Tillbaka

RESULTATER FINNS HÄR

  StartLista / Rättvik lördag 3 augusti (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-1, Lopp 5
 
Filip och Fredriks Lopp Bronsdivisionen, försök 7
  1:A PRIS 110 000,  2140  A 
 
 
Omsättning  söndag 28 jul, kl 23:41 V75: 0 kr, kl 23:41  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   PAMPAS S.I.R. h 5 Uhrberg Thomas (Rej Sv)a  2140:1
11,5aK 572 500 kr Jak Ma  Ös  130608-5 3/2140  6  14,0ag 212  999   
 F 12: 16 3-1-4 Uhr Th  Kr  130623-11 5/1640  3  11,5a 243 
  13: 12 1-2-2 Eri Sö   130708-8 9/2140  6  13,7a 344 
     
  2   NEW YORK U.S. (US) h 4 Kihlström Örjan (Mel St)  2140:2
11,2aK 509 200 kr Len Pe  Hd  130704-5 1/1609  1  11,2a 188  999   
 S 12: 11 2-2-0 Mel MM  Hd  130704-11 1/1609  0  12,1a 191 
  13: 14 4-2-1 Len Pe  H  130727-10 1/1640  d  uag 37 
     
  3   STEIN DAYLIGHT h 5 Witasp Leif  2140:3
12,7aM 742 500 kr Wit Le  Mp  130601-10 11/2640  4  14,1 31  999   
  12: 14 5-2-2 Wit Le  L  130626-11 10/2140  5  14,2a 88 
  13: 11 2-3-1 Wit Le   130708-8 10/2140  5  13,5a 143 
     
  4   NAMALE KRONOS (IT) v 6 Goop Björn (Lin Ma)  2140:4
12,4aK 554 235 kr Lin Ma  Ax  130719-6 2/1640  1  12,4a 48  999   
 Hd 12: 10 4-3-0 Lin Ma  Ax  130719-10 6/1640  3  12,9a 44 
  13: 11 7-1-1 Lin Ma  Ax  130719-14 2/1140  2  ita 16 
     
  5   OVERTAKER BY SIB (IT) v 5 Untersteiner Johan (Wal Ro)  2140:5
11,7aK 787 000 kr Unt Jo  S  130612-8 6/1640  1  12,6a 27  999   
 S 12: 17 8-4-0 Unt Jo  Hd  130705-9 5/1609  1  11,7a 26 
  13: 7 2-0-1 Unt Jo  Ax  130720-10 3/2140  0  15,4ag 34 
     
  6   RITE KEY v 6 Bergh Robert  2140:6
12,3aK 764 500 kr Wes Ni  Bo  130615-14 9/2640  0  16,6 89  999   
 B 12: 21 6-3-1 Ber Ro  B  130718-9 3/3140  4  17,0a 34 
  13: 7 2-0-1 Nor Ja  D  130725-3 4/2640  1  16,1 15 
     
  7   LORD MIRABELLE v 6 Frick Kajsa (Wit Le)  2140:7
12,3aK 607 521 kr Fri Ka   130622-7 4/3180  0  16,9g 511  999   
  12: 5 0-1-2 Wit Le   130708-7 11/1640  3  12,3a 360 
  13: 8 1-0-1 Wit Le   130722-8 2/1660  0  distg 54 
     
  8   RENATE BOWL s 8 Eriksson William (Eri HG)  2140:8
13,0aK 557 350 kr Eri Wi  L  130615-2 8/2140  1  15,2a 808  999   
 Ro 12: 20 3-5-0 Eri HG  E  130716-4 2/2140  4  13,6a 121 
  13: 13 1-1-3 Eri Wi  Ro  130726-3 2/2140  2  14,3a 83 
     
  9   CLOUDS ABOVE v 7 Andersen Troels  2140:9
12,2aK 656 300 kr And Tr  B  130628-4 5/1640  3  12,2a 68  999   
 G 12: 13 3-1-1 And Tr  Hd  130706-11 6/2640  4  14,2 651 
  13: 8 1-0-3 And Tr  Ax  130721-7 5/2140  5  13,6a 567 
     
  10   B.B.S.MANDARINO v 5 Westerholm Nicklas (Ber Ro)  2140:10
13,2aK 660 200 kr Wes Ni   130622-7 3/3180  0  17,7 273  999   
 B 12: 19 6-2-2 Wes Ni  B  130711-5 3/1660  1  13,9 20 
  13: 8 3-0-0 Ber Ro  H  130728-5 6/1640  0  13,2a 64 
     
  11   AJLEXES DAYLIGHT v 6 Ohlsson Ulf (Pet To)  2140:11
12,4aK 789 700 kr Pet To  Bs  130701-10 10/1640  1  15,0a 30  999   
 Bs 12: 23 7-3-1 Pet To  D  130717-10 3/2140  d  12ag 133 
  13: 11 4-1-0 Pet To  H  130727-10 10/1640  0  13,5ag 565 
     
