö  130504-8 3/2140  1  15,7 29 
     
  3   DAKADAK v 6 Jensen Flemming  2140:3
15,9aM 294 285 kr Jen Fl  Ål  130407-3 0/3140  1  17,9 13  999   
 * 12: 0 0-0-0 Jör Bi  Ål  130424-6 0/2100  1  15,9a 15 
  13: 4 3-0-0 Jen Fl  Bj  130512-4 0/3160  0  17,7 82 
     
  4   FRISCO FLAME h 5 Tillman Jennifer (Per PA)a  2140:4
15,1aM 227 900 kr Til Je  F  130329-10 1/2140  0  17,3a 69  999   
 F 12: 6 1-1-1 Til Je  F  130413-8 5/2640  4  16,8 71 
  13: 7 2-2-0 Til Je  S  130501-11 9/2640  2  15,2a 147 
     
  5   ZERTEX v 4 Svensson Henrik  2140:5
14,7aM 255 000 kr Sve He  S  130417-5 8/2140  5  14,7a 142  999   
 B 12: 5 2-2-0 Sve He  S  130501-11 4/2640  3  15,3a 209 
  13: 5 2-0-1 Sve He   130511-8 1/2650 n  1  17,0 29 
     
  6   ALFAZ DEL PI h 4 Kontio Jorma (Nur Ti)  2140:6
13,2aK 195 000 kr Kon Jo  S  130403-3 3/2140  1  14,4a 25  999   
  12: 1 1-0-0 Kon Jo  S  130419-7 8/1640  1  13,2a 13 
  13: 6 3-1-0 Goo Bj  S  130501-11 5/2640  1  15,0a 20 
     
  7   GO DE LUXE v 4 Knutsson Kent  2140:7
13,0aK 220 000 kr Knu Ke  Ax  130402-8 6/2140  3  15,6a 42  999   
 Vg 12: 5 3-1-0 Knu Ke  Å  130418-7 3/2140  2  15,7a 26 
  13: 4 0-2-1 Knu Ke  Å  130516-8 2/1640  2  13,0a 113 
     
  8   BREATHE OUT s 5 Uhrberg Thomas  2140:8
13,1aK 305 900 kr Uhr Th  Hd  130408-2 12/2140  1  15,8a 49  999   
 J 12: 16 3-2-2 Uhr Th  År  130421-8 3/2140  1  14,9a 54 
  13: 5 2-0-1 Uhr Os  Kr  130510-5 3/2140  3  15,1a 16 
     
  9   CASH'EM h 5 Olofsson Hanna  2140:9
13,9aK 171 150 kr Olo Ha  U  130321-4 2/2660  3  18,7 37  999   
 Bo 12: 12 2-2-0 Olo Ha  U  130427-9 8/1640  4  14,6ag 806 
  13: 8 1-1-3 Olo Ha   130511-8 3/2650 n  3  17,1g 221 
     
  10   GIGANTIC RIVER v 5 Svanstedt Åke (Sve He)  2140:10
13,4aK 172 500 kr Sve He  H  130414-7 3/3180  3  19,3 28  999   
 B 12: 5 0-1-0 Sve He  U  130427-9 12/1640  2  13,4a 764 
  13: 8 4-1-1 Kon Jo   130511-8 7/2650 n  4  17,3g 105 
     
  11   STAR CROSS v 5 Eriksson Sören (Ahl An)a  2140:11
17,1aM 252 400 kr Eri Sö  G  130330-7 4/2160  1  16,4 41  999   
  12: 10 2-1-0 Eri Sö  F  130413-8 8/2640  1  16,6 289 
  13: 7 3-1-1 Eri Sö  L  130501-8 12/2140  6  17,1a 54 
     
  12   ZONGULDAK v 4 Haugstad Kenneth (Per St)  2140:12
12,4aK 272 500 kr Per St  År  130421-8 10/2140  3  14,9a 154  999   
 Hd 12: 12 3-0-1 Hau Ke  S  130501-11 12/2640  4  15,3a 105 
  13: 7 3-0-1 Hau Ke  Å  130516-8 11/1640  1  12,4a 183 

 

  Turordning: 12-3-2-6-5-1-8-10-11-7-4-9  
 
  StartLista / Solvalla lördag 25 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-5, Lopp 11
 
