Tillbaka

RESULTATER FINNS HÄR

  StartLista / Halmstad lördag 6 juli (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-1, Lopp 5
 
Strålfors - Silverdivisionen, försök 2
  1:A PRIS 125 000,  1609  A 
 
 
Omsättning  måndag 1 jul, kl 01:08 V75: 0 kr, kl 01:08  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   ALLABALLAKAITOZ v 5 Svanstedt Anders (Sva Åk)  1609:1
12,0aK 1 030 135 kr Sva Åk  S  130525-8 7/2140  0  12,4a 314  999   
 Ax 12: 20 3-6-2 Söd St  Ch  130609-5 0/2000  5  13,4a 256 
  13: 8 1-1-1 Sva Åk  Kr  130623-5 7/2140  4  14,6 58 
     
  2   DEMOCRAT v 6 Lennartsson Per (Lun Ca)  1609:2
10,6aK 997 523 kr Len Pe  G  130518-11 3/1609  1  10,6a 17  999   
 S 12: 20 4-4-3 Len Pe  E  130618-8 6/1640  0  12,2ag 19 
  13: 6 2-1-1 Len Pe  E  130629-11 6/2140  2  13,1a 152 
     
  3   DRAGON TOOMA v 6 Larsson Fredrik B (Lar He)  1609:3
11,1aK 809 600 kr Lar FB  Ö  130504-9 6/1609  4  12,4a 184  999   
 S 12: 21 3-4-4 Lar FB  S  130525-14 11/1609  0  11,7a 267 
  13: 5 1-0-1 Adi Er  Bo  130615-8 7/1640  d  12ag 121 
     
  4   LOTUS ELAN v 7 Kihlström Örjan (Joh SH)  1609:4
11,4aK 994 502 kr Adi Er  Ax  120721-10 8/2140  6  13,6a 345  999   
 S 12: 15 1-3-3 Jan To  Bs  120728-11 8/1640  6  12,1a 347 
  13: 1 0-1-0 Kih Ör  Vg  130619-7 7/2140  2  14,6a 181 
     
  5   KAKA A.T.* (AT) h 6 Adielsson Erik (Joh SH)  1609:5
12,1aM 1 208 959 kr Adi Er   130511-11 11/2148 n  1  14,0a 34  999   
 S 12: 12 5-2-0 Adi Er  S  130525-8 8/2140  4  12,1a 59 
  13: 4 2-0-0 Adi Er  Ös  130608-11 12/2140  5  13,1a 91 
     
  6   PRAWNS h 5 Untersteiner Johan (Wal Ro)  1609:6
10,7aK 1 461 300 kr Unt Jo  S  130612-4 6/2140  5  14,0a 313  999   
 S 12: 18 1-3-3 Unt Jo  E  130618-8 3/1640  2  11,3a 34 
  13: 6 1-1-0 Unt Jo  E  130629-2 4/2140  1  13,6a 14 
     
  7   YOUR LOVE LOIS* (NL) v 8 Ebbinge Rick (Eng JW)  1609:7
11,0aK 1 209 046 kr Ebb Ri  Wo  130518-9 0/2100  1  14,5a 14  999   
 * 12: 14 8-3-0 Ebb Ri  Du  130609-6 0/2600  0  17,3 32 
  13: 4 2-1-0 Ebb Ri  Wo  130622-9 0/2100  2  14,4a 43 
     
  8   NOTHING BUT CLASS (US) h 4 Svanstedt Åke  1609:8
09,9aaK 944 156 kr Pal Da  Us  120901-6 0/1609  3  11,6a 22  999   
 Ax 12: 11 2-1-1 Sva Åk  Bj  130512-12 0/1609  6  13,3a 77 
  13: 2 0-0-0 Sva Åk  S  130526-12 8/1609  0  11,6ag 188 
     
  9   BORGA BARON v 7 Sjunnesson Jörgen (Str Ca)  1609:9
11,7aK 855 600 kr Wal To  S  130525-14 1/1609  6  11,7a 98  999   
 Ax 12: 10 3-2-1 Wal To  Ax  130614-3 4/1640  3  13,5a 41 
  13: 5 1-0-3 Wal To  Kr  130623-5 9/2140  3  14,6 212 
     
  10   ORGANIC VALUE v 9 Uhrberg Thomas (Rob Di)  1609:10
10,6aK 1 119 100 kr San Jo  J  130509-4 9/1640  0  13,5a 91  999   
  12: 17 3-4-1 Joh HB  F  130527-3 10/1640  2  11,8a 125 
  13: 11 3-4-0 Uhr Th  J  130611-3 5/1640  2  11,5a 29 
     
  11   O.U.GLIDE (US) s 7 Goop Björn (Mel St)  1609:11
11,4aK 1 154 184 kr Goo Bj  S  130525-8 2/2140  5  12,2ag 332  999   
 S 12: 18 2-1-3 Goo Bj  Mp  130601-5 12/1640  6  11,4a 199 
  13: 13 0-4-1 Tak Jo  Kr  130623-5 1/2140  0  14,8 89 
     