  12   GUINNESS TROT h 6 Kontio Jorma (Pal Fr)  2140:12
12,1aK 405 000 kr Kon Jo  Bs  130702-9 8/2640  d  11ag 144  999   
 G 12: 8 2-2-2 Leo Em   130715-5 1/2140  4  16,0a 68 
  13: 8 0-1-0 Kon Jo  Ro  130726-7 7/1640  2  12,8a 227 

 

  Turordning: 4-5-2-3-9-1-8-10-6-11-7-12  
 
  StartLista / Rättvik lördag 3 augusti (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-2, Lopp 6
 
Witasps/Fricks Hästägarfest Klass II, försök 9
  1:A PRIS 100 000,  1640  A 
 
 
Omsättning  söndag 28 jul, kl 23:41 V75: 0 kr, kl 23:41  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   ANTAGONISTA v 5 Lindblom Carl-Erik (Söd Fr)  1640:1
13,9aK 149 300 kr Lin CE  F  130510-7 2/2140  1  16,0a 73  999   
 Ö 12: 3 0-0-0 Lin CE  F  130527-5 9/1640  1  13,9a 57 
  13: 8 4-0-0 Lin CE  Mp  130714-8 11/1640  1  13,9a 37 
     
  2   HEADHUNTER v 5 Jakobsson Magnus  1640:2
13,0aK 178 300 kr Jak Ma  Ö  130530-5 4/2160  d  ug 20  999   
 F 12: 10 3-2-1 Jak Ma  F  130607-2 11/1640  1  13,0a 43 
  13: 7 3-1-1 Jak Ma  Ö  130630-8 10/2100  1  14,5a 28 
     
  3   UROY v 5 Goop Björn  1640:3
14,9aM 131 200 kr Goo Bj  F  121112-8 11/2140  1  14,9a 15  999   
 F 12: 8 3-1-0 Goo Bj  Å  121129-7 1/2140  d  uag 19 
  13: 1 0-0-0 Goo Bj  År  130722-2 6/2140  5  15,7ag 50 
     
  4   STARO DENIM* v 7 Tillman Jennifer (Jov Dr)a  1640:4
13,8aK 175 669 kr Til Je  Mp  130610-4 8/1640  1  13,8a 162  999   
 E 12: 13 0-0-1 Til Je  Åm  130703-11 7/2480  3  17,7 289 
  13: 9 1-1-2 Til Je  L  130725-7 4/1640  4  15,4 72 
     
  5   KEBAB v 5 Persson Håkan K  1640:5
15,5aM 151 600 kr Per HK  Vg  130619-3 7/1640  5  15,6a 85  999   
 Hd 12: 4 0-1-1 Cla Fr  Hd  130704-12 6/2140  1  15,7a 41 
  13: 4 2-0-0 Per HK  Ax  130719-13 4/1640  1  14,9 36 
     
  6   CRASH AND BURN v 6 Sjöström Claes (Osc JR)a  1640:6
14,5aK 199 000 kr Sjö Cl  S  130522-9 7/2140  1  14,9 86  999   
 S 12: 10 0-0-0 Sjö Cl  Bs  130605-10 3/2640  d  4g 129 
  13: 10 2-1-0 Sjö Cl  Vi  130710-6 4/2140  4  15,4a 76 
     
  7   B.B.S.FLORINO h 6 Björk Jenny A a (Bjö Bo)a  1640:7
14,0aK 161 000 kr Bjö JA  Ro  130614-8 5/2160  1  14,8 203  999   
 Ro 12: 13 2-0-1 Bjö JA  Ö  130630-7 7/2160  d  13g 102 
  13: 8 1-2-0 Bjö JA  H  130714-7 2/2160  d  ug 99 
     
  8   LANCING FACE s 5 Pöllänen Rauno  1640:8
12,6aK 166 500 kr Pöl Ra  Ro  130614-8 4/2160  0  15,6 43  999   
 G 12: 9 0-1-0 Pöl Ra  Bs  130624-3 1/1640  1  12,6a 53 
  13: 14 2-2-2 Pöl Ra   130708-10 7/2140  0  16,5a 86 
     
  9   TWIN'S FAIRYTAIL h 4 Kontio Jorma (Sva Åk)  1640:9
13,8aK 86 500 kr Sva Åk  L  130626-3 10/2140  3  16,1a 66  999   
 Ax 12: 5 1-0-0 Sva Åk  År  130713-4 7/2160  1  13,7 23 
  13: 3 2-0-1 Sva Ri  Å  130725-9 2/1609  1  13,8a 11 
     
  10   FOURMATIC h 4 Ohlsson Ulf (Ran TE)a  1640:10
14,5aK 124 409 kr Ber Er  År  130621-3 9/1640  1  14,5a 216  999   
 År 12: 4 0-0-0 Egg HJ  Ja  130710-2 0/1609  1  14,8a 35 
  13: 10 3-1-1 Eri Ki  Ö  130726-3 1/1609  d  uag 34 
     