Office Management - Diamantstoet, Final
  1:A PRIS 200 000 kr  2140  V 
 
 
Omsättning  söndag 19 maj, kl 21:09 V75: 0 kr, kl 21:09  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   THULA SANA s 5 Lindblom Carl-Erik (Pet SP)  2140:1
15,1M 380 200 kr Til Je  F  130329-11 3/2160  1  16,2 46  999   
 Mp 12: 11 4-2-1 Til Je  Ax  130430-11 7/2140  7  16,3g 45 
  13: 4 1-1-0 Kon Jo  Hd  130513-8 7/2140  2  15,1 52 
     
  2   OLIVIA FRONTLINE s 6 Svensson Sandra (And Ma)a  2140:2
14,9K 417 200 kr Sve Sa  S  130324-1 6/1640  3  13,5a 498  999   
 E 12: 12 1-1-2 Sve Sa  S  130424-7 6/2140  2  15,1g 423 
  13: 7 0-1-1 Sve Sa  Ö  130513-4 2/2160  8  16,1g 103 
     
  3   JANE'S HEART s 5 Goop Björn  2140:3
15,1M 422 000 kr Goo Bj  År  130421-9 4/2160  0  15,5 89  999   
 F 12: 14 3-2-0 Goo Bj  Ax  130430-11 5/2140  2  15,9 221 
  13: 7 1-2-0 Goo Bj  S  130508-11 11/2140  6  13,6a 296 
     
  4   VÄSTERBO MISSION s 6 Eriksson Leif  2140:4
15,1M 352 700 kr Eri Le  Sk  130303-3 10/2160 v  2  17,1 67  999   
 Sk 12: 16 2-1-2 Eri Le  Bo  130314-3 9/2140 v  8  17,3a 32 
  13: 7 0-3-1 Eri Le   130511-6 1/2148 n  5  16,2 545 
     
  5   PENNY GARLINE s 4 Kihlström Örjan (Wal Ma)a  2140:5
15,7M 452 500 kr Ber Ov  B  130419-8 1/2140  7  15,7 123  999   
 H 12: 12 2-3-0 Ber Ov   130503-8 2/2160  6  16,3 57 
  13: 3 1-0-0 Ohl Ul   130511-6 3/2148 n  1  16,1 34 
     
  6   FRUITCAKE s 5 Uhrberg Thomas (Dah St)a  2140:6
15,2M 311 500 kr Lin CE  Ö  130418-6 6/2140  5  15,6 252  999   
 Mp 12: 15 2-2-4 Lin CE  Ax  130430-11 9/2140  0  16,3 338 
  13: 7 1-1-1 Uhr Th  Hd  130513-8 6/2140  3  15,2 395 
     
  7   MONAS INVERCOTE s 4 Ohlsson Ulf (Öst Ha)a  2140:7
15,2M 431 540 kr Ohl Ul  B  130419-8 10/2140  1  15,2 129  999   
 H 12: 15 2-2-2 Ohl Ul  Å  130502-6 6/2140  4  14,9a 118 
  13: 5 1-0-1 Ohl Ul  Å  130516-5 8/2140  5  12,9a 927 
     
  8   HANKYPANKY PAGAN s 4 Bergh Robert  2140:8
15,4M 327 500 kr Eri Ul  S  121121-11 11/2140  1  13,8a 80  999   
 B 12: 13 4-1-0 Ber Ro  B  130419-8 11/2140  2  15,4 67 
  13: 2 0-1-1 Ber Ro   130511-6 10/2148 n  3  16,1 60 
     
  9   PEIGNOIR s 5 Svensson Claes  2140:9
13,0K 460 700 kr Sve Cl  Mp  130406-4 3/2160  0  16,5g 122  999   
 Mp 12: 13 4-3-1 Sve Cl  Ö  130418-6 1/2140  1  15,2 24 
  13: 3 1-0-0 Sve Cl  S  130508-11 4/2140  0  14,1a 26 
     
  10   CADDIE GEISHA s 5 Adielsson Erik (Nur Ti)  2140:10
14,3M 396 300 kr Kon Jo  S  130417-11 3/2140  0  14,6a 36  999   
  12: 7 0-0-1 Goo Bj  S  130424-7 5/2140  3  15,2 37 
  13: 10 0-3-2 Kon Jo   130511-5 9/1646 n  0  17,9ag 89 
     
  11   TROTTNINGEN s 6 Osterling Susanne H (Reh Ul)a  2140:11
15,8M 258 800 kr Ost SH  B  130419-5 9/2140  2  16,5a 211  999   
 Sä 12: 14 2-1-1 Ost SH  U  130427-9 7/1640  3  14,0a 498 
  13: 3 0-2-1 Ost SH   130511-6 5/2148 n  2  16,1 333 
     