  12   PURE VACATION (DK) v 6 Untersteiner Peter  1609:12
12,3aK 902 106 kr Unt Pe  Ti  130529-6 3/1609  3  12,8a 45  999   
  12: 15 0-4-2 Unt Pe  Vg  130607-4 1/2140  1  13,6a 34 
  13: 9 3-0-2 Unt Pe  Vg  130619-7 12/2140  3  14,8a 96 

 

  Turordning: 8-2-5-7-9-12-10-1-3-11-6-4  
 
  StartLista / Halmstad lördag 6 juli (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-2, Lopp 6
 
Halmstad Kommun - Treåringslopp
  1:A PRIS 100 000,  2140  V 
 
 
Omsättning  måndag 1 jul, kl 01:08 V75: 0 kr, kl 01:08  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   WINDSON YANKEE h 3 Söderkvist Stefan (Jan Ca)a  2140:1
15,6M 57 000 kr Ekl An  Å  130509-9 7/2140  2  17,0 280  999   
 Å 12: 0 0-0-0 Ekl An  Å  130530-1 10/2140  3  15,6 302 
  13: 5 0-3-1 Ekl An  Å  130613-3 6/2140  2  16,2a 101 
     
  2   GLOBAL POWER h 3 Djuse Mattias (For An)  2140:2
16,6M 62 600 kr Dju Ma  Ax  130430-4 3/2140  8  19,3 117  999   
 S 12: 0 0-0-0 Pun La  L  130523-5 5/2160  8  20,2 145 
  13: 5 1-0-0 For An  Vi  130620-3 3/2140  1  16,6 158 
     
  3   BEAR DANCER h 3 Ohlsson Ulf (Ste Ul)  2140:3
17,6M 72 750 kr Uhr Th  Å  130404-2 5/2140  1  17,6 222  999   
 Ax 12: 0 0-0-0 Ohl Ul  Mp  130601-2 7/2140  0  16,5a 155 
  13: 5 1-1-0 Jak Ma  Mp  130617-5 1/1640  d  uag 42 
     
  4   MAD NEO h 3 Svanstedt Åke  2140:4
17,0M 55 200 kr Sva Åk  F  130429-2 1/2140  5  17,9 20  999   
 Ax 12: 0 0-0-0 Sva Åk  Å  130613-1 7/2140  1  17,2 26 
  13: 3 2-0-0 Sva Åk  Å  130627-9 3/2140  1  17,0 14 
     
  5   TRIXI ÖSTERVANG (DK) s 3 Untersteiner Peter  2140:5
17,1M 67 639 kr Unt Pe  J  130521-2 1/2140  d  5g 29  999   
  12: 1 0-1-0 Unt Pe  Ch  130609-12 0/2000  2  15,6a 120 
  13: 5 1-1-0 Unt Pe  Hd  130624-10 6/2140  6  16,3a 101 
     
  6   VALETTA STRIX s 3 Kolgjini Lutfi  2140:6
17,9K 77 500 kr Söv Pr  Kr  130510-9 5/2140  0  19,1g 111  999   
 J 12: 2 0-1-0 Adi Er  S  130524-5 1/2140  0  u 94 
  13: 4 1-0-1 Kol Lu  J  130625-1 8/2140  1  15,6a 215 
     
  7   LOVE DANCER h 3 Larsson Fredrik B (Lar He)  2140:7
16,1M 71 500 kr Lar FB  E  130528-1 10/2140  2  17,4 158  999   
 S 12: 0 0-0-0 Lar FB  F  130607-6 2/2140  4  17,3g 31 
  13: 3 1-1-0 Lar FB  Bs  130624-5 5/2140  1  16,1 75 
     
  8   REKATOCHKLART h 3 Lövgren Joakim  2140:8
15,8M 75 500 kr Bak An  J  130423-1 10/2140  4  15,8 133  999   
 J 12: 0 0-0-0 Bak An  Kr  130510-2 10/2140  1  16,6 19 
  13: 3 1-1-0 Löv Jo  S  130524-2 6/2140  2  15,0a 32 
     
  9   G.MAN TOOMA h 3 Eklundh André  2140:9
16,9M 62 000 kr Mah Pa  F  130318-2 2/2140  0  ug 464  999   
 Å 12: 2 0-0-0 Nor Ja  S  130501-2 1/2140  1  16,9 975 
  13: 5 1-1-0 Ekl An  Hd  130617-3 5/2140  2  15,7a 211 
     
  10   ROSNAY* (IT) s 3 Haugstad Kenneth (Rio Je)  2140:10
16,5K 63 700 kr Hau Ke  J  130514-9 10/2140  3  16,5a 62  999   
 * 12: 3 1-0-2 Tak Jo  J  130604-5 7/2140  d  10ag 28 
  13: 3 0-0-1 Hau Ke  Hd  130624-10 5/2140  4  16,1a 178 
     