  11   SOMOLLI FAVORIT s 5 Söderberg Fredrik  1640:11
15,4aK 137 200 kr Söd Fr  Ö  130630-6 4/2100  7  16,2a 671  999   
 Ö 12: 8 1-0-0 Söd Fr  Mp  130714-10 8/2160  6  16,2 1032 
  13: 15 1-2-0 Söd Fr  Ö  130726-5 9/2160  1  16,2 392 
     
  12   TAGENA RUN s 8 Widell Kaj (Pip Ja)a  1640:12
13,6aK 119 300 kr Wid Ka  L  130626-12 5/1640  2  15,4a 93  999   
 G 12: 10 2-1-0 Wid Ka  B  130718-11 6/1640  1  14,1a 72 
  13: 9 2-3-0 Sve Cl  Ö  130726-3 4/1609  1  13,6a 105 

 

  Turordning: 5-1-2-12-6-10-9-4-7-3-8-11  
 
  StartLista / Rättvik lördag 3 augusti (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-3, Lopp 7
 
Ego Boys Minne Gulddivisionen, försök 6
  1:A PRIS 150 000,  1640  A 
 
 
Omsättning  söndag 28 jul, kl 23:41 V75: 0 kr, kl 23:41  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   GLOBAL INVESTMENT v 10 Goop Björn  1640:1
10,7aK 7 181 740 kr Goo Ol  N  130703-6 0/1600  2  13,1a 18  999   
 F 12: 12 3-1-4 Goo Bj  Ar  130715-8 1/1700  d  uag 15 
  13: 10 1-1-1 Goo Bj  Å  130725-7 1/1609  0  11,9a 41 
     
  2   CLEAR SIGN v 9 Andersson Mikael J (Sva Åk)  1640:2
11,3aK 3 512 750 kr Sva An  Åm  130703-4 5/3280  1  16,6a 35  999   
 Ax 12: 21 3-2-3 Sva An  Ax  130720-11 5/2640  0  13,4a 563 
  13: 13 2-0-3 Sva Ri  H  130727-11 12/1640  0  11,6a 857 
     
  3   UP DATE HOSS* (FI) h 7 Adielsson Erik (Joh SH)  1640:3
10,3aK 2 762 249 kr Tei An  La  130629-7 0/2140  4  13,4a 26  999   
 S 12: 11 5-2-1 Kyl To  La  130630-10 0/2140  6  12,5a 425 
  13: 7 2-0-0 Adi Er  H  130727-11 4/1640  5  11,0a 170 
     
  4   AMARU BOKO h 6 Kontio Jorma (Nur Ti)  1640:4
10,3aK 3 054 337 kr Kon Jo  S  130526-8 8/1609  0  11,9a 328  999   
 S 12: 8 1-1-1 Kon Jo  Ös  130608-10 4/2140  0  13,6a 29 
  13: 5 1-0-1 Jan To  H  130727-11 2/1640  0  11,2a 102 
     
  5   AMOUR RAPIDE h 6 Eriksson Kim (Lej Jo)  1640:5
11,1aK 1 758 668 kr Adi Er  Hd  130706-7 7/2140  0  12,3a 671  999   
 J 12: 10 2-2-2 Tak Jo  J  130716-3 7/1609  4  11,6a 100 
  13: 8 1-0-0 Tak Jo  Å  130725-7 2/1609  1  11,2a 67 
     
  6   DISCO A.E. h 5 Olsson Daniel (Mel St)  1640:6
10,8aK 1 871 000 kr Kih Ör  L  130626-6 10/1640  0  12,9a 56  999   
 S 12: 15 4-2-4 Ols Da   130708-8 6/2140  2  12,4a 66 
  13: 8 0-2-1 Mel St  E  130723-8 2/2140  0  14,2a 22 
     
  7   FRICTION h 6 Kihlström Örjan (Mel St)  1640:7
10,6aK 4 017 260 kr Kih Ör  Kr  130623-7 1/1640  5  11,6ag 46  999   
 S 12: 21 11-4-2 Mel St  Bs  130702-7 1/2140  5  12,9ag 33 
  13: 9 1-1-1 Mel St  E  130723-6 5/1640  1  11,0a 13 
     
  8   HARRY HAYTHROW v 7 Untersteiner Johan (Joh Jo)a  1640:8
09,7aK 2 384 200 kr Unt Pe  E  130629-7 6/2140  3  12,2a 185  999   
 Hd 12: 19 2-3-3 Unt Pe  Hd  130706-7 12/2140  2  11,6a 99 
  13: 12 1-3-2 Unt Pe  Ax  130720-11 9/2640  5  12,8a 53 
     
  9   DAVID SISU h 5 Ohlsson Ulf (Sal Pe)  1640:9
10,3aK 1 987 240 kr Ohl Ul  Bs  130702-7 10/2140  3  12,6a 241  999   
 Bo 12: 13 2-1-4 Ohl Ul  Mk  130714-10 0/1609  3  10,3a 375 
  13: 10 2-1-2 Ohl Ul  H  130727-11 3/1640  d  11ag 207 
     