  12   SWEET WILMA s 7 Nilsson Marie (Sve Cl)  2140:12
14,8K 450 600 kr Nil Ma  F  130422-7 12/2140  6  14,8a 224  999   
 Mp 12: 14 3-3-0 Sve Cl  Ax  130430-11 1/2140  4  16,0 97 
  13: 3 1-0-0 Sve Cl  Hd  130513-8 3/2140  1  15,1 193 
 
   
     
  13   MIRAFLORES s 5 Lövgren Joakim (Wåg Je)a  2160:1
14,2M 797 316 kr Hop Vi  Bt  130413-4 0/2120  3  14,2 264  999   
 J 12: 20 6-2-3 Söd St  Ax  130430-11 2/2160  3  15,3 136 
  13: 10 3-1-3 Söd St  Hd  130513-8 3/2160  5  15,0 103 
     
  14   ASKENS VALENCIA s 5 Kontio Jorma (Nur Ti)  2160:2
14,1M 1 442 280 kr Kon Jo  E  121103-8 1/2140  4  13,0a 32  999   
  12: 13 7-1-0 Kon Jo  S  130424-7 1/2160  1  14,1 22 
  13: 2 2-0-0 Kon Jo  Å  130516-7 6/2140  1  12,2a 33 
     
  15   FLOWSTARTER G. s 6 Svanstedt Åke  2160:3
13,8K 763 200 kr Sva Åk  Å  130328-8 1/1640  0  15,9a 32  999   
 Ax 12: 13 6-0-2 Sva Åk  Ax  130430-11 3/2160  0  15,8 226 
  13: 3 0-0-0 Tak Jo  Hd  130513-8 2/2160  0  15,3 162 

 

  Turordning: 14-5-8-7-12-1-11-3-9-10-13-6-2-4-15  
 
  StartLista / Solvalla lördag 25 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-6, Lopp 12
 
Menhammars Elitloppshingstars Pris - Bronsdivisionen, Final
  1:A PRIS 220 000 kr  2140  A 
 
 
Omsättning  söndag 19 maj, kl 21:09 V75: 0 kr, kl 21:09  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   PIKE RIVER* (FI) v 6 Ingves Peter (Pur Pe)  2140:1
13,0aM 506 941 kr Ing Pe  Hd  130415-7 3/2140  1  13,0a 36  999   
 Hd 12: 14 5-3-2 Ing Pe  Ve  130427-9 0/2100  2  13,6a 41 
  13: 5 1-2-0 Ing Pe  Bj  130512-7 0/2100  6  15,0a 61 
     
  2   GINGER BELLE* (DE) s 6 Airaksinen Risto  2140:2
13,4aM 827 411 kr Sii Ju  Ro  130331-11 1/2140  3  14,3a 68  999   
 * 12: 19 5-7-2 Goo Bj  F  130413-11 8/2140  0  14,2a 70 
  13: 9 5-1-1 Goo Bj  Ve  130427-9 0/2100  1  13,4a 55 
     
  3   DEAD WOOD v 8 Söderholm Krister (Eng Ur)a  2140:3
12,9aK 665 525 kr Wal To  Bo  130411-8 2/2140  1  15,6a 14  999   
 U 12: 13 5-0-0 Söd Kr  U  130427-10 1/2140  1  14,7a 175 
  13: 4 2-0-0 Söd Kr   130511-10 10/2650 n  5  15,2ag 122 
     
  4   PARODIE s 5 Kihlström Örjan (Wal Ro)  2140:4
12,7aK 826 500 kr Kih Ör  Mp  130406-5 12/1640  6  12,7a 219  999   
  12: 15 3-3-2 Kih Ör  H  130505-9 7/1640  1  12,7a 27 
  13: 5 1-1-0 Kih Ör  Å  130516-9 6/2140  2  12,8a 84 
     
  5   STEIN DAYLIGHT h 5 Witasp Leif  2140:5
12,7aM 714 000 kr Wit Le  S  130417-4 6/2140  2  14,2a 144  999   
 Rä 12: 14 5-2-2 Wit Le  U  130427-10 5/2140  2  14,8a 23 
  13: 7 2-3-1 Wit Le  S  130508-5 1/2140  1  13,3a 38 
     
  6   CREDIT FAYLINE h 7 Jakobsson Magnus  2140:6
11,7aK 748 700 kr Jak Ma  Ö  130405-8 2/1609  1  12,7a 13  999   
 F 12: 15 6-4-0 Jak Ma  År  130421-4 9/1640  2  12,2a 17 
  13: 4 2-2-0 Jak Ma  Ö  130504-9 11/1609  2  12,2a 171 
     
