Sunday  26 maj
     Solvalla

Solvalla, Stockholm
           
          V75 Lördag
V75 Söndag
                             
                              WorldClassTrotting.Com              
   Sisyfos Speed Race - Final
 
 140 m. Autostart. 10 startande.
 Pris: 50,000-25,000-15,000
             
 
Sta Häst Kön Kusk Tränare Rek Intj Far Mor
3  JASPER LANE  v12  Jennifer Tillman  Ulrika Wällstedt 10,5 2 138 580  LINDY LANE  JALNA
4  HOWTHEHALOAREYOU* (US)  v7  Torbjörn Jansson  Ole Björn Hoppestad 10,9 2 339 098  YANKEE GLIDE  FLICKERING HALO
5  RUTGER RAKET  v10  Åke Svanstedt  Åke Svanstedt 10,7 2 908 300  TRADE BALANCE  ANNIE FREIGHT
Resultat:
1. Howthehaloareyou 1.00,7
2. Jasper Lane
3. Rutger Raket

   
       
   Sisyfos Speed Race - Heat 1
 
 140 m. Autostart. 10 startande.
     
 
Sta Häst Kön Kusk Tränare Rek Intj Far Mor
1  JASPER LANE  v12  Jennifer Tillman  Ulrika Wällstedt 10,5 2 138 580  LINDY LANE  JALNA
2  RICCIONE ÅS*  v8  Kristian Malmin  Kristian Malmin 12,2 1 221 661  TAGLIABUE  RIMINI ÅS
3  ZLATAN BLOU  h9  Jorma Kontio  Päivi Kontio 11,2 2 985 545  KOREAN  KANDY BLOU
Resultat:
1. Jasper Lane 1.03,5
2. Zlatan Blou
3. Riccione Ås


   
   Sisyfos Speed Race Heat -2
 
 140 m. Autostart. 10 startande.
   
 
Sta Häst Kön Kusk Tränare Rek Intj Far Mor
1  REHN SISU  v9  Björn Goop  Petri Salmela 11,9 862 999  FAST PHOTO  KARIS JOSEFINE
2  HOWTHEHALOAREYOU* (US)  v7  Torbjörn Jansson  Ole Björn Hoppestad 10,9 2 339 098  YANKEE GLIDE  FLICKERING HALO
3  VICTORY HILL  h11  Jody Jamieson  Anders Göstasson 11,4 1 707 400  SUPER TILLY  HILLS SPEEDY RUTH
Resultat:
1. Howthehaloareyou 1.02,1
2. Rehn Sisu
3. Victory Hill

   
   Sisyfos Speed Race - Heat 3
 
 140 m. Autostart. 10 startande.
   
 
Sta Häst Kön Kusk Tränare Rek Intj Far Mor
1  YANANTIN BOKO  v8  Olle Alsén  Olle Alsén 11,5 2 162 063  VIKING KRONOS  ORMONNE BOKO
2  RUTGER RAKET  v10  Åke Svanstedt  Åke Svanstedt 10,7 2 908 300  TRADE BALANCE  ANNIE FREIGHT
3  RYANTROT  v9  Kenneth Haugstad  Ole Björn Hoppestad 11,4 1 220 935  GANYMEDE  SHERRY
Resultat:
1. Rutger Raket 1.03,5
2. Ryantrot
3. Yanantin Boko


   
       
  Övriga lopp  elitlopps söndagen: Elitkampen 2013, Treåringseliten för Ston, Håkan Wallner Memorial - Treåringseliten,
Fyraåringseliten för Ston, Fyraåringseliten Club Grand Prix (Gr II - UET Masters Series), Montéeliten, Elitloppet, Försök , Elitloppet, Final (Grand Slam ¿ UET Masters Series) , Sisyfos Speed Race.
   
  Övriga lopp under lördagen den 25 maj:  Sweden Cup, Harper Hanovers Lopp, Lady Snärts lopp - Stoeliten,  V75 lopp.    
           
  N
3
       
   
 

klart.se


  Presentation på några av dom största stolinjerna Jessie Pepper (100) Minnehaha (1200) Maggie H (400) Medio
(5000) Isotta (6000) Skip (7990) Nell (8000) Nannie Etticoat (8600)
       
 

WorldClassTrotting.Com