  10   ON TRACK PIRATEN v 5 Strömberg Hans R  1640:10
11,7aK 3 300 971 kr Ols Da   130622-8 4/2140  0  uag 46  999   
  12: 16 2-6-2 Str HR   130708-8 3/2140  3  12,4a 51 
  13: 9 1-0-3 Str HR  Ax  130720-11 12/2640  3  12,7a 389 
     
  11   STAY THE NIGHT h 6 Bergh Robert  1640:11
11,8aM 1 893 196 kr Mar Se  Ko  130615-11 0/2100  4  12,6a 154  999   
 B 12: 17 0-1-2 Ber Ro  Vi  130710-10 2/3180  1  15,7 15 
  13: 7 3-2-0 Ber Ro  Ax  130720-11 7/2640  2  12,6a 117 
     
  12   HARALDINHO v 6 Melander Marcus M (Lun Ca)  1640:12
11,1aK 2 267 000 kr Mel MM  Kr  130623-7 5/1640  0  11,8a 295  999   
 S 12: 16 3-3-4 Mel MM  E  130629-7 4/2140  0  13,0a 1132 
  13: 8 0-1-1 Adi Er  E  130723-6 7/1640  2  11,1a 111 

 

  Turordning: 11-8-9-10-5-2-4-3-7-6-1-12  
 
  StartLista / Rättvik lördag 3 augusti (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-4, Lopp 8
 
Telialoppet Klass I, försök 9
  1:A PRIS 100 000,  2640  A 
 
 
Omsättning  söndag 28 jul, kl 23:41 V75: 0 kr, kl 23:41  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   VIKTOR PÅ KNECKEN v 6 Adielsson Erik (Joh SO)a  2640:1
15,7aM 262 700 kr Sve Bi  Ro  130614-9 8/2160  7  16,0 81  999   
 Ro 12: 13 3-2-2 Wes Jö   130701-8 4/2160  2  14,9 33 
  13: 14 2-2-1 Wes Jö   130715-8 10/2660  2  16,1 89 
     
  2   L.K. v 4 Witasp Leif  2640:2
12,4aK 295 000 kr Wit Le   130622-9 11/2140  6  14,2a 325  999   
  12: 7 2-3-1 Wit Le  E  130629-8 11/2140  0  14,6a 471 
  13: 5 1-0-1 Fri Ka  Ax  130720-7 10/1640  0  12,4a 468 
     
  3   FRANS G. v 5 Kolgjini Adrian (Nil LI)  2640:3
12,5aK 296 084 kr Boe Sö  J  130709-9 8/2640  1  15,7a 43  999   
 J 12: 5 2-1-0 Tak Jo  J  130716-6 7/2160  1  14,5 23 
  13: 14 4-3-2 Tak Jo  Å  130725-6 11/1609  4  12,5a 67 
     
  4   KAISER BROLINE v 6 Kontio Jorma (Sva Åk)  2640:4
11,9aK 291 300 kr Sva Åk  Mp  130617-4 8/2140  1  14,5 66  999   
 Ax 12: 0 0-0-0 Sva Åk  Ax  130628-2 12/2140  3  14,8a 20 
  13: 6 2-0-1 Sva Åk  Å  130725-6 3/1609  1  11,9a 21 
     
  5   YOU TALKING TO ME v 5 Goop Björn  2640:5
13,5aK 328 617 kr Goo Bj  Åm  130616-7 5/1680 n  2  14,7a 30  999   
 F 12: 8 1-2-1 Goo Bj  L  130626-10 2/2640  3  14,8 210 
  13: 12 5-3-1 Goo Bj  Ar  130715-7 3/2100  1  14,4a 12 
     
  6   SIR CHIC v 6 Rönning Anna (Nor Jö)a  2640:6
12,6aK 319 823 kr Rön An  År  130622-10 1/2660  2  15,1 40  999   
 F 12: 3 1-0-0 Rön An  År  130713-3 9/1640  1  12,6a 99 
  13: 13 2-1-1 Rön An  E  130723-10 12/2140  5  14,4 196 
     
  7   FEEDUP s 4 Kihlström Örjan (Lun Ca)  2640:7
13,4aM 260 000 kr Jak KS  E  130629-3 1/1640  0  14,3a 32  999   
 S 12: 17 1-2-0 Ohl Ul  Ax  130712-5 7/2640  4  15,1a 268 
  13: 12 3-1-0 Kih Ör  Ax  130721-6 3/2140  2  13,4a 104 
     
  8   T.X.ALL IN v 4 Frick Kajsa  2640:8
13,6aK 265 000 kr Fri Ka  H  130603-4 5/1640  1  13,6a 62  999   
  12: 12 0-2-1 Fri Ka   130620-7 7/2140  2  15,0a 120 
  13: 13 3-2-4 Fri Ka  Ö  130711-8 4/2100  d  10ag 225 
     
  9   BEAR WITH ME s 4 Ohlsson Ulf (Mel St)  2640:9
13,4aK 323 836 kr Len Pe  E  130629-8 3/2140  0  15,3ag 102  999   
 S 12: 14 1-0-0 Sch Ma  Hd  130706-9 6/2140  0  15,7g 32 
  13: 12 3-2-0 Kih Ör  E  130723-10 6/2140  0  14,6 74 
     