  7   PLEASE PERFECT* (DK) h 6 Juul Steen  2140:7
12,5aK 805 183 kr Juu St  Ch  130406-7 0/2000  1  14,8a 15  999   
 * 12: 14 2-5-2 Uhr Th  Hd  130422-7 1/2140  1  14,2a 18 
  13: 4 4-0-0 Uhr Th  Bj  130512-7 0/2100  1  14,7a 79 
     
  8   HAVBERGS MIMI s 5 Adielsson Erik (Ber Sö)a  2140:8
12,8aM 906 750 kr Hau Ke  J  130409-7 4/2140  1  14,6a 12  999   
 J 12: 17 2-1-2 Hau Ke  Å  130420-10 2/2140  5  13,5a 57 
  13: 9 5-2-1 Adi Er  Å  130516-9 8/2140  1  12,8a 67 
     
  9   CADDIE GALLANT h 5 Kontio Jorma (Nur Ti)  2140:9
12,6aM 720 000 kr Kon Jo  Ro  130331-11 5/2140  d  9ag 21  999   
  12: 8 6-0-0 Kon Jo  F  130413-11 12/2140  d  10ag 52 
  13: 6 2-1-0 Kon Jo   130511-10 8/2650 n  1  14,7a 16 
     
  10   ARMANI TROT v 6 Olsson Daniel (Wes Jö)  2140:10
13,8aK 636 204 kr Hau Ke  S  130417-4 3/2140  3  14,2a 294  999   
 Ro 12: 13 3-0-1 Ols Da  U  130427-10 7/2140  3  14,8a 246 
  13: 9 1-1-4 Ols Da   130511-10 2/2650 n  3  15,1a 237 
     
  11   MR CHICAGO (US) h 4 Svanstedt Åke  2140:11
10,6aaK 693 019 kr Tet Ti  Us  121118-8 0/1609  4  10,9a 507  999   
 Ax 12: 9 3-0-2 Sva Åk  Ö  130418-9 6/2100  1  16,9a 20 
  13: 2 2-0-0 Sva Åk  Ö  130504-9 12/1609  1  11,9a 47 
     
  12   BERLUSCONI* (US) h 5 Goop Björn  2140:12
13,0aK 891 228 kr Goo Bj  Å  130407-10 1/2140  1  14,8a 148  999   
 F 12: 7 1-0-2 Goo Bj  Ax  130430-8 2/2140  3  15,1a 157 
  13: 7 1-1-3 Goo Bj  Bj  130512-7 0/2100  2  14,8a 209 

 

  Turordning: 8-7-11-2-5-3-6-9-12-1-4-10  
 
  StartLista / Solvalla lördag 25 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-7, Lopp 13
 
Harper Hanovers lopp (Gr. II Int. - UET Masters Series)
  1:A PRIS 500 000 kr  3140  V 
 
 
Omsättning  söndag 19 maj, kl 21:09 V75: 0 kr, kl 21:09  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   BUBBA STING h 4 Norberg Jan (Ber Ro)  3140:1
16,0M 436 500 kr Eri Ul  B  121201-10 11/2140 v  0  15,3a 95  999   
 B 12: 14 5-0-0 Ber Ro  B  130419-6 7/3180  1  17,1 33 
  13: 2 1-1-0 Ber Ro  H  130505-6 5/2140  2  13,8a 35 
     
  2   NOUGAT ÅS* v 5 Takter Johnny (Wes Bo)  3140:2
16,5L 618 800 kr Wes Bo  Mo  130316-9 0/2640  2  16,9a 28  999   
 * 12: 6 3-0-1 Adi Er  Mp  130406-6 6/2640  2  14,3a 23 
  13: 4 2-2-0 Kon Jo  Å  130420-6 10/2140  1  12,3a 30 
 
   
     
  3   PARKIN v 7 Svensson Henrik  3160:1
13,8M 1 581 300 kr Sve He  S  120929-10 7/2140  0  ua 32  999   
 B 12: 10 5-2-1 Sve He  S  130424-10 6/2140  4  13,6a 52 
  13: 2 0-0-0 Sve He   130511-7 9/2148 n  0  14,2a 51 
     
  4   TWIGS TARZAN v 6 Goop Björn (Nur Ti)  3160:2
13,9M 1 104 536 kr Niv Fr  V  130131-6 0/2700  1  13,9 52  999   
  12: 11 4-1-0 Niv Fr  V  130218-2 0/2700  d  - 29 
  13: 4 1-1-0 Abr Ma  Fr  130226-2 0/2875  2  15,8 36 
     