  11   TO SOON* (DK) s 3 Bot Erwin  2140:11
14,4aM 73 819 kr Bot Er  Hd  130429-3 6/2140  1  16,2a 24  999   
 * 12: 0 0-0-0 Bot Er  Å  130516-1 2/2140  1  14,4a 21 
  13: 4 2-0-1 Bot Er  Ch  130609-12 0/2000  3  15,7a 20 
     
  12   STARO HARLEY h 3 Takter Johnny (Mal To)  2140:12
18,3M 73 819 kr Hau Ke  Å  130509-10 5/2140  5  16,0a 31  999   
 J 12: 0 0-0-0 Tak Jo  J  130604-7 4/1640  3  13,4a 54 
  13: 6 2-0-1 Tak Jo  G  130616-8 6/2140  0  15,7a 388 
 
   
     
  13   TIBERIUS F. h 3 Samuelsson Ola (Bur He)a  2160:1
16,7M 178 500 kr Sam Ol  Kr  130510-9 3/2160  2  16,7 82  999   
 J 12: 5 0-1-1 Sam Ol  J  130604-7 6/1640  d  10ag 371 
  13: 3 0-1-0 Sam Ol  J  130625-7 7/2140  4  14,1a 925 

 

  Turordning: 11-8-3-6-7-4-1-12-9-5-10-2-13  
 
  StartLista / Halmstad lördag 6 juli (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-3, Lopp 7
 
Legolas lopp - Gulddivisionen, försök 2
  1:A PRIS 150 000,  2140  A 
 
 
Omsättning  måndag 1 jul, kl 01:08 V75: 0 kr, kl 01:08  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   PHOTO SEA h 11 Takter Johnny (Söd He)  2140:1
10,7aK 2 744 014 kr Unt Pe  Ti  130529-10 7/1609  0  11,0a 588  999   
 J 12: 11 2-3-0 Per HK  Å  130606-8 6/1640  4  12,1a 552 
  13: 6 0-2-0 Unt Pe  Kr  130623-7 3/1640  2  11,3a 1105 
     
  2   JASPER LANE* (DE) v 12 Tillman Jennifer (Wäl Ul)  2140:2
10,5aK 2 151 580 kr Til Je  Mp  130601-7 7/2640  0  13,0a 624  999   
 S 12: 27 2-3-4 Til Je  B  130613-3 5/1640 n  5  13,6a 32 
  13: 15 2-3-1 Til Je  L  130626-6 6/1640  5  12,4a 323 
     
  3   CABALLION h 7 Larsson Fredrik B (Lar He)  2140:3
09,2aK 4 094 938 kr Lar FB  S  121117-7 9/2140  d  2ag 34  999   
 S 12: 13 2-3-2 Lar FB  Bs  130605-4 3/1640  2  12,2a 33 
  13: 2 0-1-0 Adi Er  Bo  130615-10 5/2140  0  13,2ag 42 
     
  4   PANNE DE MOTEUR h 5 Kihlström Örjan (Hul St)  2140:4
10,0aK 3 926 000 kr Kih Ör  U  130427-5 8/2140  2  12,9a 13  999   
 S 12: 14 8-4-1 Kih Ör   130511-7 8/2148 n  1  13,0a 17 
  13: 4 2-1-0 Kih Ör  S  130526-8 7/1609  0  11,8a 166 
     
  5   NEW LINE* (DK) v 8 Svanstedt Åke  2140:5
12,3aK 2 179 935 kr Sva Åk  Ö  130504-11 1/3180  1  15,2 33  999   
 Ax 12: 14 4-0-2 Sva Åk  S  130525-13 1/3180  3  13,6 52 
  13: 6 3-1-1 Sva Åk  Kr  130623-10 1/3180  1  14,1 14 
     
  6   OPITERGIUM (IT) h 5 Kolgjini Lutfi  2140:6
12,5aM 1 733 792 kr Kol Lu  Å  130420-11 4/2140  2  12,5a 40  999   
 J 12: 12 8-0-1 Niv Fr  V  130511-3 0/2700  4  14,1 50 
  13: 6 0-3-0 Kol Lu  V  130615-2 0/2700  4  14,8 220 
     
  7   NOBLE KNIGHT h 4 Untersteiner Johan (Wal Ro)  2140:7
11,0aK 1 861 355 kr Unt Jo  Mp  130601-11 5/2140  6  12,9a 281  999   
 S 12: 14 7-2-2 Unt Jo  S  130612-10 3/2140  2  12,6a 145 
  13: 6 1-1-0 Unt Jo   130622-9 5/2140  1  13,4a 22 
     
  8   AMOUR RAPIDE h 6 Adielsson Erik (Lej Jo)  2140:8
11,1aK 1 647 668 kr Eri Ch  J  130521-1 4/1640  d  2ag 52  999   
 J 12: 10 2-2-2 Eri Ch  Hd  130610-3 2/2640  5  15,0a 54 
  13: 5 0-0-0 Söd St  J  130618-5 7/2140  5  13,1a 44 
     