  10   OKI I CAN s 5 Olsson Daniel (Jan SO)  2640:10
14,5aM 369 100 kr Lun Ev  S  130625-9 6/2640  3  15,2a 41  999   
 Vi 12: 10 1-1-0 Ols Da  Vi  130710-7 11/2140  0  16,5 261 
  13: 11 2-0-2 Ols Da  E  130723-10 1/2140  3  13,9 234 
     
  11   KICKSTART MY HEART v 7 Andersson Mikael J (Sva Ma)a  2640:11
12,8aK 363 200 kr And MJ  År  130603-8 6/1640  1  12,8a 43  999   
 År 12: 8 2-0-0 And MJ  År  130622-10 9/2660  1  15,0 23 
  13: 9 3-1-1 And MJ  År  130713-7 11/2640  3  14,9 98 
     
  12   LEO BOY h 4 Uhrberg Thomas (Wit Le)  2640:12
13,9aM 243 500 kr Wit Le   130620-7 2/2140  1  14,9a 41  999   
  12: 14 4-3-0 Wit Le  Bs  130702-3 8/2140  0  uag 1605 
  13: 5 2-0-0 Fri KK  Ax  130720-8 11/2140  6  14,2a 274 

 

  Turordning: 7-11-4-9-2-6-10-8-5-12-3-1  
 
  StartLista / Rättvik lördag 3 augusti (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-5, Lopp 9
 
Siljansloppet - Dubbelcupen, Final
  1:A PRIS 150 000,  2140  V 
 
 
Omsättning  söndag 28 jul, kl 23:41 V75: 0 kr, kl 23:41  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   LIENPILEN v 7 Wilhelmsson Robert  2140:1
25,7K 374 591 kr Wil Ro   130622-2 5/2140  0  29,3g 85  999   
 G 12: 10 0-2-0 Wil Ro  Bs  130701-6 9/1660  5  25,7 104 
  13: 10 0-3-0 Wah Ma  H  130728-3 7/2640  0  32,7ag 190 
     
  2   RINDE TURBO* (NO) v 11 Aarum Dagfinn (Lin Jo)a  2140:2
24,7M 499 582 kr Mik Ol  År  130630-6 5/2140  1  27,1a 30  999   
 * 12: 6 2-1-0 Lin ES  Dr  130708-6 0/2100  3  28,0a 53 
  13: 7 1-0-3 Mid PO  Ar  130715-4 3/2520  4  29,4 20 
     
  3   MITT HJÄRTAS LILJA s 5 Pettersson Tomas (Hyl Th)  2140:3
26,5K 329 950 kr Jan To  L  130622-10 6/1640  1  28,2 23  999   
 Bs 12: 10 1-2-3 Åbe JO  Bs  130701-6 1/1640  2  26,5 41 
  13: 12 5-2-0 Åbe JO  Bs  130709-2 1/2140  1  27,1 19 
     
  4   GULI RASK v 5 Olsen Jan Ove (Per JO)  2140:4
25,5K 392 700 kr Per JO  Bs  130701-6 4/1660  0  26,6g 31  999   
 H 12: 20 6-5-2 Ols JO   130707-7 6/2168  2  27,0 34 
  13: 13 0-3-4 Per JO  D  130716-4 6/1660  3  26,6 40 
     
  5   LOME FLICKAN s 8 Kihlström Örjan (Bäc Ja)a  2140:5
26,5K 381 650 kr Jan To  Ös  130607-6 1/1640  5  27,4g 208  999   
 Ös 12: 19 2-2-3 Kih Ör  Bs  130701-6 2/1640  1  26,5 147 
  13: 9 2-0-2 Lin Pe   130719-1 5/1646  3  26,5 38 
     
  6   SAGI ALLVINN* (NO) v 5 Goop Björn (Kil Er)  2140:6
26,7L 407 693 kr Sol TE  Fs  130629-10 0/2040  d  0g 45  999   
 * 12: 14 2-1-1 Goo Bj  Åm  130703-6 4/2480  1  26,7 20 
  13: 7 5-0-0 Sol TE  Ja  130710-6 0/2100  0  27,3ag 17 
 
   
     
  7   RASKE RUTGER v 9 Eklöf Bo (Jon Er)a  2160:1
26,1K 658 100 kr Ohl Ul  D  130620-11 9/1640  5  25,5a 259  999   
 B 12: 16 2-0-1 Sko Hå  Bs  130702-5 1/2140  0  26,5 870 
  13: 12 3-0-0 Lin OA  D  130725-1 3/2660  8  28,3g 266 
     
  8   FARMBARON h 7 Adielsson Erik (Per JO)  2160:2
24,6M 756 752 kr Ols JO  Mo  130706-8 0/2180  7  25,1 62  999   
 H 12: 8 2-2-1 Ohl Ul  År  130713-6 1/2140  5  24,7 110 
  13: 15 5-2-0 Kon Jo  H  130728-10 8/2140  1  25,2a 26 
     