  5   ORIONE SPIN (IT) h 5 Kolgjini Lutfi  3160:3
14,7M 1 121 216 kr Kol Ad  Mp  130406-10 10/2140  0  13,5a 120  999   
 J 12: 17 5-2-2 Kol Lu  F  130413-10 1/1640  0  uag 47 
  13: 4 1-0-0 Kol Lu  Ö  130504-11 4/3160  6  16,3 387 
     
  6   BALTICAS YAHOO h 6 Kihlström Örjan (Cro In)a  3160:4
16,1L 756 500 kr Kih Ör  J  120902-2 3/1640  1  12,3a 16  999   
  12: 8 3-0-2 Kih Ör  Å  120915-7 6/2140  5  13,6a 51 
  13: 0 0-0-0 Kih Ör  Hd  121110-5 4/1640  d  11ag 29 
     
  7   NELSON DERM* (DK) h 8 Locqueneux Dominik (Gri HA)  3160:5
14,6L 1 110 800 kr Loc Do  V  130323-8 0/2850  2  15,4 1030  999   
 * 12: 3 0-1-0 Bri YA  Fr  130504-4 0/2750  1  15,8 27 
  13: 5 1-1-0 Loc Do  Fr  130516-4 0/2850  d  - 52 
     
  8   ALVENA NONSTOP v 9 Punkari Lasse a  3160:6
13,5M 1 259 300 kr Pun La  S  130309-11 2/2660  2  15,3 56  999   
  12: 17 3-3-0 Pun La  Ö  130321-6 2/2660  0  17,1 22 
  13: 8 1-3-1 Pun La  S  130403-11 1/3180  3  16,4 53 
     
  9   JACKY GLIDE s 7 Adielsson Erik (Joh SH)  3160:7
14,4M 1 126 735 kr Ber Ma  J  130312-2 1/2660  3  17,8 42  999   
  12: 8 2-1-1 Adi Er  Ö  130418-6 6/2160  0  16,7g 200 
  13: 3 1-0-1 Adi Er  Ax  130430-11 4/2160  1  15,2 52 
     
  10   UDO'S OILER v 5 Bergh Robert  3160:8
13,9M 1 154 500 kr Nor Ja  B  130111-3 8/2140  0  16,0a 12  999   
 B 12: 16 10-4-0 Ber Ro  U  130426-3 8/2140  1  15,0ag 13 
  13: 3 1-0-0 Ber Ro  Ö  130504-11 1/3160  0  16,6g 102 
     
  11   NONSTOP SAS* (IT) h 6 Tjomsland Öystein  3160:9
14,6K 1 018 524 kr Tjo Öy  Bj  130410-4 0/1609  3  13,2a 59  999   
 * 12: 5 0-2-1 Tjo Öy  Å  130420-10 1/2140  1  13,0a 88 
  13: 11 5-2-3 Tjo Öy  Bj  130512-2 0/1609  6  12,8a 159 
     
  12   ORCHETTO JET* (IT) h 5 Kontio Jorma (Lep St)a  3160:10
13,7L 1 533 388 kr Ver Pi  En  130420-6 0/2150  0  14,2a 110  999   
 * 12: 10 0-1-1 Lev Pi  En  130429-3 0/2875  4  14,7 130 
  13: 7 1-0-1 Ver Pi  V  130511-3 0/2700  1  13,9 120 
 
   
     
  13   NEW LINE* (DK) v 8 Svanstedt Åke  3180:1
13,2M 1 964 935 kr Uhr Th  S  130216-5 7/2140  0  15,4a 73  999   
 Ax 12: 14 4-0-2 Sve Sa  S  130417-7 3/2180  2  13,2 28 
  13: 4 2-1-0 Sva Åk  Ö  130504-11 1/3180  1  15,2 33 
     
  14   SPRING EROM h 8 Ohlsson Ulf (Olo Hå)  3180:2
13,6L 5 140 200 kr Ohl Ul  Hd  130126-7 12/2140  6  14,0a 61  999   
 Hd 12: 16 7-1-3 Goo Bj  J  130209-7 3/2140 n  4  14,9a 19 
  13: 3 0-0-0 Goo Bj  Ö  130504-11 4/3180  0  ug 58 
     
  15   I SAW YOU v 8 Lindblom Åke  3180:3
13,8M 2 496 044 kr Lin Åk  S  130417-10 3/1640  2  11,0a 49  999   
 Ö 12: 12 4-2-2 Lin Åk  Ö  130504-7 10/1609  d  12ag 104 
  13: 4 1-2-0 Lin Åk  S  130515-8 1/1640  2  10,4a 71