  9   TIDIED ACCELERATOR (US) v 6 Lennartsson Per (Mel St)  2140:9
11,5aK 1 523 300 kr Mel St  S  130525-8 1/2140  d  uag 51  999   
 S 12: 20 9-3-4 Kih Ör  Ös  130608-11 7/2140  2  12,6a 49 
  13: 8 2-1-1 Kih Ör  E  130629-5 11/2140  5  13,5ag 66 
     
  10   LIVI BARCELONA v 10 Eriksson Kim (Joh To)  2140:10
10,9aK 4 001 978 kr Eri Ki  Mp  130520-6 3/1660  3  13,0 26  999   
 Mp 12: 18 0-3-4 Eri Ki  Mp  130601-7 4/2640  0  13,0a 239 
  13: 8 0-1-2 Eri Ki  Mp  130617-3 3/2140  2  13,6a 69 
     
  11   MONSTER DRIVE h 7 Goop Björn (Lil Re)  2140:11
10,4aK 3 416 232 kr Sva Åk  S  130525-3 1/1609  3  10,4a 37  999   
 S 12: 12 1-4-1 Sva Åk  S  130525-9 5/1609  0  10,6a 126 
  13: 7 0-2-2 Ohl Ul   130622-8 7/2140  2  13,8a 137 
     
  12   HARRY HAYTHROW v 7 Untersteiner Peter (Joh Jo)a  2140:12
09,7aK 2 305 700 kr Unt Jo  G  130518-7 4/1609  2  09,7a 204  999   
  12: 19 2-3-3 Unt Pe  Mp  130601-7 11/2640  3  12,3a 44 
  13: 10 1-2-2 Unt Pe  E  130629-7 6/2140  3  12,2a 185 

 

  Turordning: 5-4-3-12-6-9-11-7-1-10-8-2  
 
  StartLista / Halmstad lördag 6 juli (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-4, Lopp 8
 
Telia - Klass II, försök 4
  1:A PRIS 100 000,  1609  A 
 
 
Omsättning  måndag 1 jul, kl 01:08 V75: 0 kr, kl 01:08  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   KORPRAL KANON v 4 Haugstad Kenneth (Alm Ro)a  1609:1
13,5aK 190 150 kr Uhr Th  Ti  130529-11 11/1609  0  13,8a 301  999   
  12: 11 2-1-2 Jon Hå  Hd  130617-1 6/2640  3  17,6a 49 
  13: 6 1-1-3 Hau Ke  Å  130627-5 5/1640  2  13,5a 84 
     
  2   ELECTRIFYING v 4 Takter Johnny (Sam Ol)  1609:2
13,4aK 145 200 kr Tak Jo  J  130328-9 8/2140  5  16,0a 28  999   
 J 12: 8 1-2-0 Tak Jo  J  130521-6 7/1640  1  13,4a 33 
  13: 7 2-1-1 Tak Jo  J  130604-8 3/2140  3  14,6a 27 
     
  3   ALL AMERICAN SON v 5 Sjöberg Peter H (Ben Ro)a  1609:3
17,4aM 94 800 kr Han Ja  Hd  130513-12 2/2160  1  17,8 40  999   
  12: 4 0-0-1 Sjö PH  Ti  130529-11 2/1609  0  17,6ag 532 
  13: 6 2-1-1 Sjö PH  Hd  130617-2 7/2160  0  18,0g 180 
     
  4   QUEEN'S DELIGHT h 4 Goop Björn  1609:4
15,4aL 112 800 kr Goo Bj  År  121007-6 9/2140  3  16,8a 31  999   
 F 12: 6 1-1-2 Goo Bj  F  130607-4 2/2160  1  15,7 21 
  13: 2 1-0-0 Goo Bj  Vg  130619-6 12/2140  4  15,9ag 97 
     
  5   LOVELY BUV s 5 Adielsson Erik (Wid Da)  1609:5
13,8aM 198 100 kr Wid Da  Ti  130520-4 13/2413  1  14,8a 85  999   
  12: 11 2-0-1 Adi Er  Mp  130601-8 2/2140  4  13,8a 148 
  13: 5 1-1-1 Tak Jo  Vg  130619-11 6/1640  3  14,9a 73 
     
  6   ENCORE ZON h 4 Nilsson Oscar (Per Fr)  1609:6
14,9aL 195 000 kr Per Fr  Ti  130520-4 15/2413  3  14,9a 25  999   
 Kr 12: 5 1-2-1 Per Fr  Hd  130603-6 10/2160  1  14,8 50 
  13: 6 2-1-1 Per Fr  Kr  130623-8 3/2140  6  14,7 77 
     