  9   ULVSÅS BRASSE v 6 Bergh Robert  2160:3
24,2M 808 000 kr Ber Ro  D  130620-11 7/1640  1  23,5a 36  999   
 B 12: 25 4-5-3 Ber Ro  D  130717-8 2/2220  2  24,2 88 
  13: 10 1-4-2 Ber Ro  H  130728-10 5/2140  3  25,6a 17 
     
  10   HULTE MAGNUS h 6 Ohlsson Ulf (Jon Le)a  2160:4
24,0M 897 200 kr Ohl Ul  H  130603-3 5/2160  3  25,0 87  999   
 H 12: 16 7-2-2 Ohl Ul  H  130621-4 5/2140  1  24,8a 23 
  13: 5 2-0-2 Ohl Ul  Bs  130702-5 9/2160  1  24,0 37 
     
  11   GREI SOL h 7 Sandström Carl-Erik a  2160:5
24,7K 798 700 kr San CE  Bs  130702-5 6/2160  0  26,0 602  999   
 Bs 12: 15 2-2-2 San CE  B  130718-4 4/2640  6  26,6g 687 
  13: 11 0-2-3 San CE  H  130728-10 3/2140  4  26,8a 173 
 
   
     
  12   LÄRKAN h 7 Kontio Jorma (Per JO)  2180:1
24,0K 1 174 800 kr Ohl Ul  B  130613-4 1/2140 n  1  26,6a 28  999   
 H 12: 16 3-4-3 Kon Jo  Bs  130702-5 7/2160  2  24,3 53 
  13: 12 3-3-0 Ohl Ul  H  130727-9 6/2660  5  26,0 179 
     
  13   MEL ODIN h 7 Melander Micael  2180:2
22,9M 1 314 200 kr Mel Mi  Bo  130615-12 3/2160  1  25,0 23  999   
 D 12: 7 1-1-1 Mel Mi  D  130620-3 3/2140  5  25,2ag 45 
  13: 11 2-4-2 Mel Mi  B  130718-4 1/2660  3  25,9 31 
     
  14   FLEX h 8 Åberg Jan-Olov  2180:3
24,6M 1 152 300 kr Sta Jo  Bs  130618-15 1/2140  k  33,6 gdk  999   
 Bs 12: 11 3-0-2 Åbe JO  Bs  130702-5 4/2160  3  24,6 80 
  13: 6 1-1-1 Sta Jo  B  130718-2 1/2140  0  29,8a 69 
     
  15   B.W.GULLIVER h 7 Persson Jan-Olov  2180:4
23,9M 1 112 276 kr Per JO  Bs  130702-5 1/2160  4  24,7 284  999   
 H 12: 15 3-1-0 Per JO  B  130718-4 2/2660  4  25,9 75 
  13: 9 0-0-1 Jan To  H  130727-9 4/2660  4  25,9 208 

 

  Turordning: 6-9-13-8-12-10-3-14-4-2-5-11-15-1-7  
 
  StartLista / Rättvik lördag 3 augusti (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-6, Lopp 10
 
Rättviks Kommun Silverdivisionen, försök 6
  1:A PRIS 125 000,  1640  A 
 
 
Omsättning  söndag 28 jul, kl 23:41 V75: 0 kr, kl 23:41  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   MILTON ZET h 9 Untersteiner Johan (Red Da)a  1640:1
11,6aK 1 139 351 kr Red Da  E  130618-8 10/1640  5  11,6a 221  999   
 S 12: 8 1-2-1 Red Da  År  130713-5 4/2140  6  12,9a 444 
  13: 12 3-1-2 Red Da  G  130725-7 8/1609  3  12,2a 20 
     
  2   DRAGON TOOMA v 6 Tillman Jennifer (Lar He)  1640:2
11,1aK 831 600 kr Adi Er  Bo  130615-8 7/1640  d  12ag 121  999   
 S 12: 21 3-4-4 Lar FB  Hd  130706-5 3/1609  5  11,9a 389 
  13: 7 1-0-2 Til Je  Ax  130720-3 6/1640  3  11,9a 107 
     
  3   LOTUS ELAN v 7 Adielsson Erik (Joh SH)  1640:3
11,4aK 1 044 502 kr Kih Ör  Vg  130619-7 7/2140  2  14,6a 181  999   
 S 12: 15 1-3-3 Kih Ör  Hd  130706-5 4/1609  3  11,7a 386 
  13: 3 0-2-1 Adi Er  Ax  130720-3 12/1640  2  11,8a 89 
     
  4   DEMOCRAT v 6 Ohlsson Ulf (Lun Ca)  1640:4
10,6aK 1 146 523 kr Len Pe  E  130629-11 6/2140  2  13,1a 152  999   
 S 12: 20 4-4-3 Len Pe  Hd  130706-5 2/1609  1  11,2a 23 
  13: 8 3-1-2 Len Pe  Ax  130721-5 11/1640  3  12,2a 78 
     