  7   CHARLIE PALEMA v 4 Svanstedt Åke  1609:7
12,6aK 200 000 kr Sva Åk  Å  130523-7 1/1640  4  13,5a 105  999   
 Ax 12: 6 2-1-0 Sva Åk  Ax  130614-8 3/2140  3  16,1 95 
  13: 3 1-0-1 Sva Åk  Å  130627-5 3/1640  1  12,6a 16 
     
  8   KEMAS MAGIC h 4 Uhrberg Thomas  1609:8
14,6aL 191 500 kr Uhr Th  J  130521-7 6/2140  1  15,0a 107  999   
 J 12: 9 3-0-0 Uhr Th  J  130604-8 4/2140  5  15,0a 29 
  13: 3 2-0-0 Uhr Th  Hd  130624-8 6/2140  1  14,7 27 
     
  9   QUATRO CENTRO v 4 Kolgjini Lutfi  1609:9
15,4aK 132 450 kr Kol Lu  J  130521-7 9/2140  5  15,7a 319  999   
 J 12: 13 1-0-2 Kol Lu  J  130604-6 1/2140  1  14,3 24 
  13: 8 3-0-1 Kol Lu  J  130618-10 3/2140  1  15,3 13 
     
  10   STEFAN LADAY v 5 Andersson Oskar J (Wes Jö)  1609:10
13,3aK 183 500 kr Wes Jö   130503-6 3/2140  0  18,0g 36  999   
 Ro 12: 12 5-1-1 And OJ   130528-7 2/1640  1  14,3a 17 
  13: 4 3-0-0 And OJ  Ro  130607-7 1/1640  1  13,3a 16 
     
  11   M.T.FOLLOW ME v 6 Kontio Jorma (Jen Fl)  1609:11
13,1aK 163 119 kr Jen Fl  Ål  130506-6 0/2100  1  15,5a 26  999   
 * 12: 2 0-0-0 Jen Fl  Å  130523-7 7/1640  1  13,1a 39 
  13: 3 2-0-0 Jen Fl  Ax  130614-8 4/2140  4  16,3 25 
     
  12   FINISH BRANDON v 5 Söderkvist Stefan (Zac TT)a  1609:12
14,2aK 142 200 kr Söd St  Å  130225-3 3/2140  2  14,7a 28  999   
 Å 12: 7 2-0-2 Söd St  Hd  130603-6 9/2160  2  14,8 108 
  13: 4 1-2-0 Söd St  Å  130627-5 10/1640  5  14,2a 71 

 

  Turordning: 6-5-10-2-8-3-12-1-7-4-9-11  
 
  StartLista / Halmstad lördag 6 juli (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-5, Lopp 9
 
Wången Cup, Final - Lärlingslopp - Stolopp
  1:A PRIS 100 000,  2140  V 
 
 
Omsättning  måndag 1 jul, kl 01:08 V75: 0 kr, kl 01:08  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   ECHO'S GIRL s 6 Ärling Tino (Sva Åk)  2140:1
14,1M 252 000 kr Sva Åk  Ax  130602-5 7/1640  2  ita 242  999   
 Ax 12: 7 0-3-0 Sva Åk  Vg  130619-12 1/2140  1  16,1 100 
  13: 10 2-3-0 Kon Jo  E  130628-7 7/2140  4  14,1 101 
     
  2   RICA NEO s 4 Svanstedt Rickard (Sva Åk)  2140:2
15,2M 237 500 kr Sva Åk  Å  130502-10 6/1640  1  12,1a 27  999   
 Ax 12: 9 1-0-0 Sva Åk  Hd  130513-8 4/2140  0  ug 23 
  13: 7 4-2-0 Sva Åk  Ax  130521-7 10/2140  2  14,7a 17 
     
  3   WHAT LOVE CAN DO s 5 Norman Peter G (Söd He)  2140:3
15,0M 322 050 kr Cra Ch  Kr  130510-5 9/2140  4  15,1a 45  999   
 J 12: 14 2-2-1 Tak Jo  Vg  130607-6 7/1640  1  14,1a 31 
  13: 8 1-0-1 Len Pe  Mp  130617-7 8/1640  0  13,2a 119 
     
  4   LYCKLIGA LOTTA s 4 Rönning Anna (Wes Jö)  2140:4
13,1K 299 000 kr And OJ  E  130528-6 13/2140  0  14,6a 40  999   
 Ro 12: 16 3-3-0 And OJ  Ro  130607-3 5/2140  0  16,8a 63 
  13: 6 0-0-2 And OJ  G  130627-6 6/2140  3  14,8a 62 
     
  5   NOVA SKY s 6 Luomala Sandra (Lar He)  2140:5
14,5M 288 200 kr Jan To  Ö  130228-11 1/2180  d  ug 143  999   
 S 12: 8 1-1-0 Len Pe  S  130401-7 11/2140  0  16,8ag 843 
  13: 5 0-0-0 Lar FB  G  130627-10 12/2140  4  15,8a 109 
     
  6   BEAR WITH ME s 4 Schön Marcus (Mel St)  2140:6
14,3M 323 836 kr Mel St  Mp  130601-8 12/2140  1  13,6a 104  999   
 S 12: 14 1-0-0 Mel St  S  130612-12 6/2660  2  15,0 21 
  13: 10 3-2-0 Len Pe  E  130629-8 3/2140  0  15,3ag 102 
     
  7   ÖNAS SONJA s 6 Berg Fredrik (And St)a  2140:7
15,4K 314 150 kr Ekl An  Å  130221-7 4/1640  6  14,9a 76  999   
 Å 12: 18 0-3-3 Ekl An  Å  130509-5 5/1640  0  12,5a 219 
  13: 6 2-0-0 Nik Ma  Å  130627-7 10/1640  0  12,6a 955 
     
  8   LA CONTESSA s 4 Uhrberg Oscar (Ekl An)  2140:8
15,8M 230 500 kr Ekl An  Hd  130603-7 6/1640  6  13,0a 463  999   
 Å 12: 13 2-3-2 Ekl An  Hd  130610-8 11/2140  2  14,2a 384 
  13: 7 0-1-1 Ekl An  Hd  130624-3 3/1609  5  14,4a 223 
     
  9   NINEPOINTS ARIEL s 4 Andersson Oskar J (Wes Jö)  2140:9
17,3M 299 800 kr And OJ  G  130518-8 7/2140  2  14,0a 109  999   
 Ro 12: 11 1-1-1 And OJ   130528-3 7/2140  6  15,3a 24 
  13: 11 1-5-1 And OJ  Bo  130615-11 2/2140  3  15,5a 67 
     
  10   DONNA LEONE s 6 Nilsson Oscar (Kar AS)a  2140:10
15,6K 251 800 kr Kar AS  F  130517-9 1/1640  3  14,0a 329  999   
 L 12: 12 0-1-3 And MJ  Ö  130530-4 2/2100  3  15,0a 570 
  13: 9 1-1-2 And MJ  Ö  130620-7 5/2140  2  15,7 328 
 
   
     
  11   MIRAFLORES s 5 Swedberg Robin (Wåg Je)a  2160:1
13,1M 820 316 kr Löv Jo  S  130525-11 1/2160  6  13,1 1071  999   
 J 12: 20 6-2-3 Eri Ch  Hd  130610-4 6/2140  0  14,3a 113 
  13: 13 3-1-3 Löv Jo  Kr  130623-9 1/2660  4  14,8 102 
     
  12   OUTSTANDING NIGHT s 7 Claesson Fredrik (Goo Bj)  2160:2
14,3M 724 994 kr Goo Bj  F  130607-3 5/2140  4  14,8a 32  999   
 F 12: 18 2-3-2 Goo Bj  E  130618-4 10/2140  2  14,3a 101 
  13: 10 1-2-1 Goo Ol  Ar  130623-7 12/2500  3  16,8a 61 
     
  13   LADY LEE s 6 Kylin-Blom Oskar (Hel Ke)a  2160:3
13,4M 655 156 kr Hög Sö  Ma  130531-6 0/2160  4  16,3 126  999   
 L 12: 15 2-1-1 Ehl Ji  F  130607-3 1/2140  5  14,9a 277 
  13: 7 0-0-0 Ols Da  E  130618-4 5/2140  4  14,4a 321 
     
  14   WISS SHADOW s 6 Karhulahti Ville (Gör CO)  2160:4
13,2M 696 414 kr Ing Pe  Ti  130529-8 1/1609  1  11,5a 31  999   
  12: 19 1-4-1 Ing Pe  Vg  130619-12 11/2160  4  15,7 147 
  13: 10 2-2-4 Ing Pe  E  130628-7 5/2160  3  13,2 226 
     
  15   CHERION TOOMA s 7 Sedström Linda (Bro AC)a  2160:5
13,7K 719 207 kr Ekl An  Hd  130513-8 1/2160  6  15,0 525  999   
 Å 12: 8 1-1-0 Ekl An  Å  130530-8 6/1640  5  12,6a 1097 
  13: 8 0-2-0 Ekl An  J  130625-3 5/1640  0  12,1a 401 

 

  Turordning: 14-6-2-1-7-9-12-11-10-3-8-4-15-13-5  
 
  StartLista / Halmstad lördag 6 juli (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-6, Lopp 10
 
EMIN - Klass I, försök 3
  1:A PRIS 100 000,  2140  A 
 
 
Omsättning  måndag 1 jul, kl 01:08 V75: 0 kr, kl 01:08  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   PICASSO v 5 Eriksson Christoffer (Pal Ro)  2140:1
12,9aM 398 500 kr Uhr Th  Vg  130428-9 7/2140  2  14,5a 28  999   
 J 12: 9 4-2-0 Eri Ch  Å  130516-6 12/2140  5  13,7a 266 
  13: 6 2-1-1 Eri Ch  S  130525-7 4/2140  3  12,9a 186 
     