  5   DIGITAL DARLING s 5 Kihlström Örjan (Mel St)  1640:5
10,1aK 1 205 500 kr Mel St  Mp  130601-5 4/1640  1  10,1a 55  999   
 S 12: 20 8-2-0 Len Pe  E  130629-5 6/2140  0  15,2ag 73 
  13: 12 2-2-0 Mel St  S  130724-10 10/2140  4  14,2a 69 
     
  6   CREDIT FAYLINE h 7 Jakobsson Magnus  1640:6
11,7aK 884 200 kr Jak Ma  Ös  130608-11 10/2140  4  12,8a 80  999   
 F 12: 15 6-4-0 Jak Ma  L  130626-11 12/2140  3  14,0a 56 
  13: 8 2-3-1 Jak Ma  År  130713-5 12/2140  4  12,8a 133 
     
  7   ROCKY RACE h 8 Frick Kajsa (Wit Le)  1640:7
12,6aK 1 360 000 kr Fri Ka  Bs  130624-2 3/2160  1  13,6 148  999   
  12: 7 4-0-0 Wit Le  År  130713-5 9/2140  3  12,6a 150 
  13: 3 1-0-1 Wit Le  H  130727-5 6/2140  0  14,3a 102 
     
  8   ALOE VERA s 8 Pedersen Fredrik  1640:8
11,7aK 1 106 600 kr Ped Fr  L  130626-9 3/2160  7  15,6 387  999   
 Ro 12: 21 1-4-5 Goo Bj  Ö  130711-3 6/2100  5  12,5a 157 
  13: 13 2-1-1 Ped Fr   130722-8 3/1660  1  13,3 30 
     
  9   URANUS DE TYROLE (FR) h 5 Bergh Robert  1640:9
11,7aK 1 328 631 kr Ber Ro  E  130629-5 5/2140  4  13,4a 494  999   
 B 12: 21 3-2-1 Ber Ro  D  130716-1 8/2640  1  16,8a 16 
  13: 8 1-2-1 Ber Ro  H  130727-5 8/2140  4  13,7a 403 
     
  10   MAIN KRONOS (IT) h 7 Nordström Per  1640:10
10,7aK 1 305 293 kr Len Pe  S  130525-8 6/2140  d  uag 611  999   
 J 12: 15 3-3-3 Kon Jo  L  130606-9 9/2140  2  12,5a 51 
  13: 7 1-1-0 Nor Pe  J  130723-4 5/1640  1  10,7a 16 
     
  11   SANDRNGHAM HANOVER (US) v 6 Witasp Leif  1640:11
11,0aK 1 084 400 kr Wit Le  Bs  130325-3 3/1640  2  12,1a 16  999   
  12: 20 7-2-0 Fri Ka  Ö  130711-3 2/2100  4  12,3a 117 
  13: 8 1-2-2 Wit Le  Ax  130720-5 7/2140  0  14,1 132 
     
  12   FOR LIFE (FI) h 6 Kontio Jorma (Nur Ti)  1640:12
12,0aK 1 031 083 kr Kon Jo  Kr  130623-5 8/2140  0  15,0 108  999   
 S 12: 8 0-0-2 Kon Jo  År  130713-5 8/2140  0  13,3ag 463 
  13: 11 2-0-3 Kon Jo  H  130727-5 3/2140  0  14,3a 277 

 

  Turordning: 4-6-5-9-11-10-3-1-7-12-8-2  
 
  StartLista / Rättvik lördag 3 augusti (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-7, Lopp 11
 
Sommartravets Final (Gr. II - UET Masters Series)
  1:A PRIS 400 000,  2140  V 
 
 
Omsättning  söndag 28 jul, kl 23:41 V75: 0 kr, kl 23:41  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   FOR PLEASURE AS (DE) h 4 Kontio Jorma (Lug Co)  2140:1
15,1M 185 988 kr Lug Co  Ch  130609-4 0/2500  2  14,4a 74  999   
 J 12: 6 2-1-0 Lug Co  E  130629-8 1/2140  3  14,0a 108 
  13: 4 1-1-1 Lug Co  Ax  130721-9 1/2160  d  3g 153 
     
  2   VÄSTERBO CRYSTAL s 4 Frick Kajsa (Dem Mi)  2140:2
16,3M 199 790 kr Röc Da  L  130626-8 9/2140  0  15,8a 1345  999   
 E 12: 16 1-3-1 Tak Jo  Ax  130712-8 1/2640  4  15,5a 434 
  13: 9 1-1-0 Tak Jo  Ax  130721-6 6/2140  4  13,5a 272 
     
  3   HERTIG SHIM h 4 Uhrberg Thomas  2140:3
16,5M 263 900 kr Uhr Th  Vg  130619-9 3/2140  4  16,1a 156  999   
 J 12: 13 1-4-1 Uhr Os  Hd  130706-10 6/2140  3  13,9a 380 
  13: 6 2-0-2 Uhr Jo  Ax  130720-8 2/2140  3  13,8a 49 
     