  2   DAKADAK v 6 Kontio Jorma (Jen Fl)  2140:2
13,0aM 382 285 kr Jör Bi  Ål  130424-6 0/2100  1  15,9a 15  999   
 * 12: 0 0-0-0 Jen Fl  Bj  130512-4 0/3160  0  17,7 82 
  13: 5 3-1-0 Jen Fl  S  130525-10 3/2140  2  13,0a 70 
     
  3   PANTER NEO h 6 Svanstedt Åke  2140:3
13,5aK 340 838 kr Sva Åk  Ax  130416-3 4/1640  5  14,6a 12  999   
 Ax 12: 12 2-1-0 Sva Åk  Ax  130614-7 7/2140  1  14,4a 87 
  13: 5 2-0-0 Sva Åk  L  130626-10 5/2640  d  ug 83 
     
  4   BLACK PHOTO h 6 Kihlström Örjan (Ols DÅ)a  2140:4
11,6aK 391 800 kr Ols DÅ  J  130509-12 10/2140  2  14,2a 61  999   
 Kr 12: 14 2-4-3 Söd St  Å  130530-3 3/1640  1  12,0a 53 
  13: 9 1-3-1 Adi Er  Kr  130623-6 12/1640  5  11,6a 320 
     
  5   BEAR BETA* h 4 Mikkelborg Olav  2140:5
13,5aK 372 823 kr Mik Ol  F  130413-5 1/1640  4  13,8a 135  999   
 År 12: 6 2-1-0 Mik Ol  Bj  130605-4 0/2100  5  14,6a 92 
  13: 8 3-2-1 Mik Ol  År  130621-2 10/1640  3  13,5a 29 
     
  6   HERTIG SHIM h 4 Uhrberg Oscar (Uhr Th)  2140:6
12,5aK 215 900 kr Uhr Th  Kr  130223-8 10/2640  0  17,0 116  999   
 J 12: 13 1-4-1 Uhr Th  Hd  130603-7 10/1640  1  12,5a 287 
  13: 4 2-0-0 Uhr Th  Vg  130619-9 3/2140  4  16,1a 156 
     
  7   ED RAPIDE h 4 Goop Björn  2140:7
13,5aM 291 500 kr Goo Bj  Ö  130504-8 3/2140  1  15,7 29  999   
 F 12: 9 2-2-1 Goo Bj  S  130525-10 2/2140  5  13,5a 104 
  13: 5 2-1-0 Goo Ol  S  130612-11 6/2140  5  13,9a 85 
     
  8   BAZIRE BRODDE h 5 Uhrberg Thomas  2140:8
13,5aK 388 000 kr Uhr Th  S  130417-11 1/2140  2  14,2a 61  999   
 J 12: 0 0-0-0 Uhr Th  Å  130516-6 11/2140  3  13,6a 412 
  13: 8 1-3-2 Uhr Th  S  130525-7 3/2140  0  14,2a 147 
     
  9   WEST WING v 5 Falsig Bo  2140:9
13,8aM 294 150 kr Fal Bo  Vg  130428-4 1/3140  1  17,2 183  999   
 Å 12: 15 2-3-1 Fal Bo  Å  130516-6 3/2140  6  13,8a 425 
  13: 8 2-1-3 Fal Bo  Ax  130614-6 7/2660  2  17,1 39 
     
  10   QUIRIRE h 4 Adielsson Erik (Joh SH)  2140:10
13,7aM 392 500 kr Adi Er  Ch  130609-8 0/2000  d  0ag 426  999   
 S 12: 17 2-3-2 Goo Bj  Vg  130619-10 4/2140  0  18,4g 94 
  13: 3 0-0-0 Adi Er  L  130626-4 9/1640  0  13,9a 283 
     
  11   HANDSOME KNIGHT v 4 Takter Johnny (Sam Ol)  2140:11
11,5aK 306 500 kr Hau Ke  Hd  130603-7 9/1640  0  14,8ag 47  999   
 J 12: 9 1-5-1 Tak Jo  Hd  130610-7 10/1640  1  11,8a 43 
  13: 11 3-2-1 Tak Jo  Kr  130623-6 5/1640  2  11,5a 33 
     
  12   QUADROON h 4 Ohlsson Ulf (Ste Ul)  2140:12
12,9aM 355 050 kr Goo Bj  Å  130516-3 1/1640  0  13,1a 18  999   
 Ax 12: 17 1-4-3 Cla Fr  Å  130606-6 6/2140  1  14,1a 38 
  13: 6 2-0-1 Kih Ör  Vg  130619-9 10/2140  3  16,1a 87 

 

  Turordning: 2-5-7-1-10-11-9-3-12-8-6-4  
 
  StartLista / Halmstad lördag 6 juli (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-7, Lopp 11
 
MotorHalland - Bronsdivisionen, försök 2
  1:A PRIS 110 000,  2640  V 
 
 
Omsättning  måndag 1 jul, kl 01:08 V75: 0 kr, kl 01:08  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   SEM JAFET v 5 Untersteiner Peter  2640:1
14,4L 480 500 kr Unt Pe  Kr  130510-6 6/3160  1  17,2 23  999   
  12: 12 3-2-1 Unt Pe  S  130524-9 4/3180  3  14,7 49 
  13: 4 1-0-2 Unt Pe  Vg  130619-10 6/2140  4  16,9 18 
     
  2   LE MAT v 6 Kihlström Örjan (Ber Ro)  2640:2
14,1L 642 000 kr Ber Ro  S  130526-10 7/2640  1  14,1 52  999   
 B 12: 10 5-1-0 Ber Ro  Bo  130615-14 3/2640  1  15,6 20 
  13: 7 3-1-0 Ber Ro  E  130629-11 7/2140  0  13,5a 101 
     
  3   KING TILLY v 6 Sjöström Claes  2640:3
15,1L 475 500 kr Sjö Cl  S  130109-7 4/3160  0  ug 38  999   
 S 12: 5 2-1-1 Sjö Cl  S  130524-9 5/3180  7  15,1 183 
  13: 3 0-0-0 Sjö Cl  Bs  130605-7 2/3140  4  15,3a 65 
     
  4   PLING PLONG v 5 Söderkvist Stefan (Hag Ve)a  2640:4
13,1M 518 355 kr Söd St  Å  130516-9 9/2140  0  13,5a 90  999   
 J 12: 12 2-2-1 Söd St  Ch  130609-7 0/2000  0  13,3a 283 
  13: 6 3-0-1 Söd St  Vg  130619-10 5/2140  1  16,6 129 
     
  5   ARAZI BOKO v 6 Takter Johnny (Söd He)  2640:5
14,1L 720 200 kr Tak Jo  Ö  130504-9 1/1609  6  12,7a 44  999   
 J 12: 12 2-1-2 Tak Jo  Mp  130601-10 7/2640  3  14,1 51 
  13: 4 1-0-1 Tak Jo  Kr  130623-11 6/1640  4  11,5a 66 
     
  6   CLOUDS ABOVE v 7 Andersen Troels  2640:6
14,6L 633 800 kr And Tr  Bs  130530-2 6/1640  1  12,7a 140  999   
 G 12: 13 3-1-1 And Tr  L  130615-2 9/2140  3  15,5a 81 
  13: 6 1-0-3 And Tr  B  130628-4 5/1640  3  12,2a 68 
     
  7   POWER M.S. v 9 Uhrberg Thomas (Han St)a  2640:7
12,7K 684 200 kr Hau Ke  Ti  130529-4 2/1609  2  11,8a 117  999   
 J 12: 20 7-3-0 Hau Ke  Ch  130609-7 0/2000  0  13,0a 193 
  13: 9 1-1-1 Hau Ke  Kr  130623-11 3/1640  0  12,4a 295 
     
  8   P.A.SURPRISE v 8 Degiorgio Charles  2640:8
15,1M 619 795 kr Deg Ch  J  130521-8 2/3160  1  16,4 48  999   
 J 12: 11 1-0-0 Deg Ch  Ti  130529-4 8/1609  3  12,1a 61 
  13: 8 2-1-2 Deg Ch  J  130618-7 2/2140  d  11ag 29 
     
  9   MR JEF FIOR (IT) h 7 Svanstedt Åke (Sav Ma)  2640:9
14,2M 719 963 kr Sav Ma  Å  130509-8 11/1640  4  13,2a 63  999   
  12: 4 1-1-1 Sav Ma  Å  130516-9 1/2140  4  13,0a 40 
  13: 3 0-0-0 Sav Ma  Å  130606-7 5/2140  0  14,5ag 36 
     
  10   ALFAS DA VINCI v 5 Zackrisson Tommy  2640:10
14,9L 497 400 kr Zac To  Å  130509-7 6/2640  0  17,0 38  999   
 Kr 12: 19 4-1-5 Zac To  Kr  130606-6 1/3160  6  16,3 63 
  13: 11 1-2-2 Zac To  Kr  130623-10 2/3160  4  14,9 577 
     
  11   VERRAZANO FIELD h 6 Tillman Jennifer (Hed Ul)a  2640:11
14,7M 620 550 kr Til Je  E  130604-4 9/2140  5  14,0a 72  999   
 Mp 12: 20 3-1-0 Lej Fi  Å  130613-7 2/2640  2  16,4 70 
  13: 12 1-3-1 Til Je  Mp  130624-8 5/2140  1  13,0a 242 
     
  12   RAPIDE MARKE h 4 Kontio Jorma (Sel Mi)  2640:12
14,1M 743 000 kr Kon Jo  Ö  130504-6 5/2100  1  12,8a 24  999   
 Mp 12: 11 4-0-1 Tak Jo  S  130525-7 10/2140  1  12,8a 48 
  13: 7 4-1-1 Söd St  J  130618-3 2/2640  1  15,4a 22