  4   OHKOTOK GOJ h 4 Rehn Samuel a  2140:4
15,6M 311 500 kr Reh Sa   130620-7 4/2140  6  15,4a 37  999   
 Ro 12: 11 2-3-1 Reh Sa  S  130708-10 2/2680  2  16,7 25 
  13: 9 2-3-1 Kar Vi  Ax  130720-8 3/2140  2  13,8a 163 
     
  5   ZINEDINE BOB v 7 Untersteiner Johan (Dyr Ni)a  2140:5
13,6M 348 700 kr Kar To  E  130629-8 8/2140  d  11ag 1098  999   
 J 12: 3 0-0-0 Sva Ri  År  130713-7 1/2640  5  15,1 452 
  13: 13 1-5-1 Unt Jo  E  130723-10 2/2140  1  13,6 182 
     
  6   HELGE ZONETT h 5 Andersson Mikael J (Sva Åk)  2140:6
13,6K 206 200 kr Sva Åk  Hd  130624-8 4/2140  4  15,4 70  999   
 Ax 12: 8 2-1-0 Sva Ri  Hd  130706-3 2/2140  1  15,1a 25 
  13: 4 1-1-1 Sva Åk  Ax  130720-6 6/2640  3  15,2 23 
     
  7   ZONGULDAK v 4 Kihlström Örjan (Per St)  2140:7
16,2L 372 500 kr Hau Ke  Ch  130609-8 0/2000  0  15,5ag 52  999   
 Hd 12: 12 3-0-1 Hau Ke  Kr  130623-6 10/1640  d  12ag 29 
  13: 11 4-0-1 Sve Jo  Ax  130720-8 10/2140  1  13,6a 30 
     
  8   SHIRAZ BRODDE v 4 Adielsson Erik (Båt Sv)  2140:8
17,9M 247 000 kr Adi Er  L  130606-4 4/1640  1  14,1a 12  999   
 B 12: 1 0-0-1 Adi Er  Hd  130704-13 11/1609  1  12,7a 40 
  13: 6 6-0-0 Adi Er  H  130727-6 8/2140  1  14,7a 22 
 
   
     
  9   OCTOBER KRONOS (IT) h 5 Kolgjini Adrian (Kol Lu)  2160:1
14,0M 612 148 kr Kol Lu  J  121027-6 2/2140  0  14,3a 50  999   
 J 12: 9 3-2-1 Fri La  Hd  130704-3 8/2140  2  13,6a 170 
  13: 2 1-1-0 Kol Ad  Ax  130721-7 3/2140  1  13,0a 66 
     
  10   LE MAT v 6 Bergh Robert  2160:2
13,8L 832 000 kr Ber Ro  E  130629-11 7/2140  0  13,5a 101  999   
 B 12: 10 5-1-0 Kih Ör  Hd  130706-11 2/2640  1  13,8 18 
  13: 9 5-1-0 Ber Ro  Ax  130720-10 10/2140  1  12,2a 41 
     
  11   DAKADAK v 6 Goop Björn (Jen Fl)  2160:3
15,4M 476 285 kr Jen Fl  S  130525-10 3/2140  2  13,0a 70  999   
 * 12: 0 0-0-0 Kon Jo  Hd  130706-10 2/2140  2  13,8a 21 
  13: 7 3-3-0 Jen Fl  Ax  130721-7 2/2140  2  13,1a 27 
     
  12   ESTRELLA DORADA s 6 Eriksson Kim (And GB)a  2160:4
15,6M 642 200 kr Eri Ki  Mp  130617-7 5/1640  1  11,9a 16  999   
 Mp 12: 21 1-2-3 Eri Ki  E  130629-9 4/2140  3  14,3a 31 
  13: 14 7-1-1 Eri Ki  År  130713-10 12/1640  1  11,3a 74 
     
  13   ARAZI BOKO v 6 Olsson Daniel (Söd He)  2160:5
14,1L 735 200 kr Tak Jo  Kr  130623-11 6/1640  4  11,5a 66  999   
 J 12: 12 2-1-2 Tak Jo  Hd  130706-11 4/2640  6  14,5 118 
  13: 6 1-0-1 Tak Jo  Ax  130720-10 8/2140  5  12,3a 486 
     
  14   MR JEF FIOR (IT) h 7 Eklöf Bo (Sav Ma)  2160:6
14,2M 795 963 kr Sav Ma  Å  130606-7 5/2140  0  14,5ag 36  999   
 Hd 12: 4 1-1-1 Sva Åk  Hd  130706-11 9/2640  3  14,2 127 
  13: 5 0-1-1 Tak Jo  År  130713-10 7/1640  2  11,5a 116 
 
   
     
  15   TRUE ADVANTAGE (US) s 6 Ohlsson Ulf (Mel St)  2180:1
14,4M 2 623 744 kr Ohl Ul  S  130612-6 1/2140  2  12,4a 73  999   
 S 12: 27 10-7-2 Ohl Ul  Hd  130705-4 6/2140  1  12,3a 32 
  13: 8 2-2-0 Ohl Ul  Ax  130721-10 5/1640  2  11,5a 60